Klub snílků

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Klub snílků

Příspěvekod Střelec » pát 20 říj, 2023 6:35 am

Několik variant 310.0 se sice dělá (snad italská výroba, mívá je Muras), ale bohužel jde o celokovové malosériovky v příslušných cenových relacích tisíců euro. Taky bych si nechal líbit cenově dostupné provedení. V tomhle směru má Locolab připravenou 3d tištěnou kastli, ale bohužel už řadu let čekají na slíbený pojezd. Nenašel by se tu někdo, kdo by tiskl dobře vypadající 3d třistadesítkové kastle a masky na rám na pojezd Br89 FLM/Roco? To totiž u Locolabu dělat nechtějí...
Střelec
 
Příspěvky: 1691
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Klub snílků

Příspěvekod Střelec » pon 03 čer, 2024 6:45 pm

Tak Locolab spustil produkci stavebnice kastle 310.0 na konkrétní stavebnici pojezdu (viz info ve stavbách lokomotiv). Cena obou stavebnic je dobrá, dá se to nakombinovat i s dostupnými mosaznými doplňky (pak už ta cena tak veselá nebude), ale pojezd ze stavebnice je bohužel mimo moje (a nejen moje) technické schopnosti a možnosti. Takže by to chtělo, aby někdo nabídl hotový pojezd.
Střelec
 
Příspěvky: 1691
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Klub snílků

Příspěvekod Kulsud » úte 04 čer, 2024 6:39 am

Viděl jsem, moc krásné a hlavně určitě stopro funkční. Nicméně i výrobce pojezdu upozorňuje, že stavba je poměrně náročná a pouze pro vyvolené šikovné modeláře.
Kulsud
 
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Klub snílků

Příspěvekod Střelec » úte 04 čer, 2024 6:33 pm

Pokud se najde někdo, kdo dá za rozumnou cenu pojezd z té stavebnice dohromady, tak by se to asi vyplatilo koupit "na placato" a nechat si pojezd sestavit, zatímco bych dělal na kastli.
Střelec
 
Příspěvky: 1691
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod nem.str » úte 09 črc, 2024 12:45 pm

477.0 a 475.1

nejedná se o limitky a ani o celokovové modely v řádu několika desetitisíc, cena cca do 20 000,- Kč doufejme, firmy v šuplíkách mají poklady, je jen otázkou rozhodnutí co a kdy vytáhnou
Přílohy
475.jpg
477.jpg
Naposledy upravil nem.str dne úte 09 črc, 2024 8:41 pm, celkově upraveno 1
nem.str
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod fousek » úte 09 črc, 2024 1:58 pm

A kdo bude výrobce?
Předpokládám, že PIKO to být nemůže. Ti mají dost práce s EM475.1 a Pomerančem, kteří tady někteří snílci avizovali.
fousek
 
Příspěvky: 478
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod Martin70 » úte 09 črc, 2024 8:11 pm

Tak záleží v kterém roce ta budoucí pětiletka začíná? :?: :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod StandaR » úte 09 črc, 2024 8:18 pm

A tak ta maloseriovka Papoušků i Šlechtičen v plánu je ne? Minimálně jsou k předobjednání na AMB.. takže pokud bych na ně mohl 5 let šetřit, tak možná... ale i tak bych asi upřednostnil několik (možná i deset) jiných lokomotiv. Tím samozřejmě neříkám NIC proti těm modelům. Jsou nádherný, Papouška jsem měl možnost vidět i v reálu a člověk měl i strach okolo toho dýchat. Pro sběratele a milovníky absolutní paráda, pro "kobercáka" jako já, bohužel už né taková bomba

Já osobně tak trochu doufám že Roco vydá znovu G10 KPEV, a kdyby k tomu těch "zelených" udělali víc, tak se nenaštvu. Myslím že ta G10 není až tak nerealistická jako představa Roca, že se vrhne na Papouška
dřive Abe Simpson
StandaR
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod Vážňas » stř 10 črc, 2024 8:52 am

.
fousek píše:A kdo bude výrobce?
Předpokládám, že PIKO to být nemůže. Ti mají dost práce s EM475.1 a Pomerančem, kteří tady někteří snílci avizovali.


Co mi říkal majitel obchodu masinky.cz, když jsem s ním chvíli zpátky prohodil řeč, tohle bude záležitost MäTrixu. Byl totiž u něj jejich obchodní zástupce a zrovna o těchto dvou řadách mluvil. O pětasedmě borec mluvil konkrétněji, že by mohla být v bližší době, papagáje jen zmínil, že je v pořadí...
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod A2C » stř 10 črc, 2024 10:10 am

To, že Piko teraz ešte nevyhodilo Pomaranča má svoj dôvod, koniec koncov v pôvodnom pláne bol až na rok 2025, ale niekto si myslel, že to posúria keď už MTB urobilo svojho. No evidentne informácie boli nie úplne presné, dajme tomu.
Čo sa týka Trixu tak tam to vidím na 556.0 majú na to všetko.
A čo budú robiť okrem toho, no zrejme sa pustia do konštrukcie veľkých pár. 475.1, 498.0 sú tak nejako očakávané.
U papagája boli tiež videný ľudia avšak nevie sa presne ktorá to bude firma.
V prvom rade bola info zo zákulisia, že 556.0 bude Brawa a 477.0 bude Trix, avšak to mi príde ako nelogické a skôr to vidím naopak, hlavne preto, lebo Brawa nemá ani BR52 ako zdroj pojazdu.
Dostal som info od jedného zo zástupcov firiem, že sa praktikuje výmena tričiek keď chlapci idú omeriavať modely.
Chápem, že chcú mlžiť, no príde mi to také hlúpe... Keby Roco posielalo ľudí ktorý si nahodia tričká Piko... podľa mňa je to detinské.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1680
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod nem.str » stř 10 črc, 2024 11:08 am

A2C píše:To, že Piko teraz ešte nevyhodilo Pomaranča má svoj dôvod, koniec koncov v pôvodnom pláne bol až na rok 2025, ale niekto si myslel, že to posúria keď už MTB urobilo svojho. No evidentne informácie boli nie úplne presné, dajme tomu.
Čo sa týka Trixu tak tam to vidím na 556.0 majú na to všetko.
A čo budú robiť okrem toho, no zrejme sa pustia do konštrukcie veľkých pár. 475.1, 498.0 sú tak nejako očakávané.
U papagája boli tiež videný ľudia avšak nevie sa presne ktorá to bude firma.
V prvom rade bola info zo zákulisia, že 556.0 bude Brawa a 477.0 bude Trix, avšak to mi príde ako nelogické a skôr to vidím naopak, hlavne preto, lebo Brawa nemá ani BR52 ako zdroj pojazdu.
Dostal som info od jedného zo zástupcov firiem, že sa praktikuje výmena tričiek keď chlapci idú omeriavať modely.
Chápem, že chcú mlžiť, no príde mi to také hlúpe... Keby Roco posielalo ľudí ktorý si nahodia tričká Piko... podľa mňa je to detinské.


tak 475 s velkou pravděpodobností od Trixe a 477.0 bude od jiné firmy, ale Brawa ne, počkejme na konec ledna/začátek února s katalogy
nem.str
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod Aleson » stř 10 črc, 2024 11:32 am

Tak nevím - bylo potřeba na tyto úvahy a hypotézy zakládat nové vlákno, když o kousek níž je příhodný "Klub snílků" ? Už to tady bylo všechno X-krát. Zaručené zprávy o "Štokrovi", na kterého má dnes už pojezd kde kdo, tajnosnubné náznaky o výrobě velkých parních lokomotiv, téměř zaručené zprávy typu "jeden pán povídal", pozorování oměřování té či oné lokomotivy tou či onou firmou.... Myslím, že daleko uvěřitelnější je pozorování UFO 8). A naopak o jedničkovém Albatrosovi od Trixe se nikde nic ani nešustlo :-/ .... Ale já vím, je fakt horko, hrozí úpal, úžeh, okurková sezóna je v plném proudu, dokonce i fata morgána by se mohla objevit ..... :mrgreen: Tím nechci říct, že se nějaká ze zmiňovaných lokomotiv někdy někde nemůže objevit, jen bych raději něco jistějšího a konkrétního, než tyhle pohádky o mašinkách .
Aleson
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod fousek » stř 10 črc, 2024 12:37 pm

Souhlas. Vlastnictví podkladů ještě neznamená, že se daný model bude vyrábět. Třeba takové Roco má podklady na 380 a na laminátku. Ale nedává smysl to vyrábět.
fousek
 
Příspěvky: 478
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Modely H0 budoucí "pětiletky"

Příspěvekod A2C » stř 10 črc, 2024 8:58 pm

fousek píše:Souhlas. Vlastnictví podkladů ještě neznamená, že se daný model bude vyrábět. Třeba takové Roco má podklady na 380 a na laminátku. Ale nedává smysl to vyrábět.

Keď Roco za posledné roky dajako stále spinká a ako ospalá opoždená princezná na tripe robí blbosti tak sa niet čomu diviť, že podklady na laminátku alebo 380tku si môže hodiť do archívu a skúsiť to v tak za 15-20 rokov. Ak ešte budú existovať.
Tie posledné kúsky od Roco čo predvádza si môžu kľudne nechať a dajako ani nemám potrebu aby sa Roco prebudilo z spánku Šípkovej Růženky.
Ani toho čmeldu 771 neboli schopný realizovať, aj keď som to priamo ich zástupcovi písal keď sa pred 5-timi rokmi pýtali čo by vedeli spraviť s minimálnymi nákladmi...
Kľudne môžu spinkať ďalej a hrať sa na firmu ktorá nedá Český a Slovenský trh Piku. To že si to myslieť budú, je irelevantné.
Stačí sa pozrieť na Roco stránku pre aktuálnu ponuku.
Dajme si aktuálnu ponuku lokomotív.
Začíname na 220€ s T466.2 ktorú po x rokoch po MTB vydalo konečne aj Roco, kto nemá MTB? Veľmi málo z modelárov.
Pokračujeme analógovou T478.1 za 225€, kto nemá po cca 14tich rokoch T478.1 od Roco, MTB? naviac cena dosť výrazne narástla z tých pôvodných 150€. Ja mám 3, koľko ich mám kúpiť aby Roco bolo spokojné? 10? 15?
Pokračujeme T679.1, 230€ analóg... dosť sila. Kto ešte nemá po skoro 20 rokoch Sergeja? Naviac je od Piko, Trix, Gutzold nepočítam...
M152.0 super model, len škoda tých motorov ktoré treba meniť ako ponožky (nebudem sa hádať s ľuďmi ktorým zatiaľ neodišiel) cena 275€ tiež už nie je dajako ľudová...
E469.1 konečne nový model, nebudem sa hádať o jeho predajnom potenciále, hlavne za 295€ analóg... no comment...
Pokračujeme s T466.2 s zvukom za 345€... nárast 125€ oproti analógu je dosť sila, kedysi rozdiel bol cca 70€ či podporovalo rozšírenie digitálu a zvukových modelov, teraz Roco si dáva vysokohorskú prirážku čo predaju rozhodne nepomôže.
mohol by som pokračovať dostať sa k analógovej 354.1 za cenu digitálu s zvukom (áno tak som kupoval OBB verziu) a zaklincovať to M152.0 s zvukom za neskutočných 455€.
Zbytočné, ani sa nebudem rozhorčovať aká banda šialencov tam sedí, len vezmem biely kapesníček a zamávam im... Pápá Roco.

Takže prosím nech Roco už radšej nerobí ČSD modely, radšej nech si ľahne k večnému spánku.

K tým fiktívnym modelom do ďalšej 5 ročnice, aby som nebol tak brutálne Offtopic.
498.1 od Trixa bol ako zjavenie, avšak zasvätený okolo 498.104 vedeli, len mlčali. Aj preto teraz je šum, ale nie je nič jasné čo by vedelo identifikovať pôvodcu fámy jedna bába povídala.
Ja sa naopak teším na 556.0 očakávam, že Trix nepremešká príležitosť pretože na to prakticky všetko má, 498.1 je robená stavebnicovo, takže jednotlivé diely myslím vedia použiť aj na Štokra.
Informácie o 475.1 beriem ako šum na zakrytie faktu, že príde práve 556.0 pretože bolo by nelogické nevyužiť diely ktoré už majú a robiť nanovo 475.1. To by mi nedávalo zmysel.
Čo sa týka ostatných šumov ako EM475.1 netuším odkiaľ to pochádza. Čo, ale dajako sa šíri "éterom" je M131.1 a T334.0 od MTB. Tak na to som celkom zvedavý.
Pomaranč od Piko už mal byť, kto vie čo sa tam stalo, možno nestíhali prípravu, možno zistili, že MTB to celkom dobre zvládlo a tak to prepracovávajú aby boli o triedu či dve lepší, alebo nechávajú vyhniť trošku trh, aby sa zvýšil dopyt o rok či dva. Uvidíme v 2025. Možno zdroje kecali a ja budem s obtiažami loviť T678.0012 a T679.1019 od MTB :D
477.0 netuším od koho bude, ale snáď budú rozumný a spravia ho s malými vaňami aj keď boli obzerať 477.013 aj 477.043 či 60, pravdepodobne si prídeme na svoje fanúšikovia oboch prevedení :)

Čo sa týka 475.1, 498.0. 486.0, 387.0 to je skôr do skupiny klub snílkú, aj keď pred 15timi rokmi, ba ešte aj pred 5timi rokmi sme si mysleli, že 498.1 nikdy ako sériový model nebude, tak sa necháme prekvapiť. Kto vie, možno pôjdu cestou lokomotív z 2ep. ktoré boli aj pod DRG za 2sv. kedy ste mali protektorát a mašiny prešli pod Nemcov, čo by vedel MäTrix využiť aj na rozšírenie zbierok svojich verných pre kolekciu lokomotív DRG. Necháme sa prekvapiť :)

Ja by som si teraz stavil na Štokra. Papagáj by ma potešil, ale dávam tomu menšiu nádej.

Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom za mučenie dlhým textom v Slovenčine :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1680
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Klub snílků

Příspěvekod Aleson » čtv 11 črc, 2024 8:24 am

Omlouvám se A2C, ber to s trochou nadsázky, ale pro mě největším přínosem celého toho povídání byla právě ta lekce Slovenštiny .... :D A to myslím opravdu bez ironie.
Naposledy upravil Aleson dne čtv 11 črc, 2024 2:35 pm, celkově upraveno 1
Aleson
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kuyon a 6 návštevníků