Vůz Falls

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vůz Falls

Příspěvekod Sandy » ned 19 kvě, 2024 12:53 pm

Tuším, že "wapky" nejsou původní projekt Bramosu. Moc se mi nechce věřit, že by duchovní otec modelu vytvořil nějaký "freelance" popis.
Ale možné je všechno - nekvalitní fotka a špatně odečtený popis....
Bramos nabízí "původní" obtisk Fads/Wap s intervalem 697 (i ten je zvláštní, všude jsem nalezl jen 667). Znamená to, že když z popisu odstraním Fads, bude to na šedý vůz sedět?

A obecně na jakémkoliv nákladním voze. Jak to bylo s vývojem popisů:
Wap - Falls/Wap - Wap/Falls - Falls (Wap) - Falls
Sandy
 
Příspěvky: 1570
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Vůz Falls

Příspěvekod marian_r » stř 03 čer, 2026 8:04 pm

George V. píše:Vůz je šedý, tedy z období na začátku výroby, tudíž by měl mít označení jen Wap. Označení Falls je až od r. 1982 a vozy už by měly být vesměs červenohnědé. Fads je samozřejmě špatně.


Okrem toho Fads v H0 od Bramosu som práve našiel Fads v TT od SDV
https://www.model-shop.sk/go_product_SD ... stavebnica

Tak bol či nebol?

Edit: Fads sú Sas (+varianty) nie? Chaos u výrobcov?
marian_r
 
Příspěvky: 558
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Vůz Falls

Příspěvekod Milan.D. » čtv 04 čer, 2026 7:12 am

Vysvětlení ohledně těchto vozů se nabízí zde: https://www.parostroj.net/katalog/nv/cl ... Falls.php3 :D
Milan.D.
 
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: Vůz Falls

Příspěvekod marian_r » čtv 04 čer, 2026 8:52 am

Ďakujem.
marian_r
 
Příspěvky: 558
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník