Hodoninsko Uherskohradistsko

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod cipisekmp » sob 30 kvě, 2009 10:11 am

Ahoj, nevim kde jsi teda dosel na to cislo odstinu, ale je to hneda ze co sem se dival. Irudzi byl na setkani modularu v Bojnici a tam to pry meli natrene zelene a vypadalo to lip nez hnede. Muj nazor je ze zelenou nemam moc rad, zrejme nejaky zasek z vojny chi. Ja bych se priklonil k hnede, ale je me to celkem jedno.
Jinak asi uz by ti silky drzaky noh a nohy co? Zacina u nas smenova pakarna takze bude mozna nejaky casek na vyfrezovani v praci. Tak si napis kolik jakych chces, pripadne jaka delka. Pouzivali sme delku 70 a delku tusim 35 (Jirkovy tenke rozhani). Osobne to vidim pri vysce 95mm na tu 70ku at je misto nad tim drzakem na polystyren. Pak jestli to chces do rohu, nebo jak to ma Jirka kusek od rohu. Jestli chces mozes se na to dojet podivat aby jsi vedel o co jde, nebo at to Jirka vyfoti z detailu jak to vypada.
No sak se ozvy.
Mejte se Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1586
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod mlha » sob 30 kvě, 2009 11:48 am

mám teď v rachotě frmol,ale vzal bych ty držáky jak má Jiří,v rohu už mám hranolky,k barvě,ostramo má právě odstín ral 8011,jinak je mě barva ukradená
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

moduly

Příspěvekod Irudzi » ned 31 kvě, 2009 4:34 am

Zdarec v Bojniciach používají na moduly samozřejmě hnědou, dle normy. Zelenou jsem zahlédl na modulech H0e. Co se mě týče rád bych použil lazurovací barvu, kterou mám od bratra truhláře, dá se koupit třeba tady http://www.stolarske-potreby.cz/lazurov ... rodukt=103

Cipísku pokud bude v práci čas mohl by jsi zbastlit šablonu na svrtávání držáků nohou? Na výšku držáku 70mm a vzdálenost od rohu modulu stejnou jako jsme použili doposud.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod mlha » ned 31 kvě, 2009 7:18 am

To je ale jenom lazura,ne barva
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod mlha » pon 01 čer, 2009 5:45 pm

cipísku,došla odpověď na ty nohy,posílají počet kusů podle zákazníka,kolik objednáš,tolik pošlou
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod cipisekmp » sob 20 čer, 2009 7:41 pm

Tak vazeni pratele. Dnes sme s Jirkou opet tvorili. Delali jsme krajinu na dvou modulech. A mam dotaz. Cim se vytmeluje nerovnost ktera vznikla pri rezani polystyrenu? Jedna se me o to, ze mame kostru modulu z preklizky a do nej mame celoplosne vlepene a vrstvene polystyreny. A pri mereni a rezani obcas vznikne mensi ci vetsi dirka mezi polystyrenem a prekliznou. Cim to vytmelit? Staci to jen pretahnout sitovinou (treba co je do oken na mouchy) , ktera udela to same jak perlinka na fasade?
Dalsi veci kterou sme skouseli byla flokovacka. Meli sme k dispozici home bastl z VNtrafa puceny od majitele NJmodely Veseli Nad Mor. a pak bastl z lepacky koupene na netu na http://www.tipa.eu/cz/produkt/08850087- ... -placacka/ . Porovnanim vysledku nasi prace musim smutne konstatovat ze placacka dokaze tak 10% toho co VNtrafo. Lepili jsme na kousek polystyrenu potrenym herkulesem a pretahlim papirovym ubrouskem. Statickou travu sme pouzivali od Polaka 4,5mm. Vn trafo dokazalo postavit temer vsechnu travu i ze vzdalenosti cca 4-5cm. Placacka tak 10-20% aspon me to tak pripada. Nevim jak to jeste okomentuje Jirka zitra ale dle meho nazoru je proste placacka slaba.
Mejte se Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1586
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Moduly

Příspěvekod Irudzi » ned 21 čer, 2009 4:37 am

Zdar nazdar. Vyjádřím se k tomu velice jednoduše, plácačka na mouchy a z ní vytvořená Flokovačka je pěkný zgarb a tudíž vyhozené peníze! Mouchy to, ale chytá :lol: Jinak ty ruzné skulinky, dírky a podobně bych vyplnil PUREXEM, který dost používají RC modeláři. Jo a tady http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/#100_9300.JPG je pár dalších fotek z naší tvorby.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod cipisekmp » ned 12 črc, 2009 5:15 pm

Ahojte
Takze mame zasadni problem. Utrhli se nam konce kolejovych prutu ktere byli priletovane na mosaznych sroubach. Jak je to udelane je videt na http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/#100_9213.JPG . Drzelo to jak svine. Nechtene dokud trceli koleje pres hranu tak sem do nich jebl a ne jednou a pekne sem je ohl a porad to drzelo. Takze ted nechapeme cim se mohlo stat ze se spoj povolil. Letovane je to na mozasny sroub, omastene, osmirkovane koleje, pozuzita chemie na letovani. Skladovane to bylo v garazi. Prvni myslenka byla na rodil teplot, ale v tomto pocasi se nam nejak rozdil cca 10st nezda. Neni proste mozne to skladovat v klimatizovane mistnosti. Chlapi fakt nevime a sme z teho hodne zoufali. Jirka uz to pomalu haze do kamen a stehuje vcelin pry se da radej na vceli po nich je aspon med chichi.
Skusete poradit
Cipisek/Irudzi
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1586
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

fixace

Příspěvekod mlha » ned 12 črc, 2009 5:24 pm

Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

fixace

Příspěvekod mlha » ned 12 črc, 2009 5:27 pm

Cipísku rozdíl teplot to určitě není,spíš s tím mohla pohnout vzdušná vlhkost,za poslední dva týdny byla kolem 75 %
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod Pája » ned 12 črc, 2009 6:01 pm

Rozdíl teplot tak nevadí,jako rozdílná vlhkost.Já skladuji už rok dřevěný materiál na moduly v pokoji,kde také po většinu doby bude,aby si ,,zvykl" na vlhkost u mě doma (mám akvária).Při stěhování na akce Zababova se bojím víc té vlhkosti,než toho,že s tím někde jebnu.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 12 črc, 2009 7:35 pm

cipisekmp píše:Ahojte
Takze mame zasadni problem. Utrhli se nam konce kolejovych prutu ktere byli priletovane na mosaznych sroubach. Jak je to udelane je videt na http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/#100_9213.JPG . Drzelo to jak svine. Nechtene dokud trceli koleje pres hranu tak sem do nich jebl a ne jednou a pekne sem je ohl a porad to drzelo. Takze ted nechapeme cim se mohlo stat ze se spoj povolil. Letovane je to na mozasny sroub, omastene, osmirkovane koleje, pozuzita chemie na letovani. Skladovane to bylo v garazi. Prvni myslenka byla na rodil teplot, ale v tomto pocasi se nam nejak rozdil cca 10st nezda. Neni proste mozne to skladovat v klimatizovane mistnosti. Chlapi fakt nevime a sme z teho hodne zoufali. Jirka uz to pomalu haze do kamen a stehuje vcelin pry se da radej na vceli po nich je aspon med chichi.
Skusete poradit
Cipisek/Irudzi


Jak vypadal ten lom ? Máte fotky ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2750
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

none

Příspěvekod Irudzi » stř 15 črc, 2009 6:31 am

Ahoj fotku bohužel zatím nemohu ukázat, neboť marodím s virózou a moduly nemám u sebe abych je vyfotil. Podle mě se ani tak nejedná o problém s vlhkostí, jako o špatnou neutralizaci kiseliny FIM po letování. Tato je velmi silná (kys. fosforečná a další potvory) a letovaný spoj se musí neutralizovat omytím v mýdlové vodě. Mi jsme použili jen H2O. Jistý si ovšem nejsem, je to jen jedna z možností. Otázkou však je co teď dál s takto nepoužitelnými moduly. Vytrhat koleje a začít znovu s novými pruty?:roll:
Předem díky za rady!
PS.: pokusím se přemluvit manželku ať mi dojde modul do garage vyfotit.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: none

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 15 črc, 2009 6:08 pm

Irudzi píše:Ahoj fotku bohužel zatím nemohu ukázat, neboť marodím s virózou a moduly nemám u sebe abych je vyfotil. Podle mě se ani tak nejedná o problém s vlhkostí, jako o špatnou neutralizaci kiseliny FIM po letování. Tato je velmi silná (kys. fosforečná a další potvory) a letovaný spoj se musí neutralizovat omytím v mýdlové vodě. Mi jsme použili jen H2O. Jistý si ovšem nejsem, je to jen jedna z možností. Otázkou však je co teď dál s takto nepoužitelnými moduly. Vytrhat koleje a začít znovu s novými pruty?:roll:
Předem díky za rady!
PS.: pokusím se přemluvit manželku ať mi dojde modul do garage vyfotit.


Nemusíš spěchat o víkendu bych se mohl stavit ;-)
a prohlédnout si to v reálu.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2750
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod mlha » stř 15 črc, 2009 6:54 pm

na kolik šroubů to bylo kotvené?na 2 nebo 4?
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků