Lepty TT - rady, tipy a zkušenosti s výrobci (hl. téma)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Lepty TT - rady, tipy a zkušenosti s výrobci (hl. téma)

Příspěvekod michalkomarek » pát 25 led, 2008 11:42 am

Zdravím všechny TT-čkáře.Hodlám se pustit do stavby motoráku M131/Hurvínek/,motorák+jeden přípojný.Můžete mi doporučit nějaký kvalitní lept+pojezd??Díky za vaše názory a rady.
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Příspěvekod dan » pát 25 led, 2008 3:15 pm

Velice kvalitní lept je od f hekttor, který je dodáván včetně návodu, ale má plechovou střechu, která je pracnější na zhotovení, další velice dobrý model dělá DK model, který je dodáván včetně návodu, no a pak je tady ještě kuber který dodává model bez návodu ale zase z odlitou střechou lepty kuber však né vždy přesně pasují mám od nich brejlovce ten je rozestavěný ale musel jsem díly hodně upravovat a navíc je to bez návodu takže je to i takový malý hlavolam.
Já osobně doporučuji DK nebo Hekttor
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod dan » ned 06 dub, 2008 8:32 pm

Kdysi jsem koupil přes akro lept polské výroby na úpravu čtyřosé cisterny BTTB nemáte náhodou někdo link na výrobce?
jedná se o toto http://domacimodulovka.kx.cz/vozovypark ... e00002.htm
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Jirka1 » pon 07 dub, 2008 8:56 am

Ahoj Dane,
myslím, že to je:

www.modart.republika.pl
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod krakora » pon 07 dub, 2008 8:57 am

odkaz je tady
http://www.modart.republika.pl/
Krakora Petr
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod dan » pon 07 dub, 2008 12:26 pm

Díky chlapi to je přesně ono
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod VoVo » stř 06 srp, 2008 6:59 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:21 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod VoVo » pát 08 srp, 2008 9:43 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:19 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod nadkachna » sob 09 srp, 2008 4:33 pm

Tabulky i větráky jsou součástí balení "leptané doplňky" od Detailu.
nadkachna
 
Příspěvky: 393
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Příspěvekod VoVo » pon 06 črc, 2009 12:24 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:34 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Tomáš » pon 06 črc, 2009 4:53 pm

VoVo píše:Jen tak informativně, jaké jsou dodací lhůty u dk-modelu při posílání poštou? Kdo už od nich objednával a za jak dlouho to přišlo?


No tak psal jsem i volal telefonem s f.Kuber.bydlí totiž v Brně tak jsem si myslel že to bude lepší-osobní kontak je osobní kontakt...bohužel jsem zatím nepochodil...dodělává prý vědší zakázku a má zatím dost práce...tak jsem hned kontaktoval DK-model.šlo mi předně o lept brejláka a mráči...bylo mi odepsáno že momentálně mají vědší zakázku a že musím setrvat až do srpna. :shock: :shock: no nevím co se dá dělat třeba budeš mít vědší štěstí.Možná budou mít ty drobnosti skladem..potom prý obratem odesílají
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod MirekTT » pon 06 črc, 2009 5:02 pm

Mně od DK-Modelu přišlo v minulosti vše do týdne, na dobírku, v pořádku a dobře zabalené, s návodem a jednou, nebo více barevnýma fotkama, popř. s odkazy, kde se dovědět o modelu více.
MirekTT
 
Příspěvky: 2578
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 24 črc, 2009 9:11 am

Mě by zajímalo,jestli by byl někdo ochoten zorganizovat třeba víkendovou akci,kde by mě naučil pracovat s lepty.Možná bych nebyl sám,kdo by měl zájem.Pro vás kteří modelaříte už řadu let,to asi zní jako ptákovina,ale pro mě jako naprostého lajka a samouka by to bylo něco perfektního.Když to řeknu přesně tak lept je pro mě zatím jen jakási stavebnice různých plechových součástek :lol:
Ideální by bylo kdyby někdo kdo to umí,to předvedl jak na to bod po bodu.Já bych to dělal zároveň s ním a snad bych se už potom tolik nebál leptů.Protože osobní kontakt je nadevše.Pročetl jsem už spoustu návodou a shlédl desítky fotek,ale jsem z toho pořád jelen.Takže pokud by měl někdo chuť a energii toto uspořádat budu ho udstívat až za hrob.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Patrik Novák » pát 24 črc, 2009 9:40 am

koupit lept , nejednodušší , třeba hurvajze , na začátek NEDOPORUČUJU lepty od fy kuber - NEMAJÍ NÁVOD a zbavují se leptů které jsou poškozené - proleptané (teď mám od nich 372-boční okna z rubu špatně vyměřená proleptáno pod i nad rámem oken / 704 odleptané žaluie v krátké kapotě ) ale zamračená od nich byla ok , teď dělám 742 od DK MODEL mají návod s číslováním dílů ,, nářadí co používám NEMÁM OHÝBAČKU , různé ploché kleště úhelníček , nůžky , nůžky na plech štípačky , jehlu , skalpel , pilníky , pájku plynovou a hrotovou elektrickou s nastavitelnou teplotou , sekundové lepidlo na kov ,, zamračenku jsem pájel téměř celou (nešli mi připájet krycí pásky u kabin , tak jsem ji odložil a později dolepil lepidlem ) u 742 jsem letoval jen základ (rám kapoty kabinu ) zbytek dílů lepil ,,u hurvajze pájeny i obvodové lišty ,, che to trpělivost představivost .... základní - velké díly vystřihnout začistit ... zkontrolovat mist kde se bude pájet- mechanicky očistit pro lepší-rychlejší přilnutí cínu , zkusit základ sestavit n a sucho v ruce do gumiček .....
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Příspěvekod Vladimír » pon 03 srp, 2009 6:08 pm

Tomáš píše:Mě by zajímalo,jestli by byl někdo ochoten zorganizovat třeba víkendovou akci,kde by mě naučil pracovat s lepty.Možná bych nebyl sám,kdo by měl zájem.

Zjara (v březnu nebo dubnu) jsem na burze v Praze u jednoho stolu viděl letáčky s pozváním na podobný workshop. Bohužel termín si již nepamatuji :( , matně si vzpomínám, že to mělo snad ve Vrchlabí nebo v té oblasti a nabízeli to snad u DK-modelu. Tím si nejsem zcela jist, ale byla to první řada až na konci (poslední stoly).
Byla to akce od pátku do neděle, byla tam i možnost ubytování a pro přítomné účastníky nabízeli slevu na lepty (snad 10 %). Možná si ještě někdo vzpomene a přidá další podrobnosti.
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků