Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod mizl » úte 17 čer, 2014 9:12 pm

O školství mi ani nemluv ... Vždy když slyším školství, jsem již pěkně na špičkách a napruženej.

Kde jsou ty časy, kdy výuční list měl váhu, kde se na maturitní obory dostali opravdu studenti. Dnes má maturu kdejaký blbec a na výměnu pojistek a nahození jističe v provozu je vyžadováno plynule hovořit anglickým jazykem a nejmenší dosažené vzdělání je maturita. Elektrikář s 20ti letou praxí, který je zkušený a již "Skoro" vše umí utře lusku. Radši vezmou kluka s maturitou a nezkušeného. Hlavně, že jsme se vyrovnali EU.

Kam ten svět spěje ....

Michal

Edit: Protože jsem na češtinu blbec a i když se snažím dávat pozor na pravopisné chyby, tak i přesto se vloudila chyba. Pro puntičkáře a rýpali jsem chybu opravil.
Naposledy upravil mizl dne stř 18 čer, 2014 8:04 pm, celkově upraveno 1
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 18 čer, 2014 10:11 am

Jo, svět se v kravskou p...ču obrací, jak se u nás v Sázavě říká :D

K tomu vyhledávání témat - sám s tím mám tady taky často problém - když dám vyhledávání nějakých slov nebo sousloví do vyhledávače tohoto fóra, často na mne vypadne i víc jak třicet stránek odkazů do všech možných témat - a probírat se tím vším, fakt člověk chut nemá :twisted:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 čer, 2014 10:23 am

No jo,to se nediv.Je dané téma a postupem času se změní v úplné jiné :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod Barbucha » stř 18 čer, 2014 10:36 am

Já bych to shrnul parafrází Wericha. Co modelář, to blbec. Takže všechna témata a příspěvky spolu tak nějak souvisí. O tom blbci jsem celkem přesvědčen, protože to aspoň já slýchám poměrně často.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod czhunter » stř 18 čer, 2014 11:00 am

mizl píše:O školství my ani nemluv ... Vždy když slyším školství, jsem již pěkně na špičkách a napruženej.

No, mladí mají možná ve vzdělání mezery, ale staří zjevně taky. Proto to chce trochu tolerance.

Problém s vyhledáváním je takový, že tohle fórum běží na PhpBB, a PhpBB má pěkně blbé vyhledávání.
Já třeba když chci něco najít na tomto fóru, tak to radši hledám přes Google, protože "místní vyhledávání" mi najde leda prd (respektive - buď nic, nebo stovky nesmyslně seřazených výsledků).


Edit: Podle mě by obecně každá taková myšlenka měla sloužit ne jako kritika nováčků (a "mladých"), ale hlavně jako zamyšlení, jak jim tedy fórum může vyjít vstříc. Nebudeme předstírat, že je fórum univerzální platforma, kde se dá lehce zjistit všechno. Naopak - fórum je obecně poměrně omezená platforma. Neslouží ke shromažďování hodnotných informací (k tomu slouží wiki), nedá se použít jako multimediální databáze (schválně - podívejte se třeba do 3 roky starých témat, kde jsou nalinkované fotky třeba z Rajčete - tak ve 3/4 už ty fotky dávno nejsou. Co se z toho nováček dozví? Samozřejmě nic), není vhodná k souvislé publikaci (k tomu jsou blogy a weby).

Je třeba se smířit s tím, že fórum slouží jako zásoba informací s krátkou dobou trvanlivosti (delší než třeba chat, ale kratší, než wiki), řádově - informace starší než rok jsou na fóru prakticky bezcenné. Tak je třeba se k této platfomě chovat, a nenutit někoho hledat v 5 let starých tématech, kde většinu nenajde, a zbytek už třeba nebude pravda.
Naposledy upravil czhunter dne stř 18 čer, 2014 7:10 pm, celkově upraveno 1
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 567
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Stavby a modely f. Šikulové - postřehy, fotky, zkušenost

Příspěvekod BohousP » stř 18 čer, 2014 1:02 pm

czhunter píše:Problém s vyhledáváním je takový, že tohle fórum běží na PhpBB, a PhpBB má pěkně blbé vyhledávání.
Já třeba když chci něco najít na tomto fóru, tak to radši hledám přes Google, protože "místní vyhledávání" mi najde leda prd (respektive - buď nic, nebo stovky nesmyslně seřazených výsledků).


Naprostý souhlas ...
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2937
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod peter_vy » stř 18 čer, 2014 4:59 pm

Opäť niečo k cenám modelov: http://www.ebay.de/itm/Tillig-Doppelsto ... 58b020861f . Nech si každý urobí úsudok sám!
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod j p » stř 18 čer, 2014 6:16 pm

peter_vy píše:Opäť niečo k cenám modelov: http://www.ebay.de/itm/Tillig-Doppelsto ... 58b020861f . Nech si každý urobí úsudok sám!


Na obrazku je ovsem stara verze BTTB.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod Barbucha » stř 18 čer, 2014 6:40 pm

Jo, to je starej šrot. Občas to nechápu, ale němečtí soudruzi to někdy nakupují za pro nás neuvěřitelné ceny. Na druhou stranu nové věci se dají pořídit za lepší cenu. Občas je to mimo mé chápání :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod olik » stř 18 čer, 2014 9:13 pm

Nevim,ale ja tam ctu ze je to NOVE a novinka 2014 :lol: :lol:
Ja cekam az to daji za 80 € jako ty nemecke,co treba vyprodava shop ELRIWA :roll:
olik
 
Příspěvky: 167
Registrován: úte 01 úno, 2011 6:01 pm

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod Barbucha » stř 18 čer, 2014 9:26 pm

Nojo, to jsem neštudoval, ale to co je na fotce je staré :-)
https://www.elriwa.de/produkte/wagen/spur-tt/personenwagen/tillig/69832/tillig-01357-4-teiliger-doppelstockzug-csd-ep.iii
Elriwa má aspoň aktuální foto, zas ta cena…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod Tomáš » čtv 19 čer, 2014 10:31 am

Obávám se ovšem,že i ta cena "přepracovaných" patráků Tillig ČSD je poněkud mimo... Za cca 3600kč to přece nemůže mít běžného kupce. Bohužel opět se tato cena promítá i do ceny starých BTTB patráků. Není to tak dlouho co se dala čtyřdílná souprava BTTB koupit ve slušném stavu za 500-600kč. Nyní se pohybují výrazně nad 1000kč.... Já si už jednu jednotku "zgenerálkoval" dle stránek MojeTT
http://www.mojett.cz/?p=1301
A druhou si udělám podle dalšího super návodu
http://www.mojett.cz/?p=20624
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod nadkachna » čtv 19 čer, 2014 11:00 am

Však oni zase pěkně spadnou dolů, až přijde na trh toto:
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=16&t=7886#p135617

Tillig teď klasicky hraje na notu nedočkavců, kterým stačí tovární potisk na obstarožní hračkovité kastli. Že by Arnold cenu nějak zásadně nadsadil pochybuji a i kdyby to bylo o pár eur dražší, rád si připlatím.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 392
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 19 čer, 2014 1:37 pm

Smůla je, že od Arnolda se těžko dočkáme modelu ČSD. A na to právě Tillig sází. Ale ta cena je fakt mimo realitu. Včera vydal Eurostat graf porovnávající procentuální výši HDP na hlavu v porovnání s průměrem EU. Německo 124% a ČR 80% průměru EU. Proto je "logicky" třeba pro čechy vše pořádně osolit a pak se budeme divit, že takovou cenu nejsou modeláři ochotni akceptovat.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Ceny modelů ...... (a jiné plky)

Příspěvekod TTmili » čtv 19 čer, 2014 2:11 pm

No ono ani u Tilliga jsme se nedočkali ničeho jiného, než ČSD popisu, a na to mám svůj názor. Navíc za tuhle cenu. Nechci být prorokem špatných zpráv, ale myslím že tyhle vozy budou dlouho ležet na skladech. A to i pokud se je Tillig rozhodne dělat jako DR a podobně. Od Arnoldu se sice asi nedočkáme ani ČSD popisu, natož správných čel (jako u Rivarossi v H0), ale rozhodně budu radši zaslepovat okno a upravovat větráčky u rozměrově přesného vozu, technicky na úrovni dnešní doby (kinematiky, pořádné měchy, výsuvné schůdky, atd.) než abych to samé dělal u podobně drahé parodie na patráky i když už s hotovými ČSD popisy.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1689
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků