Diskuze - novinky TT 2016

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Trainmaniak » pát 08 črc, 2016 5:07 am

Což samozřejmě naprosto chápu. :D Ale věřme, že se povede. Radku, koukal jsem na tu Tvoji 312, ta by se z té Tilligovic dala také udělat, ne? Porovnával jsem včera s kamarádem Tvoji a Tilligův CAD model, moc rozdílů jsme nenašli. Ta JaTT byla tatáž řada 89.70? Stavím si 5okeňnáčky od Peček a tyhle "splašený kamna" by k tomu sedly jak p*del na hrnec. :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Radek Strnad » pát 08 črc, 2016 1:05 pm

Je to stejné. Já jsem pětiokeňák z Peček dodělal v neděli. Už s ním jezdím. Můžu říct, že souprava 312.8500(BR89JATT) + malý kovový DF(DK model)+pětiokno(ESP) vypadá super. Pětiokno dostalo i funkční dekodér s 1000mF kapacitou, která spolu s bronzovými pouzdry Peho(vodí všechna oboustranně izolovaná kola), zaručuje zhasínání vnitřku jen, když to vypnu ovladačem.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Střelec » pát 08 črc, 2016 3:41 pm

Máte nějakej odkaz na pětiokna z Peček? Nějak jsem na to nenarazil. Ještě lepší by byly čtyřokna, snad je taky někdo vyplodí. Kdysi jsem krátil hračkový saský osobáky na osmiokna, ale přehnal jsem to se zátěží. Jako služebák jsem použil 'D' z Peček. Kdysi nabízeli i DF z leptu, ale šlo o variantu v klasické délce, k tomu mam šestiokna Ci překopaný z LPH.
Střelec
 
Příspěvky: 1636
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod hank » pát 08 črc, 2016 6:22 pm

ES Pečky nabízejí už x let 4-, 5- i 6-okeňáky. A mají k tomu i vhodné služební a kombinované služebně-poštovní vozy.

http://www.eshop-rychle.cz/es-pecky/esh ... eho-plechu
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6199
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod vmucha » pát 08 črc, 2016 8:22 pm

@Hank otázka byla s největší pravděpodobností na novou stavebnici 5tioken.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně


Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Střelec » pát 15 črc, 2016 4:05 pm

vmucha píše:@Hank otázka byla s největší pravděpodobností na novou stavebnici 5tioken.


Jo - šlo o stavebnice. Už je dostal i Švígler v Plzni - koukal jsem, že jsou to odlitky. Až na tom budu líp s hotovostí, tak to zkusim (marodim, třetí měsíc jedu na půl platu). Hotový vagóny bratru za dva tácy kus jsou na mě poněkud drahý, když se předpokládaná cena Br89 od Tilliga pohybuje mezi 4 300 - 4500,- podle obchodu. Taky jsem zahlíd Rybáky od SDV, ale na mou segmentovku budou asi moc dlouhý. Z popisek na krabici jsem usoudil, že se stavebnice Rybáků dodávají se dvěma různými řadami čísel, takže půjde sestavit delší soupravu, aniž by se čísla opakovala.
Střelec
 
Příspěvky: 1636
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod MkTT » pát 15 črc, 2016 4:59 pm

Střelec píše: Z popisek na krabici jsem usoudil, že se stavebnice Rybáků dodávají se dvěma různými řadami čísel, takže půjde sestavit delší soupravu, aniž by se čísla opakovala.


Od 1.7. se dodávají stavebnice s novými čísly. Viz http://www.sdvmodel.cz/index.php?page=s ... 53&lang=cs
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Jarda H. » ned 31 črc, 2016 12:01 pm

David S. avízuje příjem nových modelů, řada z vás to má sice v mailu, přesto sem hodím odkaz :
http://www.modelyasport.cz/vysypne-vozy ... vni-model/
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Trainmaniak » úte 02 srp, 2016 5:21 pm

K Rybákům jsem zpracoval článek, najdete ho na http://www.trainmania.info/clanky.html#rybak nebo v Železničáři č. 15. Za mě dobrý, stavba příjemná.

5okeňáky už mám také hotové, mám podobnou soupravu jako Radek, jen k tomu nemám adekvátní "splašená kamna". :) Musíme si posečkat.

rybak.jpg

2xCi.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 11 srp, 2016 9:33 am

Takto to vypadá u mně. Foceno jen malým kompaktem. V pětiokeňáku mám funkční dekodér osvětlení, který rozsvěcuje SMD po dvou částech. Kondenzátor 1000mF a bronzová pouzdra Peho s připájenými vodiči, aby to sbíralo všemi koly.
Přílohy
P1050490.JPG
P1050485.JPG
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 11 srp, 2016 9:37 am

Radku, krásná práce. Ta mašina mi chybí. :-) Taky jsi u vozů musel dělit rámečky oken, protože rozteče neseděly? A jak uložení dvojkolí, neměl jsi v každé rozsoše trochu jinak výškově posazený důlek? Já musel převrtávat.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 11 srp, 2016 10:15 am

Jo, je to tak, okna lehce nesedí. Na obtiscích sice je červené stínování, ale jen než jsem je přenesl na model. Tam už není. Ty trojky jsem nakonec připlácnul na model obráceně, aby ta červená byla vidět, ale ČSD už obráceně nedám a budu muset použít červený fix a stínování zkusit dotvořit. Až budu dělat další vůz, tak už to předem vychytám. Důlky pro kola jsou všelijak. Zkusil jsem to dohonit zvětšením otvoru pro pouzdro a jeho posunutím, ale není to optimum, neb je to moc tenké a není kde odebírat materiál. Také mi nepasovaly orig. kinematiky - musela by se odbrousit šikmina na bocích(není problém), ale stejně jsem tam dal Peho.Také jsem odbrušoval část špalků, aby to nedřelo o dvojkolí. Trochu dost chybek u stavebnice za 500,-Kč, kde nejsou ani dvojkolí. Kdyby obsahovala dvě sady obtisků, také by se nic nestalo. Je to korunová položka a spousta průměrných bastličů by to jistě ocenila. Základem je nalepit dobře a přesně podélníky, od toho se vše odvíjí.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 11 srp, 2016 6:47 pm

Tak nějak více méně vše potvrzuji. U prvního vozu mám každé dvojkolí usazeno jinak vysoko, takže jsem to musel dohnat různými průměry kol. Je z toho trochu traktor. :-) Všiml jsem si toho pozdě a do hotového modelu se mi už šťourat nechtělo, ty rozsochy jsou dost křehké. Ale ve finále, když člověk projde těmi drobnými úskalími, je z toho myslím pěkný model. Já jsem se na prvním voze učil, druhý šel lépe. U jednoho mi v balení chyběly obtisky a na leptané planžetě schůdky, ale ke cti Martina Dvořáčka nutno vyzdvihnout, že opravdu velmi rychle obé zaslal. Ostatně tento přístup je myslím u pánů z Peček běžný, už kdysi jsem řešil problémek se stavebnicí a opravdu byl velmi rychle a ku spokojenosti vyřešen. To se také nevidí moc často. Ale to jsem odbočil. Vozy Ci mám hotové, profík by je asi postavil lépe, avšak já jsem spokojen, líbí se mi. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1469
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Diskuze - novinky TT 2016

Příspěvekod Jacek » čtv 11 srp, 2016 6:49 pm

Radku, příště zkus tento můj obtisk s čísly:
Obrázek
Neobstříhává se, krásně kryje a není rozmazaný
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 889
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků