Jaký odběr potřebuje výrobce na výrobu modelu mašiny

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 10 zář, 2008 10:11 am

Yarda píše:
Michal Dalecký píše: Roco ma v planu vyrobit ceskou lokomotivu. Predbezne jsou vybrane cca 3 predlohy a temer na 100% jedna bude. Nechtejte ale po me vic info :)

Noo, když nesmíš ani naznačovat, tak ale nám snad nic nebrání naznačit, co bysme si přáli... Já osobně bych tedy uvítal některou velkou čs. páru: albatrosa, pětasedmu nebo papouška. Zamračenou si postaví každý začínající modelář samodomo, ale na páru si troufne málokdo...

No, Šlechtičnu bych si určitě koupil (i za cenu dlouhého spoření a tajení ceny před rodinou). Nejen že je to má oblíbená pára, ale i proto, že to byly jedny z posledních provozovaných lokomotiv, které navíc můžu zapřáhnout k osobáku, rychlíku i k nákladu, zatímco třeba albatros s "Maňasem" by vypadal blbě...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Martin HO » stř 10 zář, 2008 4:49 pm

Jako člověk, který kdysi pracoval 25 let v Plzeňské škodovce a měl kontakty i s předními odborníky z lokomotivky vím, že škodovácké lokomotivy obecně, parní pak pak zejména, měly a mají vysoký zvuk ve světě nejen z pohledu technické úrovně, ale zejména originálního designu.

I proto si myslím, že existuje početná skupina modelářů v cizině (zejména Německu a Rakousku), která by si modely těchto lokomotiv také ráda pořídila.

Stačí si vzít stará čísla časopisu Modelleisebahner, kde jsou plánky českých lokomotiv zpracované p. Herschmannem z NDR ve spolupráci s plzeňským p. A. Vajnarem.

Ostatně některé jeho unikátní a dnes již historické modely zejména škodováckých lokomotiv v měřítku HO můžete vidět v muzeu Škoda, nedaleko hl. brány Škoda u CANu (centrální autobusové nádraží).
Martin HO
 

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 10 zář, 2008 6:57 pm

Martin HO píše:Jako člověk, který kdysi pracoval 25 let v Plzeňské škodovce a měl kontakty i s předními odborníky z lokomotivky vím, že škodovácké lokomotivy obecně, parní pak pak zejména, měly a mají vysoký zvuk ve světě nejen z pohledu technické úrovně, ale zejména originálního designu.

I proto si myslím, že existuje početná skupina modelářů v cizině (zejména Německu a Rakousku), která by si modely těchto lokomotiv také ráda pořídila.

Stačí si vzít stará čísla časopisu Modelleisebahner, kde jsou plánky českých lokomotiv zpracované p. Herschmannem z NDR ve spolupráci s plzeňským p. A. Vajnarem.


Musím potvrdit to co říká Martin H0. Naši zahraniční přátelé rozhodně o naše lokomotivy neskrývají zájem ! Takže by učitě část produkce skoupili tito fandové českých lokomotiv.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2754
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Hloubkar » čtv 09 říj, 2008 10:42 am

Mě hodně potěšilo, že se vyrábí naše Krysa s dvouřadýma chladičema. Je cca 20. od vrchu. Ale ta cena mě nepotěšila :cry: Mám tady totiž jen starý PIKO a ta má třířadý, tak si budu muset zařídit speciální kasičku, kam si na ní budu dávat stranou nějaký koruny... :cry:
http://www.pragomodel.cz/prmodel.htm
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 09 říj, 2008 12:40 pm

Ten pragomodel je kombinace podvozku z Bastarda (lze koupit od 3-4 tisíc komplet mašinu Br180/372 od Pika) a kastle z leptů od Kubera. Ty sběrače na ní nesedí - jsou to ty "nové" z Bastarda od PIKA!! Mimochodem tu kastli koupíš na burze v opletalce za 1500 kč hotovou včetně nástřiku a popisek! Taky se dělá super odlitek - předloha odlitku je z krysy od pika, ale je upravená jak rozměrově, tak hlavně ty žaluzie a spodek mezi podvozky je jiný!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » čtv 09 říj, 2008 12:52 pm

Petr Zatrepalek píše:Ten pragomodel je kombinace podvozku z Bastarda (lze koupit od 3-4 tisíc komplet mašinu Br180/372 od Pika) a kastle z leptů od Kubera. Ty sběrače na ní nesedí - jsou to ty "nové" z Bastarda od PIKA!! Mimochodem tu kastli koupíš na burze v opletalce za 1500 kč hotovou včetně nástřiku a popisek! Taky se dělá super odlitek - předloha odlitku je z krysy od pika, ale je upravená jak rozměrově, tak hlavně ty žaluzie a spodek mezi podvozky je jiný!


Teda pane Zatrepalek. To jste mě velice potěšil. Ty sběrače se mi na ní taky moc nelíběj, ale lepši než klackem do voka. Spíš bych uvítal už ty obrácený moderní. Ale taky bych radši sehnal jen podvozek z toho německýho Peršinga. Jakmile bych ho tady totiž měl, tak jak se znám, by mi bylo líto ho rozebírat :D Napadá mě, že bych třeba moh zkusit kontaktovat PIKO, jestli by bylo možný koupit jenom ten. :idea: :?:
A ta burza v opletalce. Ta je tam jak často, a kde to je konkrétně? Někde v Praze?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 09 říj, 2008 1:16 pm

Podle rozpisu by to mělo být příští sobotu dopoledne (menza Oplatalova ulice, kousek od Masaryk. nádraží) Termíny by měly být uvedeny na webu Pragomodelu - ten tu burzu pořádá...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » pon 13 říj, 2008 4:08 pm

Tak tam bych se asi dostal až po novým roce. :| Ale co mě zajímá, tak jak ta kastle, co tam prodávaj už sestavenou a nabarvenou sedne na ten podvozek z bastarda? Je to jako víko na hrnec, nebo jsou tam potřeba ještě nějaký úpravy? Nějako o ní začínám mít zájem...
A fotky toho upravenýho odlitku z PIKA se daj sehnat někde na internetu? popř. web jeho prodejce i s cenou?
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod cíba » pon 13 říj, 2008 9:26 pm

Petr Zatrepalek píše:Ten pragomodel je kombinace podvozku z Bastarda (lze koupit od 3-4 tisíc komplet mašinu Br180/372 od Pika) a kastle z leptů od Kubera.
Petře, jak víš, že je to kastle kuber? ...ještě by to mohla být od Dk model nebo ne?
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 14 říj, 2008 8:23 am

Tak to je pravda - spekuluji.. Kuber totiž běžně prodává sestavené a nabarvené kastle na burze, takže pro prodejce není problém je od něj vzít a posadit na upravený podvozek... DK pokud vím už sestavené kastle nenabízí a že by to někdo dělal pro Pragomodel komplet celé od začátku se mi vzhledem k té ceně nezdá...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků