Hodoninsko Uherskohradistsko

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 črc, 2009 7:03 pm

mlha píše:na kolik šroubů to bylo kotvené?na 2 nebo 4?


Každá kolejnice na jeden.

Juknu na to !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod mlha » stř 15 črc, 2009 7:23 pm

to bude asi problém,i ten mosazný prut má nějaké pnutí
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 črc, 2009 8:25 pm

mlha píše:to bude asi problém,i ten mosazný prut má nějaké pnutí


Uvidíme, posoudíme. Problémy s tím nebývají. Vezmu i věci na pájení sebou.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

To: Mr. Valter

Příspěvekod Irudzi » čtv 16 črc, 2009 3:16 am

Ok :) You are welcome
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: To: Mr. Valter

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 17 črc, 2009 4:39 am

Irudzi píše:Ok :) You are welcome


O.K. Domluveno !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 29 črc, 2009 7:20 pm

Musím se klukům omluvit. Fotky z potlachu u Cipíska sem poslal Irudzimu až dneska.
Blbý je že si musím vybrat nějaký jiný freeWEB než Geocictes a předělat na něj odkazy v tomto fóru. :-(

Jinak samozřejmě OBROVSKÁ pochvala sekci Slovácko.
Všechny předvedené moduly jsou sjízdné !!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod milan ferdián » čtv 30 črc, 2009 5:48 pm

Zdenek Valter píše:OBROVSKÁ pochvala sekci Slovácko.


Vidím ,že oficiální název sekce SLOVÁCKO se již zažil.Pánové gratuluji :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11846
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod cipisekmp » čtv 30 črc, 2009 5:55 pm

Ahoj, jen nevim jestli se to tu nejak rozleze tak kam budeme prispivat, protoze se tohle vlakno za chvilu zas.. a nikdo se v tem nevyzna.
Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod milan ferdián » čtv 30 črc, 2009 7:45 pm

cipisekmp píše:Ahoj, jen nevim jestli se to tu nejak rozleze tak kam budeme prispivat, protoze se tohle vlakno za chvilu zas.. a nikdo se v tem nevyzna.
Cipisek


Ale vyzná,neboj .. :D Jo Irudzi již má ode mně přepracovaný Lipov na výhybky EW3.Jsem zvědavý ,jak si poradí. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11846
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Lipov

Příspěvekod Irudzi » pát 31 črc, 2009 7:06 am

Ano ano, uz to mam vytisknute a premyslim co a jak. Zrejme budu od Vas kamaradi potrebovat nejake rady ohledne konstrukce te odbocky, preci jen je to kus materialu a radne tento dil vyztuzit, bude pro mne tezky boj.

Milane skoda jen, ze geometrie nedovolila dat tu odbocku tak jak byla pred tim, na samostatny modul. Lipov mel byt universalni stanici, tedy bud odbocnou, koncovou, nebo prujezdnou. Ja jsem se jiz vzil do noveho navrhu s EW3, jen Cipisek to nemuze nejak rozdychat :wink:

A jeste jedna amaterska otazka na Milana, ohledne tretiho dilu nadrazi. Bylo by mozne tento udelat obloukovy?

Ohledne toho vlakna.: Mohli bychom poprosit admina, zda by nas neprejmenoval z Uherskohradistska a Hodoninska na MODULY-SLOVACKO :idea: :?:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lipov

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 31 črc, 2009 10:26 am

Irudzi píše:Ano ano, uz to mam vytisknute a premyslim co a jak. Zrejme budu od Vas kamaradi potrebovat nejake rady ohledne konstrukce te odbocky, preci jen je to kus materialu a radne tento dil vyztuzit, bude pro mne tezky boj.

Milane skoda jen, ze geometrie nedovolila dat tu odbocku tak jak byla pred tim, na samostatny modul. Lipov mel byt universalni stanici, tedy bud odbocnou, koncovou, nebo prujezdnou. Ja jsem se jiz vzil do noveho navrhu s EW3, jen Cipisek to nemuze nejak rozdychat :wink:

A jeste jedna amaterska otazka na Milana, ohledne tretiho dilu nadrazi. Bylo by mozne tento udelat obloukovy?

Ohledne toho vlakna.: Mohli bychom poprosit admina, zda by nas neprejmenoval z Uherskohradistska a Hodoninska na MODULY-SLOVACKO :idea: :?:


No a co takhle tohle vlákno nechat a založit si jiné s tímto názvem ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2723
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Lipov

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 črc, 2009 2:08 pm

Irudzi píše:
Milane skoda jen, ze geometrie nedovolila dat tu odbocku tak jak byla pred tim, na samostatny modul. Lipov mel byt universalni stanici, tedy bud odbocnou, koncovou, nebo prujezdnou. Ja jsem se jiz vzil do noveho navrhu s EW3, jen Cipisek to nemuze nejak rozdychat :wink:

A jeste jedna amaterska otazka na Milana, ohledne tretiho dilu nadrazi. Bylo by mozne tento udelat obloukovy?

Ohledne toho vlakna.: Mohli bychom poprosit admina, zda by nas neprejmenoval z Uherskohradistska a Hodoninska na MODULY-SLOVACKO :idea: :?:


Samostatný modul odbočky mi vyšel na délku 1300mm,otázkou je jestli by jsi kvůli této délce odbočku realizoval :?: .Zkoušel jsem i odbočku do tvaru Y ta by se možná do metru vešla ,ale problém nastal s umístěním odvratné výhybky.Obloukový klidně zrealizuj ,ale zde použit velmi ,velmi velké poloměry oblouku :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11846
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Lipov

Příspěvekod Irudzi » sob 01 srp, 2009 6:25 am

Milane mohl by jsi mi prosim te prozradit polomery oblouku na ten treti dil? Pokusim se to zrealizovat, ac si tu stavbu komplikuji.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lipov

Příspěvekod milan ferdián » sob 01 srp, 2009 6:56 am

Irudzi píše:Milane mohl by jsi mi prosim te prozradit polomery oblouku na ten treti dil? Pokusim se to zrealizovat, ac si tu stavbu komplikuji.


Poloměr hlavní koleje na třetím dílu je R3600mm/15°.Celková délka obloukového třetí dílu je 996,4362 mm.Tento díl se pohodlně vejde do metrového prostoru na délku.Čelo dílu samozřejmě počítám 500 mm ,takže celková hloubka třetího dílu je 614,145 mm.Ostatní poloměry jsou jasné.Vnější R3659mm/15° a vnitřní 3541mm/15°.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11846
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod cipisekmp » pon 03 srp, 2009 6:12 pm

Ahoj resime mensi problem. Jakym spusobem prevazite moduly na ruzna setkani? Nerikejte ze vseci mate doma dodavky a pod. Do osobaka se teho moc nevleze a klasicky privez je pry na prd, protoze strasne skace a tak se vse vyklepe a ponici.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1585
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků