Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 05 zář, 2021 5:38 pm

... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Jirka Černý » ned 05 zář, 2021 6:39 pm

hank. Vše co mám v TT z dětství, tj cca 40 let staré modely prošlé mnoha dětskými ne zrovna šetrnými ručičkami jsem si vystavil jen tak v dílně na okrasu, myslím že je čas přehodnotit jak s takovým pokladem lépe naložit.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 06 zář, 2021 12:38 pm

milostt píše:sice ne aukro ale modelbazar taky dobře zešílel :
https://modelbazar.cz/vrak-motoraku-810-v-tt/1014876
Pán se jmenuje nebo vystupuje pod jménem Janko Koblic a je aktivní také v některých FB skupinách. Jinak je vnímán dost jako slibotechna...
Pro úplnost zde přikládám jeho poslední příspěvek. Závěr si udělejte každý sám dle svého uvážení...
Přílohy
koblic.jpg
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » pon 13 zář, 2021 6:13 pm

Perla na eBay: Model nákladního vozu Fleischmann kat. č. 8344K ve velikosti N z desetikusové série vlastnoručně podepsané v r. 1998 tehdejším spolkovým kancléřem Kohlem a dolnosaským ministerským předsedou (a později také spolkovým kancléřem) Schröderem. Ke každému kusu patří číslovaný certifikát. Vyvolávací cena 750 EUR. :shock: :o :lol:
https://www.ebay.de/itm/144197851208?ha ... SwUKxYb8Xh
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » úte 12 říj, 2021 1:43 pm

Drsná inflace už dorazila i na Modelbazar, konkrétně do nabídky použitých modelů v eNku.
Sada 3 říšských dvounápravových uhláků (epocha II - IIIa) s popisy ČSD: 2700 Kč
Prodáno během 3 dnů.
Ypsilony s popisy ČSD (epocha IV): 2000 Kč/ks
Prodáno za několik hodin.

Zle, matičko, zle, drahota je zde! :cry: Klídek, synku, bude ještě hůř... :twisted:

Přitom ty uhláky se na eBay (samozřejmě s popisy DRG) běžně prodávají za 13 - 15 EUR/ks. Někteří na tom v Čechistánu asi nejsou nejhůř, když akceptují více než dvojnásobnou cenu jen za to ČSD...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod czhunter » úte 12 říj, 2021 5:04 pm

A aby Aukro podvratně zničilo konkurenci, tak dneska na eBay.de zmizelo dělení kategorií železničního modelářství podle měřítek.

Výborně, skvěle, nejen v Aukru pracují experti, co věci "zlepšují" ...

hank> popravdě, vozy ČSD (nePiko) se na eBayi prodávají za podobné ceny (70-80€) docela běžně. "Blonski" ČD dráž (klidně 100€/vagon).
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 567
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » úte 12 říj, 2021 6:06 pm

czhunter píše:A aby Aukro podvratně zničilo konkurenci, tak dneska na eBay.de zmizelo dělení kategorií železničního modelářství podle měřítek.

Omyl, ono to nezmizelo, jenom to schovali o několik úrovní hlouběji. Když si zvolím konkrétního výrobce, tak tam přibylo tlačítko Jetzt shoppen (krásná němčina, nicht wahr?) a po jeho stisknutí se mi zobrazí filtry tak, jak byly předtím.

Mně se nicméně osvědčilo hledat konkrétní věci podle databází modelů - v eNku je to např. tato:
https://www.spur-n-datenbank.de/
a zadávat na eBay do vyhledávacího okna přímo konkrétního výrobce a katalogové číslo.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod czhunter » úte 12 říj, 2021 6:33 pm

hank píše:
czhunter píše:A aby Aukro podvratně zničilo konkurenci, tak dneska na eBay.de zmizelo dělení kategorií železničního modelářství podle měřítek.

Omyl, ono to nezmizelo, jenom to schovali o několik úrovní hlouběji. Když si zvolím konkrétního výrobce, tak tam přibylo tlačítko Jetzt shoppen (krásná němčina, nicht wahr?) a po jeho stisknutí se mi zobrazí filtry tak, jak byly předtím.

No, akorát ode dneška nefunguje to, že do vyhledávání zadám třeba "TGV" a nabídne mi to "Suche in Modelleisenbahn - Spur N" ... nebo respektive naopak - když jsem byl v kategorii Spur N, a zadal do vyhledávání "TGV", tak to primárně hledalo jen tam (pokud jsem speciálně nevybral jinak).
A to se teď neděje, vyhledávání hledá jen v "Modelleisenebahn", takže vždycky v každém vyhledávání dostanu všechny měřítka zároveň.
Sice můžu hledat i "TGV n", akorát že to vynechá všechno, co nemá N v popisku.

Celkově je to naprosto radikální zhoršení vyhledávání modelů.
A vůbec nechápu, čemu a komu to má prospět.

(kupodivu u uložených vyhledávání - Gespeichert - to naštěstí pořád funguje postaru - hledají se jen v dříve vybraných měřítkových kategoriích)

EDIT: Teoreticky může být výhoda, že pokud už něco někdy najdete, máte šanci to koupit levněji - protože i teď platilo, že nejvýhodněji šly koupit špatně popsané věci (ale s dobrými fotkami), které se daly i špatně vyhledat - tam většinou není moc konkurence přihazujících.
Takže ve výsledku je to hlavně zhoršení pro prodávající.
Naposledy upravil czhunter dne úte 12 říj, 2021 6:58 pm, celkově upraveno 1
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 567
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » úte 12 říj, 2021 6:43 pm

czhunter píše: Celkově je to naprosto radikální zhoršení vyhledávání modelů.
A vůbec nechápu, čemu a komu to má prospět.


Ano, smysl mi taky uniká. Ale to je jeden z ajťáckých Murphyho zákonů: Vždycky, když něco začne na rutinní úrovni uspokojivě fungovat, je nutno změnit to.

czhunter píše:(kupodivu u uložených vyhledávání - Gespeichert - to naštěstí pořád funguje postaru - hledají se jen v dříve vybraných měřítkových kategoriích)


To už jsem taky zjistil.

Ještě pořád zbývá zkoušet různé vychytávky ve vyhledávacím okně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Vysočina » úte 12 říj, 2021 6:59 pm

czhunter píše:.

Celkově je to naprosto radikální zhoršení vyhledávání modelů.
A vůbec nechápu, čemu a komu to má prospět.

(kupodivu u uložených vyhledávání - Gespeichert - to naštěstí pořád funguje postaru - hledají se jen v dříve vybraných měřítkových kategoriích)


Nevím jak u vás, ale pořád je možnost volby měřítka v levém sloupečku. Do hledacího pole dám název a filtruji měřítko.
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod czhunter » úte 12 říj, 2021 7:06 pm

Vysočina píše:Nevím jak u vás, ale pořád je možnost volby měřítka v levém sloupečku. Do hledacího pole dám název a filtruji měřítko.

Tak teď se musím vývojářům ebaye trochu omluvit - máš pravdu.

Trochu nepříjemnost je, že toto zaškrtávátko "cestuje" (např. při vyhledávání slova TGV ho mám v jiné "hloubce", než při vyhledáváníslova SVT), a že se při každém hledání znovu vypne ... předtím to fakticky fungovalo naopak - při vybrání měřítka se pak hledalo vždycky v něm.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 567
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » pát 15 říj, 2021 12:33 pm

Na aukru někdo rozpouští sbírku lok. V 36 v TT od výrobců Zeuke/BTTB/Tillig ve 13 různých nátěrech 7 různých provozovatelů, od DR až po Britskou rýnskou armádu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod vorisekml » pon 18 říj, 2021 3:25 pm

Taky dobrý... Lůžkový "Y" SŽD od Sachsenu za 3127,-

https://aukro.cz/szd-4-osy-luzkovy-vuz- ... OGZiMGQ%3D
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod J.Š. » sob 23 říj, 2021 7:01 am

Tohle mi taky přijde jako slušný úlet.

https://modelbazar.cz/prodam-roco-72926 ... -2/1020892
J.Š.
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 01 zář, 2013 2:55 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod look23 » sob 23 říj, 2021 8:26 am

Jak to sleduju, tak je to tam vystavené minimálně potřetí.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1184
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků