Igra - Šikulové

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Igra - Šikulové

Příspěvekod Houmr » pon 07 říj, 2013 4:47 pm

Tak jsem si koupil jednu Tatru od bývalé firmy Igra, dnes již tedy vlastně model od Šikulů.
Na Tatře jsou komplet nové tisky opradvu kvalitní a co se týče forem, tak tam se nic zásadního neměnilo, pouze došlo k důkladnému očištění a přeleštění formy. Zásadní úpravy se budou po dotazu u výrobce dělat až na Avii. Téma jsem založil spíše z důvodu diskuze k modelům od Igry, Šikulů co by se nám modelářům mohlo víc hodit, popřípadě co by se dalo na modelech vylepšit, nebo udělat za nové modely. Popřípadě i k diskuzi s výrobcem před uvedením nějakého modelu do výroby.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 07 říj, 2013 4:55 pm

No nevím, minulou sobotu jsem držel v ruce modely tater od JMPK a to je uplně jiný level než jakýkoliv vylepšování starýho igra hnusu n :!: Dtto vím že se chystá i rezinová "super" Avie takže kupovat "staré" Igry může jen masochista nebo sběratel věrný značce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod George V. » úte 08 říj, 2013 4:11 am

...no jo, ale on je to i jiný level cenový. Dát za resinovou stavebnici totéž nebo více, co za hotový lisovaný model :?: :?: :?:

Já si myslím, že původní modely od Igry jsou jako doplněk (českého) kolejiště dostačující. Co mne na některých nejvíce "štvalo" jsou téměř neprůhledná okna.

Problémem Šikulů je cena těchto modelů, která se posunula do hodnot, kde se pohybuje třeba Herpa, nebo Rietze. A to už je trochu jiný level. Já nemám problém ty peníze za to dát, ale ta kvalita musí trochu odpovídat. To znamená ty modely předělat trochu více - dokonale vyleštit okna, doplnit na ně stěrače a zrcátka, kde je to třeba, tak vylepšit interiér, předvrtat díry pro zrcátka (pokud nebudou dosazena rovnou z výroby), nové propracovanější ráfky, gumové pneumatiky atd.

A jako nové modely bych přivítal Š706 MT, MTS, T813, T815 8x8, T111, Praga S5T a určitě autobusy ŠM,ŠL,ŠD,C73x a pak třeba traktory Zetor 6911, 6945, 12011, 12045, LIAZ
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3203
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod vorisekml » úte 08 říj, 2013 9:18 am

Mě by se hodilo když by modely nabízely za lidovější/původní/ cenu jako stavebnice/viz Herpa minikit/, bez potisku. Na moje přestavby byla igra zlatá a dalo se domluvit že model nebyl slepený. Naštěstí toho mám doma nasysleno.... Ale jinak ta tatra hezký, ovšem nic co bych nezvládl.
Chybí jakýkoliv starší autobus, tady vidím mezeru na trhu.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 08 říj, 2013 11:42 am

Po pravdě - na původní tatra-igře se musí předělat celá kabina (naštěstí ji nabízí Hauler), kola (opět Hauler), doplnit lepty (Hauler) a to nemluvím o hooodně zjednodušeným podvozku - takže třeba právě JMPK stavebnice je nakonec v nižší ceně než Igra-tatra doplněná o výše uvedené doplňky, které jsou bohužel nutností, navíc při rozborce Igra modelu hrozí jeho poničení diky "pevnému" lepidlu... Místo předělávání starých shitů by bylo rozhodně lepší pustit se do něčeho co nikdo v ucházející kvalitě nenabízí - takže škoda 1203, autobusy řady RTO, ŠM/ŠL. Vše ostatní dělá v super kvalitě ICAR nebo MM Brno nebo JMPK.

Proč si na svoje kolejiště, do kterýho v touze po modelovosti investujeme obrovské částky (foliáže, dokonalý sloupy trakčního a el vedení, motorický přestavníky plus funkční vahadla výhybek, mašiny a vagony doplněný extra detailama aj aj), dávat modely aut, který už jsou přes patnáct let za zenitem - bez doplnění lepty a devadesátiprocentní předělávky to bude totiž na tom našem kolejišti vypadat v porovnání s tím ostatním jako břídilská nedotažená dětská hračka!

Pokud tedy chceme mluvit o modelech Igra/Šikulové - tak modely jen jako stavebnice doplněné lepty, dekály, figurkama řidičů plus novýma kolama. Nebo už hotové s tím vším v předchozí větě uvedeným, ale za cenu pod úrovní modelů Herpa/Rietze, barvené, s spz a logama firem odpovídajícím reálu a s figurkama... Z Igry se prostě Herpa nebo Rietze kvalita udělat bez kompletní předělávky nedá...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod dnovy » stř 09 říj, 2013 1:48 pm

Když jsme u toho, nevíte někdo dělá hotové autobusy karosa? Viděl jsem nějaké na aukru ale jinak nikde na e-shopech nemůžu nic najít...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 09 říj, 2013 2:50 pm

Karosa - tím myslíš ŠM nebo řadu 731 a výš? Co vím tak šm je od RA - ale nic moc, co kus to originál a nejhorší na tom je acetátová "okenní" folie utopená dva milimetry od hrany kastle. Ty "nové" karosy (731 etc) pak se at už hotové nebo jako stavebnice daly koupit tady http://www.happymodel.cz/modely-aut-a-a ... trolejbusy nebo v případě nízkopodlažáku Karosa/Renault tady - http://www.mb-modely.eu/index.php?optio ... =8&lang=cs
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Ronoath » stř 09 říj, 2013 5:30 pm

Neměl by někdo foto, jak skutečně vypadají ty Citybusy od MB? Dle jejich obrázků se mi jeví, že čelo vůbec neodpovídá.

Ad Šikulové - plánuje se i výroba Liazky s novou kabinou, jak ji v 90. letech modernizovali? Od Igry ji nemůžu sehnat, a na foto nevypadala zle.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod viky » čtv 10 říj, 2013 4:43 pm

Já bych uvítal modely aut osobních, nákladních,autobusů a trolejbusů ze 70,80 a 90 LET. Myslím si že by nás bylo víc. Hlavně kultovní ŠM,ŠL,ŠD, TR9, TR14, TR15, B 731,C 734, B 741, LC 735, trambusy, Š100,Š120,erka atd. Věčina těchto modelů se vyrábí různými technologiemi ale bohužel moje proporční vnímání má s těmito modely problém :D
Co se týče tater od Šikulů tak na jednu stranu to je dobrý tah ale na druhou stranu ta cena je velice neadekvátní. Pravděpodobně díky německému spolumajiteli. Nemám problém dát 1500 kč za nový a kvalitní!!! model bai ale 350 kč za starý model tatry je na mě moc :( Kdyby se prodávala stavebnice tatry za 100-150kč, nebo hotový model do 200 kč tak budiš. Tatry jsou mojí srdeční záležitostí ale abych kupoval polotovar za 350kč tak to je na mne moc :)
viky
 
Příspěvky: 203
Registrován: sob 20 říj, 2012 2:06 pm

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod dnovy » ned 13 říj, 2013 7:36 pm

Není někde dostupná katalog RA došlý? Já jej na webu nikde nenašel, jen různé e-shopy vždy nabízí něco z jeho produkce...
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Vladimír_B » ned 13 říj, 2013 7:45 pm

Pokud by Vám stačil pouhý výčet bez obrázků: http://www.happymodel.cz/ceniky/cenik?vyrobce=dos
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod dnovy » ned 13 říj, 2013 8:58 pm

Vladimír_B píše:Pokud by Vám stačil pouhý výčet bez obrázků: http://www.happymodel.cz/ceniky/cenik?vyrobce=dos



ty stránky jsme viděl, hledám právě kompletní katalog včetně obrázku. ale i tak děkuji za snahu
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod marwin » pon 14 říj, 2013 8:30 am

dnovy píše:Není někde dostupná katalog RA došlý? Já jej na webu nikde nenašel, jen různé e-shopy vždy nabízí něco z jeho produkce...


Tady je mala tapeta
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 676
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod dnovy » pon 14 říj, 2013 6:02 pm

marwin píše:
dnovy píše:Není někde dostupná katalog RA došlý? Já jej na webu nikde nenašel, jen různé e-shopy vždy nabízí něco z jeho produkce...


Tady je mala tapeta
Obrázek

Obrázek

Obrázek



super. díky
dnovy
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 29 lis, 2009 12:13 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Igra - Šikulové

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 15 říj, 2013 7:19 am

to dnovy. opravdu je nutné "citovat" OBRÁZKY?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Další

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků