Stavebnice

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Stavebnice

Příspěvekod Soptík » stř 13 úno, 2008 3:49 pm

Ahojda, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti se stavebnicemi v TT od BDDP Pečky. Mají dobrou nabídku, ale netuším jak jsou na tom s kvalitou. Četl jsem pár článků a někdo říká že je to super a někdo zase opak.
Díky Lukáš
Soptík
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17 pro, 2007 11:45 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Otto Černý » stř 13 úno, 2008 4:02 pm

To je jednoduchá rada: NEBRAT. Raději si kup stavebnice LPH. Nestojí moc a dá se z nich postavit pěkný kousek do sbírky.
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Re: Stavebnice

Příspěvekod Jarda H. » stř 13 úno, 2008 5:20 pm

Soptík píše:Ahojda, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti se stavebnicemi v TT od BDDP Pečky. Mají dobrou nabídku, ale netuším jak jsou na tom s kvalitou. Četl jsem pár článků a někdo říká že je to super a někdo zase opak.
Díky Lukáš


Tohle téma (stavebnice modelů od BDDP Pečky) se již několikrát mihlo v různých diskuzích, stručně řečeno - drtivá většina byla negativní názory, takže souhlasím s názorem - spíše nebrat :!:

Na druhou stranu koupil jsem z Peček stavebnici nákladního auta Liaz, tam to bylo bez problémů, ale do vagonů bych nešel :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Stavebnice

Příspěvekod Otto Černý » pát 15 úno, 2008 7:45 pm

Jarda H. píše:
Soptík píše:Ahojda, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti se stavebnicemi v TT od BDDP Pečky. Mají dobrou nabídku, ale netuším jak jsou na tom s kvalitou. Četl jsem pár článků a někdo říká že je to super a někdo zase opak.
Díky Lukáš


Tohle téma (stavebnice modelů od BDDP Pečky) se již několikrát mihlo v různých diskuzích, stručně řečeno - drtivá většina byla negativní názory, takže souhlasím s názorem - spíše nebrat :!:

Na druhou stranu koupil jsem z Peček stavebnici nákladního auta Liaz, tam to bylo bez problémů, ale do vagonů bych nešel :!:


V autech se moc nevyznám (ta kraksna kterou jezdím by mohla vyprávět), ale ta Liazka je prý taky blbě. Snad tam neodpovídá skutečnosti střecha kabiny či co.
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Soptík » pát 15 úno, 2008 8:00 pm

Otto Černý píše:To je jednoduchá rada: NEBRAT. Raději si kup stavebnice LPH. Nestojí moc a dá se z nich postavit pěkný kousek do sbírky.

Stavebnice LPH mají ve Všestarech za super ceny, tak jsem si hned koupil 4 Raj jen nemají vůz na uhlí.
Soptík
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17 pro, 2007 11:45 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Otto Černý » sob 16 úno, 2008 12:47 pm

Soptík píše:
Otto Černý píše:To je jednoduchá rada: NEBRAT. Raději si kup stavebnice LPH. Nestojí moc a dá se z nich postavit pěkný kousek do sbírky.

Stavebnice LPH mají ve Všestarech za super ceny, tak jsem si hned koupil 4 Raj jen nemají vůz na uhlí.


Vůz na uhlí (Faccs/Sas) je těžko sehnatelný. Já ty svoje dva koupil na inzerát v modelbazaru po 180,-. Koukal jsem ale, že by je měli mít v Pragomodelu, snad po 175,-
Otto Černý
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 16 kvě, 2007 6:47 am
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Soptík » sob 16 úno, 2008 3:35 pm

Já ty Raj koupil za 79 je to super cena a motorák M152/810 měli za 99kč
Soptík
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17 pro, 2007 11:45 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jirka1 » sob 16 úno, 2008 8:43 pm

Otto Černý píše: Vůz na uhlí (Faccs/Sas) je těžko sehnatelný. Já ty svoje dva koupil na inzerát v modelbazaru po 180,-. Koukal jsem ale, že by je měli mít v Pragomodelu, snad po 175,-


Pokud se nepletu, tak Faccs/Sas rozhodně není na uhlí...

Na uhlí je Eas od Detailu...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Jarda H. » sob 16 úno, 2008 8:51 pm

Jirka1 píše:
Pokud se nepletu, tak Faccs/Sas rozhodně není na uhlí... Na uhlí je Eas od Detailu...



Určitě se nepleteš :lol: , Faccs je sice na sypké hmoty (štěrkopísek, štěrk, písek, kaolin, mletý vápenec, ...), ale nepoužívá se na uhlí :!: Já ho nikdy neviděl naložený uhlím ?! Na uhlí jsou používány hlavně Falls (Wap), můžu povídat, kolik uhlí se v nich kolikrát v prázdném vagonu ještě najde a vagon se musí čistit od těhle zbytků :?: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Mart » pon 18 úno, 2008 7:49 pm

Nedávno jsem měl jednu stavebnici (Pečky) v ruce, byl to nějaký "plošiňák" a nebral bych to. Z těch výlisků jsem byl zklamanej :(
Přesedlal jsem na H0 - ty páry se zvukem mě dostaly:-)
Mart
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14 říj, 2007 7:56 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jarda H. » pon 18 úno, 2008 8:17 pm

Mart píše:Nedávno jsem měl jednu stavebnici (Pečky) v ruce, byl to nějaký "plošiňák" a nebral bych to. Z těch výlisků jsem byl zklamanej :(



A zase jen potvrzení negativních vyjádření k produktům ES Pečky od většiny modelářů :!: Názor většiny o něčem svědčí.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » úte 11 bře, 2008 9:19 am

Ještě něco málo kolem stavebnic jestli mohu poprosit...koupil jsem si stavebnice LPH ..vagonky RAJ...vše se povedlo,jsem moc spokojen...bohužel spokojenost trvala jen do doby než jsem si chtěl vagonky odzkoušet na kolejišti...nastal kámen úrazu v podobě plastových koleček...nevím čím to je,možná sem vagonky dost zatížil...(v návodu bylo,aby něco málo přihodil do nádob,aby se vagon zatížil) použil jsem oblíbené olovo,ale jen decentně..cca 20g na 4 kotle ...prostě kolečka se nechcou točit a lokomotiva je táhne smykem po kolejnicích...v oblouku se následně celá souprava převrátí na bok..( a neštěstí je nasvětě :lol: :lol: )...takže bych to nějak potřeboval vyřešit aby vagony nemusely jen stát v nádraží...první co mě napadlo je použití kovových kol..(mám jen 8,3mm) ale problém se tím prakticky nevyřešil,kolečka 8.3 už dřou v nápravnici stavebnice....takže pokud máte někdo typ jak to vyřešit budu potěšen...mě napadlo zatím jen zkusit obout kolečka kovová 8,0mm
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JM » úte 11 bře, 2008 10:33 am

Tomáš píše:Ještě něco málo kolem stavebnic jestli mohu poprosit...koupil jsem si stavebnice LPH ..vagonky RAJ...vše se povedlo,jsem moc spokojen...bohužel spokojenost trvala jen do doby než jsem si chtěl vagonky odzkoušet na kolejišti...nastal kámen úrazu v podobě plastových koleček...nevím čím to je,možná sem vagonky dost zatížil...(v návodu bylo,aby něco málo přihodil do nádob,aby se vagon zatížil) použil jsem oblíbené olovo,ale jen decentně..cca 20g na 4 kotle ...prostě kolečka se nechcou točit a lokomotiva je táhne smykem po kolejnicích...v oblouku se následně celá souprava převrátí na bok..( a neštěstí je nasvětě :lol: :lol: )...takže bych to nějak potřeboval vyřešit aby vagony nemusely jen stát v nádraží...první co mě napadlo je použití kovových kol..(mám jen 8,3mm) ale problém se tím prakticky nevyřešil,kolečka 8.3 už dřou v nápravnici stavebnice....takže pokud máte někdo typ jak to vyřešit budu potěšen...mě napadlo zatím jen zkusit obout kolečka kovová 8,0mm

Já mám pocit, že do těchto čtyřnápravových je nejlepší použít kovová dvojkolí 7,7 mm. Asi také záleží na tom, jak se ti ty plastová povedou "spasovat". Já mám vagóny taky zatížené a nemám s těmi plastovými žádné problémy (při jejich sestavování je lepím-"namočím" do lepidla i hrot a nechám zaschnout-takhle "vytvrzený" hrot u plastového dvojkolí hodně zlepší mizerné vlastnosti plastu-je tam mnohem menší tření, ale chce to opatrně). Ale na kovová dvojkolí+mosazná ložiska to opravdu nemá :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 11 bře, 2008 10:35 am

Tomáš píše:Ještě něco málo kolem stavebnic jestli mohu poprosit...koupil jsem si stavebnice LPH ..vagonky RAJ...vše se povedlo,jsem moc spokojen...bohužel spokojenost trvala jen do doby než jsem si chtěl vagonky odzkoušet na kolejišti...nastal kámen úrazu v podobě plastových koleček...nevím čím to je,možná sem vagonky dost zatížil...(v návodu bylo,aby něco málo přihodil do nádob,aby se vagon zatížil) použil jsem oblíbené olovo,ale jen decentně..cca 20g na 4 kotle ...prostě kolečka se nechcou točit a lokomotiva je táhne smykem po kolejnicích...v oblouku se následně celá souprava převrátí na bok..( a neštěstí je nasvětě :lol: :lol: )...takže bych to nějak potřeboval vyřešit aby vagony nemusely jen stát v nádraží...první co mě napadlo je použití kovových kol..(mám jen 8,3mm) ale problém se tím prakticky nevyřešil,kolečka 8.3 už dřou v nápravnici stavebnice....takže pokud máte někdo typ jak to vyřešit budu potěšen...mě napadlo zatím jen zkusit obout kolečka kovová 8,0mm


Luck dělá TT dvojkolí o průměrech 7,5, 7,7, 8, a 8,3 mm
Ty rajky by v přepočtu měly mít cca 7,7 mm !!
940 mm je 7,833 sjeté kolo mohlo mít méně proto je pro tento model nejvíc odpovídající průměr 7,7.
Samozřejmě nejsem TT man takže nevím jak si vůz po výměně za tato dvojkolí kecne dolů.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2755
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Tomáš » úte 11 bře, 2008 11:36 am

no tak odzkouším tam šoupnout ty 7,7mm ...doufám že problém nebude v tom plastovým usazení hrotů koleček...jinak dají se někde sehnat na TT ty kovový vložky ?..a nebo jen citlivě zvědšit dírky a nechat kovovou osičku běhat v plastovým pouzdře...myslím,že se to tu probíralo,osobně nejsem žádnej extra jezdec,tak by to snad nemělo tomu plastu tolik vadit,že v něm bude běhat ta kovová oska..snad se to tím osazením kovových kol vyřeší, mrzelo by mě kdyby musel vagon jen stát
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Další

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků