Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » pát 16 srp, 2013 7:43 pm

Petr Zatrepalek píše:Dovolím si oponovat - za a) československo r. 1948 a r. 1989 - v obou citovaných letech aktivní saldo platební bilance a vyrovnaný státní rozpočet bez dluhů

Ano, za cenu gigantického vnitřního dluhu (infrastruktura z roku raz-dva podfinancovaná o stovky miliard, enormně zastaralé výrobní postupy a stroje), a za cenu účetních triků (nenávratné půjčky Sovětskému svazu vedené jako "investice" nezapočítávané do výdajů, kurz koruny nastavený "tak aby to dobře vyšlo")

PS: v roce 1988 byl československý státní dluh 3,7 mld. USD - je to i v zápisu PS (tedy vlastně FS) - http://www.psp.cz/eknih/1986fs/slsn/ste ... 010007.htm ... takže ne zcela "bez dluhů".

Petr Zatrepalek píše:b) německý hospodářský zázrak za podmínky sociálního státu /1945-75/

Válka je obvykle dobrý motor hospodářského růstu. S kým začneme? :D
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Ferda » pát 16 srp, 2013 8:03 pm

milan ferdián píše:... zámeček v zaniklé Karvinné - starý hrabě Larrisch mi ho daroval a věděl proč :lol:

To jsem nevěděl vaše vysokoblahorodí!!!! :o

Ps. Dašek čte a Ferda taky. Diskuse je docela úsměvná, zvlášť pro nás, kteří pamatujem :wink:
Než jsem spáchal v Kunčicích pár drátovodů, tak tu mám 3 stránky.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 16 srp, 2013 8:30 pm

Taky bych si dovolil neco na uvolneni :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=L2a1lc-ujbU
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » sob 17 srp, 2013 7:17 am


Výstižné !
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2938
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 17 srp, 2013 8:07 am

Vim, ze mne za to spousta lidi asi ukamenuje, ale jednou z mnoha odpovedi na tuhle otazku jsou volby. At se to nekomu libi a nebo ne, tak je treba polozit si i nasledujici otazky?

1) Chodim k volbam? Pokud je odpoved NE, nemam vubec zadne pravo nadavat. :wink:

2) Vladne strana, kterou jsem volil? Pokud je odpoved ANO, nemam vubec zadne pravo nadavat. :wink:

3) Udelal jsem neco pro to, abych zmenil politickou reprezentaci (Napriklad krouzkovanim kandidatu na konci volebni listiny viz vyzva Vymente politiky apod.) a nebo jako ovecka jenom odevzdam svuj hlas jedne strane a jsem spokojeny, ze jsem svoji obcanskou povinnost splnil? Pokud je odpoved NE, tak nemam vubec zadne pravo nadavat :D

Takze pokud nekomu zbylo jeste nejake pravo nadavat a dostal se az sem, tak je tu dalsi otazka!

4) Udelal jsem neco proto, abych zmenil svuj zivot (napriklad se odstehoval za praci, udelal si rekvalifikaci, kdyz v mem oboru uz neni prace, apod.)? Pokud je odpoved NE, tak nemam vubec zadne pravo nadavat. :wink:

Pozn. Chapu, ze se to tyka vetsinou mladsich lidi, ale v Holandsku se mnou pracoval Slovak Jozo, vek 57, doma rodina a deti, znalost ciziho jazyka zadna, vydelek vice nez solidni (cca 1300 EUR mesicne cista ruka po odecteni nakladu na ubytovani a dopravu do prace + plus spousta bonusu, priplatku a danovych ulev na deti a manzelku) napln prace manualni, fyzicka zdatnost prumerna, ale nenadaval, sbalil se mesicne utratil cca 150 EUR za jidlo a zbytek si setril.

Atd .... :wink:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 srp, 2013 8:18 am

Proč kamení,žádné nebude.Akorát Jiří načal teď dost horké téma tohoto léta :lol:

P.S.Jistě to pro Jozo nebylo jednoduché a fandím mu,ale nepovídej mi,že bez znalosti cizího jazyka měl uzavřenou pracovní smlouvu se vším všudy.Musela tam být osoba prostředník.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 17 srp, 2013 8:30 am

Bohužel,příspěvek musel být smazán,ikdyž Jarda má v tomto plnou pravdu. moderátor
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 17 srp, 2013 8:39 am

milan ferdián píše:Proč kamení,žádné nebude.Akorát Jiří načal teď dost horké téma tohoto léta :lol:

P.S.Jistě to pro Jozo nebylo jednoduché a fandím mu,ale nepovídej mi,že bez znalosti cizího jazyka měl uzavřenou pracovní smlouvu se vším všudy.Musela tam být osoba prostředník.


Pracovali jsme tam pres Agenturu OTTO, meli jsme radnou pracovni smlouvu, platili dane a vsechny mistni poplatky. Pobocku maji taky v Olomouci. Pokud ma nekdo znalosti ciziho jazyka, tak pak dostane lepsi pozici (ja jsem krome skladu jeste delal ridice), ale jinak je to vesmes polska agentura a v kazde firme je supervisor (ten, kdo na Vas dohlizi, Polak) a tomu se da snadno rozumet, specialne pro lidi z Ostravska a nebo pro nas, co jsme studovali v Karvine :D On si totiz kazdy (ted narazim na ty mlade absolventy skol) mysli, ze udela skolu a nebo se vyuci, praci najde hned za domem a bude mit plat jako manazer v Praze. Takhle to vubec nefunguje. Bud slevim ze svych naroku a nebo se za praci odstehuju, mne se taky vsichni smeji, ze mam dva tituly Ing. a jeste PhD. (teda az nekdy dopisu a obhajim disertacku, pokud se mi do toho bude jeste chtit), ze jsem studoval 10 let a ted v UK delam na farme a staram se o kone. Tak jim reknu, ze to, co oni maji za mesic, ja mam za tyden az dva a naklady na zivot jsou stejne, nerknu-li, ze jidlo je tady jeste levnejsi nez u nas :wink:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 srp, 2013 8:53 am

To o čem se může mluvit jen potichu. :evil: I to je Česká republika.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod _pavel_ » sob 17 srp, 2013 9:16 am

Lord Voldemort :?: ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » sob 17 srp, 2013 10:05 am

Jiri Dvoracek píše:mam dva tituly Ing. a jeste PhD. (teda az nekdy dopisu a obhajim disertacku, pokud se mi do toho bude jeste chtit), ze jsem studoval 10 let a ted v UK delam na farme a staram se o kone.

A popravdě, to jsi studoval? Nejspíš ne, protože na veterině se tituly Ing nedávají.

Já kdybych jel do světa, chtěl bych tam dělat to, co dělám tady, to čemu odpovídá má odbornost, znalosti a schopnosti.
Takže bych dělal konstruktéra, jako každý Angličan s mými schopnostmi, ne pomocného zedníka jen proto, že pocházím z "východního bloku".
Na tohle jsem hrozně háklivý - aby se ke mně každý (cizinec) choval podle toho, kdo jsem, ne odkud pocházím. Ale musím zaťukat na dřevo, že jsem se s opovržením díky původu setkal opravdu málokdy - a s takovými lidmi se pak nebavím.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 17 srp, 2013 10:46 am

czhunter píše:A popravdě, to jsi studoval? Nejspíš ne, protože na veterině se tituly Ing nedávají. Já kdybych jel do světa, chtěl bych tam dělat to, co dělám tady, to čemu odpovídá má odbornost, znalosti a schopnosti. Takže bych dělal konstruktéra, jako každý Angličan s mými schopnostmi, ne pomocného zedníka jen proto, že pocházím z "východního bloku".


Tak veterinu jsem opravdu nestudoval a pochybuju, ze v Karvine nejaka je :D Jedna vec jsou odbornost, znalost a schopnost a druha vec je pak jazykova vybavenost. :D Clovek se nejdrive musi doucit jazyk a az pak hledat praci v oboru. On je kazdy mistr sveta, ze jazyk umi, ale to, co nas uci ve skolach, s tim si tady opravdu nevystacime :D Takze jsem vzal za vdek nejdrive touhle praci (btw. je to tzv. live-in pozice, tzn. ze se bydli primo v praci a odpadaji naklady na bydleni), kde jsou moje jedine vydaje na jidlo a kde se da nasetrit a doucit anglictina na mistni univerzite. Ted, kdyz se clovek citi dost pevny v kramflecich v anglickem jazyce, muze hledat praci, na kterou ma tu odbornost, znalost a schopnost :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » sob 17 srp, 2013 10:52 am

Tak já měl možná štěstí, že nám (běžná státní střední) škola zajistila už dávno učitele angličtiny z USA, Indie a Anglie nemluvící česky, takže se s nimi člověk dost naučil (hlavně s Indem to bylo vtipné, protože my vůbec nerozuměli jemu a on nám :) )
Jinak je spoléhat se na školu v otázce jazyků dost netaktické. Na druhé straně - dnes je díky Internetu dostupnost cizojazyčných videí, textů, hudby atd., i možnost vycestování pro sebevzdělávání nejlepší, jaká kdy byla.


forex> Kamarád zásadně odpovídá "Ja Volkswagen." :D
Já němcům říkám "Ich spreche Deutsch, aber klein." - tím je zřejmé, na jaké úrovni jazyka se budeme pohybovat.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 568
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 17 srp, 2013 11:22 am

czhunter píše:Tak já měl možná štěstí, že nám (běžná státní střední) škola zajistila už dávno učitele angličtiny z USA, Indie a Anglie nemluvící česky, takže se s nimi člověk dost naučil (hlavně s Indem to bylo vtipné, protože my vůbec nerozuměli jemu a on nám :) )


Ja to stesti bohuzel nemel, meli jsme vetsinou ucitele, jenz byl predelany z rustiny a nic mi to nedalo. Tento model, ktery zminujes, tj. dostat ucitele ze zahranici, ktery neumi ani slovo cesky, byl na me osobe aplikovan az po maturite, kdy jsem rok stravil na jazykovce, ten mi dal asi nejvic. V dobe, kdy jsem nastupoval na VS, jsem o Internetu ani neslysel. Muj prvni mobil jsem si poridil az ve tretim rocniku, kdy jsem se vratil z USA a mohl si to dovolit :) A kdyz clovek nema internet a je odkazan jenom na televizi, kde je vsechno dabovane, tak to je uplne o nicem :) (Btw: Nic proti ceskemu dabingu, ktery je jeden z nejlepsich na svete. Mozna proto, ze se skoro nikde nedabuje. :D ) A na otazku Sprechen sie Deutch? Odpovidam zasadne Ja, aber tak trochen :D (Ale to bude asi tim, ze jsem Nemcinu nikdy nemel, mel jsem jine jazyky ) :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Odo » sob 17 srp, 2013 3:24 pm

Jiri Dvoracek píše:Bud slevim ze svych naroku a nebo se za praci odstehuju, mne se taky vsichni smeji, ze mam dva tituly Ing. a jeste PhD. (teda az nekdy dopisu a obhajim disertacku, pokud se mi do toho bude jeste chtit), ze jsem studoval 10 let a ted v UK delam na farme a staram se o kone.

Kolego, bez urazky, ale pokud jsi nedopsal a neobhajil disertacni praci, tak nepis, ze mas titul Ph.D. :x

Ze zakona je dan limit 8 let od zacatku studia do uspesneho obhajeni (preruseni studia se nepocitaji), takze doporucuji prilis neotalet :).
TT / DCC / ČSD / ep. IV
csd.rajce.net / stavím si kolejiště pro radost, nejsem modelář (ani elektrikář)...
Odo
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte 31 kvě, 2011 1:13 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků