WinTrack 8 CZ

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » ned 12 úno, 2012 8:15 pm

Ahoj,
Dnes som preinštaloval windows (z xp na w7) a odznova nainštaloval WT8 + CZ. Problém je, že žiaden z plánov ktoré som vytvoril na starom WT (rovnako 8+CZ) nejde otvoriť. Pri pokuse otvoriť súbor mi vyhodí hlášku "Neznámy formát súboru" (viď. foto). Koncovka je klasická .tra
Má prosím niekto nejaký nápad kde by mohol byť problém?

Obrázek
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » čtv 16 úno, 2012 2:28 pm

Tak zatiaľ bez odozvy, ale napadlo ma, nemohlo by to byť kvôli tomu že v pláne sa nachádzali koľaje ktoré som si vyrobil (rôzne dĺžky, radius) a po preinštalovaní ich nemám uložené?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod stehlikmilan » čtv 16 úno, 2012 2:42 pm

V tom případě bych vyzkoušel vytvořit nějaký plán ve Wintracku pod těmi novými Win7 a zkusil otevřít. Pokud to půjde (což si myslím, že určitě), pak to vypadá na ten datový soubor s přidanými kolejemi...
H0 v analogovém provozu, III.epocha
stehlikmilan
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 20 lis, 2011 8:16 pm
Bydliště: Znojmo

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radekkrupka » čtv 16 úno, 2012 3:38 pm

A co zkusit ty plánky otevřít u někoho jiného, kdo má stále XP a wt8? Pokud je to v extra kolejích, neotevře to ani on... kdyžtak mi napiš SZ.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » čtv 16 úno, 2012 3:42 pm

stehlikmilan píše:V tom případě bych vyzkoušel vytvořit nějaký plán ve Wintracku pod těmi novými Win7 a zkusil otevřít. Pokud to půjde (což si myslím, že určitě), pak to vypadá na ten datový soubor s přidanými kolejemi...


Ahoj, skúšal som to už predtým. Dokonca aj ostatné plány, ktoré boli vytvorené predtým ale sú zložené len z origo koľajníc, idú v pohode otvoriť. Takže problém sme už našli, má však niekto nápad ako ho vyriešiť? Jedine vytvoriť tie kolaje odznova, ale to je v tomto prípade nemožné, boli tam koľaje naozaj rôznych dĺžok aby to presne vychádzalo. Kresliť odznova tiež nie je moc dobrý nápad, jedná sa totiž o plán modulovej stanice ktorá už je viac-menej začatá.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radekkrupka » čtv 16 úno, 2012 3:55 pm

Do budoucna bych doporučoval modelovat z flexi kolejí a ne vytvářet extra koleje. To je to jediné, co bych ti poradil...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod harmi » čtv 16 úno, 2012 7:30 pm

Rucne vytvorene kolaje alebo aj naimportene 3D veci sa ukladaju do C:\Documents and Settings\user\Application Data\WinTrack\symbole.tre na XP. Sa mi vsak vidi, ze toto je podstatne len pre ich pritomnost v Okne Vyber kolejiva a teda ich pouzitie pri dalsom kresleni. Ale neviem otestovat teraz. Kazdopadne odkladat pri reinstalacii cely appData/wintrack folder som odporucal uz davnejsie kvoli ulozeniu cien kolajiva tu: viewtopic.php?f=26&t=3507&start=79. Neviem, preco nemecki soudruzi to takto blbo navrhli, ale je to tak.
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » čtv 16 úno, 2012 7:41 pm

radekkrupka píše:Do budoucna bych doporučoval modelovat z flexi kolejí a ne vytvářet extra koleje. To je to jediné, co bych ti poradil...


To je pravda, avšak boli tam aj špeci oblúky ktoré sa nedajú (alebo aspoň ich neviem) vytvoriť. Každopádne dostal som príučku :roll:

harmi píše:Rucne vytvorene kolaje alebo aj naimportene 3D veci sa ukladaju do C:\Documents and Settings\user\Application Data\WinTrack\symbole.tre na XP. Sa mi vsak vidi, ze toto je podstatne len pre ich pritomnost v Okne Vyber kolejiva a teda ich pouzitie pri dalsom kresleni. Ale neviem otestovat teraz. Kazdopadne odkladat pri reinstalacii cely appData/wintrack folder som odporucal uz davnejsie kvoli ulozeniu cien kolajiva tu: viewtopic.php?f=26&t=3507&start=79. Neviem, preco nemecki soudruzi to takto blbo navrhli, ale je to tak.


Takže teoreticky tieto súbory nie sú potrebné na ich načítanie? Zatiaľ to vyzerá tak, že neostáva nič iné, len pokúsiť sa nakresliť plán odznova.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Ferda » čtv 16 úno, 2012 9:08 pm

sco_27 píše:Ahoj,
Dnes som preinštaloval windows (z xp na w7) a odznova nainštaloval WT8 + CZ. Problém je, že žiaden z plánov ktoré som vytvoril na starom WT (rovnako 8+CZ) nejde otvoriť. Pri pokuse otvoriť súbor mi vyhodí hlášku "Neznámy formát súboru" (viď. foto). Koncovka je klasická .tra

Obdržel jsem tutéž hlášku, ale v opačném gardu. Soubory kreslil Fofros ve WT8 + CZ pod WIN7 a já mám totéž, jen pod XP.
Problém jsem nerozlouskl. Je fakt, že jsem se moc nesnažil :oops:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » čtv 16 úno, 2012 9:23 pm

Ferda píše:
sco_27 píše:Ahoj,
Dnes som preinštaloval windows (z xp na w7) a odznova nainštaloval WT8 + CZ. Problém je, že žiaden z plánov ktoré som vytvoril na starom WT (rovnako 8+CZ) nejde otvoriť. Pri pokuse otvoriť súbor mi vyhodí hlášku "Neznámy formát súboru" (viď. foto). Koncovka je klasická .tra

Obdržel jsem tutéž hlášku, ale v opačném gardu. Soubory kreslil Fofros ve WT8 + CZ pod WIN7 a já mám totéž, jen pod XP.
Problém jsem nerozlouskl. Je fakt, že jsem se moc nesnažil :oops:


Rovnaký problém som mal s kamarátom, práve to ma dovidelo na myšlienku s knihovňou.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Netáhlo » čtv 16 úno, 2012 9:29 pm

To je nějaké divné. Doma mám Win7 64bit a v práci WinXP 32bit a soubory vytvořené v jednom otevřu v druhém a naopak. Podle mě bude chyba v použité verzi.

Ale ještě mě napadlo, ve win7 nejde otevřít soubor samostatně, ale musím nejprve otevřít WT a tam z menu teprve otevřít plánek, tak to vyzkoušej takhle.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod sco_27 » čtv 16 úno, 2012 9:34 pm

Netáhlo píše:To je nějaké divné. Doma mám Win7 64bit a v práci WinXP 32bit a soubory vytvořené v jednom otevřu v druhém a naopak. Podle mě bude chyba v použité verzi.

Ale ještě mě napadlo, ve win7 nejde otevřít soubor samostatně, ale musím nejprve otevřít WT a tam z menu teprve otevřít plánek, tak to vyzkoušej takhle.


Verzia je rovnaká. Otváral som to aj klasicky, aj cez program (ak to chceš otvoriť hneď, pri kliknutí na súbor, stačí dať Otvoriť v programe - WT a zaškrtnúť "vždy použiť tento program pri otvaraní súboru tohto typu")
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod radekkrupka » čtv 16 úno, 2012 10:21 pm

sco_27 píše:To je pravda, avšak boli tam aj špeci oblúky ktoré sa nedajú (alebo aspoň ich neviem) vytvoriť. Každopádne dostal som príučku :roll:

A to? Z flexi uděláš jakýkoliv oblouk o daném poloměru a středovém úhlu. Jenom ho vytvoříš přímo pomocí tabulkového dialogu na konkrétním místě... Kolej vytvoříš, jenom se neuloží jako nový extra kus do databáze.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod Netáhlo » čtv 16 úno, 2012 10:58 pm

sco_27 píše:...

Verzia je rovnaká. Otváral som to aj klasicky, aj cez program (ak to chceš otvoriť hneď, pri kliknutí na súbor, stačí dať Otvoriť v programe - WT a zaškrtnúť "vždy použiť tento program pri otvaraní súboru tohto typu")


Tohle samozřejmě vím, jenže mi se tam WT neobjeví, a když jej dám vyhledat ručně, tak se mi to stejně neotevře.
Ale já vím, čím to je. Já WT do sedmiček neinstaloval, jen jsem okopíroval nainstalovaný program a možná proto to funguje. Pokud máš WT stažený odsud, tak pro tebe můžu udělat toto:

http://www.ulozto.cz/x4hWfN8/wintrack8-rar


Je to WT stažený z odkazu tady na fóru, nainstalovaný na WinXP (alespoň myslím, aby to nebylo naopak a já tady na XPéčkách neměl WT nainstalovaný v sedmičkách :mrgreen: ). Je to zabalené v .rar archívu, takže to jen rozbal, otevři WT z této složky (soubor "track.exe") a zkus otevřít z menu v programu některý ze svých plánků. Pro jistotu ten svůj WT odinstaluj a vyčisti registry. A pokud ti ani tohle nebude fungovat, tak už fakt nevím, jak ti pomoct. Snad jen zkusit znovu nainstalovat WT do XP a složku s nainstalovaným WT překopírovat do sedmiček.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: WinTrack 8 CZ

Příspěvekod harmi » pát 17 úno, 2012 12:03 pm

CZ wintrack8 bol testovany aj na W7 ako je uvedene martinom.40 na uplnom zaciatku tohoto vlakna, cize tam problem ako taky velmi pravdepodobne nebude. Tie chybove subory idu nastastie otvorit vo verzii 10, presnejsie v nemeckej demoverzii 10 u mna na xp som to otvoril. Samozrejme to uz nejde v deme ukladat, ale ak si sco_27 otvori u seba naraz demo10 a zaroven Cz8 verziu, dokaze presne prekreslit planik nanovo alebo aspon zistit presne, ake kolaje tam pouzil. Nie je to prilis zlozity planik nastastie.

Rucne vyrabane alebo importene objekty sa sice ukladaju do C:\Documents and Settings\user\Application Data\WinTrack\symbole.tre, ale ak su pouzite v konkretnom TRA, tak sa ukladaju aj do tohoto TRA suboru. Je to pekne vidiet pri otvoreni TRA suboru cez HEX editor alebo aj notepad. Cize ak niekto u seba vyrobi TRA s vlastnymi objektami a posle to niekomu inemu, tomu inemu chybat v planiku nebudu, akurat ich ten iny nebude mat vo Vybere kolajiva a nemoze nimi kreslit dalej. Samozrejme, to sa tyka len planiku TRA v 2D. Pre 3D animaciu je nevyhnutne poslat aj pouzite te3 subory, to je uplne separatne.

Instalacia softu bez realnej instalacie len s kopirovanim nie je vzdy stastna volba, lebo program moze ocakavat nejake specialnosti v registry alebo v systemovych foldroch (pod winnt) a nemusi ich vediet korektne vytvorit nanovo len zbiehanim samotneho wintracku (track.exe). Pozitivne je to, ze Wintrack si dokaze vytvorit folder s default nastaveniami pod ApplicationData nanovo, ak je preneseny len obsah ProgramFiles\wintrack bez instalacie.
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků