Brejlovec Roco ČSD

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod radekkrupka » čtv 02 čer, 2011 10:54 am

Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod 2111 » čtv 02 čer, 2011 1:33 pm

To boční madlo u dveří se jim nějak nepovedlo v té bílé barve,když ve skutečnosti jedno bílé a jedno v modré jak celý bok.
2111
 
Příspěvky: 40
Registrován: ned 18 črc, 2010 10:53 am

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Tomas_C. » čtv 02 čer, 2011 4:05 pm

No, ale z bežného provozního pozorování to vypadá moooc hezky...i ty spáry se stratí, respektive nejsou vůbec pozorovatelné......a ještě jedna poznámka...zatím neposkakuje...další brejlovci už ale budou od někoho jiného...

IMG_5047.jpg
IMG_5047.jpg (183.89 KiB) Zobrazeno 5765 krát
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Tomas_C. » sob 04 čer, 2011 4:21 pm

Už jsem si myslel, že roco svou vadu odstranilo....po delším testování ovšem model začal poskakovat...jiní by mazali asi reklamovat, ale jelikož jsem odhalil už sergeje, kde je zakopaný pes, tak jsem se podíval na uhlíky i u brejlovce...a vida uhlíky se po zajetí zřejmě pootočily a začaly se znovu obrušovat a došlo na nich k takové situaci, že měly dva kontaktní body...tak jsem je vyměnil za jiné..., zajel a stejně jako u sergeje už šlape tak jak má...
...jen nechápu jak to, že na to ještě inženýři u roca nepřišli...
...nové uhlíky i s pružinkami podstatně delšími je otázkou deseti korun...

Uhlíky_fleischman.JPG
asi takto jsou potřeba zkrátit
Uhlíky_fleischman.JPG (16.26 KiB) Zobrazeno 5462 krát
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 04 čer, 2011 4:54 pm

[quote="Tomas_C...jen nechápu jak to, že na to ještě inženýři u roca nepřišli...


Tome,to bude možná tím,že to nejsou inženýři od Roca,ale z dálného východu :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod mnitka » sob 04 čer, 2011 5:07 pm

Pro mě ač devadesátidevítiprocentního hánulkáře je tato verze brejlovce TT velkým zklamáním :!:

Ta natištěná mřížka a UIC zásuvky..., to se vtacíme o dvacet let zpět, ne?
Přitom myslím nikdo z nás nečekal, že čelo bude variantně modifikováno. Osvětlení taky předloze neodpovídá :!:
Stačilo zvolit předlohu jiného inventárního čísla :idea:

Za sebe dávám palec dolů :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod JBr » sob 04 čer, 2011 7:57 pm

mnitka píše:Osvětlení taky předloze neodpovídá :!: Stačilo zvolit předlohu jiného inventárního čísla :idea:


Nestacilo, muselo by se zvolit i jine barevne schema. Zadny ze ctyrkovych brejlovcu v Najbrtu (lhostejno zda s bilym nebo sedym ramem) nema stare osvetleni. I kdyz me George V. trochu nalomil svym tvrzenim, tak jsem propatral svoje archivy a fotky na netu a zadnou klasickou ctyrku v Najbrtu jsem opravdu nenasel. I zminovana (a podezrivana) 754.079 sla loni v srpnu do DPOV Nymburk na MVy jako klasika zeleno-seda a do provozu sla az tesne pred Vanoci uz s LED svetly a v Najbrtu.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod mnitka » sob 04 čer, 2011 8:04 pm

JBr píše:
mnitka píše:Osvětlení taky předloze neodpovídá :!: Stačilo zvolit předlohu jiného inventárního čísla :idea:


Nestacilo, muselo by se zvolit i jine barevne schema. Zadny ze ctyrkovych brejlovcu v Najbrtu (lhostejno zda s bilym nebo sedym ramem) nema stare osvetleni. I kdyz me George V. trochu nalomil svym tvrzenim, tak jsem propatral svoje archivy a fotky na netu a zadnou klasickou ctyrku v Najbrtu jsem opravdu nenasel. I zminovana (a podezrivana) 754.079 sla loni v srpnu do DPOV Nymburk na MVy jako klasika zeleno-seda a do provozu sla az tesne pred Vanoci uz s LED svetly a v Najbrtu.



to se omlouvám..., netušil jsem, že situace je taková
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod JBr » sob 04 čer, 2011 8:17 pm

mnitka píše:to se omlouvám..., netušil jsem, že situace je taková


Neni za co se omlouvat :) Sam jsem zvedavy, jak se s timhle modelem Roco vytahne v H0.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod mnitka » sob 04 čer, 2011 8:28 pm

Sam jsem zvedavy, jak se s timhle modelem Roco vytahne v H0.


...tohle jde mimo mě....
Najbrta jsem si zakázal :wink:
Nevím do jaké míry leze čela při sestavování forem modifikovat, v každém případě je tu alespoň možnost pomoct si Náhradními díly jiných modelů.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod George V. » ned 05 čer, 2011 11:09 am

JBr píše:
mnitka píše:to se omlouvám..., netušil jsem, že situace je taková


Neni za co se omlouvat :) Sam jsem zvedavy, jak se s timhle modelem Roco vytahne v H0.


...nijak, osvětlení bude stejně špatně. Akorát ta mřížka může být z leptu a UIC zásuvky třeba z Herkula. Ono Roco má vůbec s osvětlením problém, třeba právě u těch Herkulů (kde je to navíc řešeno žárovkama a tudíž jedna červená svítí míň :mrgreen: ). Přitom třeba skutečný ER20 Arriva má osvětlení řešeno po novu LED, stejně tak tři nové kousky pro Metrans (které očekávám jako novinku 2012 :) ).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Jacek » ned 05 čer, 2011 12:52 pm

George V. píše:...nijak, osvětlení bude stejně špatně. ....

No jo, ale jak byste řešili zapojení u modelu současných strojů s LED osvětlením? Jestli se nepletu, vnější světla jsou bílá/červená, vnitřní také bílá, ale dálková. Aby to odpovídalo reálu, chtělo by to už nějakou elektroniku a spínání funkcí, vnější poziční se asi nepoužívají s horním reflektorem, krom toho červené taky nesvítí do tažených vozů. Tak prostě brejlovec svítí dálkovými, akorát, že to není studená bílá.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 889
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Martin HO » ned 05 čer, 2011 3:11 pm

To lze řešit pomocí funkcí vhodného lokodekoderu (zejména ZIMO nabízí spoustu možností a kombinací).
Martin HO
 

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod JBr » ned 05 čer, 2011 3:49 pm

Jacek píše:No jo, ale jak byste řešili zapojení u modelu současných strojů s LED osvětlením? Jestli se nepletu, vnější světla jsou bílá/červená, vnitřní také bílá, ale dálková. Aby to odpovídalo reálu, chtělo by to už nějakou elektroniku a spínání funkcí, vnější poziční se asi nepoužívají s horním reflektorem, krom toho červené taky nesvítí do tažených vozů. Tak prostě brejlovec svítí dálkovými, akorát, že to není studená bílá.


No, v idealnim svete by se to resilo podle skutecnosti :) Ono to s tema LEDkama neni tak jednoduchy. U brejlovcu jsou komplet LED svetla jen u rekonstruovanych stroju rady 754 a u "katru" 750.7. Horni svetlo je u obou pozicni a zatim jsem nevidel fotku a nepotkal masinu v realu, kdy by nesvitilo spolu s dolnimi pozickami.

"Nakladni katry" 753.7 to maji slozitejsi. Masiny nizkych cisel (prvni rekonstrukce pro byvale OKD-D, Unipetrol a Viamont) nemely LED svetla vubec. Pozicky byla klasicka "pulena" svetla s cervenou a bilou zarovkou. Vnitrni svetla (puvodni bile pozicky) byly dalkove, misto horniho reflektoru je pozicni svetlo, ale klasicke zarovkove. Posleze se zacaly dolni pozicky delat jako LED. Tak to maji vsechny stroje CD Cargo a TSS + soukromnici na masinach vyssich cisel. Horni svetlo stale zustava zarovkove a hodne casto se jezdi bez nej.

Dalkove reflektory jsou tedy na vsech masinach shodne umistene na pozici byvalych vnitrnich pozicnich svetel a nesviti studenou, ale spis teplou bilou.

A jak by to mohlo byt na modelu? V pripade tohoto brejlovce by mi stacil jen ten bily trojuhelnik pri jizde vpred a cervene konce, kdyz uz by tam musely byt. Dalkova svetla by vubec nemusela byt resena (ruku na srdce, kdo z vas by je vyuzil?). On ten stale zarici dalkovy reflektor u soucasneho provedeni taky neni v dennim provozu moc realny.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Brejlovec Roco ČSD

Příspěvekod Tomas_C. » ned 05 čer, 2011 5:40 pm

Jacek píše:
George V. píše:...nijak, osvětlení bude stejně špatně. ....

No jo, ale jak byste řešili zapojení u modelu současných strojů s LED osvětlením? Jestli se nepletu, vnější světla jsou bílá/červená, vnitřní také bílá, ale dálková. Aby to odpovídalo reálu, chtělo by to už nějakou elektroniku a spínání funkcí...

stačilo by aby vnější ledky byly dvousvětelné...ale trošku pochybuji zda-li ve velikosti 0603 nebo 0805 budou dvousvětelné a to v barvách studená bílá/červená...pokud by byly tak by se jen trošku upravil plošňáček....
v opačném případě by se musely hodně překopat světlovody..
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků