POZOR NA PODVODNIKY MEZI NAMI!!!

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 27 zář, 2009 9:08 am

Chtěl bych touto cestou upozornit na překupníka z modelbazaru pana Lňěničku,který nejen že ceny jetých modelů neúměrně natahuje,ale neštítí se hodně jeté a poškozené lokomotivy vydávat za zánovní,nanejvýš vyzkoušené a to i ty stroje,co se pohybujou cenou nad 5000.
Jeden konkrétní případ:Souhlasil jsem z cenou za BR 78 6500 kč.Model měl být podle pána vitrýnový,jen vyzkoušený.Lokomotivu jsem chtěl,viděl jsem jí i na dvou jeho fotografiích a jelikož se tento model už nevyrábí,šel jsem do něj.Jelikož už jsem s dotyčnym pánem obchodoval a byl jsem velice spokojen,neměl jsem pochyb.
Lokomotiva přišla sice včas a dobře zabalená,ale to bylo všechno z toho pozitivního.Hned při první zkušební jízdě se mi rozpadl už jednou rovnaný rozvod a po opravě a dalšim testování jsem zjistil,že lokomotiva má pokřivené soukolí zadního běhounu,nevím jak a čím posekaná kola hlavního soukolí(důvod nepříjemného houpání) a pokřivené sběrné plíšky elektriky u předních běhounů.Stav bandáží taky ukazoval,že lokomotiva určitě nestála jen ve vitrýně.
A problém byl na světě.pan lněnička slíbil,že model od jeho minulého majitele vymění za skutečný vitrýnový a opravdu nejetý,ale z toho nakonec sešlo,protože ty dva neuskutečnily nějakej svůj kšeft,či co bla bla.protože jsem stejný model pak objevil u pana Daleckého v obchodě za 5000 kč nový,navrhnul jsem panu lněničkovi ať ho tam koupí a vymění mi ho.Z mé strany pro něj docela dobrej návrh,mohl jsem mít novou mašinu,on doma svojí,co mi prodal a ještě by na mě vydělal 1500+poštu.
Nevim proč,ale tomu chlapovi jsem to psal jak primitivovi a furt to nechtěl pochopit.Nabízel mi pořád nějaký jiný modely,ale v hodnotě už jen 5000 a nepřistoupil ani na to,že jsem chtěl poslat zpět 1500kč na opravu té jeho skvělé nové mašiny.furt všechno dokola,odjel na dovolenou a ticho po pěšině.Pak přišel s tim,že má i tu br 62,co jsem chtěl,ale že bych mu musel vrátit tu 78 a doplatit.
pak jsem napsal zde na fóru větu,že vždy,když se ta lokomotiva objeví,je za granát a pán mi napsal,že když je teda na granát,tak už mi nedá nic.
Dokonce mne nařkl z toho,že jsem si vše vymyslel a co hlavně,má chyba byla ,že jsem mu věřil a že prej sem si pro tu lokomotivu nepřijel osobně.

Lidi dávejte si na tohodle podvraťáka pozor a když budete od něj něco kupovat,jednejte jen osobně,jinak vás nechá prostě vycukat,zaplaví vás horou nesmyslnejch návrhů a až vám povolej nervy a něco napíšete,tak vám už nedá nic.

Jo a tomu pánovi zde z fóra,co lněničkovi podává zprávy velice děkuji,že svého vychcaného kamaráda informoval,co jsem k celé věci napsal.Bohužel ani tento pán toho moc v hlavě nemá, a nebo prostě jen neumí číst.
A něco pro pana lněničku:nech si těch 1500,já na ně nechcípnu,ale aspoň se za ně pobavim na tvůj účet.Zasloužil by sis kolumbijskou kravatu sráči :twisted: :twisted:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Jarda H. » ned 27 zář, 2009 11:21 am

To je mi Luboši líto, už jen proto, že jsem ti dal echo s tou BR62 (i když jsi ji nekoupil tak předraženou). Před delším časem jsem měl zájem o jeden vagon, ale překupník Lněnička za něj chtěl takové peníze, že jsem řekl ne. Je to drahé poučení, snad aspoň nenaletí tolik lidí na nákup těch jeho vitrínovek :wink: !

PS : příští víkend bych se ti ozval na SZ o té předběžně domluvené výměně párovek na zkoušku (moje 365.4 za dlouhou páru BR).
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Lubomír Dudek » ned 27 zář, 2009 1:10 pm

Jarda H. píše:
PS : příští víkend bych se ti ozval na SZ o té předběžně domluvené výměně párovek na zkoušku (moje 365.4 za dlouhou páru BR).


Ozvi se.do dalšího čtvrtka jedu na cvičení a po něm to přivezu do žatce.Můžeš rovnou i otestovat zánovní stroj od pana Lněničky a napsat svůj názor tady. :lol:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Překupník Pavel Lněnička

Příspěvekod vlackytt » pon 28 zář, 2009 5:41 pm

S tímto panem Lněničkou máme také špatné zkušenosti, cca před dvěma roky od nás na burze doslova VYŠKEMRAL zamračenou a brejlovce TT za 2500,- ks s osvětlením, s tím, že to má do své osobní sbírky. Předem jsme pana Lněničku varovali, že pokud to uvidíme někde na modelbazaru, aukru či na jiném inzertním serveru, tak už mu neprodáme ani kolo. Asi po 3 měsících kdy jsme po kontrolách zda je ještě má dospěli k názoru, že to opravdu myslel vážně a modely má opravdu ve své sbírce, jsme mu opět na burze prodali naši Vindobonu (M296.1+Bam+BRam+Aam+M296.1) za 4500Kč a opět jsme ho varovali. Jak čas běžel, za cca 2 měsíce na to nás kontaktoval nějaký pán, co objevil naše webové stránky, a sdělil nám, že právě koupil, stejnou soupravu Vindobony jako děláme my za 8000Kč. Pan Lněnička mu napovídal, že jí stavěl asi 2 roky a že je to jeho srdeční záležitost, podívali jsme se na modelbazar a ejhle... Ještě jí tam stále inzeroval. I našeho Brejlovce a Zamračenou za "krásné" 4500Kč/ks, vzal jsem telefon a že jsem jako zákazník, v okamžiku kdy jsem se ho vyptával na cenu a způsob doručení v případě koupě, začalo mu připadat divné, jak se vyptávám, poznal mě a začal se vymlouvat: Že se mu narodilo dítě, že nemá peníze a že s modelářstvím navždy končí a rozprodává poslední věci.

No už to rozprodává tak 2 roky. :lol:
Co je nejhorší - že vydává naši práci za svou. :evil:
Cena našich modelů byla z počátku nízká, protože jsme to nedělali jen pro zisk, ale pro modeláře, který si mašinku sami nepostaví.

Byl bych velmi rád, aby každý náš zákazník po koupi modelu od nás, poslal panu Lněničkovi „děkovný“ email, že musí platit tak nehorázně vysokou cenu jen proto, aby jsme se my jako výrobci, ochránili před překupníky. :evil: :evil:
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Překupník Pavel Lněnička

Příspěvekod Tax » úte 29 zář, 2009 6:07 am

vlackytt píše:... na burze prodali naši Vindobonu (M296.1+Bam+BRam+Aam+M296.1) za 4500Kč ...

Za túto cenu takú súpravu, to radšej by som ani deťom nedal jesť, len aby som ju mal :shock: :) 8)
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Tomáš » úte 29 zář, 2009 9:57 am

Má p.Lněnička i nějakou přezdívku,aby si člověk mohl dát pozor i na jiné jméno
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod vlackytt » úte 29 zář, 2009 10:15 am

Tomáš píše:Má p.Lněnička i nějakou přezdívku,aby si člověk mohl dát pozor i na jiné jméno


To nevím, asi ne, ale prodává na burze v Praze.
HO je správná "velikost", TT je správná "malost"
Uživatelský avatar
vlackytt
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte 23 pro, 2008 6:25 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Jacek » úte 29 zář, 2009 11:14 am

No o p. Lněničkovi si také myslím své. Minulý rok jsem si ve všestarském workshopu pořídil motorový vůz M 283.101. Koncová cena byla 3099 Kč. Když model u mě uviděl kamarád, přemlouval mě, abych mu ho taky někde sehnal. Za pár dní jsem zahlédl inzerát p. Lněničky, kde ho zrovna nabízel bez uvedené ceny, tak jsem kamarádovi dal jeho telefon a dál jsem to neřešil. Za dva týdny se kamarád pochlubil, že už má motor doma, i když za 5500 Kč, protože dle p. Lněničky je to RARITA.

Takže je to evidentně další "tesařovec"
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 889
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod Jirka1 » úte 29 zář, 2009 4:22 pm

Zhruba před rokem, když jsem uvažoval o pořízení Delfína, jsem na modelbazaru objevil, že ho p. Lněnička nabízí. Tak jsem mu zavolal, že bych měl zájem, jakou by mi dal cenu. Trochu se s ním znám z jedné akce a tak jsem si říkal, že by mi mohl udělat lepší cenu. "Za jedenáct." Tak jsem poděkoval a zavěsil. Musel bych být blázen, to od něho brát, navíc když vím, v jakém stavu má věci :-(

Jojo, není nad to koupit model jako raritu bez záruky, jetý nebo ještě lépe poškozený s nepřehlédnutelnou speciální zákaznickou přirážkou. To je pak opravdu rarita :x :shock: :(

Takže jsem Delfína pořídil jinde, nového se zárukou s vloženým vozem navíc a ještě mi zbylo do těch jeho jedenácti. :shock:
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod Jarda H. » úte 29 zář, 2009 8:10 pm

Podobných překupníků jako Lněnička se pohybuje po modelbazaru, Aukru a pod. více, srdcervoucí historky, žadonění, nepravda o skutečném stavu modelů ..... na druhou stranu jejich prodejní ceny a přístup po realizaci obchodu :cry: Bohužel se sem tam asi najde nějaký "neznalý" kupec.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Nomed » úte 29 zář, 2009 10:17 pm

Jarda H. píše:Podobných překupníků jako Lněnička se pohybuje po modelbazaru, Aukru a pod. více, srdcervoucí historky, žadonění, nepravda o skutečném stavu modelů ..... na druhou stranu jejich prodejní ceny a přístup po realizaci obchodu :cry: Bohužel se sem tam asi najde nějaký "neznalý" kupec.


No, nevím zda "neznalý" je to pravé slovo... Na modelbazar a aukro jsem se podíval teprve nedávno a poměrně rychle jsem si dal dohromady kolik je 1+1. Pana Lněničky jsem si také všiml...myslím, že stačí mít všech 5 pohromadě a uvažovat selským rozumem, a pak si podobní dobráci "na své" nepřijdou.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod kubulak » stř 30 zář, 2009 9:17 am

Tohle je taky mazec :)

http://aukro.cz/item753080937_vyhybky_e ... ke_ho.html

700 za par = 350 za starou Piko vyhybku, byt (mozna) v dobrem stavu...
A taky se nasel kupec..
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod jiri739 » stř 30 zář, 2009 3:58 pm

Možná, že to nebyl "kupec", ale příhoz od někoho z rodinných příslušníků, jak je obvyklá praxe na aukru.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nomed » stř 30 zář, 2009 9:43 pm

Jarda H. píše:
Nomed píše: ..... No, nevím zda "neznalý" je to pravé slovo... Na modelbazar a aukro jsem se podíval teprve nedávno a poměrně rychle jsem si dal dohromady kolik je 1+1. ......


Asi je to správné slovo :wink: , někdo se zorientuje, jiný bohužel ne ?! Jak bys jinak hodnotil třeba situaci, kdy nový vagon vel TT od f.LOCO (aktuálně nabízený na jejich webu za 595,- Kč) je prodán na modelbazaru za kulatých 750,- Kč ?! Osobně jsem zahlédl před pár dny na modelbazaru.

A i když se mi to nelíbí, podobní kupci, překupníci, šmelináři, ... o kterých je tu už více diskuzních vláken, sem tam někoho na nákup najdou.


Dejme tomu, že máš pro některé případy pravdu. Ale jestli někdo zvládne nakupovat prostřednictvím internetu, tak by měl taky zvládat na tom internetu trochu hledat a porovnávat. A pak už to věru není "neznalost"...a jak bych to označil raději nechtěj vědět. :wink: Existuje podle mne však ještě jeden typ lidí kupujících předražené zboží. Třeba když marně shání pojezd, že? Mohli by se označit třeba jako "zoufající". Myslím, že by se i ze mne mohl občas stát takový "zoufalec", který zaplatí mnohem víc, aby ten pojezd koupil, když si ho sám neumí postavit. :oops:
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod JM » úte 06 říj, 2009 7:16 am

JBr píše:Normalka, tohle je k dostani i na eshopu modelova-zeleznice.cz (stejny clovek). Ostatne tenhle pan tu byl uz probiran v souvislosti s vytezovanim vyrobcu pojezdu vickrat...

http://www.modelova-zeleznice.cz to asi není, ne? Tam prodávají jen tvorbu krajiny, lampy atd...
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků