Vesnicke nadrazi na lokalce (update 6.4.)

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 10 dub, 2008 9:38 am

Paráda! Hlavně díky za to kapradí a lopuchy :P - bude to bomba právě k tomu vesnickýmu nádraží, u trouchnivějícího plotu vedle pumpy a zahrádky... No bomba, konečně se našel někdo kdo to u nás vyrobí - a ne to muset pracně shánět v cizině! Doufám že my všichni oceníme, koupíme, nebudem remcat o cenách a budem motivovat Dana do další práce :wink: !
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JBr » čtv 10 dub, 2008 2:33 pm

Dan Buchtela píše:A znovu k tématu stavby vesnického nádraží na lokálce:
pokud se někdo z Vás chystá k nějakým vlastním stavbám, pak si Vám dovoluji nabídnout nové střešní krytiny z produkce Model-Scene:
- dřevěné střešní šindele bez hřebů - velikosti 0, H0 a TT
- dřevěné střešní šindele s hřeby - velikosti 0, H0 a TT
- střešní tašky (laserováno z papíru) - velikosti 0, H0, TT a N
- eternitové šablony (laserováno z papíru) - velikosti H0, TT a N
Ilustrační obrázky v novinkách na www.model-scene.com


Bomba. Vzhledem k tomu, ze hodlam podobne jako tohle stavet i vsechno na velkem kolejisti, tak se tyhle materialy rozhodne budou hodit :).

Mimochodem, je nejaka sance, ze by se mohly lopuchy objevit i v TT nebo je H0 maximum co se dosazitelneho zmenseni tyce?
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 10 dub, 2008 5:58 pm

JBr píše:Mimochodem, je nejaka sance, ze by se mohly lopuchy objevit i v TT nebo je H0 maximum co se dosazitelneho zmenseni tyce?

Technologicky to mozne je, i kdyz uz s tim bude hodne drobna piplacka... Nicmene pockam, jaky bude zajem ze strany H0 a podle uspechu zvazime dalsi zmenseni...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Jarda H. » čtv 10 dub, 2008 6:19 pm

Dan Buchtela píše:

Technologicky to mozne je, i kdyz uz s tim bude hodne drobna piplacka... Nicmene pockam, jaky bude zajem ze strany H0 a podle uspechu zvazime dalsi zmenseni...


Tak si jen budeme přát :roll: , aby zájem byl a třeba ty lopuchy se objevily i ve velikosti TT :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod richard0404 » čtv 10 dub, 2008 6:28 pm

No nádherný věci na www.model-scene.com ale opravdu.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod JBr » ned 20 dub, 2008 7:39 pm

Tak oproti puvodnimu planu se tenhle vikend stavba nepohnula, ale na pristi uz je planovano sterkovani. Proto na nadrazi uz s predstihem dorazila prvni cast pracovniho vlaku (primo z prazske burzy :)). Puklik zatim sedi na docasnem podvozku (ve stylu meho maketoveho pojezdu na 754) a chybi na nem jeste nejake detaily a trosku poladit par veci, ktere mi utekly a vynikly az na fotce. MUVka ma Nkova kolecka, takze sedi pekne nizko, ale bohuzel je zatim staticka, neb se mi nepodarilo samotna kola stahnout z osy a tak jsem je tam chytil provizorne napevno (a ze je na kolejich blbe posazena jsem si vsiml taky az na fotce - fotil jsem narychlo pred odjezdem do Prahy :().

Nevite o nejakem hotovem reseni na motorizaci puklika? Nemam odvahu (a ani vercajk), abych se poustel do nejake vlastni stavby. Ona je ta potvora dost mala :(. Netusite, jestli ho nedela treba pan Vilinger?

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jarda H. » pon 21 dub, 2008 2:16 pm

JBr píše:..... Nevite o nejakem hotovem reseni na motorizaci puklika? Nemam odvahu (a ani vercajk), abych se poustel do nejake vlastni stavby. Ona je ta potvora dost mala :(. Netusite, jestli ho nedela treba pan Vilinger?



Napadlo mne, že v sekci Stavba lokomotiv (link Stavebnica alebo odliatok MUV 69) vložil zajímavý odkaz na "malé" pojezdy Petr Zatřepálek, na 8.straně diskuze :

http://www.3smr.co.uk/motors.html

a na těhle stránkách je cca v polovině pojezd, který by se na T211 možná hodil ?! Nezkoumal jsem průměr kol, ale rozvor by mohl být (2.800 mm / 120 = 23,3333 mm, pojezd je 23 mm - dělají i další dvě delší varianty, průměr kol v pojezdu je 7 nebo 9,5 mm - kolik je skutečnost T211 momentálně nevím, a taky zda rozměry pojezdu se vejdou do kastle ?! Ale určitě se na to mrkni ! Cena je však vysoká, 32 liber :cry: :!: Zcela jasně jde o zajímavé stránky !! Takže mrkni :shock: na tyhle stránky i na další odkaz P.Zatřepálka :

http://www.clag.org.uk/axle-hung.html
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod JBr » úte 22 dub, 2008 8:03 am

Jojo, to jsem videl. Ono tech 32 liber zase uz neni tolik, mosazny pojezd vyjde na +- stejny penize. Otazka je, jestli bych to do toho ale vubec napasoval. Az budu doma, tak to musim poradne premerit.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jarda H. » úte 22 dub, 2008 1:42 pm

JBr píše:..... tak to musim poradne premerit.


Tak dej prosím :wink: vědět, jak to dopadlo, jak to vychází rozměrově ! Díky, :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod JBr » ned 25 kvě, 2008 3:13 pm

Tak jsem konecne zase hnul s praci na stanici. Je hotovo zasterkovani a "zadrnovani" kolejiste, dalsi prace uz budou jen pripojeni svetel v nadrazni budove a skladisti ke svetelnemu obvodu a pak uz hura na zbytek krajiny a doladeni detailu (navesti, cedule, atd.)... Budovy a stromy jsou na fotkach umisteny jen ilustracne, stejne tak roli krizujicich se vlaku zastavaji dva pripojne vozy.

ObrázekObrázekObrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod TT-maniac » ned 25 kvě, 2008 3:58 pm

JBr píše:Tak jsem konecne zase hnul s praci na stanici. Je hotovo zasterkovani a "zadrnovani" kolejiste, dalsi prace uz budou jen pripojeni svetel v nadrazni budove a skladisti ke svetelnemu obvodu a pak uz hura na zbytek krajiny a doladeni detailu (navesti, cedule, atd.)... Budovy a stromy jsou na fotkach umisteny jen ilustracne, stejne tak roli krizujicich se vlaku zastavaji dva pripojne vozy.

ObrázekObrázekObrázek

Máš to super ! Začíná se to rýsovat ! (a máš ode mě jednu SZ)
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod milan ferdián » ned 25 kvě, 2008 5:43 pm

Šikula,šikula........ :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 25 kvě, 2008 6:52 pm

Hezounký, držím palce ať se dílo podaří!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod richard0404 » ned 25 kvě, 2008 6:53 pm

Super prácička. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod kubulak » stř 23 črc, 2008 10:39 am

Tise koukam a vse ukladam do pameti, do casti "jak bych to chtel jednou umet taky". Jen ty vagonky uz zacinaji s tim patinovanym terenem hrozne kontrastovat, sviti cistotou jako kdyby vyjely z mycky :)
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník