Jakým směrem se bude vyvíjet železniční modelářství?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod F. Placheta » čtv 21 úno, 2008 12:20 pm

JBr píše:Problem ale je, ze v takovem pripade bys cekal treba dva tri mesice na dodavku. Konkretne treba co se tyce pojezdu Vilinger, tak na minule burze se braly objednavky od maximalne 20 lidi, protoze proste nestihaji. Kdyby meli internetovy obchod, tak se obavam, ze by tech objednavek chodilo tak 10x vic.


To je presne to co nechapu nebo lepe receno to, co v nasi "branzi" moc nefunguje - trh. Proste nerozumim proc, kdyz je silna poptavka na Vilingera nebo treba lampy Dominik, proc jich proste vyrobce nevyrabi vic - nerozsiri kapacity - nerozsiruje sortiment - nevyvazi za hranice apod.... :roll:
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod nexus » čtv 21 úno, 2008 12:22 pm

Nemyslím jen pojezdy Vilinger. Třeba i PMT. A třeba by se časem našel někdo, kdo by zkonstruoval univerzální pojezd, jakousi stavebnici, kde by byl rozvor podvozku jako u lok. ČKD, a stavitelná vzdálenost podvozků, nebo náprav u dvounápravových pojezdů. Ale to byl jen takový nápad. Bere mě vztek, když vidím katalog Walthers (starý - z roku 1993) a tam je 6 stran motorků, ozubených kol i hotových převodovek, a PADESÁT stran drobný plastových dílů pro stavbu lokomotiv a vozů, počínaje brzovými zdržemi a konče parními válci a interiéry kabin parních lokomotiv, nepočítaje podvozy různých typů. Ale to nám asi nehrozí...
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Příspěvekod JBr » čtv 21 úno, 2008 12:55 pm

F. Placheta píše:To je presne to co nechapu nebo lepe receno to, co v nasi "branzi" moc nefunguje - trh. Proste nerozumim proc, kdyz je silna poptavka na Vilingera nebo treba lampy Dominik, proc jich proste vyrobce nevyrabi vic - nerozsiri kapacity - nerozsiruje sortiment - nevyvazi za hranice apod.... :roll:


Jestli ono to nebude tim, ze ne uplne vsichni maloseriovi vyrobci maji tuhle cinnost jako hlavni pracovni pomer... Pak se neni cemu divit, ze proste nestihaji.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 21 úno, 2008 1:02 pm

no to by mi možná ani nevadilo, za tu krátkou dobu co se v tomhle odvětví znova pohybuju jsem si už zvyknul že většina věcí je nedostatkový zboží a že se holt na všechno čeká měsíc než to přijde přes obchod přímo od výrobce.

já třeba si radší objednávám věci po netu a pak si to někde vyzvednu připravený, než někde ve spěchu zmatkovat co vzít, z toho už jsem vyrostl, většinou pak koupím něco co je mi vlastně úplně k ničemu...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod F. Placheta » čtv 21 úno, 2008 1:16 pm

JBr píše:
F. Placheta píše:To je presne to co nechapu nebo lepe receno to, co v nasi "branzi" moc nefunguje - trh. Proste nerozumim proc, kdyz je silna poptavka na Vilingera nebo treba lampy Dominik, proc jich proste vyrobce nevyrabi vic - nerozsiri kapacity - nerozsiruje sortiment - nevyvazi za hranice apod.... :roll:


Jestli ono to nebude tim, ze ne uplne vsichni maloseriovi vyrobci maji tuhle cinnost jako hlavni pracovni pomer... Pak se neni cemu divit, ze proste nestihaji.


Ano, to je pochopitelne. Ale...uvedu priklad...jsem strojvudce, coz me zivi, jinak jsem modelar a zkusmo si udelam par nadraznich lamp. Vsem kamaradum se libi, tak je udelam i jim. Pak projevi zajem nejaky majitel obchodu s zel.modelarstvim a zacnu dodavat tam. Zajem je obrovsky, ale ja budu dodavat jen tech cca 100 ks/14 dni. Vic ne, protoze se mi po sichte uz proste nechce. Tady to konci nebo pokracuje. Pokud bych mel podnik.ducha, najmu si 2 duchodce, kteri budou delat lampicky o sto sest, udelam si webove stranky, rozeslu nabidku na vsechny strany... Po dvou mesicich zjistim, ze me tato cinost vydela za 14 dni to stejny, co ja jako masinfira za mesic. A jedina moje starost budou ti dva duchodci a vcasne rozesilani objednavek.
Vim, ze to kolikrat neni tak jednoduche, ze nas trh neni tak velky atd....ale z vlastni zkusenosti i zkusenosti jinych vim, ze kolikrat by stacilo jen trochu chtit a veci by se "hybaly" uplne jinak.
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dusan » čtv 21 úno, 2008 1:51 pm

F. Placheta píše:
JBr píše:
F. Placheta píše:To je presne to co nechapu nebo lepe receno to, co v nasi "branzi" moc nefunguje - trh. Proste nerozumim proc, kdyz je silna poptavka na Vilingera nebo treba lampy Dominik, proc jich proste vyrobce nevyrabi vic - nerozsiri kapacity - nerozsiruje sortiment - nevyvazi za hranice apod.... :roll:


Jestli ono to nebude tim, ze ne uplne vsichni maloseriovi vyrobci maji tuhle cinnost jako hlavni pracovni pomer... Pak se neni cemu divit, ze proste nestihaji.


Ano, to je pochopitelne. Ale...uvedu priklad...jsem strojvudce, coz me zivi, jinak jsem modelar a zkusmo si udelam par nadraznich lamp. Vsem kamaradum se libi, tak je udelam i jim. Pak projevi zajem nejaky majitel obchodu s zel.modelarstvim a zacnu dodavat tam. Zajem je obrovsky, ale ja budu dodavat jen tech cca 100 ks/14 dni. Vic ne, protoze se mi po sichte uz proste nechce. Tady to konci nebo pokracuje. Pokud bych mel podnik.ducha, najmu si 2 duchodce, kteri budou delat lampicky o sto sest, udelam si webove stranky, rozeslu nabidku na vsechny strany... Po dvou mesicich zjistim, ze me tato cinost vydela za 14 dni to stejny, co ja jako masinfira za mesic. A jedina moje starost budou ti dva duchodci a vcasne rozesilani objednavek.
Vim, ze to kolikrat neni tak jednoduche, ze nas trh neni tak velky atd....ale z vlastni zkusenosti i zkusenosti jinych vim, ze kolikrat by stacilo jen trochu chtit a veci by se "hybaly" uplne jinak.

Nejvyšší čas to rozjet :D Zrovna přemýšlím jaké lampy a kam, nebyla nějaká fotečka? Děkuji pane.Sem taky z Brna
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1286
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod richard0404 » čtv 21 úno, 2008 3:06 pm

Mám pár kamarádů co jedou v RC a ten názor že po práci už není čas je přesný Dělat něco doma v sérii 10 ,50, nebo 100 kusů tak to jde tak tak.Ale začít dělat pro ostatní v sérii 500 už člověku dá zabrat. A musíme brát i to že výrobek může být hitem jen do časně. Protože se najde několik lidí co to okopírují a o produkt není zájem.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kvasha » čtv 21 úno, 2008 3:22 pm

F. Placheta píše:
JBr píše:
F. Placheta píše:To je presne to co nechapu nebo lepe receno to, co v nasi "branzi" moc nefunguje - trh. Proste nerozumim proc, kdyz je silna poptavka na Vilingera nebo treba lampy Dominik, proc jich proste vyrobce nevyrabi vic - nerozsiri kapacity - nerozsiruje sortiment - nevyvazi za hranice apod.... :roll:


Jestli ono to nebude tim, ze ne uplne vsichni maloseriovi vyrobci maji tuhle cinnost jako hlavni pracovni pomer... Pak se neni cemu divit, ze proste nestihaji.


Ano, to je pochopitelne. Ale...uvedu priklad...jsem strojvudce, coz me zivi, jinak jsem modelar a zkusmo si udelam par nadraznich lamp. Vsem kamaradum se libi, tak je udelam i jim. Pak projevi zajem nejaky majitel obchodu s zel.modelarstvim a zacnu dodavat tam. Zajem je obrovsky, ale ja budu dodavat jen tech cca 100 ks/14 dni. Vic ne, protoze se mi po sichte uz proste nechce. Tady to konci nebo pokracuje. Pokud bych mel podnik.ducha, najmu si 2 duchodce, kteri budou delat lampicky o sto sest, udelam si webove stranky, rozeslu nabidku na vsechny strany... Po dvou mesicich zjistim, ze me tato cinost vydela za 14 dni to stejny, co ja jako masinfira za mesic. A jedina moje starost budou ti dva duchodci a vcasne rozesilani objednavek.
Vim, ze to kolikrat neni tak jednoduche, ze nas trh neni tak velky atd....ale z vlastni zkusenosti i zkusenosti jinych vim, ze kolikrat by stacilo jen trochu chtit a veci by se "hybaly" uplne jinak.


Ono to opravdu není jednoduché. co uděláš/udělátete když dva měsíce od Tebe/Vás nikdo nekoupí ani lampičku?! S kšeftem práskneš/prásknete, půjdeš/půjdete zpátky do mašiny - jestli si místo Vás nenajdou náhradu,..., jak někdo rok cbybí, už hledají náhradu :-) - a důchodce pustíš/pustíte k vodě. A na fóru si o Tobě/Vás začnou psát jak jseš/jste neschopný :-) a jaká je to hrozná situace, když modelařina nikoho neuživý atd ... uznávám, trochu jsem to přitáhl za uši a posunul možná do extrému, ale taková ta realita opravdu je
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » čtv 21 úno, 2008 6:05 pm

Realita je jak píše kvasha .Spousta kamarádů dokáže vyrobit parádní věci které by šly prodávat . Ale výroba by nebyla rentabilní. Tak vyrobí co stačí pro kamarády.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod F. Placheta » čtv 21 úno, 2008 6:45 pm

Samozrejme, v uvodu jsem napsal, ze je to priklad a v zaveru, ze vim, ze to neni tak jednoduche. Trosku jsem to zamerne prehnal. Ale naproti tomu, jak pisete, ze by o to nebyl zajem, co po roce, kdyz prestane byt zajem atd. atd., prave na prikladu toho Dominiku je to krasne videt, ze zajem je velky, trvaly, sortiment ne moc velky, dostupnost vyrobku mizerna(jedna prodejna) a mnozstvi dodavaneho vyrobku jakbysmet(naprosto nepokryvajici poptavku). Nebo kdyz slysim jakou pomalou, neefektivni a drahou cestou jde ke mne, jako koncovemu uzivateli napr. vyhybka Peco, tak me vstavaji vlasy hruzou na hlave. Jen jsem chtel rict to, co jsem rekl uz o prispevek vys a sice ze se mi zda, ze tady trh jeste uplne nefunguje...
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 11:31 am

F. Placheta píše:Samozrejme, v uvodu jsem napsal, ze je to priklad a v zaveru, ze vim, ze to neni tak jednoduche. Trosku jsem to zamerne prehnal. Ale naproti tomu, jak pisete, ze by o to nebyl zajem, co po roce, kdyz prestane byt zajem atd. atd., prave na prikladu toho Dominiku je to krasne videt, ze zajem je velky, trvaly, sortiment ne moc velky, dostupnost vyrobku mizerna(jedna prodejna) a mnozstvi dodavaneho vyrobku jakbysmet(naprosto nepokryvajici poptavku). Nebo kdyz slysim jakou pomalou, neefektivni a drahou cestou jde ke mne, jako koncovemu uzivateli napr. vyhybka Peco, tak me vstavaji vlasy hruzou na hlave. Jen jsem chtel rict to, co jsem rekl uz o prispevek vys a sice ze se mi zda, ze tady trh jeste uplne nefunguje...


v poho, já jsem to také tak pochopil :-) jenom jsem to doplnil. Samozřejmě, že jako koncový zákazník bych si přál "všechno a hned". Hmm, trochu idealistické .... :-)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pát 22 úno, 2008 11:42 am

také si začínám všímat, že modeláři mají na svého koníčka čím dál více prostoru. Je to sice detail, ale také může zásadně ovlivnit vývoj modelaření. Čtu téma na nákresy kolejišť a rady na motiv kolejiště (pouze pasivní čtenář) a zaznamenávám fakt, že místnosti (prostory) o rozměru 4 x 5,5 m začínajá být čím dál častěji běžnou záležitostí.

Nevím jestli jste to zaregistrovali, ale i anketa, která svého času dlouhodobě byla na stránkách magazínu to potvrzjue. Ze začátku jednoznačně kraloval prostor kolem 3 m2. Nově příchozí pak začali postupem času ten poměr obracet ve prospěch těch větších. Dnes i takových 15 - 20 m2 není vyjímka.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod bindo011 » pon 03 bře, 2008 8:49 pm

Chlapi na Slovensku je to ešte horšie :!: :!: :!: . Nebyť ČR po boku tak dnes by som mal zo železnice veľké ho....Tu je naozaj len zapár obchodov a v nich nič, a keď aj tak také ceny že sa hlava krúti :cry:
"N" analog system PIKO MODELLBAHN IV
"HO" analog system MEHANO TRAIN LINE V
Uživatelský avatar
bindo011
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 28 úno, 2008 10:20 am
Bydliště: Slovensko

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků