ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Kalimero » pon 08 říj, 2012 2:56 pm

No, nemám to rád, tohle vyrypování a hledání much za každou cenu,to svědčí dle mě o duševní poruše.Mít ji před rokem, pěl bych na ni ódy a ani teď ji nijak zvlášt shazovat nehodlám a tvar oken je mi fakt šumafuk, ale v porovnání s MTB si nemůžu pomoct, ty kozy jsou ploché! A to mi vadí u ženských i u mašiny!(U modelu mám namysli tu svislou dělící rovinu uprostřed při čelním pohledu, obvzlášt při srovnání s konkurencí to vynikne) A já chci ceckatou s kozama, nééé s letištěm!
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod JBr » pon 08 říj, 2012 3:54 pm

George V. píše:...ono dobrých fotek bardotek čistě z boku je jako šafránu, většinou jsou brané šikmo zepředu a tam už se projevuje jev zvaný perspektiva, jestli Vám to něco říká. A tento jev způsobuje, že se při určitém úhlu pohledu může obdélník jevit jako čtverec (a kruh jako elipsa :) ).


Staci si rict...

Obrázek

To okynko u Roco zamraci je proste moc splacle. Ten efekt taky jeste subjektivne zvetsuje to, ze v soucasne podobe .1010 i jeji vrsovicka sestra .1008 maji caru ponoru pretazenou az nad posledni prolis (.1010 az na spodek okynka), kdezto model od Roco pod nej, takze i z tohohle pohledu pri porovnani se soucasnou fotkou ta okynka vypadaji divne (ale tady za to Roco nemuze :)). Relevantni na porovnani by byla asi ex-letohradska 749.011, ale i tam je opticky ten prostor nad a pod okynkem mensi nez na Roco modelu - http://www.prototypy.cz/zobrobr.php?fil ... name=749g1
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » pon 08 říj, 2012 4:31 pm

...na co všechno se ještě nepřijde. Právě mám před sebou tovární čb. fotku T478.1008. Nátěr střechy je přetažen až pod žaluzie v podstatě na linii, kam se běžně lakuje šedá v unifiku a čára ponoru je těsně pod okny. Tak doufám, že toto je opravdu jenom vzorek a serie bude nalakovaná správně. Jinak jsem schopen zrušit objednávku... :mrgreen:
Ten současný nátěr skutečné 1010 je naprosto přesný, tak ať to udělají podle ní!
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod TomBart » úte 09 říj, 2012 6:42 am

George V.: nemohl by jsi nám prosím ukázat fotku jakéhokoliv modelu, který jsi vytovřil? (vagon, lokomotiva, letadlo, loď, krajina, domeček) Určitě by to mnoho lidem pohlo, stejně jako mě, abych věděl kam si tě mám zařadit. DIK
TomBart
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » úte 09 říj, 2012 6:46 am

...ještě nějaký věcný příspěvek? :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod TomBart » úte 09 říj, 2012 7:09 am

George V. píše:...ještě nějaký věcný příspěvek? :mrgreen:


v pohodě, už mám zařazeno........

No, jen aby jsme nedopadli jako v TTčku, že díky všeználkům a všechytrolínům se Báňa vrhnul na jinou velikost. Tak třeba tím pomůžeme Nkařům :o))
TomBart
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » úte 09 říj, 2012 7:27 am

Roco si z nás dělá pr..l, a Tobě to nevadí? Mně jo. Naštěstí existuje konkurence.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod George V. » úte 09 říj, 2012 7:45 am

Střecha by měla být stříknuta ve střední části nad strojovnou ještě tak o 1mm níž. Střecha je poměrně jasně ohraničená (je totiž ve skutečnosti sundavací). To ohraničení je patrné na tomto snímku:

http://www.modely.biz//img/galery/default/2766.jpg
http://www.modely.biz//img/galery/default/2763.jpg

P.S. Tohle vypadá, že je to jiný kus, než byl na ModelHobby. Tam ta střecha vypadala líp. A nebo je to jen tím, že ji MD fotil z opačné strany :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod greenery » úte 09 říj, 2012 6:29 pm

mikinko píše:
George V. píše:Roco si z nás dělá pr..l, a Tobě to nevadí? Mně jo. Naštěstí existuje konkurence.

Roco si z nas dela prdel uz riadne dlho ..... Ja som to nastastie pochopil uz pred par rokmi ......
Na druhej strane, rad by som, aby si nazorne uviedol, kde je problem .... ja som si to totiz nevsimol, ze by nater nejako extra nesedel .... Ano, ciara ponoru mala byt trochu vyssie, ale strecha sa mi zda v pohode.


.... no já bych neřekl, že si dělá prdel. Chyby jsou zkrátka produktem spolupráce během přípravy a výroby a ukazatelem aktuálního stavu a zdraví firmy (víme, že málem přišla na buben). Kdo chyby nedělá, ať hodí kamenem. Roco vyrábí modely lokomotiv celé Evropy. Má zaměstnance, konstruktéry ve 3D. Ti umí modelovat, ale myslím, že jim je buřt, jestli modelují model lokomotivy, nebo klikovou hřídel. No a pak tam bude někdo, asi šéfkonstruktér, který má na starosti dejme tomu několik projektů, a práci pánů konstruktérů hlídá. Hlídá třeba Zamračenou, LKAB a ... no nevím co ještě. Třeba proto, že ty modely mají několik společných konstrukčních prvků. No a zkrátka mu proporce těch okýnek utekla, třeba na to přišel, ale bylo pozdě. Tedy byla porada s pány manažery (předtím je zaměstnávala mlékárna - a ti usoudili, že to není zásadní vada, a tedy forma zůstává (protože titíž manažeři mohou za to, že těch konstruktérů tam určitě není ani o jednoho víc, než je nezbytně nutné a ani to možná ne)..... no tolik tedy pohádka.
A zákazníku... ty to rozsuď :D
Když se neprodají, nebude čmelák, nebude...... naštěstí jsou tady ale odlitky, že :twisted: .
Zkrátky jsou vady a "vady". Jde o modely, ne o vybavení operačního sálu nebo navigaci do letadel. A zrovna Roco, myslím prodává, za velmi slušné ceny.
Tolik za mě, já ji koupím :mrgreen:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » pon 15 říj, 2012 3:34 pm

Tak 42. týden je tu a ČD verze by měla přijít na trh. :)
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » pon 15 říj, 2012 5:37 pm

Jo, je tam 2012. :)
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod t6791225 » pon 15 říj, 2012 6:40 pm

Kde si to tady bylo nepsané, ale nevím kde. Zamračené Roco se odkládají na 47. týden (asi kvuli výrobě nádrže) viz stránky výrobce: http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... csd-2.html :lol:
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » pon 15 říj, 2012 6:48 pm

Já koukal jen do katalogu produktů a 47. týden mají pouze u ČSD verze, u ČD nechali 42..Tak se uvidí, ale už se nemohu dočkat. :)
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod t6791225 » pon 15 říj, 2012 7:03 pm

Aha, no mě ČD verze nezajímá, ale dočkat se též nemohu :lol: Pokud si nepohnou, tak koupím 422.031 od Brawy a Roco bude mít smůlu :mrgreen:
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: ROCO bardotka, ceckáč, zamračená...

Příspěvekod Sukafon » úte 16 říj, 2012 4:21 pm

Ohledně nátěru. Stačilo by, aby někdo, kdo je s Rocem v kontaktu, upozornil na případné nedostatky. Ale myslím si, že už je na to pozdě. Ohledně té oranžové sahající až ke spodku oken strojovny nevím, jestli to je dobře, jestli to tak úplně první dodané loko měly. Ale je pravda, že barva střechy, oranžová u ČSD a šedá u ČD by mohla být cca o milimetr ještě níže, blíže k vrchu oken strojovny. Ale to je opravdu mini detail, to mě už více trápí černá barva v brejlích limitovaných brejlovců.

pokračování z vlákna bardotky MTB
Sukafon
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27 zář, 2012 5:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků