My modelári a naše polovičky :)

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Křeček » stř 31 říj, 2012 10:45 am

jj, je to velmi vtipné... :D pár vět ze života: v čem se tu zase šťouráš?.. kdy tě to přestane bavit?..:D
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod mizl » stř 31 říj, 2012 9:28 pm

Já to má spíše naopak.
Má drahá polovička mě půl roku přemlouvala abych si zašel k očnímu. Mám nějaké problémi s očima, ale k doktorovi jsem nechtěl. Přemluvila mě tím, že mi koupila ypsilonku od tilligu. Teď k narozeninám mi koupila 6 výhybek. No není to zlatíčko ??

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod vmucha » stř 31 říj, 2012 9:48 pm

A nechtěl bys udělat výměnu manželek? Potřeboval bych koupit asi 10 výhybek :-)
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod mizl » stř 31 říj, 2012 10:03 pm

vmucha píše:A nechtěl bys udělat výměnu manželek? Potřeboval bych koupit asi 10 výhybek :-)


to bych jí chudákovy nemohl udělat. Je to moje zlatičko. Jsem zvědav co vymyslí k vánocům.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Křeček » čtv 01 lis, 2012 7:45 am

pozitivní motivace je prostě nejlepší...tak doufám, že i letos to bude jako loni a dostanu zas něco ve velikosti 1:160 :D
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 13 pro, 2012 10:46 am

Já jsem si tu svojí polovičku včera 12.12.12 ve 12hod vzal.Samozřejmě po 11-ti letech náročných testů na "zkušebním okruhu".Zde musí vydržet: návštěvy burz,setkání Tillig TT Clubu,AKTT,OSTT,workshopy,Dny otevřených dveří v Sebnitz,náročné celodenní výlety vlakem,vycházky a výjezdy po tratích za účelem fotografování,přebírání zakoupených modelů včetně jejich placení,čichání rozpouštědel při mé modelářské činnosti,moji nervozitu když ,mi tato činnost kvalitativně a časově nejde,řev mých brusek,řev můj,když si něco zku..vím,také si musí osvojit alespoň základní znalosti pro ovládání kolejiště,a také chválení mých modelářských výsledků.....jo a taky můj letní koníček tj.rybaření...No,11 let společného soužití prověřilo její kvality a to jsme spolu ještě kdysi chodili 4 roky do třídy na SPŠ.Potom tedy lze,samozřejmě po důkladném promyšlení,vážení nezkušení a uspěchaní kolegové,pomalu přistoupit k tomu poslednímu kroku.Ono taky lepší datum už v našem životě asi nebude(snad 22.2.2022),ale to už bychom tam šli jako dědeček s babičkou.Vy mladší to berte jako návod k tomu,jaká minimální kritéria by měl váš protějšek splňovat,abyste se mohli bez stresu neustále věnovat naší bohulibé zábavě. :lol: :lol: :
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod loscarlos » čtv 13 pro, 2012 10:57 am

Gratuluji a přeji mnoho a mnoho štěstí . Jen dodám, počkej až si pořídíte nějakého juniora (juniorku ) , bude po hehe, tedy , modelařině, alespoň než začnou brát rozum a taťku nechají :D :lol:
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod pekl024 » čtv 13 pro, 2012 11:04 am

loscarlos píše:Gratuluji a přeji mnoho a mnoho štěstí . Jen dodám, počkej až si pořídíte nějakého juniora (juniorku ) , bude po hehe, tedy , modelařině, alespoň než začnou brát rozum a taťku nechají :D :lol:


A nebo ty špunty strhnout na svou stranu a je 3 ku 1 :lol: , a jak známo hlas většiny ............ .
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod radula63 » čtv 13 pro, 2012 11:07 am

Radku, gratuluji.
P.S. Mimochodem, náš i šikovného syna vláčkaře. Ale to už asi víš, že jsem i s ním v kontaktu.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1313
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod cernos » čtv 13 pro, 2012 11:36 am

Rovněž se připojuju ke gratulacím!
Btw pořídili jsme si jednu juniorku (4 roky) a jednoho juniora (budou 2 roky) a oběma se vláčky moc líbí. Malej řve jak tur když se alespoň párkrát týdně neotevřou dveře od trucovny a neprojede hůůůů-ššššš, malá zase ráda točí kolečkem na MM a zastavuje dětem na každým rohu :) Bohužel pro děti je kolejiště nevhodné, jelikož je většinu času vlak schovaný v SN, kam se musí věčně ohýbat aby něco viděly. Naštěstí jsem pořídil ještě malý setík v H0, který si čas od času postavíme na koberci. No a hned jsme tři na jednoho ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Patrik Novák » čtv 13 pro, 2012 9:06 pm

taktéž se připojuji ke gratulaci

též jsem se (29.9.) sezdal se svou přítelkyní , po několikaletém spolužití (burzy /i když jsme teď nějaký dva-tři roky nebyli/, sebnitz-mám to nedaleko, atd , až po začišťování odlitků ) , přírustek očekáváme již za měsíc +- , v zákupech na burze jsme již zakoupili 2xloko 8xvagon + základní ovál v Nku , za nějakých 1tis kč (funkční-odzkoušeno)
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Adam96 » stř 26 pro, 2012 12:34 am

Je mi 16 let, takže o ženských psát nemohu, ale co mohu říci, je že soužití nádražáka-modeláře s rodiči také není žádný med. A přitom rodiče si za to mohou sami ! Když jsem byl ještě na čtyřech kolečkách, tak mě vozili na procházky okolo trati, mávali s mojí rukou fírům, totéž pokračovalo, když už jsem se postavil na nohy. Chtěli mě nějak zabavit, ovšem tehdy nevěděli, co si nadrobili. :D
Od 6 do 10 let to přibližně byla doba, kdy jsem znal jen Esa, volný čas trávil kreslením mašinek a sledováním projíždějících vlaků, býváme u koridoru Přerov - Břeclav. kde pořád něco jezdí. První komplikace začaly, když jsem zjistil, že existují modely. Pro mě naprosto úchvatná věc, pro mámu předražená kravina. Tátovi je víceméně všechno jedno, zdržuje se hlasování :wink: Pak do nějakých 14 let mého věku bylo ,, temné" období, to bylo hádek ohledně kolejiště a cen modelů. Jenže máma svůj boj definitivně prohrála, když se k nám zavedl internet a já zjistil, že existují modely ČESKÝCH strojů, uviděl plno fotek českých mašinek kolejišť. Už pochopila, že jsem nevyléčitelně nemocný a můžu víceméně s klidem říci: Koupil jsem si zamračenou za 3300 kč.
Nakonec to dopadlo tak, že jsme předělali můj pokoj tak, aby v něm mohlo přibýt kolejiště. Jenže ouha, do kapsy přibyla režijní karta, a co vadí rodičům teď, je to, že každý víkend trávím někde ve vlaku různě po republice.
A řekl jsem si, proč si nesplnit sen na 100% , tak jdu ještě dál, nastoupil jsem na průmyslovku a už teď mám na 99% jisté, že po maturitě usednu na stanoviště strojvedoucího. Tak to je asi tak vše, ještě by to chtělo nějakou nejen pěknou, ale především tolerantní polovičku, co mi bude tohle všechno tolerovat :P
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 499
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod dedo » stř 26 pro, 2012 8:14 am

Adam Buchal píše:...ještě by to chtělo nějakou nejen pěknou, ale především tolerantní polovičku, co mi bude tohle všechno tolerovat :P

no tak to máš smolu - už sú rozobraté :wink:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod Adam96 » stř 26 pro, 2012 10:43 am

dedo píše: už sú rozobraté :wink:


Přesně ! Ale to se časem spraví :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 499
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: My modelári a naše polovičky :)

Příspěvekod pekl024 » stř 26 pro, 2012 7:49 pm

Jedině trpělivě převychovat :mrgreen: .

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků