Strážní domek HO - papír

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Strážní domek HO - papír

Příspěvekod Radek » pon 21 led, 2008 1:22 pm

Jako podklad pro stavbu posloužily tyto fotky: http://www.zeleznice.vanovi.net/soucasn ... zy/30.html

http://radovanov.rajce.idnes.cz/Strazni_domek_-_HO/

Dělat vnitřní stěny a nějaké vybavení je z pohledu stavby kolejiště úplná zbytečnost, ale nechtěl jsem, aby – až se večer rožne - všechny okna svítily stejně. A vůbec, kdo si hraje, nezlobí.

Tři díly z tvrdého papíru a okno je hotové…

Původně sem chtěl barvit temperami, ale dětičky mi je zapomněly přinést ze školy. Doma se našly tyhle barvy a z defektu byl efekt. Sintetikama všechny nepoddajné „chlupy“ na papíru, které utíkají před nůžkami, nebo nožem krásně ztvrdnou a jdou odstřihnout. Papír pak jde i šmirglovat a ač to zní hrozně, díry v oknech jsou dolaďované jehlovým pilníkem. Navíc jde smirkem naznačit opotřebení dřeva, nebo fasády. Průhledná krabička posloužila jako sklo do oken.

Ze soklu bude jen vršek koukat z trávy, takže žádné velké hlavylámání. Bývalý stojan stolního kalendáře a kvalitní tuzemské rydlo .

Na patinu jsem si našmirgloval suché pastely.

Tak zatím… :roll:

Odkaz na celé album asi působí přinejmenším trapně, ale jeto důsledek problémů s ukažto. com :roll:
Naposledy upravil Radek dne ned 18 kvě, 2008 8:01 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Houmr » pon 21 led, 2008 2:29 pm

Moc pěkný paráda. Určitě z něho budeš mít velkou radost. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod sco_27 » pon 21 led, 2008 2:40 pm

Ahoj, Super stavbicka, kde s zohnal tie kriedi ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Houmr » pon 21 led, 2008 3:06 pm

No, v každém papírnictví. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod sco_27 » pon 21 led, 2008 3:18 pm

No bohuzial u nas nic take nemaju, preto sa pytam :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 21 led, 2008 7:29 pm

Houmr píše:No, v každém papírnictví. :lol:


No to určitě nee ;-)

Ale v malířských potřebách (myslím tím umělěcké malíře, ne ty pokojové ;-) takzvané suché křídy.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2644
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Radek » pon 21 led, 2008 9:09 pm

Houmr píše:Moc pěkný paráda. Určitě z něho budeš mít velkou radost. :lol:

Jo, radost mám už teď. Pochvala hřeje v každém věku :lol:
Pastely by opravdu měli být vkaždém lepším papíráku, aspoň sadu základnich barev, vdyť je děcka potřebují do školy. Já sem měl štěstí na prodejnu kohinoru,kde prodávali nejrůznější odstíny po kusech.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod sco_27 » úte 22 led, 2008 6:38 am

A ake mate najpouzivanejsie otiene ? Ak mate tak aj niake cisla alebo oznacenie...
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Radek » úte 22 led, 2008 2:27 pm

sco_27 píše:A ake mate najpouzivanejsie otiene ? Ak mate tak aj niake cisla alebo oznacenie...

Tohle je můj první a zatím jediný pokus, takže mám jen ty tři - černou, bílou a tu, co mi nejvíc přípomínala hlínu. Při nabírání na štětec sem je zkrátka míchal podle oka dohromady. Nejlepší je zkoušet na nějakém zbytku a sám zjistíš, co ti pasuje nejlíp. :wink:
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Houmr » úte 22 led, 2008 3:08 pm

No u nás na dědině je v papírnictví maj, takže jsem to bral jako samozřejmost. jinak v každém větším městě určitě.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 22 led, 2008 3:28 pm

Houmr píše:No u nás na dědině je v papírnictví maj, takže jsem to bral jako samozřejmost. jinak v každém větším městě určitě.


No člověče možná dnes, ale v zababovském pravěku 2001 a 2002 jsem je sehnal jedině tam. V těch potřebách byl a snad i je ale mnohem větší sortiment.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2644
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » úte 22 led, 2008 4:23 pm

To je určitě pravda :P
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod TomBart » stř 23 led, 2008 6:58 am

S křídama jsem začínal, ale po tom, co mi neustále docházela černá a hnědá a nechtělo se mi to strouhat jsem koupil pigmenty, co má michal Dalecký a to mi přijde, že jsou navěky. Navíc nemusíš při každé patině zašvihat pulku stolu (už se mi taky stalo, že jsem se o křídu otřel rukávem a pak byla špína skoro všude než jsem na to přišel) Sice ty pigmenty stojí pár korun, ale je to velice praktické. Ted jsem dodělal v rychlosti strážní domek do kroužku a patinoval. když si vzpomenu, zítra přinesu foto
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Radek » stř 23 led, 2008 3:51 pm

Přišlo na řadu osvětlení. Jedna ledka v síni a druhá venku. Tady ruky trocha předběhly hlavu: Žlutá sice svítí jako žárovka, ale čirá by asi přes den působila přirozeněji. No marné...
Kvalitní plech na světlo vzor Houmr je z plechovky od Nošovické 12. :)

Otevřené okno je sice fešácké, ale když se rožne, je vidět prázdná místnost. To se mi nelíbilo.
http://radovanov.rajce.idnes.cz/Strazni_domek_-_HO/
Naposledy upravil Radek dne ned 18 kvě, 2008 8:01 pm, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Radek » stř 23 led, 2008 4:20 pm

TomBart píše:S křídama jsem začínal, ale po tom, co mi neustále docházela černá a hnědá a nechtělo se mi to strouhat jsem koupil pigmenty, co má michal Dalecký a to mi přijde, že jsou navěky. Navíc nemusíš při každé patině zašvihat pulku stolu (už se mi taky stalo, že jsem se o křídu otřel rukávem a pak byla špína skoro všude než jsem na to přišel) Sice ty pigmenty stojí pár korun, ale je to velice praktické. Ted jsem dodělal v rychlosti strážní domek do kroužku a patinoval. když si vzpomenu, zítra přinesu foto

Celé tohle domečkování a křídování mám z tvých stránek. Rád se podívám, co a jak tvoříš.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků