Vesnicke nadrazi na lokalce (update 6.4.)

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 02 dub, 2008 6:14 am

Na netu je toho spousty - nejen na Hektoru :D :D ! Stačí lovit i ve fotoinzerátech na náklaďáky.... Mám takhle postahované walkaroundy na všechna možná vozidla 8)
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 dub, 2008 5:25 pm

JBr píše:Teda ted jsi me nahlodal :) Puvodne jsem mel v planu obycejny maly baracek se dvema dverma, ale ted abych zacal hledat na netu fotky zachodu :D


Nehledej,něco jsem hledal pro juroHO a našel jsem skromný plánek záchodku.Tak jestli budeš mít zájem tak se ozvi.Plánek je ve velikosti TT,ale jsou tam i skutečné míry,aspoň půdoropisu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod JBr » ned 06 dub, 2008 5:36 pm

Tak jsem pokrocil, tentokrat to schytaly zachody. Material balza, vylisek taskove strechy a jako novinka sitka proti hmyzu :). Barvy Bilek a Revell, patinatory Agama.

Za vzor jsem nakonec vzal drevenou stavbu zachodu (nejspis unifikovanou), ktera se vyskytuje takrka ve stejne podobne v mnoha stanicich na posazavskem pacifiku. Vzorem pro zbarveni jsou zachodky ve stanici Mnisek pod Brdy (odtud jsem cerpal i inspiraci na stanicni budovu, takze se kruh uzavrel :)). Vzhledove tam je par odlisnosti, ale je to porad v mezich mirne autorske licence. Vetsina zachodu co jsem nasel mela strechu z vlniteho plechu, jedny z eternitu. Vzhledem k tomu, ze jsem nemel po ruce material na vlnity plech, tak jsem udelal kompromis a strecha je taskova. Jeste zbyva natisknout cedulky MUZI a ZENY, ale to udelam az v Praze na poradne tiskarne. Mozna exterier ozdobim i nejakym plakatem na mistni tancovacku :)

Jako vzdy, kliknutim se dostanete na vetsi verzi.

Pred natrenim (ano, to dole je formular na danove priznani :)).
Obrázek

Damy maji jen decentne pootevrene dvere. Vetraci mrizka je udelana ze sitky proti hmyzu.
Obrázek

Zato panove maji dvere dokoran. Kdyz se pred 20 lety pri vichrici sesypala s kusem strechy i vetsina hrebenacu, nahradil je pan vypravci docasne nekolika kusy plechu. Nektere docasne veci ale maji delsi trvani ;)
Obrázek

Budova zepredu a zezadu, lisi se pritomnosti vetraci mrizky na predni strane.
Obrázek

A nakonec fotka s meritkem...
Obrázek

Tak a ted bude od exhibovani na nejakou dobu zase pokoj :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Radek Mende » ned 06 dub, 2008 5:48 pm

To daňové přiznání pod záchodkama má znamenat,že na finančák ser..?
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod JBr » ned 06 dub, 2008 5:50 pm

Radek Mende píše:To daňové přiznání pod záchodkama má znamenat,že na finančák ser..?


Ne, ze jsem mel o formular vic a pak mel tu smulu, ze byl prvni po ruce :) Na financaku jsem se radne priznal a nastesti nechteli ani nic zaplatit.

Kazdopadne tahle symbolika me nenapadla :D
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Radek » ned 06 dub, 2008 6:59 pm

Nezbývá, než ti zase trocha polechtat ego, ale dělám to rád. :) Máš to parádní! :wink:
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 06 dub, 2008 9:05 pm

Nemám co dodat, tohle je opravdu pěkné. Zaujala mne také realisticky patinovaná střecha...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod JBr » ned 06 dub, 2008 9:53 pm

Dan Buchtela píše:Nemám co dodat, tohle je opravdu pěkné. Zaujala mne také realisticky patinovaná střecha...


Ten efekt realisticke taskove strechy je v podstate nahoda. Kdyz jsem zacal stavet nadrazi, mel jsem jen hnedy vylisek taskove strechy (je pouzity i tady, viz prvni obrazek). Namichal jsem si +- cihlovy odstin a udelal jsem prvni vrstvu, barva postupne stekala a zustavala jen v prohlubnich, vystoupla mista se trochu odkryla a zustala hneda. Nechal jsem to byt, ze dam pozdeji dalsi vrstvu, ale po zaschnuti jsem videl, ze se strecha dost podoba tomu, co znam z realu (u babicky mame na stodole tasky stare cca 50-60 let, misty pekne zacernale, obrostle mechem a tak). Takze od te doby jen vzdycky namixuju barvu, dam jednu vrstvu a necham ji stect.

Mam stejnym postupem udelanou strechu na stanicni budove, skladisti a tady. Lisi se jen odstinem a tim, ze tady jsem si jeste velmi decentne vypomohl pigmentem rez a prach.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod juroH0 » pon 07 dub, 2008 5:41 pm

milan ferdián píše:
JBr píše:Teda ted jsi me nahlodal :) Puvodne jsem mel v planu obycejny maly baracek se dvema dverma, ale ted abych zacal hledat na netu fotky zachodu :D


Nehledej,něco jsem hledal pro juroHO a našel jsem skromný plánek záchodku.Tak jestli budeš mít zájem tak se ozvi.Plánek je ve velikosti TT,ale jsou tam i skutečné míry,aspoň půdoropisu. :wink:


co si pre mna hladal?? :lol:
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 dub, 2008 7:29 pm

juroH0 píše:
milan ferdián píše:
JBr píše:Teda ted jsi me nahlodal :) Puvodne jsem mel v planu obycejny maly baracek se dvema dverma, ale ted abych zacal hledat na netu fotky zachodu :D


Nehledej,něco jsem hledal pro juroHO a našel jsem skromný plánek záchodku.Tak jestli budeš mít zájem tak se ozvi.Plánek je ve velikosti TT,ale jsou tam i skutečné míry,aspoň půdoropisu. :wink:


co si pre mna hladal?? :lol:


Staniční budovu lokálky........a našel........ :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod juroH0 » úte 08 dub, 2008 6:59 am

no super :D inak ked je rec o stanicnych budeovach, staniciach a pod. tak mam na vas cechov otazku: mam vystrihovacku stanicnej budovy a nazov stanice je JETEÍN-exsistuje takato stanica alebo je to len vymylsne??
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Jarda H. » úte 08 dub, 2008 8:12 am

juroH0 píše:
..... a nazov stanice je JETEÍN-exsistuje takato stanica alebo je to len vymylsne??


Juro, nějak ti vypadlo písmenko (písmenka ?) a takhle nikdo neví, jaký název či kterou stanici máš vlastně na mysli :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 08 dub, 2008 10:57 am

juroH0 píše:no super :D inak ked je rec o stanicnych budeovach, staniciach a pod. tak mam na vas cechov otazku: mam vystrihovacku stanicnej budovy a nazov stanice je JETEÍN-exsistuje takato stanica alebo je to len vymylsne??

Co zkusit třeba elektronický jízdní řád (www.idos.cz). Pokud se má jednat o JETELÍN, ušetřím Ti práci. Idos hlásí, že objekt nebyl nalezen (ani busem) takže stejnojmenná obec buď neexistuje, nebo tam prostě nic nejede.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod juroH0 » úte 08 dub, 2008 12:01 pm

ano bol to preklep mal to byt JETELÍN ale tak to vyzera ze to bude vymyslene no co uz...dik :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod richard0404 » úte 08 dub, 2008 12:20 pm

JBr pěkná práce podobný ale kulatý WC byly na náměstí míru v Praze před 20 lety staré vzpomínky
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků