Kamenná prodejna a e-shop SC- Team

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Barťas » sob 22 lis, 2008 9:47 pm

dan píše:Nenapadám Jana Jiráska nikdy jsem o něm nic špatného nenapsal, je to nemocný člověk a je mi ho líto. .

Už jen tímto příspěvkem jsi o sobě dal dostatečně najevo kam míříš a co tím sleduješ.
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod dan » sob 22 lis, 2008 10:13 pm

Myslím si, že nemá cenu to dále rozebírat, vidím že hlavní důvod proč jsem otvíral toto téma a to je dovědět se co si myslíte o projektu SC teamu, se asi nenaplní. Připadá mi to jako kdybych píchnul do vosího hnízda.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod PaMi » sob 22 lis, 2008 10:20 pm

Já jsem pod článkem vznesl pouze dotaz, na jaké adrese ten obchod bude. Pod příspěvek jsem se podepsal a napsal svůj plný email (jen tak mimochodem byli jsme tam s Danem sami dva, kteří jsme se podepsali). Místo odpovědi byl můj dotaz smazán. Je to normální chování seriozního prodejce, který si opravdu utvírá krám? Není logické, aby svému krámu spíš dělal naplno reklamu? Nezlobte se, ale zdá se mi to podezřelé. Takže tímto "sobí poštou" která se zmiňovala v jiných vláknech dávám upozornění.
Ale třeba příští týden když se odtajní adresa a obchod se opravdu podle slibů otevře, tak tady budemem moci o nové prodejně psát v superlativech (jestli tam ovšem budeme vpuštěni, protože podle posledního příspěvku člověka, který má podle všeho od pana Jiráska nadstandardní informace, tak obchod bude jenom pro skupinu vyvolených).
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Vladimír » ned 23 lis, 2008 9:02 am

Ta prodejna by se měla nacházet v Brandýse nad Labem, ulice F.X.Procházky 961. Neznám to tam, takže nevím, zda je obchod na této adrese realizovatelný, ale to je jiná věc. Jinak si myslím, že vyjadřovat se k něčemu co se teprve chystá, je poněkud irelevantní, protože většina z nás tady má stejné informace o tomto projektu a proto se diskuse stočila na osobu p. Jiráska, resp. důvěryhodnost jeho projektů.
Pro mně je podstatné, že by zde měla být další prodejna a to včetně e-shopu, protože může na trh přinést zase jiný přístup, možná jiný nebo širší sortiment nebo nižší ceny a to je podstatné. Až čas ukáže, zda je to celé životaschopné a má tam cenu nakupovat nebo ne, ale to je riziko, které podstupuje každý kdo otevírá nový obchod bez ohledu na jeho zaměření.
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvekod petrh » ned 23 lis, 2008 9:35 am

no co se tyka te adresy je to primo asi 40 metru od hlavniho namesti Brandysa nad Labem (pro prazaky pripadne mhd bus 3XX z Cernaku nebo Letnan az na namesti).
Co se taky daneho obchodu, podle meho je hloupost, ze by byl pro vyvoelne, protoze by to byla skoda a ke kvalite? jsem pro, at se tam kazdy vypravi:) ja se rozhodne chystam...

a jeste jedna mozna rejpavost: Pokud je nekdo zde nespokojen a mysli si, ze vuci nemu jsou neustale vedene utoky, necht si zrusi registraci:) pokud je vse jen banda okolo pana Daleckeho, tak je preci nesmyslne byt na jeho foru a jeho webu...? jinak ja osobne se s panem Daleckym neznam, mam VIP dodavatle modeltrain.cz...
a vyjadreni k projektu prodejny? Ja se tam chystam hned po otevreni, clovek nikdy nevi, co najde a za jakou cenu? treba TTe :)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 23 lis, 2008 10:23 am

vlastimil vašíček píše:je prudící. je pořád na jednu osobu. pořád na jednu věc.

co zdendo...přidáš se k němu??? i ty máš s dotyčným osobní spory


Proč bych se měl přidávat ?
Právě pro osobní spory si myslím, že moje vyjádření zde jsou irelevantní.
Měl-li bych se vyjadřovat pak určitě v jiném vlákně tohoto fóra. :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2754
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 23 lis, 2008 11:16 am

Nový obchod tak jak je popisován, je určitě dobrá věc, otázka je co bude příští rok s ohledem na očekávanou krizi ekonomiky a s tím i spojenou nižší poptávku po zboží tohoto typu. Podle mého názoru je u nás na tak malou zemi specializovaných modelářských internetových obchodů až moc - a podle příspěvků a reakcí na jiných vláknech a i vlastních zkušeností soudím, že už se pomalu určuje kdo z nich přežije a kdo ne. Rozhodujícím kritériem v době, kdy modely u nás jsou v průměru o 8-15% dražší (závisí na vývoji kurzu CZK), je samozřejmě cena a úroveň poskytovaných služeb. Pokud se tato kritéria podaří novému obchodu splnit - určitě obstojí a držím mu palce!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Dusan » ned 23 lis, 2008 3:22 pm

dan píše:Myslím si, že nemá cenu to dále rozebírat, vidím že hlavní důvod proč jsem otvíral toto téma a to je dovědět se co si myslíte o projektu SC teamu, se asi nenaplní. Připadá mi to jako kdybych píchnul do vosího hnízda.

Ne vůbec nemáš pravdu,nepíchl jsi do vosího hnízda,jen sis pěkně namazal máslo po hlavě,slušně řečeno.Absolutní OFF TOPIC !!! Jinak,můj názor na projekty SCT ? Určitě,každá konkurence je dobrá už se těším.Styl vyjadřování toho kdo za těmito projekty stojí mě zaráží,ale mám pocit,že se tak vyjadřuje jen k některým.Nepředpokládám,že se bude chovat takto i ke svým zákazníkům.Pak bych teprve věřil tvé poznámce,že je to nemocný člověk.Zatím toho možná víc řekl než nabídl,ale rád se nechám překvapit.Zajímá mne eshop,sortiment,ceny,dodávky.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1287
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod dan » ned 23 lis, 2008 4:35 pm

Nevím proč off topic já chtěl jen vědět názor ostatních, myslím si že to je hlavní účel diskuzních fór, jednak v nich člověk hledá odpovědi na otázky, které sám nezná a jednak se chce dozvědět názory ostatních na určitou věc, v tomto případě železničních modelářů. Já sám jsem v tomto vlákně svúj názor k dané problematice řekl a nebyl jsem jediný. A podle některých prudím či si dokonce mažu máslo na hlavu. A také si myslím, že by se mělo diskutovat věcně a bez emocí.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod boy.rough » ned 23 lis, 2008 4:54 pm

Příteli, je už všeobecně známo, že ty a ještě pár dalších jedinců jste měli s panem Jiráskem říkejme tomu "nepříjemnost" ohledně cesty do Hamburku. Nechtěj nám tady prosím tvrdit, že Tvé "upozornění" na projekt pana Jiráska tedy není osobní. Myslím, že to už Ti uvěří jen málokdo.
Pro ostatní asi toto, nikdy jsem toho člověka neviděl a je mi jedno co Danovi a jeho přátelům provedl (chtělo by to také znát názor druhé strany). Pokud bych byl poškozený já, řešil bych to úplně jinak, především osobně.

Panu Jiráskovi přeji i přes takovéto problémy ať se mu dílo podaří.

Ahoj a ať se Vám všem daří.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 23 lis, 2008 5:26 pm

Dostávám do e-mailu a SZ celkem dost linků na toto vlákno, tak nějak se čekalo že na to asi budu reagovat. Prvně jsem vůbec nechtěl, jednak nemám na žabomyší války náladu a čas ale především mě jen zaráží tvá odvážnost! Wunderland jasně vysvětlil jeden dobrák v komentářích u nás na website, to přeskočím a vrátím se k tvému počinu v tomto vlákně...

Každý asi čekal, že budu reagovat podrážděně a opět zakládat téze a nehodnotné hádky. Na tvou stranu snad jen říci, že jsi opravdu odvážný jedinec. Když pominu, že jsi nejspíš dost přešlápl, tak bych to i přehlédl ale tentokrát si již tyto zvůle nenechám líbit. Ty si vůbec nedovedeš představit, co start takového obchodu obnáší, kolik to stojí financí CZK a EUR a také si nedovedeš vůbec uvědomit, že lítání kollem jedné věci, zaroveň řešení třech dalších ve spojitosti s tou první, je vážně nad lidské usilí. Já se snažím mít vše v cajku aby obchod mohl žít svým životem a aby tak nějak fungoval.

Spousta výrobců/dodavatelů má neskutečné podmínky, především ze Spolkové republiky, Rakouska a Belgie. Od výlohy, přes metry čtvereční prodejních ploch, po skladové zázemí, servisní zdatnost a oprávněnost k tomu získanou, až po dodržování otevírací doby nebo tzv. "regálovou" prioritu.. (toho výrobce nebudu jmenovat) ale jedná se o prioritní umístění jeho produktů v obchodě tak, aby se toho zákazník všiml! Přes veškeré takovéto peripetie a dodržení, nekonečné e-mailové korespondence, fotografie zasílané výrobcům z kamenné prodejny - dostaneš smlouvu zaslanou e-mailem nebo poštou, to musíš vytisknout, podepsat, scan a odeslat zpět! Za to se ti dostává výhod k odběru produktů, slevy na novinky pro své zákazníky, pozvánky na různé promo akce přímo k výrobci do závodu (viz. v magazínu SCT Märlklín v Maďarsku) nebo třeba další ať více či méně významné bonusy a procenta!

Další dost významný požadavek u dvou-třech výrobců je, kolik hodláš investovat do reklamy, kde bude reklama na tvých stránkách prezentováná a v jaké formě! Tzn. butonky, bannery na e-Obchodu nebo i magazínu ap. sice zde trochu nechápu proč chtějí znát hodnotu v EURech ale reklamu si budeme dělat sami.

Když už máš dohodnuto tak 30-35 výrobců/dodavatelů, začneš řešit prodejní prostory - kamennou prodejnu. Např. Roco, Auhagen nebo Noch a Herpa - ti nedodají ani samolepky na dveře, dokud nebudeš mít kamennou prodejnu! Myslíš, že bych mohl prodávat sortiment výše jmenovaných? Ano mohl, ale zcela s nulovou marží která by nepokryla ani chod prodejních prostor a další náklady s tím spojené. Roco beru jako svého hlavního partnera pro sortiment. S ním, jsem podepsal smlouvu přímo v naší prodejně osobně s obch. zástupcem.

Chápu, čekáš od toho asi hodně, věř, že já se budu snažít maximálně, abych uvedl do provozu takovou prodejnu a takový e-Obchod, aby se nejednalo o nic všedního, běžně známého a okoukaného! Aby e-Obchod bych příjemný svým grafickým designem a obsahem pro zákazníky a čtenáře.

I přes veškeré tvé usílí toto z tvé strany nejspíš poškodit (neb jinak si to nedovedu vysvětlit) mi vlastně prokazuješ opravdu medvědí službu, a já ti za to velice děkuji! A závěrem, jelikož mám věk již za třicítkou, být to před deseti lety, řešil bych tvé invektivy vůči mé osobě zcela jinak, v tom jsem sice pořád dobrý ale není to na pořadu dne. Pro mě osobně je prioritní diplomacie a schopnost se v dnešní již tak špatné době - prostě domluvit... opravdu nejsem nemocný, ačkoliv..., když se ohlédnu na finance které do toho vkládám, někdy si již možná i tak připadám.....!!!!!


Měj se,


JJ.
Naposledy upravil Jan Jirásek dne ned 23 lis, 2008 5:50 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Radek Mende » ned 23 lis, 2008 5:35 pm

Týden jsem byl mimo ČR a diskuze dost rozvinula ,ale chtěl bych reagovat na původní otázku ,"co si myslíte o tomto projektu?"
Sice jsem zařazen do jádra kolem Zdenka Valtera a odpůrce "Jendy"a moje slova budou určitě považována za provokace,ale otevření prodejny bych uvítal.
Hlavně proto,že to mám do Brandýsa cca 12Km a Jenda neustále upozorňuje na vysoké české a nízké německé ceny,tak doufám,že ceny v tomto obchodě budou dost zajímavé.
Co se mi ale nezdá,je velikost obchodu, na sortiment Z-G se mi to zdá dost malé,a pokud do místnosti 12x12m postaví kolejiště 10x10m,čemuž já moc nevěřím,
tak tam moc místa na klubovnu ,modelářské techniky a workshopy nezbyde.
Ale bylo by to hezké,to co dělá Michal Dalecký pro modeláře se mi moc zamlouvá.
Jendovi nezbývá nic jiného než aby opravdu 1.12 i přes problémy s vytrínami otevřel a všem nevěřícím Tomášům vytřel zrak,já mu a bůh je mi svědkem věřím.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 23 lis, 2008 5:45 pm

I přes neobvykle znějící obsah tvého textu je stejně cítit jistá arognace vsazená do souvětí :)

Obchod je sice menší, je to celé popsané v tom článku. Může za to ale výloha která se v této části nachází, bylo to podmínkou. Jinak místnost 12x12 je pro umístění kolejiště, je tam ale i klubovna o polovinu menších rozměrů, celkem tedy tři místnosti - nikoliv jen dvě! Klubovna bude pro workshopy dostačující.

K datu otevření, není to pevné datum, pokud otevřu o pár dní později, nic se tím nezhroutí. Jak jsem psal, nehodlám nic uspěchat jen proto, že 23.11
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 23 lis, 2008 5:55 pm

Jan Jirásek píše:I přes neobvykle znějící obsah tvého textu je stejně cítit jistá arognace vsazená do souvětí :)

Obchod je sice menší, je to celé popsané v tom článku. Může za to ale výloha která se v této části nachází, bylo to podmínkou. Jinak místnost 12x12 je pro umístění kolejiště, je tam ale i klubovna o polovinu menších rozměrů, celkem tedy tři místnosti - nikoliv jen dvě! Klubovna bude pro workshopy dostačující.

K datu otevření, není to pevné datum, pokud otevřu o pár dní později, nic se tím nezhroutí. Jak jsem psal, nehodlám nic uspěchat jen proto, že 23.11
Ja ti Honzo preju zdarny rozjezd. Ona totiz ferova konkurence je to, v cem se moc rad pohybuju :) Pred rokem jem byl s kramem ve stejne pozici. Krome toho, ze uz nemam vubec a nic cas do snad byl dobry tah. Takze se tesim az to spustis. Cus.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 23 lis, 2008 6:02 pm

Michal Dalecký píše:
Jan Jirásek píše:I přes neobvykle znějící obsah tvého textu je stejně cítit jistá arognace vsazená do souvětí :)

Obchod je sice menší, je to celé popsané v tom článku. Může za to ale výloha která se v této části nachází, bylo to podmínkou. Jinak místnost 12x12 je pro umístění kolejiště, je tam ale i klubovna o polovinu menších rozměrů, celkem tedy tři místnosti - nikoliv jen dvě! Klubovna bude pro workshopy dostačující.

K datu otevření, není to pevné datum, pokud otevřu o pár dní později, nic se tím nezhroutí. Jak jsem psal, nehodlám nic uspěchat jen proto, že 23.11
Ja ti Honzo preju zdarny rozjezd. Ona totiz ferova konkurence je to, v cem se moc rad pohybuju :) Pred rokem jem byl s kramem ve stejne pozici. Krome toho, ze uz nemam vubec a nic cas do snad byl dobry tah. Takze se tesim az to spustis. Cus.


Čau Michale,
já o tom vím. Musel jsi přemístit z jedné části Prahy do druhé. To je právě ono - kamenná prodejna je prostě prioritní, pak nejsou problémy a výrobce nemá důvod žbrblat že by se to mělo udělat tak nebo tak!
Slyšel jsem od obch. zástupce celkem zajímavé historky některých obchodníků právě již sortimentu výrobců, kteří požadují regulérní kamennou prodejnu - dost zvláštní obch. taktiky které uvádějí v život. Nejspíš je znáš, tohle já rozhodně dělat nehodlám, postavím to na nohy, a ukáže jen čas zda se to ujme či nikoliv. Mám v kapse pár strategických tahů pro prodej a prezentaci. Nicméně si myslím, že nepřijde jednou doba (jak se někde debatilo), že by došlo na sekání hlav v podobě e-Shopů a krachy některých prodejců. No uvidíme, sice doposud podnikám v jiném odvětví, tohle pro mě bude každopádně osobní zkouška.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník