Ceny

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Ceny

Příspěvekod hank » stř 23 úno, 2022 2:19 pm

Tak jsem dnes utrpěl menší - nebo spíš větší - šok: Za výhybku TT Kühn WR20, která ještě 8. února stála 244 Kč, budu dnes platit u stejného prodejce 378 Kč :!:

:o :shock: :x :evil:

Doufejme, že ji aspoň nebudu muset reklamovat...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6213
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Ceny

Příspěvekod BohousP » stř 23 úno, 2022 3:05 pm

hank píše:Tak jsem dnes utrpěl menší - nebo spíš větší - šok: Za výhybku TT Kühn WR20, která ještě 8. února stála 244 Kč, budu dnes platit u stejného prodejce 378 Kč :!:.

To víš. Koruna má lepší kurz vůči Euru. Kdyby se zhoršila, zaplatíš 5 stovek. Změnila se cena v Německu?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ceny

Příspěvekod hank » stř 23 úno, 2022 3:19 pm

BohousP: Já časový vývoj cen kolejiva v Německu soustavně nesleduju, ale aktuálně se tyto výhybky v německých e-shopech prodávají kolem 12 - 13 EUR a narazil jsem už i na dražší.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6213
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Ceny

Příspěvekod vvitty » stř 23 úno, 2022 3:49 pm

Neboj, bude hur.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceny

Příspěvekod hank61 » stř 23 úno, 2022 5:42 pm

hank píše:Tak jsem dnes utrpěl menší - nebo spíš větší - šok: Za výhybku TT Kühn WR20, která ještě 8. února stála 244 Kč, budu dnes platit u stejného prodejce 378 Kč :!:

:o :shock: :x :evil:

Doufejme, že ji aspoň nebudu muset reklamovat...


Jojo. Vždyť politici avizovali 10% inflaci :D :shock: Buď rád, že nejsi megaloman a nepotřebuješ jich třeba 50. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Ceny

Příspěvekod Zlámalík » stř 23 úno, 2022 7:20 pm

Já třeba vůbec nechápu, na co je normálnímu člověkovi jakási výhybka! A ještě si stěžuje! :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1938
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Ceny

Příspěvekod look23 » stř 23 úno, 2022 8:01 pm

hank61 píše:Jojo. Vždyť politici avizovali 10% inflaci :D :shock: Buď rád, že nejsi megaloman a nepotřebuješ jich třeba 50. :wink:

Zapomněli, ale dodat, že to nebude roční, ale měsíční inflace 10%.
Třeba některé součástky(ATmega1284p) zdražily z 80 Kč na 280 Kč :shock:
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1185
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Ceny

Příspěvekod hank » stř 23 úno, 2022 8:47 pm

Přátelé, z celého srdce vám všem děkuji za soucitná slova. :cry:

Naštěstí mohu hledat útěchu v nejprodávanějším bestselleru všech dob, kde v Knize Kazatel v kapitole 3 stojí psáno toto:

Co je, už bylo.
Co bude, už je.

Je čas nakupovat
A čas prodávat


(A kdo nevěří, ať tam běží...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6213
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Ceny

Příspěvekod Zippich » stř 23 úno, 2022 10:15 pm

hank píše:Naštěstí mohu hledat útěchu v nejprodávanějším bestselleru všech dob...

Možná bych ještě doporučil z novější části citovaného bestselleru kapitolu od jistého Matouše 6/19: Nehromaďte si poklady na zemi, raději si hromaďte poklady... ve skříni. Nebo tak nějak to tam je. Kdo to psal, ten musel být železniční modelář... :)
Zippich
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Ceny

Příspěvekod hank61 » čtv 24 úno, 2022 5:04 am

Kluci. Jen doplním kolegu Hanka. Dřevěné latě, můj delší dobu oblíbený rozměr 2400x52x10mm rovněž u stejného prodejce: Listopad 2021-36,-Kč, leden 2022-49,-Kč, minulý týden 59,-Kč za kus. Jestli to takhle bude pokračovat, tak se patrně většina z nás, co ještě něco tvoří, brzy přesune to teoretické oblasti modelařiny. Inu. Hlavně ať nás neopouští zdraví a zůstane nám alespoň trochu optimismu. Hezký den všem :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2505
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Ceny

Příspěvekod vvitty » čtv 24 úno, 2022 8:32 am

No,z tohodle se jeste nestrili, ale jen to reflektuje jak vyletelo nahoru stavebni rezivo atd - a to jeste je potreba trochu stesti aby vubec bylo.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceny

Příspěvekod hank » čtv 24 úno, 2022 8:47 am

hank61 píše:Jestli to takhle bude pokračovat, tak se patrně většina z nás, co ještě něco tvoří, brzy přesune to teoretické oblasti modelařiny.


Já věřím tomu, že boom minikolejišť pod tímto tlakem ještě zesílí. Možná je načase začít vyhlašovat neformální soutěže, jaké dělávají některé modelářské žurnály a weby: O nejlepší/nejmenší funkční dioráma, o nejlepší kolejiště do 0,5 m², o nejlepší kolejiště typu cameo apod.... Papíráci pořádají tzv. 24hodinovky. Myslím, že tato kategorie by se taky uplatnila: Kdo dokáže postavit funkční kolejiště from scratch za 24 hodin? Někde jsem četl, že jeden modelář vytvořil kompletní krajinu na kolejišti typu pizza (kruh s jednou výhybkou do šturcu, průměr cca 60 cm) za 8 hodin, takže zas tak úplná hovadina by to nebyla, a především by to podpořilo propagaci tvroby minikolejišť.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6213
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Ceny

Příspěvekod vvitty » čtv 24 úno, 2022 8:59 am

Mimochodem, pred par lety jsem nakupoval z Ciny nektere levne motorky po dolaru kus, dneska za totez chce cinan dolaru deset.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceny

Příspěvekod vvitty » čtv 24 úno, 2022 9:01 am

look23 píše:Třeba některé součástky(ATmega1284p) zdražily z 80 Kč na 280 Kč :shock:


No to neni tak prekvapive, Microchip nestiha vic nez ostatni vyrobci... a jsou aspon za tu cenu ke koupi, nebo je jen nabizi?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Ceny

Příspěvekod Sandy » čtv 24 úno, 2022 9:34 am

hank píše:
hank61 píše:Jestli to takhle bude pokračovat, tak se patrně většina z nás, co ještě něco tvoří, brzy přesune to teoretické oblasti modelařiny.


Já věřím tomu, že boom minikolejišť pod tímto tlakem ještě zesílí. Možná je načase začít vyhlašovat neformální soutěže, jaké dělávají některé modelářské žurnály a weby: O nejlepší/nejmenší funkční dioráma, o nejlepší kolejiště do 0,5 m², o nejlepší kolejiště typu cameo apod.... Papíráci pořádají tzv. 24hodinovky. Myslím, že tato kategorie by se taky uplatnila: Kdo dokáže postavit funkční kolejiště from scratch za 24 hodin? Někde jsem četl, že jeden modelář vytvořil kompletní krajinu na kolejišti typu pizza (kruh s jednou výhybkou do šturcu, průměr cca 60 cm) za 8 hodin, takže zas tak úplná hovadina by to nebyla, a především by to podpořilo propagaci tvroby minikolejišť.


Mohli bychom se inspirovat u homeopatiků: čím menší obsah účinné látky, tím lepší. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1489
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dejv a 12 návštevníků