POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomínky !

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod pepiknemecek » čtv 15 zář, 2011 7:19 am

A úpravě světel, zábradlí, madel, patiny ,... ale ani to nemá vliv na tažnou sílu :D
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » čtv 15 zář, 2011 8:34 am

Dorazily digitalni dekodery.

Co se tyka tvrdosti napajeciho zdroje, tak pro mereni je treba pouzit takovy zdroj, aby model neomezoval. Pokud zacne padat napeti na zdroji, tak uz nemerime taznou silu modelu, ale neschopnost zdroje...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2640
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Jeff Hopper » pát 16 zář, 2011 10:03 am

No můj sergej frčí ze 14 wapama úplně v pohodě.

Spíš by mně zajímalo kdy budou k dostání i v prodejnách??? Včera jsem byl v Praze a po brejlovci MTB ani památka - cca. 5 prodejen + Pečky.
Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod Colonel32 » pát 16 zář, 2011 1:52 pm

PŘIPRAVUJEME DO PRODEJE : Model lokomotivy "Brejlovec" řady T478.3 v barvách ČSD v analogovém provedení s přípravou na digitalizaci a ozvučení. Označení T478.3113. Vyrobeno českou firmou MTB.

Skutečně bude mít brejlovec Cargo T-čkové označení?
Colonel32
 
Příspěvky: 874
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » pát 16 zář, 2011 2:05 pm

Colonel32: to bude zrejme nejaky copy-paste problem...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2640
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod jamik22 » sob 17 zář, 2011 11:55 am

Dorazily digitalni dekodery

Mohu zeptat jaké? Jen pro digi nebo také pro zvuk? Na webu MTB je napsáno, že zvuková verse je odložena.
jamik22
 
Příspěvky: 482
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod vvitty » sob 17 zář, 2011 12:46 pm

jamik22 píše:Mohu zeptat jaké? Jen pro digi nebo také pro zvuk? Na webu MTB je napsáno, že zvuková verse je odložena.


Jen digi s konektorem Plux16. Zvuk zalezi na tom jestli se jediny aktualne dostupny ZIMO zvuk s timto konektorem vejde pod karoserii... chci to zkouset v dohledne dobe.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2640
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod lisacik » sob 17 zář, 2011 4:32 pm

Ahojte.
Dnes udajne boli na bratislavskej burze u jedneho pana okuliarniky od MTB.
Podla toho co som zistil mal tam 3 verzie: zeleno sedu, vrejme ČSD T478.3135 a zrejme jednu z tychto 750-031, 750-094.
Tie verzie som tak nejak vydedukoval podla informacii kamarata, ktory TT nemusi( :oops: ) a tak ich len evidoval, ze tam su.
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod aldrin » stř 21 zář, 2011 8:11 am

Tak jsem se vcera stal majitelem i brejlovce od MTB. Objednaval jsem ho na webu pojezdy pana Pohoreleho. Model mi byl dorucen dokonce osobne kuryrem, coz byla supr sluzba.
Na prvni pohled, neni modelu co vytknout. Pokud pominu zde 100x omylany tvar brejli a strechy. Jemny madla, prolisy... Az se dostanu domu na hory polozim ho vedle Roca a uvidim, jak si stoji. Spis me osobne prislo, ze stoji na podvozcich trochu vyse, nez Roco, al je to je mozna jen subjektivni dojem, protoze jsem nemel mustr pro srovnani.
Jelikoz jsem presel na digital, zacal boj s dekoderem. Prvni, co me zarazilo, bylo elektricke schema, kde jaksi chybi zapojeni reflektoru. Jsou zde pouze predni a zadni svetla... Kdyz jsem se snazil nacpat dekoder do tistaku - vlastni patice je naletovana z druhe strany, tak jsem zjistil, ze mi na jeden pin proste v tistaku chybi dira. No chvile nadavani, volby ano, ne, ano a vrtacek a elektricka minivrtacka problem vyresili. Pak uz tam dekoder v klidu zapadnul. Co me zarazilo, bylo docela citelne prosvitani reflektoru skrz karoseriii. I kdyz jsem stahnul svit celnich svetel na dekoderu, tak to bylo stale citelne. Bude to chtit necim zastinit.. Na druhou stranu se tohle deje treba i Katu, Hobbytrainu v N. Jinak model jezdi klidne , tize, zadny slozity ladeni motoru...
Co povazuju za supr pocin, je volitelna naprava s bandazemi. Osobne bych tuhle volbu ocenil v N.
Secteno a podtrzeno, model ma svy mouchy. Treba i masky podvozku nejsou tak detailni jako u Roca a na nalepovaci dily jsem jeste nemel naladu. Ale je fakt, ze je to prvni cesky model v TT, ktery fakt snese srovnani s konkurenci a rikat si muze kazdy, co chce, ale timhle se asi vyrobce hlavne uci. Myslim, ze zamracena, kocour, atd budou jen lepsi. Pane Bana, doufam, ze to nezabalite a dalsi ceske modely budou nasledovat. Neverim, ze by treba 466.2 zacalo delat i Roco.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod mkcompTT » stř 21 zář, 2011 8:38 am

aldrin píše: ... Jelikoz jsem presel na digital, zacal boj s dekoderem. Prvni, co me zarazilo, bylo elektricke schema, kde jaksi chybi zapojeni reflektoru. Jsou zde pouze predni a zadni svetla... Kdyz jsem se snazil nacpat dekoder do tistaku - vlastni patice je naletovana z druhe strany, tak jsem zjistil, ze mi na jeden pin proste v tistaku chybi dira. No chvile nadavani, volby ano, ne, ano a vrtacek a elektricka minivrtacka problem vyresili. Pak uz tam dekoder v klidu zapadnul. Co me zarazilo, bylo docela citelne prosvitani reflektoru skrz karoseriii. I kdyz jsem stahnul svit celnich svetel na dekoderu, tak to bylo stale citelne. Bude to chtit necim zastinit.. Na druhou stranu se tohle deje treba i Katu, Hobbytrainu v N. Jinak model jezdi klidne , tize, zadny slozity ladeni motoru...


Já jsem majitelem MTB již od burzy v Praze, dekodér jsem sehnal v pondělí, ale jen ROCO, což by prý měl být převlečený ZIMO. Nemusel jsem vrtat nic, kontakty jsou tak jak mají být. Původně jsem nějak z diskuzí získal pocit, že reflektor by měl jít zapínat a vypínat zvlášť, ale to (jak píšeš) ze schématu jasné není a reflektor mi svítí spolu s předními světly. zadní světla se dají zapínat a vypínat samostatně na obou stranách. Protože již mám jednoho brejlovce od Roca, zarazil mě výrazně pozvolnější rozjezd (na stejnou rychlost musím mít více vytočený ovladač) a trochu výraznější hluk při jízdě a to již při minimální rychlosti. Jinak jízda je plynulá. Prosvítání reflekrotů je opravdu výrazné, ale to by mělo být prý vyřešeno stíněním, které by mi snad mělo do konce týdne dorazit, tak pak mohu napsat zkušenost.
Celkově na mě ale působí supr dojmem, výše popisované vlastnosti přikládám tomu, že je jeden z prvních co byli vyrobeni. Co se týká tvarů a rozměrů, to je mi v zásadě jedno, nejsem počítač nýtů, vypadá to jako brejlovec, je to brejlovec. A doufám, že p.Báňa vyrobí další modely, protože s tímto jsem spokojený :)
Uživatelský avatar
mkcompTT
 
Příspěvky: 363
Registrován: stř 20 dub, 2011 1:13 pm
Bydliště: Kladno

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod pepiknemecek » stř 21 zář, 2011 6:24 pm

Digitalizace Brejlovce MTB není složitá. Chybějící díra v plošném spoji má své opodstatnění. Model je osazen konektorem Plux16. Pro digitalizaci je možné použít i dekodéry s Plux12. "Chybějící" díra vymezuje správné osazení dekodéru, jinak by mohlo dojít k poškození dekodéru nebo samotného modelu.
Horní leflektor je trvale propojen s pozičními světly, nelze tedy samostatně ovládat, bohužel. Koncová světla jsou samostatně vypínat.

Ozvučení. Podařilo se mi za vydatné pomoci kolegy modeláře sehnat a hlavně naprogramovat zvukový dekodér od fi.ESU V4. Tento jsem následně přepojit na rozhraní Plux16 a osadil do modelu. Pánové, přál bych vám jej slyšet. Jedním slovem paráda. Pokud by jste chtěl někdo podrobnějsí informace, napište.
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod radula63 » stř 21 zář, 2011 6:43 pm

Pane Němeček
Rád bych věděl více. Např. "zvučí" i na analogu? Popř. mohl by jste popsat (i nafotit) postup úpravy dekodéru? Je ten zvuk v dekodéru nahrán, či je nahrán v tišťáku v brejlích MTB, nebo je ho potřeba nahrát do dekodéru?
Děkuji
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1316
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod pepiknemecek » stř 21 zář, 2011 6:56 pm

Upravený zvuk je nahrán ve zvukovém dekodéru ESU V4. Nemusí se tedy dělat žádné úpravy na modelu. Elektrické zapojení na konektor PLUX16 je možné odvodit z manuálu pro Brejlovce MTB. Nezkoušel jsem jestli zvučí i v analogu, jezdím pouze v DCC, ale podle ESU by to mělo fungovat. Běžná cena tohoto dekodéru je cca 2700,-Kč. Pokud by byl zájem, mohu se pokusit tento upravený dekodér sehnat za lepší cenu :wink:
Uživatelský avatar
pepiknemecek
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 02 úno, 2011 6:43 pm

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod airwar » čtv 22 zář, 2011 5:56 am

pepiknemecek píše:Horní reflektor je trvale propojen s pozičními světly, nelze tedy samostatně ovládat, bohužel. Koncová světla jsou samostatně vypínat.


Tak to ej poměrně nepříjemná informace, a je škoda že zrovna tohle výrobce, stejně jako mnozí konkurenční výrobci ošidil. Předpokládám ale že tuhle věc asi půjde opravit, vzhledem k tomu jaké dekodéry se tam dají nainstalovat. Správné české zapínání a vypínání reflektorů, zhasínání zadních světel či posunovací režim jde zvládnout s každým šestipinovým dekoderem co má čtyři funkční výstupy. I když pravda je to trochu bastl.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: POKRAČ. - Brejlovci od MTB v TT - jen konkrétní připomín

Příspěvekod volda » čtv 22 zář, 2011 6:00 am

airwar píše:
pepiknemecek píše:Horní reflektor je trvale propojen s pozičními světly, nelze tedy samostatně ovládat, bohužel. Koncová světla jsou samostatně vypínat.


Správné české zapínání a vypínání reflektorů, zhasínání zadních světel či posunovací režim jde zvládnout s každým šestipinovým dekoderem co má čtyři funkční výstupy. I když pravda je to trochu bastl.


Tak to je trošku nesmysl.S šestipinem ani náhodou vysvětlím proč
2 piny vstup
2 piny motor
2 piny světla (směr v před + směr vzad)

= 6

Tak kde by jste vzal dalsí pin na zhasnutí horního reflektoru? :)
volda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18 bře, 2010 12:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků