Graffity

Stavba a přestavba nákladních a osobních vozů všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Hloubkar » pát 10 říj, 2008 4:33 pm

Sprejery, který to tam čmáraj potají jen kvůli adrenalinu a machrovinkám tady nijako ospravedlňovat nechci. Ale patří to k realitě, tak proč si neudělat i takovej vagón? A napatinovat ho můžu i s tím ( navíc tady mám pár osobáků ČSD, tak dám graffity přes to jejich firemní logo a budu je vydávat za ČD :D). A ani bych se potom nedivil, že mě budou sledovat policajti, jestli někde nekupuju spreje a nevobcházím nádraží. :D Ale taky jsem koukal, že graffity začínaj malovat i naši ultrapravicoví spoluobčani. Zatím jen takový neviný, ale aby nám tady za chvíli nejzdili vagóny s Haknkrajcma. :D
2 UberEnte- Mě se líběj i ty vorezlý a zapráskaný vod voleje. V úterý jsem jel do práglu a myslím, že to bylo u Libně, nebo u Vršovic. Teď jak to tam předělávaj tak se v tom moc nevyznám (ani předtím jsem na tom nebyl vo moc líp :D ) a tam sem potkal dvě "Žehličky" (jestli to teda byly vony. Posunovačky na elektriku) a ty byly tak parádně vyšisovaný a vorezlý, až se mi líbily. A líběj se mi i ty odstavený stroje v Třebový. To je vůbec mňamka. :P
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 10 říj, 2008 4:59 pm

Modelařina je podle mně hlavně o tom, jak ztvártnit něco z reálu. A graffiti k reálu patří (bohužel :cry: ). Když někdo chce mít na svém kolejišti zmalovaný vagon či zeď, je to jeho věc.

A pokud jde o opilce, houmlesáky a jinou havěť - Preiser a Noch ji už dávno dělá. A co třeba oblíbené sexující figury, jeleni v říji, fusekle sušící se na slunci, houby a slunečnice velké tak že by se i Mičurin podivil??
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » pát 10 říj, 2008 5:07 pm

Ty souložící osoby už sem někde viděl. Nemá to na kolejišti Radislav Wimmer? :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod nadkachna » pát 10 říj, 2008 5:54 pm

Hloubkar píše:2 UberEnte- Mě se líběj i ty vorezlý a zapráskaný vod voleje. V úterý jsem jel do práglu a myslím, že to bylo u Libně, nebo u Vršovic. Teď jak to tam předělávaj tak se v tom moc nevyznám (ani předtím jsem na tom nebyl vo moc líp :D ) a tam sem potkal dvě "Žehličky" (jestli to teda byly vony. Posunovačky na elektriku) a ty byly tak parádně vyšisovaný a vorezlý, až se mi líbily. A líběj se mi i ty odstavený stroje v Třebový. To je vůbec mňamka. :P


Však proč ne, každému dle jeho gusta :D
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 393
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 10 říj, 2008 6:08 pm

PetrL píše:Promiňte možná hloupý dotaz - nerozumím tomu - asi proto, že jsem starší ročník a tedy "out".
To se teď budou takhle zdobit vlaky jenom proto, že to ve skutečnosti je také a nikdo tomu nedokáže, nebo nechce zabránit?
To bude nějaká firma taky vyrábět nalepovací zvratky před budovu nádraží, figurky válejících se opilců a další dobové a denně vídané jevy na našich nádražích? To je také skutečnost. A za nějaký čas už nebudeme ani jezdit, protože si budeme - také podle skutečnosti - demontovat koleje, abychom věrně napodobili skutečné krádeže?
Jsem opravdu rád, že jsem zůstal věrný své epoše - v té takové problémy nemám :wink: a vlaky mohou jezdit ve své původní kráse, která jim byla dána výrobcem.


jako nemůžu než souhlasit..ale opravdu mě to královsky pobavilo :lol: :lol: :lol: :lol: představoval jsem si ty válející se figurky opilců na nádraží...na druhou stranu je pravda že bufet patřil ke každé stanici...možná by sme se teď mohli soustředit na jízdy na červenou a s vykolejováním vlaků asi nebude takový problém
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 10 říj, 2008 6:17 pm

Jako kluka mě to vykolejování bavilo ze všeho nejvíc :D :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Tomáš » pát 10 říj, 2008 6:20 pm

Petr Zatrepalek píše:Jako kluka mě to vykolejování bavilo ze všeho nejvíc :D :D
..no to asi každýho..dával jsem i autíčka na přejezdy a najížděl do nich lokomotivou...v té době byla nehoda na přejezdu spíš vzácnost..ale dneska bych měl zcela reálnou situaci
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Hloubkar » pát 10 říj, 2008 6:35 pm

To mě zase bavilo zkoušet proud ježděním kladiva po kolejích. A hrozně se mi líbily ty jiskry :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Tomáš » pát 10 říj, 2008 7:01 pm

Hloubkar píše:To mě zase bavilo zkoušet proud ježděním kladiva po kolejích. A hrozně se mi líbily ty jiskry :D

Trafo muselo blahem jenom chrochtat :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Hloubkar » pát 10 říj, 2008 7:05 pm

chrochtalo, ale s podivem dodnes funguje naprosto bez závad :D
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod richard0404 » ned 12 říj, 2008 9:17 am

"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Hloubkar » ned 12 říj, 2008 9:50 am

Tak ty jsou hodně pěkný. :P Dá se to sehnat někde tady u nás?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod richard0404 » ned 12 říj, 2008 10:57 am

Hloubkar píše:Tak ty jsou hodně pěkný. :P Dá se to sehnat někde tady u nás?


http://www.ttvlak.cz/vyrobek/graffiti-BU6035/ nebo tisk http://www.google.cz/search?hl=cs&q=gra ... lr=lang_cs
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Předchozí

Zpět na Stavba osobních a nákladních vozů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků