Kolejivo f. Kuehn

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod pepa_TT » sob 27 zář, 2014 4:06 pm

Píšeš ve svém článku, žes nemohl sehnat korek 3 mm. Tak i pro jiné modeláře informace, že v Hornbachu v Hradci ho mají co hrdlo ráčí. Byl jsem tam náhodou včera a viděl ho tam.
Pepa
pepa_TT
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 28 zář, 2009 8:26 am
Bydliště: Trutnov

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » pon 29 zář, 2014 8:17 am

...já já jupí jupí jééééj... :) No jo, sakra, tak snad při další akci. Teď už ho nepotřebuji. Každopádně je dobré o tom vědět, tedy díky. :) A to jsem v HK byl letošní jaro/léto relativně často. Nevadí, radu využijí určitě jiní.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1468
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod pekl024 » stř 24 pro, 2014 9:45 pm

Ahoj,

nevíte někdo jak to vypadá s oblouková výhybka Kuhn ?

Děkuji Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Tomáš » čtv 25 pro, 2014 3:17 am

Poslední zpráva kterou jsem četl tuším u DS, byla že jdou konečně do výroby. Takže tak za 5let možná :mrgreen:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Donatelli » čtv 25 pro, 2014 6:42 pm

Sorry ale co místo tlachání se zeptat DS nebo si zavolat přímo Kűhnovi ? Pak byste možná věděli jak to je, ale proč třeba obchodníci ( i v Německu ) nemají na prodejnách běžně dostupné kolejivo... Já to udělal tak vím. Tak to zkuste udělat taky.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Tomáš » čtv 25 pro, 2014 7:22 pm

no a ty se s námi o to nepodělíš?

Já vím pouze toto ze stránek DS
"Z dalších fotek stojí za zmínku nová švýcarská lokomotiva a konečná verze obloukové výhybky. Mimochodem – Torsten mi vysvětloval, proč to trvá tak dlouho…říkal, že s ohledem k velké vzdálenosti mezi jazyky a srdcovkou výhybky musel vyřešit technicky pro krátké mašinky sbírání proudu. Na fotkách je třetí! verze výhybky, která už definitivně půjde do výroby. Tady si dovolím poznámku, že se opět projevuje Kuehnova posedlost dokonalým výrobkem. Má to své klady i negativa. To negativní jsou bohužel dlouhé dodací termíny…"
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Donatelli » čtv 25 pro, 2014 7:56 pm

Tak proč píšeš o 5 ti letech ??? Ty víš víc než-li všichni ostatní i výrobce ? Mimochodem za měsíc a kousek je Norimberk a tam se dozvím asi poslední info...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Tomáš » pát 26 pro, 2014 8:40 am

Donatelli píše:Tak proč píšeš o 5 ti letech ??? Ty víš víc než-li všichni ostatní i výrobce ? Mimochodem za měsíc a kousek je Norimberk a tam se dozvím asi poslední info...


No nevím,jak byl můj názor pochopen,ale zrovna já už čekám na tyto vexle hooodně dlouho.Pořád se jen psalo,jak se termín posunuje a posunuje. Takže bohužel už moc nevěřím,že to bude tak hned. Protože podobných ujištění jsem četl už spousty. Chápu,že to není jednoduchý,ale raději nepíšu nic a neohlašuji výrobek o kterým vím,že hned tak nebude.Takže jsem to už spíš pojal s velkou nadsázkou. Ano říká se kdo si počká,ten se dočká,ale.....
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » úte 16 čer, 2015 12:50 pm

Konečně jsem vyvěsil druhý díl povídání o zkušebním okruhu z kolejiva Kuehn. Článek s novými fotkami najdete zde: http://www.trainmania.info/zkusebni_okruh.html#2
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1468
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 16 čer, 2015 3:15 pm

Trainmaniak píše:Konečně jsem vyvěsil druhý díl povídání o zkušebním okruhu z kolejiva Kuehn. Článek s novými fotkami najdete zde: http://www.trainmania.info/zkusebni_okruh.html#2

můžeš ztvárnit zimní kolejiště ..?
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 16 črc, 2015 12:10 pm

Na http://www.trainmania.info/zkusebni_okruh.html#3 je třetí část povídání o zkušebním okruhu.

zkusebni_okruh-26.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1468
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » pát 20 lis, 2015 6:14 am

Pánové, obloukovky Kuehn, pokud jste ještě neviděli: https://www.facebook.com/52103020791586 ... nail_video.

Zde ještě volný překlad průvodního textu:
Milí železniční modeláři, obloukové výhybky absolvovaly poslední testy. Natočili jsme krátké video, abychom ukázali, jak různá vozidla přes výhybky projíždí. Ať malá, velká, stará nebo nová, vše jede!
Výhybky již byly zařazeny do výrobního plánu, očekáváme dodání v polovině druhého kvartálu.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1468
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod MkTT » pát 20 lis, 2015 7:31 am

Vzhledem k tomu, že to video je už více jak rok staré, tak ten slibovaný termín dodání rozhodně nestihnou.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod Trainmaniak » pát 20 lis, 2015 7:45 am

Já to viděl poprvé, na FB nelezu, účet tam nemám (tedy neexistuji :D ). Určitě je nás takových víc, takže i když je to staré, pravděpodobně to nevidělo více lidí. Termíny asi netřeba komentovat, to už beru jen jako povinný údaj (nikoli závazný).
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1468
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kolejivo f. Kuehn

Příspěvekod ales.kovar » úte 24 lis, 2015 1:59 pm

Jak už jsem psal v jiném vláknu, Mrs. Kuhnová svatosvatě slíbila obloukové výhybky v listopadu. Ten nám pomalu končí, takže jsem napsal panu Kuhnovi email, jakpak to s nimi vypadá. Odpověděl obratem:

Dear Mr. Kovar,
the curved turnouts are in production but not ready yet. From the updated schedule we have a delay from end of November to the mid of December. We try to ship out the turnouts around XMAS this year.
best regards
Torsten Kühn
kuehn modell & digital

Je-li to pravda ukáže opět čas. Je úsměvné si pročítat toto vlákno a podobné dotazy z lonského roku.
ales.kovar
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát 21 čer, 2013 9:57 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků