Novinky H0 2014

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Barbucha » pon 10 lis, 2014 6:21 pm

George V. píše:...hezké. Ale vzhledem k ceně objednávám, až uvidím fotku :)


Ani bych se nebál:
http://www.lsmodels.com/Pages/General_F/Home_F.htm
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod mnitka » pon 10 lis, 2014 6:50 pm

George V. píše:...hezké. Ale vzhledem k ceně objednávám, až uvidím fotku :)


Několik modelů LS Models vlastním a skutečně není se čeho bát. Rozhodně doporučuju reagovat včas, pokud to bude jednorázová serie tak se po ní jen zapráší :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod mnitka » pon 10 lis, 2014 6:52 pm

Obrázek
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Jezevec Pepa » úte 11 lis, 2014 12:13 pm

mnitka píše:
George V. píše:...hezké. Ale vzhledem k ceně objednávám, až uvidím fotku :)


Několik modelů LS Models vlastním a skutečně není se čeho bát. Rozhodně doporučuju reagovat včas, pokud to bude jednorázová serie tak se po ní jen zapráší :!:



Mám stejné zkušenosti, je nutné modely objednat. O kvalitu se nebojím. Mám cca 30 modelů a jsem nad míru spokojen :D
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 11 lis, 2014 2:20 pm

Hadgs ČD Cargo od MTB:

Obrázek
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod mastanec » úte 11 lis, 2014 4:55 pm

Michal Dalecký píše:Hadgs ČD Cargo od MTB:


http://www.modely.biz/magazin/clanek-nakladni-vuz-hadgs-cd-cargo-od-mtb-model-h0/

Skoda toho, ocenuji ze se MTB snazi dodat nove ceske modely, ale porad predelavat formy? Jasny pojezd mohl zustat temer samy, jen s dolepovacimy vysypkami ale kastle mohla byt cela nova. Jasny jsou to usetreny love, ale zas z jedne formy 2 modely...jine rady a zas s chybama. a kolik za nej chtej? Litr? Takze forma predelana, znamena Zaz/Taes uz nebude pro ty co utreli hubu na hura akci "vagony sou tu mate 14 dni na koupi" lidi taky musi zrat a tudiz si 2x rozmyslim jestli se najim a nebo si koupim modely.
Je mi jasne pane Dalecky a Bana, ze toto je business a kazdy o dela jinak, ale prosim vzdyt to de od jednoho k druhemu a co model je to horsi...
Nechci plivat, ale jestli to takhle pujde dal tak byla berta posledni model MTB co jsem koupil, a lidi neplivali od zacatku, chvala byla, i konstruktivni kritika, ale co si z konstruktivni kritiky MTB vzalo? Kdyz jsem jim poslal mail (slusny, zadnou ofenzivu jsem neposilal) pres jejich web tak m nikdo neodpovedel, kdyz jsem se obratil na Vas (Dalecky) jako obchodnika kvuliva zalepenym svetlum vase odpoved byla "mtb svetla nelepi" > poslal jsem i foto... nojo sak on si to Stanec zalepil sam...


No snad bude mit Bramos vypadat lip s jejich Gags/Hadgs ex. VDV, jizdni vlastnosti nevim, nejspise vsak podobne ostatnim modelum VDV, v tomto mtb asi vede.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________
poznamka k editaci: jeste jednou jsem si to po sobe precetl, trochu jsem se rozlitil kdyz jsem videl vozy poprve, rad bych prodej modelu podporil ale takhle si ho fakt nekoupim, i ty Zaz jsem chtel, uz nejsou...
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Svratka » úte 11 lis, 2014 5:45 pm

Uvědomme si jednu skutečnost. S čím bude dohromady model vozu Hadgs/Zav prodáván, resp. "nabízen obchodníkům"? Se 751.219. A co je to za model? No "skoro" stejnej, jako dělá Roco, žejo? No a kdybych byl vyznavačem "Naprd" nátěrů z dnešních dob, kterou z nich si půjdu koupit? No MTB asi nee. Z toho plyně, že se jich třeba nějak moc urodilo skladem a nějak se jim ani z něj nechce... Takže k ležákovi zas prdneme nějakou novinku a třeba se jich zbavíme... Marketingu páně Báňovi nějak nerozumím. Normální obchodník má snahu prorazit s novinkou a podojit ji, tady se udělá pár kousků čehosi, nějak se to prodá a jde se na další... Hmm?

K samotnému modelu. Je moc pěkná snaha udělat model tolik žádaného typu vozu. Jistě. Ovšem, aby byl model taky hodnotný, musel by odpovídat originálu. Neprahnu po supermodelu za 1900, stačil by slušný za tisícovku. Nojo, ale tento model není modelem vozu Hadgs, je mu jen pouze podobný. Bohužel, po (mnoha) marných snahách a touhách, že MTB se poučí a příští model bude o třídu výš, musím zkonstatovat, že naději je již třeba vkládat do jiných projektů zcela jiných výrobců... Bohužel, trošku mám obavu. Tím, jak MTB nějaký typ vozidla jednou začne dělat (a zprzní), do jisté míry vznikne obava, že se druhý výrobce už zrovna tento vůz nebude chtít dělat. Tím však navždy zůstane mezera v jakési "kompletaci" vozového parku ČSD/ČD v modelu... Není to škoda?

Co nám tu tedy ťypických českých vozidel stále chybí? Es/Vte, El/Vtdr, Lcmp/Otdr, Gags/Za (až 3 typy), Hacgs/Zsa , Hadgs/Zav, Has/Zaz, Raj typ ČKD 1960-63, ovšem i Uacs/Raj z 80.let a další, např. 4osé kotle Jug. i naší výroby z 60.-80.let.

Samostatnou kapitolou je poválečná konstrukce kotlových vozů na jednotném železničním spodku, tedy různé varianty Zekks/Rh, R, Rt, Rth apod. Těch bylo několik desítek různých podob, lišících se provedením kotle, jeho objemem/průměrem, použitím bzdového ústrojí dle údobí výroby (Božič, Dako), výbavou (topné hady, střešní sluneční clona), potažmo tedy i barvou kotle dle určení skupiny ložného zboží... Toto je např. myslím dost velká výzva pro potenciálního výrobce, široká paleta možných provedení při maximu společných dílů poskytuje velkou variabilitu jednotlivých různých katalogových položek (modelů)... Ještě tak, kdyby si tohle někdo přečetl a nechal projít hlavou, že?

Omlouvám se za lehký off topic..., ale vychází to z podstaty...
Svratka
 
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 dub, 2014 7:38 am

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod petr47 » úte 11 lis, 2014 10:48 pm

No, jeho boj, co tu čtu, tak jich asi teda moc neprodá...., rovnou napíši že od MTB nemám jediný model, ikdyž to se asi změní, T 466.0 nikdo jiný nedělá... :( Ale také zde váhám, protože kritiky bylo více než dost... Na druhou stranu, nejsem počítač nýtů, takže já i lecos prominu a asi nás takových bude povícero.... :roll:
Začínám znova po 30 letech...
Epocha III-IV_digitál, Roco Multimaus + Z21+ TC 8.0 Silver
petr47
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 12 pro, 2010 10:00 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Rudolf » úte 18 lis, 2014 6:50 pm

Je tenhle model D 6-1509 ČSD dle reálné předlohy ?

http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... -1509-csd/
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Barbucha » úte 18 lis, 2014 7:03 pm

Rudolf píše:Je tenhle model D 6-1509 ČSD dle reálné předlohy ?

http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... -1509-csd/


Je: http://blabbed2.rssing.com/chan-2766945/all_p1.html
Skvělý provedení.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Barbucha » úte 18 lis, 2014 9:15 pm

forex píše:a je to opravdu Epocha III? ...-1968?

Jezdil do roku 1962 u ČSD. Pak byl používán jako pracovní vůz s generátorem v Nymburce. Je to popsané v tom odkazu, tak to tu nebudu kopírovat.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod Barbucha » úte 18 lis, 2014 10:31 pm

To je fakt, já to nenašel vůbec nikde. Kromě toho jedinýho odkazu. Ale mě zase zajímá verze DR :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod radeksindy » úte 18 lis, 2014 11:03 pm

Vůz byl v tomto provedení plánován už před delší dobou, přepokládám, že JW doplní. Uvedené katalogové číslo 48362 navazuje na poslední verzi DR tohoto vozu. Je to vůz III.epochy, ale nápisová varianta pokrývá jen období do roku 1957, nikoli až do roku 1968.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod flopik » stř 19 lis, 2014 8:49 am

Obrázek

Nákladní vůz Vtr / Piko 54709


- novinky minulého týdne
- Piko classic
- stejná forma jako u předchozí serie modelů (tuším rok 2008)
- IV. epocha
- vnitřní nákladový prostor není naznačen, je vhodné doplnit o náklad
[ H0 | ČSD III-IV epocha | digitál ]
Uživatelský avatar
flopik
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned 08 lis, 2009 3:01 pm

Re: Novinky H0 2014

Příspěvekod greenery » stř 19 lis, 2014 11:19 am

Nejen vnitřek, i poměr výšky rámu k výšce bočnic není dobře - typické PIKO. O hrubosti detailů poplatných stáří formy nemluvě. Vždycky mě vyloudí úsměv na rtech opakované reedice prastarých modelů za neustále rostoucí ceny.
15 let starý Vacek je přesvědčivější.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků