Kmotr Mrázek !!!

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kmotr Mrázek !!!

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 17 lis, 2008 7:22 pm

Panove, v sobotu jsem si koupil oba dily teto knihy od Jaroslava Kmenty z MF Dnes. Precetl jsem to na jeden zatah, protoze to jinak ani neslo. Po precteni jsem ztratil jakoukoliv duveru v tuto i dalsi vlady ktere prijdou. Je mi s toho blbe jeste ted. Stoji to ale za to a udelate si paradni prestavu o soucasne scene. Je az nemyslitelne, co je dnes vsechno mozne. V tuto chvili, kdyby byly volby, tak me k nim nikdo nedostane ani heverem.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 17 lis, 2008 7:28 pm

a na to jsi přišel tak pozdě? :?
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 17 lis, 2008 7:33 pm

vlastimil vašíček píše:a na to jsi přišel tak pozdě? :?
Ne neprisel, ale to co je v obou knihach mnohonasobne predci i ty nejhorsi predstavy o korupci.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 17 lis, 2008 8:05 pm

ono když stačí, že se jim tak před 2 rokama vetřel jeden vychcaný maník co si pak za státní prachy prolétal celý svět a nikdo si ho ani nevšiml, tak je zřejmé že ani neví kdo tam dělá. a tak je to do dneška. bohužel.

já osobně taky už k volbám nejdu
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod boy.rough » pon 17 lis, 2008 8:38 pm

Já k volbám nechodím už dost dlouho a vůbec mi to nevadí :D .
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod dan » pon 17 lis, 2008 10:55 pm

No politiku bych do tohohle celkem slušného fóra netahal, i když to je v off topic.
Můj názor je takový, že naši politici se chovají tak jak jim lidé dovolí a jsou obrazem společnosti. U nás když má politik průser, neodstoupí a lidé zapomenou a v dalších volbách ho zase volí, to by se ve vyspělích demokraciích nestalo.
Co se týká knihy senzace chtivého redaktora s MF Dnes zase bych to tak neprožíval jsou to puze jeho fantazie a nemá důkazy kterými by podložil svoje tvrzení, i když mohou být blízko pravdě.
Nechodit k volbám to je každého věc, ale pro mě je jít volit a svobodně se rozhodnout velmi důležitá věc.
Bohužel u nás je hodně lidí s nižším vzděláním a tedy i nižšími příjmy, kteří ze nechají snadno obalamutit na ,,sociální výhody" a už nedomyslí to, že dluhy, které tímto projídáním vznikají se musí také jednou zaplatit a to s pořádným úrokem.
A nerad bych se jednou dočkal doby kdy stát prostě zkrachuje.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 17 lis, 2008 11:16 pm

Dane, mluvíš mi z duše... Nemá smysl, abych se jinými slovy pokoušel zopakovat to, cos napsal.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Martin HO » úte 18 lis, 2008 5:30 am

dan píše:No politiku bych do tohohle celkem slušného fóra netahal, i když to je v off topic.
Můj názor je takový, že naši politici se chovají tak jak jim lidé dovolí a jsou obrazem společnosti. U nás když má politik průser, neodstoupí a lidé zapomenou a v dalších volbách ho zase volí, to by se ve vyspělích demokraciích nestalo.
Co se týká knihy senzace chtivého redaktora s MF Dnes zase bych to tak neprožíval jsou to puze jeho fantazie a nemá důkazy kterými by podložil svoje tvrzení, i když mohou být blízko pravdě.
Nechodit k volbám to je každého věc, ale pro mě je jít volit a svobodně se rozhodnout velmi důležitá věc.
Bohužel u nás je hodně lidí s nižším vzděláním a tedy i nižšími příjmy, kteří ze nechají snadno obalamutit na ,,sociální výhody" a už nedomyslí to, že dluhy, které tímto projídáním vznikají se musí také jednou zaplatit a to s pořádným úrokem.
A nerad bych se jednou dočkal doby kdy stát prostě zkrachuje.


Naprostý souhlas, jenže jdi k volbám když si nemáš koho vybrat. Jak se říká ( a i Ty to mezi řádky píšeš), jeden za 18 a druhý za 20 bez dvou.

Mně by se líbilo, kdyby všichni poslanci (zastupitelé, ...) mohli kandidovat nejvýše ve dvou volbách za sebou, a pak na dvě volební období utrum. To by se ta zabetonovanost politické scény radikálně změnila.
Martin HO
 

Příspěvekod dan » úte 18 lis, 2008 7:44 am

No myslím si, že politici jsou všude na světě stejný a nejen u nás se řídí heslem kdo nekrade okrádá rodinu :D jde spíš o to vybrat si mezi životem na dluh či ne. Na výběr máme jen dvě strany (komunisty nepočítám a nechápu jak je může někdo volit, inu lidi zapomínají).
Jinak politiku moc nesleduju, vyjma schůzí poslanecké sněmovny, to se vždycky strašně pobavím :lol:
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod F. Placheta » úte 18 lis, 2008 11:06 am

dan píše:No politiku bych do tohohle celkem slušného fóra netahal, i když to je v off topic.
Můj názor je takový, že naši politici se chovají tak jak jim lidé dovolí a jsou obrazem společnosti. U nás když má politik průser, neodstoupí a lidé zapomenou a v dalších volbách ho zase volí, to by se ve vyspělích demokraciích nestalo.
Co se týká knihy senzace chtivého redaktora s MF Dnes zase bych to tak neprožíval jsou to puze jeho fantazie a nemá důkazy kterými by podložil svoje tvrzení, i když mohou být blízko pravdě.
Nechodit k volbám to je každého věc, ale pro mě je jít volit a svobodně se rozhodnout velmi důležitá věc.
Bohužel u nás je hodně lidí s nižším vzděláním a tedy i nižšími příjmy, kteří ze nechají snadno obalamutit na ,,sociální výhody" a už nedomyslí to, že dluhy, které tímto projídáním vznikají se musí také jednou zaplatit a to s pořádným úrokem.
A nerad bych se jednou dočkal doby kdy stát prostě zkrachuje.


Ja s tim taky naprosto souhlasim a dovolim si doplnit jeste poznamku. Pan Kmenta muze byt jakej chce, ale zaplat panbuh za nej. I kdyby si to hodne pribarvil coz si nemyslim, tak defacto supluje(tak jako ostatni novinari) praci policie, ktera je zda se impotentni.
Jinak muj osobni nazor je, ze nejit volit znamena v podstate tolerance teto spiny. Nazor, ze neni koho volit je sice castecne spravny, nicmene kdyz to prezenu, nikdo nikomu nebrani, aby si zalozil vlastni stranu a byl ten prvni slusny a neuplatny prave on. A navic, v minulych parlamentnich volbach kandidovali take Evropsti demokrate Jana Kasla, kteri jako jedini meli prvni bod programu boj s korupci a dostali 2 procenta...
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 18 lis, 2008 1:35 pm

F. Placheta píše:
dan píše:No politiku bych do tohohle celkem slušného fóra netahal, i když to je v off topic.
Můj názor je takový, že naši politici se chovají tak jak jim lidé dovolí a jsou obrazem společnosti. U nás když má politik průser, neodstoupí a lidé zapomenou a v dalších volbách ho zase volí, to by se ve vyspělích demokraciích nestalo.
Co se týká knihy senzace chtivého redaktora s MF Dnes zase bych to tak neprožíval jsou to puze jeho fantazie a nemá důkazy kterými by podložil svoje tvrzení, i když mohou být blízko pravdě.
Nechodit k volbám to je každého věc, ale pro mě je jít volit a svobodně se rozhodnout velmi důležitá věc.
Bohužel u nás je hodně lidí s nižším vzděláním a tedy i nižšími příjmy, kteří ze nechají snadno obalamutit na ,,sociální výhody" a už nedomyslí to, že dluhy, které tímto projídáním vznikají se musí také jednou zaplatit a to s pořádným úrokem.
A nerad bych se jednou dočkal doby kdy stát prostě zkrachuje.


Ja s tim taky naprosto souhlasim a dovolim si doplnit jeste poznamku. Pan Kmenta muze byt jakej chce, ale zaplat panbuh za nej. I kdyby si to hodne pribarvil coz si nemyslim, tak defacto supluje(tak jako ostatni novinari) praci policie, ktera je zda se impotentni.
Jinak muj osobni nazor je, ze nejit volit znamena v podstate tolerance teto spiny. Nazor, ze neni koho volit je sice castecne spravny, nicmene kdyz to prezenu, nikdo nikomu nebrani, aby si zalozil vlastni stranu a byl ten prvni slusny a neuplatny prave on. A navic, v minulych parlamentnich volbach kandidovali take Evropsti demokrate Jana Kasla, kteri jako jedini meli prvni bod programu boj s korupci a dostali 2 procenta...

Musím souhlasit s Danem, též se mi nelíbí zadlužený stát. Nejít volit s tím, že není koho, je ale jen alibismus, za který se dnes schovává víc než polovina voličů.
Jednou z příčin neúspěchu "malých nových stran" je však bohužel špatná zkušenost s těmi, kteří už u moci jsou nebo byli. Jak se (doufám jen zatím) ukazuje to, co je ve volebním programu strany bývají jen hezká slova a skutečnost po volbách vypadá úplně jinak. Není divu, že pak může i ta správná čestná a spravedlivá a neúplatná strana v programu cokoliv, lidi ji prostě nezvolí (stejně to, že je jediná správná o sobě tvrdí všechny strany) I proto, že se na takové kandidáty koukají jen jako na další, kteří se chtějí v politice nakapsovat...
Bohužel paměť některých je velmi krátká (možná proto jsou dodnes komunisti v parlamentu) a 4leté volební období zřejmě stačí na to aby voliči zapomněli a neptali se po viditelných výsledcích slibů z minulých voleb. Zde platí, že jen blbec se dvakrát spálí o stejný kamna...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2393
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod kubulak » úte 18 lis, 2008 2:15 pm

Stoupam si do fronty, nejit k volbam = hodit svuj hlas do kanalu a de facto tak schvalit to co vzejde z voleb.

Bohuzel ale musim souhlasit s temi, ze na soucasne politicke scene uz nejenze neni koho volit "z presvedceni", ale i to "mensi zlo" uz se hleda velmi, velmi tezce... a u pristich voleb budu asi hodne hledat komu to hodit.

Jo, kdyby se zavedlo, ze kdyz klesne ucast pod placnu 50 procent, vsechny kandidujici strany (resp. konkretni lide) se tim projevi jako neduveryhodny a nesmi pristich 10 let kandidovat, to by se dely veci...

Je smutny kam jsme se 19 let po "revoluci" dopracovali a nedelam si iluze ze ty dvacetiny oslavime nejak vyrazne lepe.

Takze se taky dostavam do bodu "volim ty, kteri me otravuji nejmene, seberou mi nejmene, kteri me nejvic nechaji na pokoji, abych si svou sikovnosti dokazal pro sebe a sve blizke vydelat co nejvic".

Bohuzel i takova strana se v CR hleda tezko.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod pan.martinek » úte 18 lis, 2008 3:12 pm

kubulak píše:"volim ty, kteri me otravuji nejmene, seberou mi nejmene, kteri me nejvic nechaji na pokoji, abych si svou sikovnosti dokazal pro sebe a sve blizke vydelat co nejvic".


Nechci mluvit za ostatní už jen proto, kolik my je, ale myslím, že nikdo nemá rád reformy.
Oni jsou totiž většinou k ničemu a když už mají dobrou myšlenku, stejně dopadnou špatně.
To máte např. Poplatky u lékaře:
Dobrá myšlenka, řeknou si ti inteligentnější a dodají:
"Snížila se návštěvnost u lékaře o 30%."
Jenže, možná už --lajcky řečeno-- nekecá doktor s jeho tchýní, který časopis jí má koupit, ale zase si vemte, kolik si ten doktor vydělá.
Nejen, že většinu těch 30,- Kč si nechá doktor, on si je dokonce nechá, aby se mohl projet po loďce v benátkách.
A to má za každého pacienta (těch si může vzít kolik chce!).
Pojišťovna mu navíc dává myslím každý měsíc za každého 30,- + sami pacienti dalších 30,-Kč, když ho navštíví.
A už vidíte, jak se z naší pěkné myšlenky stává úplná blbost, kterou nikdo krom lékařů nechce a kvůli které jedna nejmenovaná strana přišla o dobré místo v té jejich politické "ZOO".
Nebo si jen přečtěte vývoj další dobré myšlenky- značek, které přikazují zimní pneumatiky.
Njn, měli udělat od určitého data do určitého data příkaz zimních pneumatik po celé ČR, to by tolik nebourali.
Nééé, oni ji samozřejmě přikážou jen na nějakém 1% českých silnic, no k čemu to potom je, když v určitý čas mrzne úplně všude...
Ale to je škoda slov, to se nedá změnit a pochybuju,
že jsou na tom někde jinde o moc líp.

Jinak pokud něco nesedí, neukamenujte mě, nejsem zase takový odborník, ale myslím, že názor na to máme většinou stejný.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod kubulak » úte 18 lis, 2008 4:10 pm

Tak pitvat zdravotnickou reformu tu opravdu nehodlam, ale nazor na jeji nezbytnost mam skutecne jiny. Stejne jako na ty ostatni.

Reformy nikdo nema rad? :) Takze se vsichni shodneme ze nejlepsi byl stredovek, nebo vlastne otrokarstvi, nebo prvobytne pospolna spolecnost, pravek? :)

Reformy tahle zeme a zda se ze i cela Evropa a zapadni civilizace potrebuje jako remen, bohuzel je faktem ze ta sebranka co je u koryta je uplne z jineho soudku lidi nez kteri by to dokazali vymyslet, obhajit a prosadit, cest vyjimkam.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod pan.martinek » úte 18 lis, 2008 4:15 pm

No dobře, názor máš možná s tím zdravotnictvím jiný, o tom už jsme se jednou v užším kolektivu bavili a způsobili pořádnou hádku, jelikož byli občas názory úplně odlišné. Ale to byl jen příklad.
A ty reformy?
Samozřejmě, že reformy Česko, Evropa a svět vůbec potřebují, neřekl jsem, že ne, ale myslím, že je lidé většinou nemají rádi, jelikož když už se nějaká ta reforma podaří alespoň myšlenkou zpracovat dobře, ty spáči v té politické ZOO ji tak "výborně" nepromyslí, že je z toho potom úplná hov*dina !
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků