seznam.cz

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: seznam.cz

Příspěvekod hank » sob 04 kvě, 2024 5:41 am

Kdybyste si náhodou někdo chtěli z čistého masochismu přečíst, co to ten Seznam nastrkuje před oči neplatících uživatelů, tak vizte tento odkaz.


.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6170
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: seznam.cz

Příspěvekod rawen » sob 04 kvě, 2024 8:02 am

hank píše:Kdybyste si náhodou někdo chtěli z čistého masochismu přečíst, co to ten Seznam nastrkuje před oči neplatících uživatelů, tak vizte tento odkaz.


.

Nevím přesně, co se komu po prokliknutí toho odkazu zobrazí, nicméně si dovolím podotknout, že Seznam pouze nahlas řekl/napsal činnosti, které provádí operační systém, webový prohlížeč a jednotlivé navštívené weby více jak 90i procentům uživatelů (aktuální čísla si laskavý čtenář jistě najde).
Proto položím (řečnickou) otázku, jak měly a mají ony potrefené husy nastavenou bezpečnost své elektroniky a zda vůbec tuší, co o nich průběžně odchází do sítě.

Při občasné kontrole serverových statistik pravidelně vidíme, že Seznamem přiznaný seznam je jen malou, relativně neškodnou špičkou ledovce.

Mějte se fajn, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1713
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: seznam.cz

Příspěvekod JaroHo » sob 04 kvě, 2024 5:12 pm

Zlámalík píše:
hank píše:Zlámalík: uBlock samozřejmě znám a používám ho. Tohle sdělení Seznamu o paywallu uBlock nefiltruje, protože to není reklama.

Kromě toho nekritizuju sám fakt, že Seznam zveřejňuje reklamu, ale že si vyhrazuje právo zacházet s návštěvníky svých stránek jako s dobře prodejným zbožím. (Na druhé straně to aspoň poctivě přiznává; nevzpomínám si, že bych takové explicitní přiznání někde viděl, aspoň ne v českých zdrojích.) Možná těch našmírovaných dat o uživatelích bude používat jenom pro svou cílenou reklamu, ale možná taky ne. Pokušení prodávat je někomu, kdo si za ně zaplatí, bude jistě značné.

A jinak jsi mě asi dost dobře nepochopil. Opravdu nejsem na Seznamu závislý, opravdu pro mě informace tam zveřejněné nejsou Slovo Boží, opravdu ho nepoužívám jako agregátor zpravodajství. Jak sis doufám všiml, já naopak dávám těm, kdo přes něj bona fide odkazují na jiné zdroje, návod, jak se Seznamu vyhnout. Omlouvám se tímto Michalu Šuhajdovi, že jsem ho použil jako příklad, ale ono tu bývá odkazů na třetí zdroje přes Seznam víc než dost. Chtěl jsem jenom ukázat, že zbytečně.


Asi nepochopil, sorry. Začal jsi tam plivat na predátory, co tě šmírují. Nevím, co ti teda vadí, vše má snadné řešení.
Nechceš reklamu vůbec? Dej si uBlock (nebo něco jiného). Samo sdělení o tom, že se bude (moci) platit, není reklama, to tady neřešme.
Chceš přispět tvůrcům? Zaplať. Třeba pak nebude muset být žádná reklama (viz ono zdopravy.cz).
Vadí někomu blbé titulky a články, jak píše JaroH0? No tak tam nelezu! :-D


vadí a proto jen přejedu debilní nadpisy a jdu na motorkáře, na bazoš, sbazar, modelbazar, na modely.biz diskuzi a nebo na mapy cz., zdopravy cz a když tam nic neni tak internet vypínám. Beztak je to žrout času. Lepší kolo, motorka než-li číst ty sr...a nebo nedejbože to vidět ve zprávách, to neeee :mrgreen:
jo ještě jsem zapomněl na youtube, rád se koukám na mašinky , modely i orpavdovský :wink:
a to asi stačí, ideálně si k tomu otevřu pifsona, zrona jako teď :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1441
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: seznam.cz

Příspěvekod czhunter » sob 11 kvě, 2024 3:29 pm

Michal Šuhajda píše:Upraveno. Priznavsm, že podobné “fígle” neznám. Obavám se, že po “vlastní” úpravě budou jiné odkazy nefunkční. Nebo to, že za # mažu je obecné pravidlo?

Odmazaní části adresy za # nevadí funkčnosti - ta část za ním slouží ke sledování toho, jak jste se tam dostali (tzn. může to být referral, který ukazuje "kdo vás tam poslal" nebo třeba přes jaké filtry eshopů jste se tam proklikali)

Otázka Seznamu na reklamy/poplatek defacto vychází z nařízení EU (ano, ta zlá ošklivá fuj fuj fuj EU) Digital Services Act (DSA), který dává povinnost platformám takovou možnost (verzi bez reklam a sledování) poskytnout.
Úplně stejně se nedávno ptal Instagram a Facebook ("prachy nebo reklamu a sledování!")

Na Seznam se toto nařízení zatím nevztahuje (na to není celosvětově dost významný), ale pravděpodobně počítají s tím, že by brzo mohl (protože to asi bude časem propadávat na menší a menší platformy) a chtějí to mít vyřízené předem - a taky to může přinést nějaké peníze do kasičky.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 567
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník