Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel 152 » stř 29 pro, 2021 10:32 am

Ano vzpomněl jste berňák, pak se Vám stane, že tam nabídnete H0 Hrbouna za 18000,- a berňák si došlápne na vás.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jardaaa » sob 01 led, 2022 10:16 am

jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » sob 01 led, 2022 11:22 am

jardaaa píše:https://modelbazar.cz/pozor-na-aukro-radi-tam-podvodnici/1030187


To nevypadá jako podvod, ale jako (záměrně nastavená?) vlastnost systému - někde v těch podmínkách (teď se mi nechce hledat kde) mají uvedeno, že když člověk chce tu automaticky účtovanou provizi za neprodanou položku vrátit, musí si o to říct. Já jsem toho využil zatím jednou a vrátili mi to.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 02 led, 2022 7:14 pm

Tak Aukro dosáhlo dalšího historického mezníku: Model Arnold 4661 K v eNku (což je krytý nákladní vůz Gm 39 Bremen v nátěru DR epochy IIIa s označením Brit-US zone, ale konstrukčně nejde o nic jiného než o čs. vůz Zsr/Ztr, po válce vyvezený do Bizonie), který lze na eBay pořídit za 9 - 10 éček, někdo vydražil za krásných 691 Kč. Blahopřejeme!

(A aby se z toho někdo nedejbože nevyrátil, raději moc nezdůrazňuju, že samotné skříně těchto vozů se dají tamtéž pořídit za necelá 4 eura...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 19 led, 2022 1:41 pm

Tenhle inzerát
https://modelbazar.cz/motorovy-vuz-m152 ... tb/1033179
v Modelbazaru nechápu:

"Prodám motorový vůz M152 0044 od firmy MTB. Je úplně nový, zajetý na zkušební stolici, na kolejišti nejezděný. Jízdní vlastnosti a celkový stav jsou dobré."

Jak se na zkušební stolici poznají dobré jízdní vlastnosti :?:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jardaaa » stř 19 led, 2022 2:10 pm

podle mě, na kolejišti nejezděný neznamená na kolejišti nikdy nejetý.. Spíš bych se obával toho nepřesvědčivýho závěru "Jízdní vlastnosti a celkový stav jsou dobré" :mrgreen:
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Radek Strnad » stř 19 led, 2022 5:33 pm

jardaaa: Přesně tak - toho "dobré" bych se trochu obával. Představuji si to asi tak, že model zajel na stolici a následně vyzkoušel projetím na kolejišti, přičemž se ale vůz do pravidelného :lol: provozu na kolejišti nedostal.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MirekTT » stř 19 led, 2022 5:51 pm

Já bych zas tak moc ty doprovodný texty inzerátů neanalyzoval. Musíte započítat i vyjadřovací schopnost prodávajícího, kterou neznáte.
Konkrétně k tomuhle: nemůže být moc ojetý, protože není na trhu moc dlouho. Vrozené nemoci jsou zmapované. Fotek je tam dost. Můj tip je, že to rachtá jako ta moje mrcha a jemu se to nelíbilo. Možná ještě vyšinuje na výhybkách. Řešení jsou popsány na mojeTT. Stačí započíst cenu, rizika, schopnost si to opravit a přihodit, nebo nepřihodit.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 19 led, 2022 6:55 pm

MirekTT píše:...přihodit, nebo nepřihodit.


V Modelbazaru se naštěstí nepřihazuje. Tam je to "ber nebo nech ležet". S některými inzerenty jsem se sice párkrát pokoušel jednat o ceně, zvlášť když místo cenové nabídky napsali cena dohodou, jenže to byla většinou zbytečná námaha. V Čechistánu si řada lidí představuje cenovou dohodu asi jako kdysi Henry Ford I. nabídku barev karosérie Plechové Lízy: "Můžete od nás dostat auto jakékoli barvy, ale bude černé."
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 20 led, 2022 6:41 am

hank: Naprostý souhlas. Diskutovat s někým na Modelbazaru o "ceně dohodou" je zbytečný masochismus. A že se tam ty "ceny dohodou" v poslední době rozmohly.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank61 » čtv 20 led, 2022 8:18 am

Ono jak v čem a hlavně jak kdo. Stalo se mi několikrát, že jsem prodávajícímu na dohodu napsal, ať mi sdělí svoji představu o ceně a bylo mi odpovězeno, ať navrhnu cenu já a že se mi, pokud nedostane lepší nabídku, třeba do dvou týdnů ozve... Tímto byl pro mě daný obchodní případ vyřešený.... :wink:
edit: na modelbazaru.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2502
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod prcek » čtv 20 led, 2022 8:28 am

hank61 píše:Ono jak v čem a hlavně jak kdo. Stalo se mi několikrát, že jsem prodávajícímu na dohodu napsal, ať mi sdělí svoji představu o ceně a bylo mi odpovězeno, ať navrhnu cenu já a že se mi, pokud nedostane lepší nabídku, třeba do dvou týdnů ozve... Tímto byl pro mě daný obchodní případ vyřešený.... :wink:
edit: na modelbazaru.


Ano, někteří i přímo v inzerátu píší, že prodají nejvyšší nabídce. V takovém případě také dávám šanci jiným dobrodruhům, přeci jen aukro už tu máme. S cenou dohodou mám jednu jedinou zkušenost asi 1/2 roku starou - nabídl jsem rovnou cenu a domluvili jsme se, ale je pravda, že dotyčný tam prodával právě jednu věc.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 521
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Kavka_ » čtv 20 led, 2022 9:23 am

Co se větičky "nejvyšší nabídce" týká, použil jsem při nákupu jednou - prostě jsem odepsal, že jsem ochoten dát konkrétní sumu a vystavovatel se ozval, že je to nejvyšší nabídka a že mi to prodá - za mne vlastně ok, nepřibyl tu onen sekundární tlak z aukcí, kdy se člověk kouká, jak to pomalu roste přes jeho možnosti a říká si, že snad by ještě kousek přihodil...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 425
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 20 led, 2022 9:32 am

hank61: Já jsem půl pracovního života něco prodával, od toaletního papíru přes krabice z vlnitých lepenek a tiskové papíry až po papírenské stroje; ty poslední i do ciziny, včetně středovýchodních zemí, kde vlastně je historická kolébka naší západní civilizace a našeho přístupu k obchodování. (Egypťané, Arabové, arabskojazyční Levantinci, Turci a Kavkazané ty starověké fénické, perské, židovské a starořecké obchodnické móresy rádi převzali a ochotně v nich pokračují. Levant forever, i v západní Evropě.) Jedno ze základních pravidel slušného kšeftu na jakékoli úrovni je, že cenu navrhuje prodávající. A je vcelku jedno, jestli jde o korunové položky z velkoobchodního skladu nebo o kompletní papírnu na klíč za dvě miliardy. Proto se mi otvírá kudla v kapse pokaždé, když si někde přečtu sdělení prodávajícího cenu nabídněte. Jednou jsem to probíral s jedním z našich obchodních zástupců, egyptským inženýrem chemie vystudovaným v Německu. Když se přestal smát, řekl, že nejjednodušší způsob, jak takové idioty vyškolit, je navrhovat jim nesmyslně nízké ceny a trvat na nich, i za cenu, že ten obchod neudělám. Jenže ve zdejším dolíku zřejmě ještě musí dorůst a vymřít další generace, než se lidi naučí, jak se takové kšefty dělají a že i v nich platí nějaká psaná i nepsaná pravidla. A především by si nakupující měli zvyknout na tuto hru nepřistupovat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Jirka Černý » čtv 20 led, 2022 10:46 am

Já bych "cenu nabídněte" toleroval v případě že je prodávající někdo kdo to zdědil nebo našel na půdě a naprosto neví co si za to má říct. Ano pravda v naprosté většině se o tento případ nejedná.
V poslední době je hodně inzerátů kde by stačilo kouknout na net a po zjištění že konkrétní model je ještě sehnatelný a za kolik, trochu nebo i více slevit z ceny a představy jaký poklad mám doma.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků