Obchodní zástupci pro ČR

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 8:11 am

Ale nehledal jsem špatně, stránky znám a líbí se mi i ty fotky mají vysokou skoro profesionální úroveň.
Zeptám se přímo. Prodáváte pane Strup modely TT nebo ne mám přímo na mysli výrobky firmy Tillig.

Zdeněk Veselý
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 8:22 am

kolík píše:Dobrý den.
Dlouho sleduji tuto diskuzi a nejprve jsem se smál, ale nějak mně ten smích přechází. Začínám mít pocit, že ta diskuze se posouvá do totalitního období. Takže se přidám.
Od oveček, kolem jiného vůdce, na burze slyším, že u něj se dá koupit skoro stejně výhodně jako u p. Říhy, všimněte si, že nepíšu OSTT což někteří lidé neznalí věcí spojují. Akorát že u něj dostanu ke každému modelu i stvrzenku, což se ne vždy děje jinde (tím myslím prodej na burze, aby si to někdo nevykládal špatně) a nemám problém se domluvit na reklamaci a jejím odstranění. Ale taky tam najdu prodejce, který všude všechno skupuje ve velkým .......Na burze najdu dost obchodníků z kamenných obchodů, kteří vyrazí mezi ten správně naladěný dav a myslím si že je to uplně v pořádku, takže jsem pro prodej i nových věcí a nejen Tilliga na burze.

Zkuste říct výrobci Škodovek, že nové vozy se budou prodávat po bazarech, zkuste říct jakémukoliv normálnímu výrobci, že jeho zboží bude prezentováno ve špinavých, špatně nasvícených přeplněných a nevětraných prostorách. ZKUSTE TO!!! Proč všechny obchody napříč obchodním spektrem investují miliardy do zařízení obchodů?? Vždyť je to tak bláhové!!! Stačí sklep, nebo tělocvična - však těm lidem nezbude nic jiného, tak můžou držet huby a nakupovat tak, aby ušetřili...kolik nových zákazníků to asi přiláká?? Do kolika takových obchodů chodíte normálně nakupovat?
Vážení pánové - doporučuji si na internetu, nebo kdekoliv, najít alespoň základní příručky, požadavky na merchandising. To co tady píšete akorát vypovídá o úrovni jednotlivých lidí, kteří se svojí mentalitou drží právě toho totalitního období, kdy se šmelilo a nakupovalo právě v takových prostorách. Proberte se!! máme tu 21. století!!!

A teď něco pro DS občas jezdím do německa služebně a mám tedy vytipovaný okruh obchodníků kam jezdím. Známe se leta a můžu Vám garantovat, že DMOC nedodržují a mnoho i nových modelů se tam koupilo při kurzu kolem 25,- Kč/euro laciněji než u nás i dokonce než u p.Říhy
A ještě jeden postřeh z Německa mám, ty menší obchodníci začínají silně pozorovat nekvalitu u Tilliga a špatné dodávky, nebo spíš nedodávky zboží. Začíná to prý vypadat jako v NDR plánovité hospodářství....Někdo chce holt mít jistotu. V jednom nemecké městě místo 3 obchodníků se zbožím Tilliga je už jen jeden. Jeden držel zuby nehty DMOC a nějak to zbohatnutí nevyšlo, druhý Tiliga vyprodává a další už brát nebude, nemá prý čas stále někam telefonovat a reklamovat, zboží i dodávky.
Řeklo by se teď ten třetí bude tvrdě dodržovat DMOC a bude bohatnout. Prd raději nabídne slevu, aby prodal. Mám pocit, že v době krize, asi nutit obchodníky dodržovat ceny a mít třeba 30% marži ovšem neprodávat, je docela dobrá cesta do pekel.


Podle čísel které mám k dispozici roční obrat v německu vzrostl o 7,6%. Tak to asi nebude tak hrozný, co říkáte?? :-) Asi jste narazil na špatně naladěné obchodníky. Ohledně kvality - jsem teď u zdroje, o většině reklamací vím. % všech reklamací není obratově ani 0,1 %!!! Takový výsledek bych na svém obchodě se sportem chtěl mít taky. Tady se pohybuji okolo 2%!!! ale je zajímavé, že tohle nikomu divné nepřijde. (Paradoxně - nejvíce reklamací mají najznámější značky na trhu!!)
Nechci bagatelizovat poznatky a příspěvky jednotlivých pisatelů, ale proboha už se zamyslete nad tím, co zde stále a dokola v této diskuzi (hloupě) omíláte...

Možná, že pro někoho je tržní hospodářství spojeno se slovem zbohatnu a to za jakoukoliv cenu.

Pojďte si otevřít obchod s modelovou železnicí a za rok si to povíme, jo?? :!:
Ty počty se strašně jednoduché. Spočítejte si, kolik obchodník s obchodem potřebuje měsíčně na živobytí, tak aby pro něj mělo smysl pro vás to zboží nabízet a každý měsíc doufat v to, že na sebe a ten cirkus vydělá.... Nějaký rozumný plat, nájem a režie na obchod...na malý obchod v průměrném městě odhahuji náklady zhruba 35-40tis měsíčně. No a teď si to hoďte do obratu podle rabatů, které by jste přáli svým obchodníkům. Garantuji, že se neudrží ani jeden. TOHLE!! je ta cesta do pekel. Rozhodli jste se, že budete dělat nějaký koníček, který nějaké náklady má. Jestliže je ve vašem zájmu rozvoj vašeho oblíbeného koníčka, musíte počítat s tím, že to nebude zadarmo!! A nebo si nakupte čtvrtky, vodovky, lepidlo a začněte si modely stavět tak. Ušetříte.

Poslední poznámka - já žádného obchodníka nenutím dodržovat DMOC!! Rozhodně ne v maximální výši. Jediný obchod který tyto ceny drží je, pokud vím, firemní prodejna v Sebnitz. Ano, to je vlajková loď, kde rozhodně nejde o obrat ale o to, ukázat jak by měla prodejna s modelovou železnicí vypadat právě po stránce merchandisingu a ukázat skutečné ceny modelů.
Stejně jako v německu je nastavená určitá tolerance, které se v žargonu výrobců říká společensky přijatelná slušná prodejní cena. Tuto toleranci vám samozřejmě neřeknu, ale většina obchodníků na které koukám se této cenové politiky drží.

David Strupp
Naposledy upravil DS Model dne čtv 05 led, 2012 9:27 am, celkově upraveno 1
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 8:23 am

Dan Buchtela píše:
kolík píše:Protože prodejnu DS jsem hledal, ale nenašel....
Zdeněk

Hledal špatně:
http://www.modelyasport.cz/


Ahoj Dane, tys tu taky?? :-)

David
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 8:28 am

kolík píše:Ale nehledal jsem špatně, stránky znám a líbí se mi i ty fotky mají vysokou skoro profesionální úroveň.
Zeptám se přímo. Prodáváte pane Strup modely TT nebo ne mám přímo na mysli výrobky firmy Tillig.

Zdeněk Veselý


Od té doby co jsem nastoupil k Tilligům v podstatě prodej Tilliga utlumuji. Ještě vykreju objednávky, které jsem přijal před nástupem a teď už nebudu své zákaznické protfolio dále rozšiřovat. Spíše se chci soustředit na malosériové věci, exkluzivní modely a rozšiřovat tak nabídku nad běžný rámec výrobců. Například po Norimberku se od jednoho výrobce objeví jeden vůz se dvěma různými čísly. Vidím v tom potenciál a myslím, že i u zákazníků bude zájem. A proto objednám další dva vozy, ale s jiným značením. TO je příklad.

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 8:58 am

Vážený pane Strup. Moc se Vám touto cestou omlouvám, že jako "hlupák" se snažím aby ceny zboží které kupuji jako hobby bylo nižší. Mrzí mne čas který jsem Vám touto diskuzí sebral.

Zdeněk
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 9:25 am

kolík píše:Vážený pane Strup. Moc se Vám touto cestou omlouvám, že jako "hlupák" se snažím aby ceny zboží které kupuji jako hobby bylo nižší. Mrzí mne čas který jsem Vám touto diskuzí sebral.

Zdeněk

Špatně jste mně pochopil. Neoznačil jsem Vás jako hlupáka, ale celkou diskuzi ohledně cen. Mějme na paměti jedno - nabudou-li tu obchodníci, kteří budou životaschopní, nebude prodejní síť a to znamená, že náš koníček bude postupně mizet...K tomu aby zde byly životaschopní obchodníci jim my jako zákazníci musíme poskytnout nějaký prostor, marži. Věřte mi, na zbohatnutí to není. Většina obchodníků kdyby nebyla fandy do modelové železnice, dávno by se na to vyprdli!! Ale my (modeláři) ty obchodníky přeci potřebujeme!!!
Marži dáváte běžně obchodníkům s potravinami, botami, oblečením...proč prodejci s modelovou železnicí mají být vyjímkou?? protože je to koníček a né životní nutnost??

Já se omlouvám Vám za svůj poměrně hrubší způsob vyjádření. Věřte, že tahle diskuze, kde stále dokola vysvětluji, proč je nutné, aby obchodníci přežili, mi bere nejen čas ale i mou trpělivost.

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod milan ferdián » čtv 05 led, 2012 9:55 am

David Strupp má pravdu.Jenže v české kotlině se usídlila téze "za málo peněz hodně muziky".Stále se setkávám na tomto fóru na všech úrovních diskusích se stejnou anabázi.Pláč nad údajně drahými železničními modely,nejvíce kupodivu u TTečkařů.Já to napíšu po stoprvé,tak si to zkuste co vše obnáší.Od návrhu až po distribuci k zákazníkovi.Uvidíme jak vám drahé polovičky budou dlouho doma tleskat za to že charitou přispíváte na výrobu a distribucí produktů pro ostatní kupující modeláře,jen proto že jejich přáním je mít co nejlacinější a zároveň na vysoké úrovni zpracovaný produkt.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11875
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 9:57 am

Kruci už se na to těším. Přijdu do krásné prodejny, která bude zářit novotou, tam bude spokojený prodavač a nabídne mi špičkový model, který nebude vyskakovat z každé výhybky nebo nebude tancovat po kolejích protože má šmajdavý kola.
Ale jo ta představa se mi líbí. Sice si malinko připlatím, ale nemusím koupit přece 10 modelů ročně, stačí 6. Ale zase budu mít dobrý pocit, že jsem zachránil prodej modelů v ČR. A když ještě někteří rádobyobchodníci nebudou prodávat v rámci různých sdružení a klubů modely silně pod cenou tak to bude opravdu i férový byznys.
Máte 100% pravdu burza s novými modely je šlendrián. Do nich, ale do všech rádobyobchodníků a klubů atd. Všem budeme měřit stejně.

Zdeněk :D
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod JBr » čtv 05 led, 2012 10:03 am

Dlouho jsem si rikal, ze nema smysl do tehle diskuse nic psat, ale posledni prispevek od DS me tak trochu presvedcil.

1) Mam pocit, ze tahle diskuse by vubec nenastala, kdyby nepadlo OSTT a nekteri lide se nezacali citit ublizene, ze jim nekdo "rozslapal babovicky" a z toho jak se podobna temata propiraji vsude mozne mam pocit, jako by se rozjela nejaka medialni kampan ze strany techto lidi.

2) K tomu co psal David v poslednim prispevku. Znam cloveka, ktery na malem meste ma modelarskou prodejnu. Je to velmi mily pan, da se s nim popovidat, je to zapaleny modelar. Zbozi na prodejne ma o neco drazsi, nez maji obvykle e-shopy, ale vetsinu obvykle potrebnych veci (kolejivo, vyhybky atd.) si drzi skladem a kdykoliv jsem tam prisel, odnesl jsem si hned co jsem potreboval. Kdyz jsme se bavili o cenach, tak mi rekl, ze jedna vec je ale jista - kdyby nemel modely jako "konickovou" zivnost k firme, ktera mu vydelava, tak by do takovehohle podnikani nemohl jit. A jako jeden z duvodu uvadel prave nektere prodejce treba na burze, kteri prodavaji modely spise smelinarskou cestou, ale za ceny, na ktere on jit nemuze. Ono se to muze zdat jednoduche, ale v modelech, ktere jsou na krame lezi strasne penize, z neceho se musi platit naklady na provoz, prodavac, se kterym se tam strida atd. A kdyz se nebudou modely prodavat, nove zbozi se bude brat v mensim mnozstvi nebo vubec a nakonec se to dost mozna muze i zabalit. A co ted s tim? Kazdy chce model za co nejmin penez a co nejvic servisu okolo. Ja samozrejme taky pri nakupu koukam na cenu a nektere veci objednavam pres e-shopy, nakupuju i na burze, ale i tak davam vydelat prave tomuto panovi, protoze kdyz to zabali lidi jako on, tak se imho dostaneme do jeste vetsiho srabu, nez jsme byli nebo jsme ted.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod PaMi » čtv 05 led, 2012 10:10 am

Už mi to nedá abych také nepřidal svůj názor, protože mám tady občas pocit, že zde čtu názory z jiné doby nebo jiného místa na zemi.
Tady se konečně někdo snaží narovnat naprosto pokřivený trh, který je pro normálního spotřebitele naprosto nepochopitelný. Na trhu se objeví jednoznačně vadné serie lokomotiv (např. první várky Brejlovce Roco) a místo toho, aby se všichni zachovali jako normální spotřebitelé, kteří koupili vadný výrobek tak začnou modelařit. Místo toho, aby ho odnesl prodejci a reklamoval, tak se začne vymýšlet jak opravit motorek apod. Když si koupíte nový telefon nebo pračku a má závadu, tak to taky začnete doma opravovat anebo to reklamujete u obchodníka? A tím jsem se dostal právě k úrovni obchodníků. Koupit a prodat co nejlevněji umí každý. Ale dobrý obchod nekončí tím, že si odnesu mašinku nebo vagon od obchodníka. Dobrý obchodník totiž nabízí poprodejní podporu. A tato podpora (např. vyřizování reklamací, dodávky náhradních dílů apod.) něco stojí. Ale zkuste reklamovat lokomotivu, kterou jste koupili od nějakého šmelináře na burze! Zkuste po něm chtít aby vám dodal náhradní díly! Na tyto služby už mu z jeho marže jaksi nezbývá. Potom je pocit zákazníka že si koupil šmejd a paušalizuje to na výrobce - on dělá šmejdy. Zatímco když to samé koupím od obchodníka, ke kterému přijdu že mi něco nefunguje a on to řeší, tak mám úplně jiný pohled i na výrobce.
Podívejme se např. na problémy s ROCO brejlovcema. Kdyby každý, který si tuto lokomotivu koupil a vykazovala závady stál za svými spotřebitelskými právy a místo pokoutního domácího opravování ji šel reklamovat prodejci a výrobci by se vrátilo vysoké procento jako vadné, tak by s tím i ten výrobce něco dělal a příště by si to nedovolil. Jenomže reklamujte vadnou lokomotivu u šmelináře na burze, kde jsem si ji koupil jen proto, že byla o nějakou stovku levnější. Potom nezbyde nic jiného než si ji začít doma opravovat a vznikne v člověku pocit ROCO to je šmejd. A to je přesně to, čemu se výrobci i prostřednictvím obchodních zástupců snaží vyhnout.
Já mám pocit, že tady konečně něco začíná fungovat. Řeknu vlastní zkušenost: potřeboval jsem náhradní díl do lokomotivy Tillig. Když jsem jej před dvěma lety objednával u tehdejšího "distributora", tak mi odpověděl po dvou urgencích, že mi náhradní díl objedná. Na dotaz po půl roce, jak to s mými ozubenými kolečky vypadá mi ani neodpověděl. Byl jsem smířen, že si je koupím při cestě do Siebnitzu. Nicméně po čtení diskuzí, jak funguje DS jsem si řekl že to tedy zkusím objednat přes stávajícího obchodního zástupce. Ozubená kolečka mi přišla do 10 dnů. Takhle si představuji, že by to mělo fungovat a držím palce aby se tato podpora přenesla i do obchodů.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 10:22 am

Ad. JBr plně souhlasím s tím, že bez obchodníků to nejde. Jezdím k jednomu občas když mám cestu kolem velmi rád, a vždy mi nabídne zajímavé zboží a za rozumnou cenu. Souhlasím, že pro takový obchod musí být člověk hlavně fanda. Do nedávna jsem dělal prodej CB radiostanic, ale k dalšímu zboží, protože vysílačky vytlačovaly mobily. Je mi jasné že prodávání jakéhokoliv zboží hodně pod cenou je nesmysl. Já jsem se spíš snažil upozornit na něco jiného, jednak nutnost dodržovat pro všechny hodně podobné ceny a také to, že teď někdo OSTT rošlapal bábovičky, ale zatím v pozadí někdo buduje další pískoviště a nikdo to nechce vidět. Mně je jedno jestli OSTT bude nebo nebude ikdyž jsem občas na burze i u nich něco koupil, ale aby ten trh byl opravdu rovný. Ale nechci aby tu byl někdo kdo má ten trh rovnější, než ostatní.
Zdeněk
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod radekkrupka » čtv 05 led, 2012 10:26 am

Kolík: Mohl bys prosím bez naznačování sdělit - kdo si buduje nové pískoviště? Já jsem asi hloupej, ale nepochopil jsem to.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 10:33 am

Zatím ještě nemohl, ale on se určitě časem objeví. Promiň

Zdeněk
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 05 led, 2012 10:53 am

DS Model píše:
kolík píše:Vážený pane Strup. Moc se Vám touto cestou omlouvám, že jako "hlupák" se snažím aby ceny zboží které kupuji jako hobby bylo nižší. Mrzí mne čas který jsem Vám touto diskuzí sebral.

Zdeněk

Špatně jste mně pochopil. Neoznačil jsem Vás jako hlupáka, ale celkou diskuzi ohledně cen. Mějme na paměti jedno - nabudou-li tu obchodníci, kteří budou životaschopní, nebude prodejní síť a to znamená, že náš koníček bude postupně mizet...K tomu aby zde byly životaschopní obchodníci jim my jako zákazníci musíme poskytnout nějaký prostor, marži. Věřte mi, na zbohatnutí to není. Většina obchodníků kdyby nebyla fandy do modelové železnice, dávno by se na to vyprdli!! Ale my (modeláři) ty obchodníky přeci potřebujeme!!!
Marži dáváte běžně obchodníkům s potravinami, botami, oblečením...proč prodejci s modelovou železnicí mají být vyjímkou?? protože je to koníček a né životní nutnost??

Já se omlouvám Vám za svůj poměrně hrubší způsob vyjádření. Věřte, že tahle diskuze, kde stále dokola vysvětluji, proč je nutné, aby obchodníci přežili, mi bere nejen čas ale i mou trpělivost.

David Strupp



Čtu-li argumentaci proč obchodníci v kamenných krámech ano, nějak mi uniká stále smysl v čem spočívá výhoda toho, že si zajedu x-kilometrů do kamennýho krámu k někomu, kdo mi není schopen poradit, kdo nemá skladem ani 20% sortimentu firmy kterou zastupuje a ceny které jsou podle mého názoru přemrštěné (DMOC), když vím, že trochou hledání po internetu dokážu takto ušetřit nemalý peníz plus seženu si přesně to co sháním a mám to hned bez několikaměsíčního čekání! Navíc už naštěstí existuje i nemálo výrobců, kteří při větším odběru a troše handrkování mi dodají i napřímo. Navíc v Německu se mi ještě nikdy nestalo, že koupím-li za více jak 2000 EUR, nedostanu 20% či větší slevu! S argumenty typu servisní zázemí a garance na mne nechodte - v 99% se model stejne pri reklamaci musí poslat zpět výrobci, takže tím že to koupím třeba přes net a se slevou, ve výsledku hodně ušetřím a riziko že koupím šmejd je díky přístupu výrobců (vše je už made in čína) stejně vysoký jako v případě nákupu v kamenným obchodě! Argument že marže jsou tak malé, že obchodník má svůj krámek jen jako koníčka - no sorry, to nemůžete myslet vážně - pokud mu tato činnost nepřináší dostatečný finanční efekt, je blbej, že to dělá dál, koneckonců, fakt, že nejen v tuzemsku dnes obchodníci ruší prodej modelářského zboží, potvrzuje moje slova!

Argument škodovkou - ano, nová auta se v bazaru neprodávají, hlavním důvodem je to, že si výrobci aut drží distribuční sít s ohledem na servisní zázemí jejich distributorů pro provádění garančního a pozáručního, dobře placeného servisu spojeného s prodejem ND - v tom je největší byznys a jeden z hlavních důvodů proč škodovka ani jiná automobilka nikomu "z ulice" auto neprodá! Mimochodem, víte snad o nějakém modelářském krámku, kde vám zakoupenou mašinku v garanční době opraví na místě? Blbost, vše se posílá výrobci nebo centralizovanému servisu - a když už vám prodejce model mění za jiný je to dost často mimořádka založená na dobrém osobním vztahu!

Hra s čísly - nárůst obratu o 7,6% v Německu - je to údaj který vychází z obratu výrobce (v tomto případě Tillig), tzn nezapočítává neprodané "ležáky" u obchodníků kteří už mezitím třeba zkrachovali? Vychází to číslo z poměru VOC r. 2011 a 2010 a zohlednuje její nárůst v 2011, nebo je to srovnání DMOC bez inflačního zohlednění? Hru s čísly a argumetnaci procentním nárustem obratu mám velmi nerad - jakýkoliv statistický údaj bez udání způsobu jeho výpočtu a způsobu získání podkladů je velmi irelevatní...

Souhlasím s jedním - aby náš koníček přežil, je nutné aby přežili výrobci, a ti přežijí pouze tím, že budou stimulovat poptávku po svých produktech. Rád v této souvislosti používám pojem výrobci zbytných statků - tím jakýkoliv koníček bezesporu je - bohužel jediné způsoby jak poptávku v dnešní době recese v takovémto odvětví stimulovat, jsou především nízké ceny (příp. slevové balíčky), zajimavé limitované produkty a nízkonákladová výroba (s tím bohužel souvisí i nižší náklady na marketing a distribuční sít - což už se ale děje stejně několik let...). Jedním ze způsobů stimulace odběrů při stagnaci trhu a recesi je třeba i komisní prodej zavedený některým obchodníkům...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod radekkrupka » čtv 05 led, 2012 11:04 am

Petře, už jsem se do téhle diskuze nechtěl zapojovat, ale...

1) Kamenné prodejny - když zjistíš, že potřebuješ jednu fllexi kolej, spojky nebo jednu foliáž, taky si to objednáš eshopem? Není lepší jít a koupit hned a rovnou? Jenže obchod nepřežije tím, že si tam jednou za rok přijdeš koupit flexi. Prosím neargumentovat tím, že musíš do toho obchodu jet - nevím kde bydlíš, ale holt nemůže být pro tak okrajovou sféru obchod v každé horní-dolní. A je to také o obchodníkovi, jeho solidnosti, vědomostech a ochotě - já jsem si dlouho myslel, že i Zlín je na takovou kamennou prodejnu moc malý, když tam všechno zaniklo, ale nový prodejce z Fryštáku zatím potvrzuje opak! A ceny má velice slušné.

2) I když se to diskutujícím na tomto fóru nezdá - já zastávám názor, že modelářů, kteří si s internetem netykají je stále mnoho. Možná i většina. Je to asi dané i věkovým rozvrstvením této skupiny. Vždycky jsem žasnul, když jsem vlezl na Vinohradech ke Králi železnic, nejdražšímu obchodu ve střední Evropě, kde vybalovali haldy zboží, objednané přímo zákazníky. Jenže ten obchod má na skladě a ve vitrínách takové množství zboží, že těžko najdet lokomotivu v TT, kterou by tam neměli. A to je to, co řada lidí podle mě stále upřednostňuje. Navíc mnoho lidí, alespoň v Praze, podle mě vyšší cenu neřeší - ještě pořád na to mají.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků