Vesnicke nadrazi na lokalce (update 6.4.)

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod JBr » pon 31 bře, 2008 9:52 am

Dan Buchtela píše:Snad se neurazíš, pokud kromě pochvaly připojím svůj názor s lehkou kritikou. Myslím, že když už jsi dřevěnou stavbu dělal z přírodního materiálu (což je super), je škoda, že jsi balzu neotočil o 90° tak, aby léta byla svisle a tedy rovnoběžně se směrem poskládání prken. Takto mě ty vodorovné pruhy v balze opticky poněkud ruší jinak celkově dobrý dojem.


Rozhodne se neurazim, kazdy podmet a konstruktivni kritika je dobra vec :) Popravde tohle mi doslo taky, ale az zpetne, kdyz jsem zacal "ryt" prkna a cele uz jsem to mel vyrezane. Priste uz si na to dam pozor. Na kolejisti to snad ale tak moc videt nebude.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod PetrL » úte 01 dub, 2008 6:34 am

To Dan Buchtela

omlouvám se, že píšu sem, ale jinou možnost kontaktu nemám. Dane, od 27.3. máš nevyzvednutou důležitou SZ.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 01 dub, 2008 8:40 am

To Dan - a co třeba místo prken rovnou ty záchodky zařadit do sortimentu? To by byl velmi dobrý a záslužný počin od Model Scene :D ...

Jinak to nádražíčko se mi moc líbí. Hlavně ho při dodělávce nepřeplácej dalšíma budovama, figurkama, autama a jinýma nesmyslama. Ten modul už teď vypadá moc hezky.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JBr » úte 01 dub, 2008 9:36 am

Preplacani doufam nenastane. Snazim si hledat vzory na skutecnych nadrazich a tam toho obvykle moc nebyva :) Vlastne tam chci dodat uz jen ty zachody, vlevo od stanicni budovy bude plocha pro nakladani a v jejim rohu bude male skladiste uhli na prodej - unimo bunka a opryskany nakladac (snad ho sezenu). Figurky snad ani nechci, jen pana vypravciho u budovy (jak stavaji v realu vypravci pred dopravni kancelari, kdyz projizdi vlak). Zbytek uz jen prijezdova silnicka kolem skladu a nadrazi, koncici na nakladaci plose, stromecky, travicka... :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 dub, 2008 10:11 am

JBr píše:Preplacani doufam nenastane. Snazim si hledat vzory na skutecnych nadrazich a tam toho obvykle moc nebyva :) Vlastne tam chci dodat uz jen ty zachody, vlevo od stanicni budovy bude plocha pro nakladani a v jejim rohu bude male skladiste uhli na prodej - unimo bunka a opryskany nakladac (snad ho sezenu). Figurky snad ani nechci, jen pana vypravciho u budovy (jak stavaji v realu vypravci pred dopravni kancelari, kdyz projizdi vlak). Zbytek uz jen prijezdova silnicka kolem skladu a nadrazi, koncici na nakladaci plose, stromecky, travicka... :)


a slepičky s kohoutkem,běžný jev na těchto staničkách,prádlo na sňůře v zahrádce paní náčelníkové :D :D :D,momentálně si za boha nemůžu vzpomenout co ještě,jo, vždy tam byla pumpa se studní.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 01 dub, 2008 10:27 am

JBr píše:Preplacani doufam nenastane. Snazim si hledat vzory na skutecnych nadrazich a tam toho obvykle moc nebyva :) Vlastne tam chci dodat uz jen ty zachody, vlevo od stanicni budovy bude plocha pro nakladani a v jejim rohu bude male skladiste uhli na prodej - unimo bunka a opryskany nakladac (snad ho sezenu). Figurky snad ani nechci, jen pana vypravciho u budovy (jak stavaji v realu vypravci pred dopravni kancelari, kdyz projizdi vlak). Zbytek uz jen prijezdova silnicka kolem skladu a nadrazi, koncici na nakladaci plose, stromecky, travicka... :)

Ahoj, naprosto souhlasím, hlavně bych se vyhnul figurkám "v pohybu" (běžící člověk, mávající děti apod.), ale nebál bych se sedících, lezících, stojících postaviček. Ty v pohybu většinou vypadají na kolejišti divně, protože když projede vlak zmizí a není kam běžet, komu mávat atd. Zatímco babky si na lavičce vydrží povídat klidně půl dne, aniž by nějak výrazně změnily polohu :) Totéž platí i o autech a též bych se soustředil jen na parkující a stojící vozy.
Vyjímkou je rozestavění pro účely pořízení fotek z kolejiště, protože na fotce se samozřemě nehýbe nic :)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 01 dub, 2008 11:21 am

Petr Zatrepalek píše:To Dan - a co třeba místo prken rovnou ty záchodky zařadit do sortimentu? To by byl velmi dobrý a záslužný počin od Model Scene :D ....


Já bych nepředbíhal, nechci slibovat něco, co je ještě hodně daleko. Každopádně teď snad mohu říci, že stavby (zejm. dřevěné) jsou v plánu vývoje na druhé pololetí. Takže WC i skladiště ze dřeva můžete nakonec čekat... :-)

Docela by mi pomohlo, kdybyste se mohli vyjádřit, zda raději uvítáte stavebnici, nebo hotovou stavbu. Hotová stavba by ovšem vycházela řádově o hodně dráž...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Martin HO » úte 01 dub, 2008 12:20 pm

Za sebe říkám rozhodně stavebnici.
Martin HO
 

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 01 dub, 2008 4:48 pm

To Dan - já preferuju taky stavebnice, ale lepší by bylo na tomhle foru udělat hlasování o budovách podobně jako to o těch ochranných pomůckách při stříkání.

To JBR - ten nakladač by mohl být Fortschritt, v HO ho dělá ICAR, a v TT je výráběn firmou Pavlas a mají ho tady: http://www.modelauto.cz/item.php?produc ... item=3900S

Já ho mám už postavený v 1/87 a chci ho použít pro "zauhlování" na malé stanici podobné té jako máš i ty.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JBr » úte 01 dub, 2008 5:07 pm

Petr Zatrepalek píše:To JBR - ten nakladač by mohl být Fortschritt, v HO ho dělá ICAR, a v TT je výráběn firmou Pavlas a mají ho tady: http://www.modelauto.cz/item.php?produc ... item=3900S


Super, diky za tip. To je myslim presne ten, co stoji u nas na nadrazi u skladky uhli. Asi vyrazim o vikendu s fotakem nacerpat nejakou inspiraci :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Jarda H. » úte 01 dub, 2008 6:20 pm

For JBr :
Ten nakladač na www.modelauto.cz mají "drahý", pokud bys ho kupoval, ať už jako stavebnici nebo sestavený, dá se určitě sehnat na netu daleko levněji (nejlevnější jsem viděl kolem 239,- Kč) !

For Dan B. :
A k tématu "záchodky" - zájem by určitě byl, konkrétně o stavebnici ve velikosti TT :lol: :!: Takže se hlásím jako možný budoucí kupec stavebnice.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 01 dub, 2008 6:23 pm

milan ferdián píše:
JBr píše:... uz jen ty zachody, vlevo od stanicni budovy bude plocha pro nakladani a v jejim rohu bude male skladiste uhli na prodej - unimo bunka a opryskany nakladac (snad ho sezenu). Figurky snad ani nechci, jen pana vypravciho u budovy (jak stavaji v realu vypravci pred dopravni kancelari, kdyz projizdi vlak). Zbytek uz jen prijezdova silnicka kolem skladu a nadrazi, koncici na nakladaci plose, stromecky, travicka... :)


a slepičky s kohoutkem,běžný jev na těchto staničkách,prádlo na sňůře v zahrádce paní náčelníkové :D :D :D,momentálně si za boha nemůžu vzpomenout co ještě,jo, vždy tam byla pumpa se studní.



Kromě té studny bych tam viděl i stojan na kola :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 01 dub, 2008 7:26 pm

To JBR - nikam s foťákem chodit nemusíš, vše lze najít na netu nebo mi pošli mejla - pošlu ti nějaké fotky.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » úte 01 dub, 2008 7:32 pm

Petr Zatrepalek píše:To JBR - nikam s foťákem chodit nemusíš, vše lze najít na netu nebo mi pošli mejla - pošlu ti nějaké fotky.


Pravdu díš, kolego :lol: :!: Třeba na www.hekttor.biz v sekci Fotodokumentace je cca 30 fotek nakladače T-174 !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod JBr » úte 01 dub, 2008 7:36 pm

Petr Zatrepalek píše:To JBR - nikam s foťákem chodit nemusíš, vše lze najít na netu nebo mi pošli mejla - pošlu ti nějaké fotky.


V pohode, ja si chci nafotit cele "uhelne sklady", co mame u nas na nadrazi. Bunky, nakladac, jak maji uhli skladovane a tak. At tam mam aspon neco domaciho :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků