Internetové obchody

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod JBr » pát 23 led, 2009 7:52 pm

Ja od nej objednaval tusim trikrat. Poprve a podruhe to byly nejake vozy (za relativne par korun, pozustatky z BTTB) a ty jsem dostal snad do tydne. Potreti to byla 810 od Rubikonu, tam to trvalo dyl, ale stihlo se to presne na vanoce, ke kterym to mel byt darek (dokonce mi ho tenkrat myslim posilal expresnim balikem aby to doslo vcas). Ale je fakt, ze to uz je rok a neco, takze se to mohlo zmenit.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Aleš Dobšíček » sob 24 led, 2009 4:44 pm

radekkrupka píše:
Aleš Dobšíček píše:Zdravím,

bohužel ale s e-shopem p. Tesaře nemám dobrou zkušenost první týden v Lednu jsem mu uhradil za zboží a do dnešního dne nic nemám a pan Tesař vbec nekomunikuje. Zboží měl skladem dodání do jednoho týdne. Co znám z postřehů mých kolegů tak posílá jen část, někdy nepošle to co jste si objednali....atd. Spíš nedoporučuji.

Aleš

Nemohu souhlasit, možná mám jinou zkušenost. Platbu dopředu po mně nikdy nepožadoval (pouze zálohu 5.000 ale to jsem měl objednávku za 30.000). Dodání bylo rychlé, zasílal po částech, to ano. Ale tehdy, pokud mu něco nepřišlo. Pak za 2 balíky počítal pouze jednou poštovné...samozřejmě nezaručuju, pouze vyjadřuju moji zkušenost.

Jinak Tesaře zastihneš na burze v Praze (záleží odku jsi).


Zdravím, tak nevím poslal jsem mu třetí urgrnci, tu si po 10 minutách přečetl (přišlo mi potvrzení o přečtení) no nenapsal ani řádek. Stačilo by napsat bude, nebude vrátím peníze. Je značně neseriózní obchodník a jak se tak dívám není to jen moje špatná zkušenost.
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Re: zeleznicni-modelarstvi.cz - pan Tesař

Příspěvekod Aleš Dobšíček » sob 24 led, 2009 4:50 pm

Mirek Moc píše:Přidávám moji zkušenost s internetovým obchodem pana Tesaře http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/.
Začátkem listopadu 2008 jsem si objednal zboží , na které mi pan Tesař e-mailem potvrdil dodání 2- 3 týdny. Po několika urgencích mi odpovězeno -"Už je to na cestě". Když jsem čekal další týden, požádal jsem o podací číslo balíku. Odpověď -"Omlouvám, spletl jsem se".. atd. V průběhu této komunikace pan Tesař rozesílal nabídbu, že má jako první cisternu TRANSPORT SERVIS ČD skladem. Požádal jsem ho o přiobjednání. Bylo mi potvrzeno dodání s předchozí objednávkou, která dorazila nakonec po 6 týdnech od objednání. V zásilce chyběl přiobjednaný vůz Transportservis ČD. Celková cena za zásilku ho ale obsahovala. Další dotaz na pana Tesaře co to znamená. Potvrdil mi, že cisternu mi předá na pražské burze dne 20.12.2008. Dostavil jsem se na jeho stánek a odpověď zněla : "Cisterna je již zcela rozebrána, musíte počkat na další výrobní dávku od Tilligu". Současný stav je takový, že cisterna je zaplacena a zboží jsem stále nedostal.
Obrázek o tomto prodejci a způsobu komunikace si udělejte sami. Pro mě osobně to byla první a zároveň i poslední zkušenost s tímto obchodem. :(


Vidím že máte podobnou zkušenost, bohužel musím konstatovat že nejste jedniný. Co mě ve spojitosti s tímto napadá je že naše finanční prostředky používá k tomu aby mohl nakupovat další zboží, třeba by mě ani nepřekvapovalo že vagón prodal několikrát tím třeba získal (příklad 5000,-kč) a ty použil na nákup zboží, no až se mu jednou bude chtít tak je vrátí. Tomu říkám super bezúročná půjčka. Já tedy moc nelením a už jsem kontaktoval ČOI pro Jihomoravský kraj a poskytnul veškerou dokumentaci. U zboží jasně deklaroval dodání do 2-týdnů.
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Příspěvekod libor69 » ned 25 led, 2009 10:20 am

Vidím že někteří prodejci v e-shopech nejsou vůbec korektní k nám modelářům ale to je na jejich slušnosti ale to můžeme polemizovat.Já mám dobrou zkušenost s panem Ing.Novotným který vlastní e-shop www.njmodely.cz já si objednal u něho a do 2 dnů jsem to měl doma.A chci ocenit jeho přístup že poradí a že je slušný prodejce.
libor69
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:10 am
Bydliště: Rokytno-Vysočina

Příspěvekod caruso82 » ned 25 led, 2009 10:38 am

tak ked tu boli spomenute njmodely.cz tak by som chcel jednu chvalu na pana Novotneho vyslovit aj ja, je to skutocne korektny obchodnik, pre ludi z SK by som chcel napr. povedat, ze mi sam navrhol, ze zasielku pre mna posle z posty v Skalici /SK/, co beriem skutocne ako totalne vyjdenie v ustrety zakaznikovi...
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Příspěvekod JM » pon 26 led, 2009 11:28 am

Jarda H. píše:
Aleš Dobšíček píše: ..... Není to jediná špatná zkušenost, podobný problém jsem měl a stále mám s Deltaxem .....


Cca před rokem a čtvrt jsem měl zájem o nějaké modely přes Deltax, ale komunikace tak na 4- :cry: ! Ze tří čtyř faxů (dotazů na konkrétní model) reagovali na jediný, tím pádem jsem pak "ztratil" zájem o jejich služby já ! Možná nyní je to už lepší ?!

Tak to já mám s Deltaxem úplně opačnou zkušenost. Nejenže na veškeré dotazy mailem reagovali během cca půl hodiny, ale objednané věci za cca 4900 Kč poslali ještě v den objednání a dokonce před zaplacením převodem :) Je fakt, že to nebyl můj první nákup u nich, ale i ten byl naprosto bez problémů. Takže na dnešní dobu více než solidní jednání.
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod petrh » pon 26 led, 2009 12:07 pm

pripojim svuj negativni kontakt s Deltaxem. Poptaval jsem TTe, ktere tehdy nabizeli od Lorence a doted mi nedosla odpoved, zajimal jsem se o ceny csd vagonu od Tilligu pri vetsim odberu pro sveho kamarada bez odezvy - k te doslo az kdyz jsme zaslali dotaz primo do Tilligu, proc nam jejich oficialni zastoupeni v CR, dle jejich katalogu uvedene neodpovida a jak se podivne chova...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod JBr » pon 26 led, 2009 12:12 pm

petrh píše:pripojim svuj negativni kontakt s Deltaxem. Poptaval jsem TTe, ktere tehdy nabizeli od Lorence a doted mi nedosla odpoved, zajimal jsem se o ceny csd vagonu od Tilligu pri vetsim odberu pro sveho kamarada bez odezvy - k te doslo az kdyz jsme zaslali dotaz primo do Tilligu, proc nam jejich oficialni zastoupeni v CR, dle jejich katalogu uvedene neodpovida a jak se podivne chova...


Kdyz uz jsi vytahl to ceske zastoupeni. V listopadu jsem psal dotaz do Tilligu, pred mesicem i na ceske zastoupeni (tj. Deltax), oboje samozrejme dosud (a nejspis i navzdy) bez odpovedi.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » pon 26 led, 2009 12:19 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:54 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 26 led, 2009 12:20 pm

JBr píše:
petrh píše:pripojim svuj negativni kontakt s Deltaxem. Poptaval jsem TTe, ktere tehdy nabizeli od Lorence a doted mi nedosla odpoved, zajimal jsem se o ceny csd vagonu od Tilligu pri vetsim odberu pro sveho kamarada bez odezvy - k te doslo az kdyz jsme zaslali dotaz primo do Tilligu, proc nam jejich oficialni zastoupeni v CR, dle jejich katalogu uvedene neodpovida a jak se podivne chova...


Kdyz uz jsi vytahl to ceske zastoupeni. V listopadu jsem psal dotaz do Tilligu, pred mesicem i na ceske zastoupeni (tj. Deltax), oboje samozrejme dosud (a nejspis i navzdy) bez odpovedi.

no ja to psal do tilligu fikane, ze sveho emailu firemniho (s pripojenou credential nemecke pobocky :) a od kolegu umejicich nemecky prelozene) a na to holomci odpovedeli, ze se mi vzapeti ozve Deltax a bylo to tak, nevim, zda to byla nahoda, ci to, ze se to tvarilo jako nemecky email z nemecka zaslany...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » pon 26 led, 2009 12:21 pm

VoVo píše:abych řekl pravdu, začína mě ten tillig celkem štvát svym přístupem. uvidí se, jak dopadne na jaře novej katalog, protože už jsem slyšel z několika stran, že bude ještě ze strany tilligu velká sranda :lol:

no to ke me taky doputovalo, jeste budeme brzo prstickem hrabat po ceskych samodomo vyrobcich:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod VoVo » pon 26 led, 2009 12:25 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:54 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 26 led, 2009 12:39 pm

VoVo píše:uz jsem normalne koukal po Nku jakej je tam sortiment :lol: protože jestli se to všechno potvrdí tak TTčko bude výsadou pro horních 10 tisíc :shock:

tak to urcite udelas radost Danovi B. a Nscale Zababova:) co se tyka Nka tak uz jsou ceny rovnocene, neli pro TT bohuzel vyssi:/ (nepocitam-li tillig rosnicku za 1300)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jarda H. » pon 26 led, 2009 6:24 pm

VoVo píše: ..... uvidí se, jak dopadne na jaře novej katalog, protože už jsem slyšel z několika stran, že bude ještě ze strany tilligu velká sranda :lol:


Pravdou je, že se dneska člověk může dočkat "všeho", ale přece jen v době, kdy všeobecně (nejen v ČR) klesá kupní síla snad nepůjde Tillig cestou tou nejméně populární - rapidní zvýšení ceny :shock: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

VDV modely skončily?

Příspěvekod Vladimír_B » sob 14 úno, 2009 1:52 pm

VDV modely skončily?
V půli ledna jsem si něco objednával (na dobírku) u VDV modelů. Když po pár týdnech se nic nedělo, tak jsem jim napsal. Máme půli února, odpověď ani zboží nepřišlo a internetový obchod je zrušen...

Takže sme přišli o šanci si pořídit (legálně) plánky žel. budov od p. Londina? :?
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník