Kamenná prodejna a e-shop SC- Team

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod petrh » pon 24 lis, 2008 10:30 am

Michal Dalecký píše:Pánové, ukoncete podobne nekonecne debaty. Uz je to tu v nekolika vlaknech. Pokud si mate k problematice co rici, tak pres SZ. Fakt to stacilo.

naprosty souhlas, jsme pro off a kill vlakna
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jan Jirásek » pon 24 lis, 2008 7:27 pm

petrh píše:
Michal Dalecký píše:Pánové, ukoncete podobne nekonecne debaty. Uz je to tu v nekolika vlaknech. Pokud si mate k problematice co rici, tak pres SZ. Fakt to stacilo.

naprosty souhlas, jsme pro off a kill vlakna


Taktéž jsem pro, rozhodně jsem se ale pointu tohoto počinu prostě nedozvěděl a ani už nedozvím. Prostě je těžké s některými lidmi najít společnou řeč když jsou přesvědčení o té své pravdě.

Jinak bych rád doplnil, že nehodlám novým obchodem být za revolucionáře v modelářském světě. Je tady plno zaběhnutých a velice dobrých obchodů ať již s vysokou nebo nízkou cenou a různou škálou služeb a nebo bez služeb směřovaným k zákazníkovi.

Každopádně díky za velice přínosné vlákno, celkem dopadlo nad očekávání pozitivně.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 24 lis, 2008 7:33 pm

dan píše:Komentář ze dne: 21.11.2008 08:06:44 Reagovat
Autor: neregistrovaný - Olomoučák
Titulek: Model Scene
Hlavně ať si pan Buchtela zamete před vlastním prahem, protože jsem koukal na dodavatelské ceny Model Scene z Anglie a prodejní doporučené ceny, jeho slavný a vychvalovaný Model Scene alá Tschechishce je nikoliv o 5% levnější jak všude lamentuje, ale naopak dražší nad doporučenou cenou produktů. Proto, než hodláte zase někoho napadat, ten práh u té své prodejny zametejte častěji, něco špíny tam určitě bude. Jelikož jsem eNkař, tak Vaše argumentace na slevy oproti doporučeným z Ndetailu jsou také pohádka, lžete kde můžete! Vážený pane Buchtela, než hodláte lamentovat nad obchodem a netovým shopem pana Jiráska, uveďte vše na pravou míru, a pak ,ůžete přijít s logickou a faktickou připomínkou. Zatím jste toho moc nedokázal. S pozdravem, Holomoučák

Tak jsem se dnes vrátil z modelářského veletrhu v Brémách, kde jsem byl 5 dnů bez přístupu k netu, a nestačím se divit.
Rád bych uvedl, že:
1) Na téma prodejny SCT jsem nikdy nikam neposlal ani jediný příspěvek, natož abych někoho napadal (pokud by někdo měl pochybnosti, zda jsem byl skutečně mimo, pak stačí mrknout zde:
http://www.modellbau-bremen.de/de/538866
Jsme tam uvedeni v seznamu účastníků pod písmenem D.
Nechápu tedy vůbec, v jaké souvilosti jsem se do uvedených diskuzí dostal.
2) Nevím o jakých dodavatelských cenách z Anglie je v příspěvku řeč. Náš sortiment je kompletně vyráběn v ČR, my do Anglie dosud nic nedodáváme ani z ní nic nevozíme. Pravděpodobně jde o shodu jmen, v Anglii, pokud vím, pod téměř shodným názvem něco funguje, ale nejde o stejný sortiment, takže nechápu, o jakém srovnání cen je v příspěvku řeč!
3) Žádnou argumentaci ani nabídku ohledně Ndetailu jsem nikdy nikde neuváděl, jedná se o nesmysl. Nabízel jsem pouze objednávku doplňku od PERMO, kde dodržím deklarovanou slevu 10% opoti uváděným cenám. Nabídku jednorázové objednávky naopak rozšířím i na ostatní velikosti. Srovnání slibu a reality si pak každý účastník může udělat sám.
4) Na rozdíl od tzv. Holomoučáka své příspěvky vždy a všude podepisuji plným jménem, možná i proto jsem pak snadným terčem podobných nesmyslně „věcných“ anonymů...
5) Panu Jiráskovi přeji v modelářskému byznysu hodně zdaru, sám se v něm pohybuji zatím necelý rok a tak vím, o čem je řeč. Když se vše podaří, jak je plánováno, tak jen houšť, naše země má zatím modelářských kšeftů se solidním sortimentem žalostně málo, zejména pak mimo Prahu.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod holomek » pon 24 lis, 2008 8:46 pm

ad 4) Na rozdíl od tzv. Holomoučáka své příspěvky vždy a všude podepisuji plným jménem, možná i proto jsem pak snadným terčem podobných nesmyslně „věcných“ anonymů...
-------------------------

Mě jenom přijde, že ten anonymní znalec Holomoučák si spletl jednoho Dana s druhým... je zarážející, že z tohoto "omylu", hned rozjede takový negativní rozbor na někoho, kdo s tímto vláknem nemá nic společnýho...
Když se takto sekne v osobě a napíše takový text, ani nemá cenu u něj zkoumat, zda má nebo nemá pravdu... a k tomu ještě nabádá k zametení před vlastním prahem.... no nic.

Jinak všem, co mají dobré úmysly ať už obchodní či jen modelářské, přeju hodně štěstí. Těch napadání už dost, vytrácí se z toho věcnost...
holomek
 

Příspěvekod sli064 » pon 24 lis, 2008 9:32 pm

Asi mi unikla nějaká další souvisost, ale když se někdo zeptá jen na názor na něco, nic víc, že z toho uděláte takovou kovbojku. Nečet jsem to podrobně, ale

"JAKY MATE NAZOR NA ... " a 4 strankova diskuze o kdo koho pomlouvá/shazuje/atd je divné, no ne? :-D

Bych spíš čekal NÁZORY NA ...

Ale pokud teda myšlenka byla o názoru na nějaký ten obchod, tak já sem pro.

Pokud vím, tak vlákna jsou vlákna - sami za sebe, nesouvisí z ostatními, takže esi někde jinde nekdo napadá ten obchod, je jeho věc, pravidla pro forum jsou jasná né?

Jinak abych se držel tématu, tak názor nemám žádný, neznám ten obchod ...
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 24 lis, 2008 9:42 pm

super trapárna na 4 stránky
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod holomek » pon 24 lis, 2008 10:39 pm

vlastimil vašíček píše:super trapárna na 4 stránky


Máš na tom velký podíl - začínáš už na druhém příspěvku, aniž by ses v tomto druhém přípěvku dotknul tématu... . Howgh.
holomek
 

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 24 lis, 2008 10:45 pm

vypadá to že chytrolín se ozval


celé toto téma je založené jenom na opětovném urážení jedné osoby. je to tu pořád dokola, a tipuju, že dokud jenda neemigruje tak se do něho bude pár lidí pořád pouštět.

a holomku myslím, že by sis měl nejdřív pořádně přečíst celé forum, než začneš posuzovat. jsem na foru přece jenom nějaký ten čas dél než ty
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Jan Jirásek » úte 25 lis, 2008 9:54 am

Tak mě je to celkem jedno, každopádně jsem rád že toto vlákno zde vzniklo. Jen mi vadí, že někteří jedinci se chovají jïnak na SCT a jinak na MODELY.BIZ foru, protože něco jiného předvádí tam, a něco tady. Když jsem se tu ozval a napsal složitosti jaké vybudování obchodu obnáší za strasti a nekonečné průtahy než se podepiší smlouvy, tak se řada lidí tady obrátila do normálu - tohle přeci není normální!

Já si i uvědomuji, že tohle téma mimo internet bude hodně sledované, jak zde Dan naznačil, vlastně mi udělal z marketingového hlediska slušný start. Ale rozhodně nehodlám nechat nic náhodě, pokusím se snad i o nemožné aby nikdo nemohl někde drolit něco jako: "zavřel mi 5 min. před nosem krám" :lol:

Asi bych měl pro Dana udělat nějaký dárkový balíček, no jasně, budou Vánoce, tak na sebe lidi musí být štědří...
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod dan » úte 25 lis, 2008 10:07 am

Holomek má pravdu moje otázka z úvodu vlákna byla zcela neutrální, chtěl jsem prostě jen znát názor ostatních kolegů na nově chystanou prodejnu a myslím si, že je úplně jedno o jakou prodejnu se jedná a kdo jí chce provozovat. Ale to už píšu asi po páté a stejně to někteří nedokážou pochopit.
Dále si myslím že pokud chci přispět do nějakého vlákna nemusím znát ta ostatní, já jsem na fóru od samého začátku a také všechny vlákna neznám, protože mě jejich obsah třeba nezajímá.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod petrh » úte 25 lis, 2008 10:49 am

dan píše:Holomek má pravdu moje otázka z úvodu vlákna byla zcela neutrální, chtěl jsem prostě jen znát názor ostatních kolegů na nově chystanou prodejnu a myslím si, že je úplně jedno o jakou prodejnu se jedná a kdo jí chce provozovat. Ale to už píšu asi po páté a stejně to někteří nedokážou pochopit.
Dále si myslím že pokud chci přispět do nějakého vlákna nemusím znát ta ostatní, já jsem na fóru od samého začátku a také všechny vlákna neznám, protože mě jejich obsah třeba nezajímá.


muj nazor? jen vice a vice pocinu tohoto typu...protoze nektere prodejny jsou bud daleko, nebo se nechovaji korektne (napr. na dotazy nereaguji ci tak) takze pokud bude nejaka, kterea toto misto dokaze zaplnit, jen houst. jsem ochoten dat terba i o 50-100 kc za model vice (napr. jiz nekde zminovany modeltrain.cz, ktery ma vyssi ceny, ale dokaze pruzne a rychle zjistit, dodat, poradit a pod, dokonce jsme s panem najitelem v pohode probiral i planky modulu, panelu atp. a to jsou dle meho super bonusy, ktere mi tech 100 jistojiste vynahradi, dalsi vec mam rad platbu kartou:) nikdy nevite, co vas napadne a takk:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jan Jirásek » úte 25 lis, 2008 11:00 am

Platba kartou:

investice do takového terminálu který je přítomen na prodejně taktéž není malá. Mě to ale na kolena nepoloží, budu jej chtít taktéž. Což je jednoduší implementace a uvedení v život, než platba kartou přes internet přímo v e-Obchodě! Tohle budu muset prodebatit s odborníkem na IT. Existuje řada protokolů, které jsou schopny tuto ochranu prolomit. Stále totiž je příjemné, sedět u PC doma, a jednoduše zaplatit. Implementace do aplikace na které bude v provozu shop, to sice umožňují, ale zatím nechci nis riskovat, rozhodně bych to chtěl mít taktéž, ale nasadím to jen v případě - že to bude 100% bezpečné a chráněno proti prolomení!
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod JM » úte 25 lis, 2008 11:26 am

Jan Jirásek píše:Platba kartou:
... ale nasadím to jen v případě - že to bude 100% bezpečné a chráněno proti prolomení!

S tím, že je příjemné platit v obchodě při sezení v pohodlí u počítače samozřejmě souhlasím, ale 100% bezpečné to nebude nikdy :wink:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod petrh » úte 25 lis, 2008 11:50 am

ad karta: pokud budes mit rozumny obrat terminal jak CS, KB, CSOB nabizi zdarma, jen si berou tusim kolem 2% za transakci...ale da se treba rict, pokud kartou na prodejne, nenabizim slevu ci tak;)
zavedeni na rpodejne a pod:) otazka par dni max (u mbank dokonce jeste rychleji podle vnitrniho manualu)

co se tyka placeni an netu, 100% secure je CS 3D (edit: ze zahranicnich treba muzzo - u nas dnes pod zanckou Global Payments - instituce primo od VISA, MastreCard)), kazdopadne i oni chteji poplatky za transakce..
pokud se jedna IT staci jedine: po objednavce se presmerovat s parametry(k dostani pripadne i v manualu k CS 3D) identifikujicim toho daneho zakaznika a jeho kosik, castku atp a platba a terminal je v rezii CS, po probhenuti komunikace, CS dava navratove kody eshopu a ten jej zpracuje, docela cool:)

edit: KB - http://www.kb.cz/cs/seg/seg3/products/p ... inal.shtml
CSAS - http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... c_1602.xml
mBANK - http://www.mpenize.cz/business/
CSOB - http://www.csob.cz/bankcz/cz/Firmy/Podn ... enstvi.htm
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » úte 25 lis, 2008 12:07 pm

dale jsou zajimave napr. objemove slevy, ted myslim treba to, ze pri sume nakupu na 5tis. sleva navic 1%, pri celkovem objemu vsech nakupu nad 15tis - 3% atp.
zalezi jake ma tvurece predstavy, pokud je zajem, lze me kontaktovat:)
www.etchost.org
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron