TT Tramvaje

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Ivan » pát 10 kvě, 2024 2:32 pm

Nejen čumáku, ale i bočnic a dveří to má rozhodně blíže T1.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1714
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Bela1 » pát 10 kvě, 2024 7:38 pm

Ahoj.
Dělal jsem to podle výkresu na T3. Pravda světlo to má spíše jako T2. U T1 jsem nikde neviděl křídla (paprsky) u světla, většinou ani výřezy na podvozky.

Tady máte T1 - nemá křídla u světla a nemá výřezy, navíc má jiný držák čísla linky.
Snímek obrazovky 2024-05-10 204320.png

Tady je T2 - taky nemá výřezy, má křídla u světla a pro fajnšmekry je to model 6002, která má tyčový pantograf.
Snímek obrazovky 2024-05-10 205051.png

Znám jen T3R, která neměla výřezy.

Takže T1? Nevím, nevím.

I na foto T1 i T2 je čitelný VSTUP, VÝSTUP, VÝSTUP :) .

Ještě, že si nikdo nevšiml, že tam nemám nárazník a žlutou střechu. Ale jak jsem psal je to můj pokus o T3 TT.
Bela1
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 lis, 2017 8:11 pm

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Pavel-HP » pát 10 kvě, 2024 8:01 pm

TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 11 kvě, 2024 12:10 am

Bela1 píše:Tady je T2 - taky nemá výřezy, má křídla u světla a pro fajnšmekry je to model 6002, která má tyčový pantograf.

Proti teto formulaci bych si dovolil protestovat. Zadny "tycovy pantograf" neexistuje.

Tramvaj na fotce na tycovy sberac s kladkou. Tramvaje mohou mit samozrejme i jine sberace - lyrovy, pantografovy, polopantografovy, ale tycovy pantograf fakt ne.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 146
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Bela1 » sob 11 kvě, 2024 8:36 am

Ahoj.

Máte pravdu. Tyčový pantograf je nesmysl. Je to něco jako - přijel na bílém vraníku.
Pantograf musí mít alespoň 4 tyče. I když pantograf byl původně zařízení pro zmenšování / zvětšování obrazů. Pak se to přeneslo na elektrické samohyby.
Tyčový sběrač, stejně jako pantografový sběrač je také podivný. Sběrač je buď kladka nebo smykadlo. Je to něco jako kolektor. Tyč, nebo pantograf je jen nosná konstrukce. Takže sběrací kladka s tyčí?
I pantografová jednotka je podivná. Lepší je vlaková jednotka s pantografem...

Děkuju za opravu a každý názor.

Nicméně, když chcete s někým diskutovat, je slušnost alespoň pozdravit (až na výjimky).
Já vím, ono u tisíců příspěvků to unaví. Ty příspěvky jsou však velmi často: Jé, to se mi líbí. Já to chci taky. A co tohle? Vypadá to velmi dobře. Držím palce.
Bela1
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 lis, 2017 8:11 pm

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Colonel32 » sob 11 kvě, 2024 9:57 am

Bela1 píše:Nicméně, když chcete s někým diskutovat, je slušnost alespoň pozdravit (až na výjimky).


Problém je, že slušnost je sociální konstrukt, který nemá oporu v přírodních zákonech.

Když si každý z nás natočí vodu z kohoutku nebo napumpuje ze studny, tak mu ta voda začne při nula stupních mrznout a nikdo se nepouští do debat, jestli by bylo slušné, aby začala mrznout až při mínus sedmi, ale v mezilidských interakcích je spousta věcí extrémně subjektivní.

Já třeba považuju "zdravení" v rámci internetové příspěvkové diskuse za natolik redundantní pro ostatní čtenáře, že jako slušnost vnímám spíše pravý opak, tedy nezdravit. Naopak za slušnost považuji, když člověk píše věty s velkými písmeny na začátku, tečkami na konci, přečte si to po sobě, opraví si překlepy. Pokud cituje cizí příspěvky a nějak do toho zasahuje, zkontroluje si, že citovaný text začíná příkazem "quote" v hranatých závorkách a končí příkazem "/quote", náhledem si zkontroluje že to opravdu vypadá tak jak by mělo, místo aby rovnou odentroval to první, co mu z klávesnice vylezlo.
Colonel32
 
Příspěvky: 874
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Jan+Bjoern » sob 11 kvě, 2024 12:31 pm

Bela1 píše:Ahoj.

Máte pravdu. Tyčový pantograf je nesmysl. Je to něco jako - přijel na bílém vraníku.
Pantograf musí mít alespoň 4 tyče. I když pantograf byl původně zařízení pro zmenšování / zvětšování obrazů. Pak se to přeneslo na elektrické samohyby.
Tyčový sběrač, stejně jako pantografový sběrač je také podivný. Sběrač je buď kladka nebo smykadlo. Je to něco jako kolektor. Tyč, nebo pantograf je jen nosná konstrukce. Takže sběrací kladka s tyčí?
I pantografová jednotka je podivná. Lepší je vlaková jednotka s pantografem...

Děkuju za opravu a každý názor.

Nicméně, když chcete s někým diskutovat, je slušnost alespoň pozdravit (až na výjimky).
Já vím, ono u tisíců příspěvků to unaví. Ty příspěvky jsou však velmi často: Jé, to se mi líbí. Já to chci taky. A co tohle? Vypadá to velmi dobře. Držím palce.


Vazeny pane kolego
Nebylo mym umyslem byt k Vam neslusny, ba prave naopak. Pokud povazujete muj komentar za neslusny, tak se Vam timto omlouvam. Ja se vzdy snazim udrzovat v diskusich slusny ton - i v pripade, kdy s nekym nesouhlasim. Nicmene osloveni na zacatku reakce dosud nikomu nechybelo a ani ostatni diskutujici jej prilis nepouzivaji. Kdybych Vam posilal soukromou zpravu, tak ta by pochopitelne byla s oslovenim. Na druhou stranu ja povazuji za neslusne, kdyz nekdo tyka neznamym lidem (coz neni Vas pripad).
Co se tyce zarizeni, ktere se jmenuje pantograf, tak krome Vami zminovaneho zmensovani ci zvetsovani obrazu se pantrograf pouzival take k zajisteni rovnobeznosti. Ja sam jsem sve prvni technicke vykresy kreslil na starem rysovacim prkne s pantografem.
Co se tyce definice sberace, tak (alespon tady) je sberac chapan jako cele to zarizeni urcene k odberu proudu z troleje, tedy tyc s kladkou nebo pantograf s lizinami.
Preji Vam hezky den!
Jan P.
Jan+Bjoern
 
Příspěvky: 146
Registrován: stř 22 led, 2020 6:09 pm

Re: TT Tramvaje

Příspěvekod Bela1 » ned 12 kvě, 2024 9:02 am

Zdravím Colonel32 a Jane.
Toto téma je o tramvajích, takže jen krátce.
Já jsem se narodil před internetem a s kluky i holkami jsme se zdravili. Pak bylo to ostatní. Teď na internetu leckdo veřejně vystavuje své skoro nebo úplně nahé fotky (videa). Tak tohle za mě opravdu ne. Až tam se v internetové diskuzi zatlačit nenechám.
Samozřejmě si to po sobě přečtu, na náhledu kontroluji, jestli fotky jsou tam, kde mají... Nevadí mi jenom to (je to asi můj problém), že někdo nepozdraví, nebo neosloví dotyčného jménem, nebo uživatelským jménem.
Když např. do reakce někdo dá link bez jakéhokoli komentáře, tak nevím, co si mám myslet. Prostě někdy se ozvu.
Ani já si na formality moc nepotrpím, ale člověku, na kterého reaguji poprvé, raději vykám.

Děkuju za upřímná slova.
Svoje uživatelské jméno jsem si přenesl z jiných diskuzí.

Vojtěch.
Bela1
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 lis, 2017 8:11 pm

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: proky1 a 16 návštevníků