Pro zasmání

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pro zasmání

Příspěvekod BohousP » úte 27 dub, 2021 9:48 am

elvis.jarous píše:Vláda se nám směje, a já jsem dneska tak akorát vytočenej, že bych střílel, parlament a udavače co tady mezi námi chodí.
chci koupit překližku, jó pane, máme ale jen na ičo......takže jsem skončil se stavbou kolejiště. Než vláda v čele s debilem zdravotnicví se uráčí poddaným umožnit návrat do běžného života tak si ještě zanadávám.
Známá kadeřnice, někdo ji vyfotil(nějakej dobrej zákazník) a hned naprášil i s fotkou při akci....lidi jsou takový svině....dostala flastr a ještě není konec.
Je to k na téma k pláči......

Už Čapek v jedné povídce napsal: "Zatracená vláda, zase mi nehoří cigáro...", nebo tak nějak. To je typicky našské, za vše může vláda. Za mnoho může, ale za daleko víc věcí si můžeme sami.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2937
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

K pláči

Příspěvekod sidlo » úte 27 dub, 2021 10:37 am

Máme v širší rodině úmrtí. V nejbližším okolí a v zaměstnání také dost úmrtí.
Nejstarší členy rodiny se nám podařilo ochránit velmi přísným dobrovolným lockdownem.
Osobně si myslím, že selhala vláda. Z vlastní zkušenosti vím že nefunguje včasné testování, nefunguje trasování, nefunguje očkování, ochota lidí dodržovat sociální odstup je opakovaně devastována populistickými uvolňováními v době kdy je to velmi riskantní. A kritická situace na covid JIP lůžkách se zachraňuje posledním možným nástrojem, kterým je lockdown. Současná zlepšující se čísla šíření nákazy není obrazem dobrého fungování vlády, ale nedobrovolným promořením populace.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3625
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod JaroHo » úte 27 dub, 2021 10:40 am

nemyslím si že si za to můžeme sami ....to nemá cenu, covida jsem měl a názor nezměním, v domě máme dědečka a babičku, žádný jiný režim. všichni jsme v pohodě. Covidu je jedno jestli máte náhubek nebo ne. záleží jaké máte k tomu předpoklady, že Vás to semele a nebo ne. Na dráze tady to semlelo pár lidí, životospráva a životní styl a věk tomu jenom nahrály. Toť k tématu k pláči.
Pro zasmátí tu bohužel nic nemám. Smát se budu až si budu moct normáůně oficiálně koupit co chci a kdy chci. to nás asi bude šťastných více. :mrgreen:
Přeji nám vše dobré, optimismus a hodně legrace pokud jen to jde. :wink:
edit:
prosím odstranit příspěvky z dneška. Plevelí a vznáší to sem emoce mimo modellařinu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pro zasmání

Příspěvekod hank » úte 27 dub, 2021 11:56 am

Někteří v současné krizi uvažují takto: Vládu nejlépe potrestáme za idiotské chování tak, že se sami budeme chovat jako idioti... :evil:

"Smát se budu až si budu moct normálně oficiálně koupit co chci a kdy chci."
To máš teda hodně smutný život, když sis jeho smysl zredukoval na nakupování. Herbert Marcuse, Erich Fromm a další neomarxisté (ti skuteční, dnes se toho pojmu v některých bublinách, především té konzervativně-národovecké, zcela nesmyslně používá jako hejťácké nadávky oponentům) měli větší kus pravdy, než se jim dnes přiznává. Koncem 60. let jsme tu výhybku přehodili do šturcu, brzdy nefungují, strojvedoucí už vyskočil z kuchyně na pešunk a zarážedlo je na dohled...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednorozm ... lov%C4%9Bk
http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=044&clanek=040412
https://www.topzine.cz/erich-fromm-mit- ... t-nebudete
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6198
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod PajaF » úte 27 dub, 2021 12:01 pm

Nevim co tady silite.

Vcera jsem byl v Plzni v Bauhausu i v Obi a normalne jsem si koupil vse co jsem potreboval.

Zivnostak (i kdyz ho mam) po mne nikdo nechtel.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: K pláči

Příspěvekod hank » úte 27 dub, 2021 1:06 pm

[quote="sidlo"Osobně si myslím, že selhala vláda.[/quote]

Vláda se důsledně řídí hesly z konce 40. a začátku 50. let: Roztočte kola československého průmyslu! Přistupuje k situaci tak, že montovny (a zisky jejich zahraničních majitelů) jsou nedotknutelné a školky jsou odkladiště dětí jejich zaměstnanců. Školní děti už mohou být doma samy, tak školky necháme otevřené a základní a střední školy zavřeme, vzdělanou mládež přece nepotřebujeme, ještě by mohla dostat nebezpečné myšlenky a klást nevhodné dotazy... Klasická řemesla a služby typu opravárenství, pohostinství apod. dělají jednotky % HDP, tak je můžeme obětovat. A podle veřejných vyjádření některých tzv. průmyslníků (namátkou: Madeta, Brano... ovšem bezkonkurenční je vrchní lobbista nadnárodních korporací soudruh Dlouhý) by nejlepším uspořádáním společnosti zřejmě bylo nevolnictví.

Až sem jsme to díky vlastní blbosti dopracovali 30 let po převratě. Jestli něčeho lituju, tak že jsem v r. 1991 nepráskl do bot a neodešel do ciziny. Možnosti byly, jenže s rodinou se odchází blbě... Vlastní dcery nakonec té odvahy posbíraly víc. Jedna ještě před dětmi (načež se i s manželem-cizincem vrátila sem - ve Španělsku je prý ještě hůř...) a druhá naopak až její děti vyletěly z hnízda (a dnes je v Berlíně a ve 44 letech tam dohání, co zameškala v mládí :mrgreen: ).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6198
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod JaroHo » úte 27 dub, 2021 3:37 pm

Hanku proč mě tu schazujete? Protože jsem si chtěl na naplánované modelaření v úterý koupit desku? Myslite si ze si ted jdu hodit mašli? Ne ne, repasuju starší okna z obýváku a pro.desku si nakonec pojedu.Kam, to neřeknu,mam kousek a nerad bych nekmu způsobil potíže. Deska je 15mm silna a v obi a Bauhausu nekde 60 km daleko ji mit taky nemusí :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Trainmaniak » úte 27 dub, 2021 3:49 pm

Chlapi, už bych tohle téma uzavřel. Začíná to nabírat nežádoucí směr. Radši se vrátíme k těm upírům: https://youtu.be/rDrfXGcVZ3M
Naposledy upravil Trainmaniak dne úte 27 dub, 2021 7:01 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod JaroHo » úte 27 dub, 2021 6:37 pm

DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pro zasmání

Příspěvekod Trainmaniak » úte 27 dub, 2021 7:03 pm

elvis.jarous píše:tohle je taky vtipné https://www.youtube.com/watch?v=OOGeSmzWktA

Robůtci mají ještě trochu rezervy, ale to se poddá. Až to vezme do rukou Skynet, tak to bude cvrkot... :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod HonzaM » stř 28 dub, 2021 8:55 am

PajaF píše:Nevim co tady silite.

Vcera jsem byl v Plzni v Bauhausu i v Obi a normalne jsem si koupil vse co jsem potreboval.

Zivnostak (i kdyz ho mam) po mne nikdo nechtel.

Dnes jsem nakupoval v Hornbachu v Praze - Řepích a také je normálně otevřeno.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4133
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Pro zasmání

Příspěvekod JaroHo » stř 28 dub, 2021 11:34 am

Hornbach sice hezký, ale nemají to co já potřebuji a není to pro me zrovna za rohem :roll: Nákupní turistiku podporovat nebudu :mrgreen:
To co ja potrebuji maji jen ve specializovaných kramech kde bez ico ani ranu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Pro zasmání - nebo spíš k zamyšlení?

Příspěvekod hank » čtv 03 čer, 2021 5:00 pm

Pro mě spíš to druhé, anachronismy tohoto druhu bývají občas užitečné pro přemýšlení mimo obvyklý rámec.
http://www.msa-modelisme.eu/page-9/
Autorovi už táhne na osmdesátku a v tomto věku člověka často napadají různé divné věci...

Jeden obrázek za všechny, komentáře jistě netřeba:
jesle.jpg

Stránky jsou bohužel jen francouzsky a portugalsky, snad pomůžou on-line překladače.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6198
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Pro zasmání

Příspěvekod oliver231 » úte 15 čer, 2021 2:46 pm

Rohac-27-2-1980.jpg
Rohac-27-2-1980.jpg (28.21 KiB) Zobrazeno 2875 krát

Roháč, 27.2.1980
oliver231
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28 bře, 2021 12:18 am

Re: Pro zasmání

Příspěvekod oliver231 » úte 15 čer, 2021 2:47 pm

Rohac-20-1-1961.jpg

Roháč, 20.1.1961
oliver231
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28 bře, 2021 12:18 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků