Patina

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Re: Patina

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 dub, 2013 10:44 am

Petr Zatrepalek píše:Milane, tohle ti neporadím... Na kartonový domky jsem ale doposud používal vodové barvy, včetně patinace - namíchané temperky z papírnictví plus Vallejo na štětec a dotahoval to pigmentama. Pravda je, že poslední kartonák jsem dělal předloni a Šikulostavby budu mít až teprve nyní (furt čekám na jejich výtopnu Ledečko...)

Mám i k dispozici temperové barvy,ale problém je že každý má svoji techniku,své druhy barev.No nic zkusím ty akrylky.
edice "Plánky kolejišť"
milan ferdián

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 02 dub, 2013 6:47 am

Jo, právě v tom to je - vyzkoušet co každýmu vyhovuje nejlíp....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Petr Zatrepalek

Příspěvekod Houmr » úte 02 dub, 2013 7:45 am

Petr Zatrepalek píše:Jo, právě v tom to je - vyzkoušet co každýmu vyhovuje nejlíp....

S Petrem mohu jen plně souhlasit, protože co vyhovuje jednomu tomu druhému to vůbec nemusí sedět. Dá se vždy napsat nějaký návod co a jak, ale ve finále je vždy rozhodující co kterému modeláři vyhovuje a jaký postup mu bude sedět.
"HO" - DCC - III - IV
Houmr

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 dub, 2013 12:24 pm

Houmr píše:
Petr Zatrepalek píše:Jo, právě v tom to je - vyzkoušet co každýmu vyhovuje nejlíp....

S Petrem mohu jen plně souhlasit, protože co vyhovuje jednomu tomu druhému to vůbec nemusí sedět. Dá se vždy napsat nějaký návod co a jak, ale ve finále je vždy rozhodující co kterému modeláři vyhovuje a jaký postup mu bude sedět.

Zatím jsem spokojen s akrylátovými barvami a ten postup je fakt přibližný.Když jsem studoval Houmrovi stránky,bylo vidět jak rozdílné jsou stavby v jednotlivých modelových velikostech (šikulové).Musel jsem postupovat o něco jinak a dopředu si promýšlet další návazné kroky.
edice "Plánky kolejišť"
milan ferdián

Příspěvekod TomBart » úte 02 dub, 2013 12:46 pm

milan ferdián píše:Kluci,vím že je zde téma patina,ale barvičky tu nemáte.Houmre a ostatní na budovy od šikulů používáte jaké barvy temperové nebo akrylové ?

na papírové domečky používám tempery, vodovky. Jako základ bílej balakryl dobarvenej tonovačema co používají malíři. Koupíš kdekoliv v drogerii.
TomBart

Předchozí

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)