422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod vorisekml » pon 23 led, 2012 9:34 pm

Prohlížím omalovánky a nevím co si myslet. Na ofic. omalovánce na webu Brawa je před kabinou tlumič vývěvy sací brzdy /ten by býti neměl/ na omalovánce na webu BenModel ten tlumič sací brzdy není /což je správně/. Jak to tedy bude? Bude model správně bez tlumiče...? Času dost, to je pravda. Ovšem je to limitka a chci ji mít doma..
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod ReichenbergW » pon 23 led, 2012 10:07 pm

Bohouši samozřejmě bez tlumiče. Brawa blbne jako většina výrobců... Taky na verzi kkStB nemůžou být ty tabulky červený ale černý. Na tovární fotce jsou ještě jen v barvě bronzu a oni už to vybarvili na červeno. Je vidět kolik toho o našich, neřku-li Rakouských mašinách vědí :-)
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod radeksindy » úte 24 led, 2012 2:25 pm

Ovšem je to limitka a chci ji mít doma..

Jak se to má s počtem kusů? Bude to opravdu taková limitka? Mluvilo se o 300 kusech, což se zdá málo.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Rudolf » úte 24 led, 2012 4:27 pm

Já bych tomu i věřil (300 ks). Brawa se chová opatrně a není zcela přesvědčená, že se to prodá. Je to zkrátka testovací kus.

Osobně si ale myslím, že to bude "Kdo dřív přijde, ..." a po verzi ČSD se zapráší. Kdo nebude mít objednáno předem, nebude mít nic. Možná vystavené ve vitríně v obchodech vůbec nebudou - nestihnou to. Pokud to tak bude, bude to ale dobře, protože Brawa se nebude bát vyrábět další série.

Před časem zde prošla i informace o vozech - jsou nějaké nové informace v tomto směru nebo se vyčkává prodej lokomotivy?
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod ReichenbergW » pát 10 úno, 2012 9:23 pm

Rudolf píše:Já bych tomu i věřil (300 ks). Brawa se chová opatrně a není zcela přesvědčená, že se to prodá. Je to zkrátka testovací kus.

Osobně si ale myslím, že to bude "Kdo dřív přijde, ..." a po verzi ČSD se zapráší. Kdo nebude mít objednáno předem, nebude mít nic. Možná vystavené ve vitríně v obchodech vůbec nebudou - nestihnou to. Pokud to tak bude, bude to ale dobře, protože Brawa se nebude bát vyrábět další série.

Před časem zde prošla i informace o vozech - jsou nějaké nové informace v tomto směru nebo se vyčkává prodej lokomotivy?


Byly vybrány zatím čtyři vozy (na objednávku Brawy) z čehož dva budou situovány do konce ep. II (konec 30. let) a dva do začátku ep. III (konec 40. let). Všechno budou zatím dvounápravové nákladní vozy, půjde o dřevěný hytlák s otevřenou plošinou /existuje dokonce jako muzejní dodnes/, zetku bez budky, uhlák Königsberg s budkou a kotel, letošní novinku firmy. V příštím roce můžeme zkusit pak něco většího ale i taky dražšího...
K tomu navíc ČSD verze parní lokomotivy G 7.1 - 413.0.
Mimochodem první série 422.031 je k dnešnímu dni vyprodaná, takže se budu snažit iniciovat navýšení série (ev. opakování) a samozřejmě se dál snažit o echtovnější provedení buď se dvěmi dlouhými vanami nebo s krátkou pravou pro umístění kompresoru dle ČSD. Spokojeni? .-)
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod greenery » sob 11 úno, 2012 11:06 am

..... no tak to jsou úžasné zprávy. Předpokládám, že u Brawy zavládne opatrný optimismus stran českého trhu, a doufám, že se vám podaří prosadit zmíněné záměry. Držím palce...
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod greenery » sob 11 úno, 2012 12:33 pm

....takže bude toto ? :
Obrázek
Obrázek
Obrázek

hytlák bude tento?

Obrázek
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod ReichenbergW » sob 11 úno, 2012 2:52 pm

Ano přesně tak, jen ten kotel bude s budkou. Máme zatím fotky z období BMB-ČMD a nějaká provozní čísla z doby po válce. Nechci zatím riskovat s většími a dražšími vozy, ale příští rok určitě dojde i na ně.
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod greenery » sob 11 úno, 2012 5:03 pm

Výběr je bezvadný, jen ten hytlák mě nějak neoslovuje. Klidně bych uvítal uhlák bez boudy, nebo další verzi Z-ky. Mají v sortimentu tohoto typu německých krytých vozů ještě Cassel (bez výztuh), Muenchen (s boudou) a Sachsen. Jen nevím, co z toho jezdilo u nás. Jen vím, že pro nákladní vlaky byly tyto vozy v době II a III epochy tak typické, i když to asi u nás byly většinou vagony původně rakouské.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Rudolf » sob 11 úno, 2012 6:02 pm

ReichenbergW píše:
Rudolf píše:Já bych tomu i věřil (300 ks). Brawa se chová opatrně a není zcela přesvědčená, že se to prodá. Je to zkrátka testovací kus.

Osobně si ale myslím, že to bude "Kdo dřív přijde, ..." a po verzi ČSD se zapráší. Kdo nebude mít objednáno předem, nebude mít nic. Možná vystavené ve vitríně v obchodech vůbec nebudou - nestihnou to. Pokud to tak bude, bude to ale dobře, protože Brawa se nebude bát vyrábět další série.

Před časem zde prošla i informace o vozech - jsou nějaké nové informace v tomto směru nebo se vyčkává prodej lokomotivy?


Byly vybrány zatím čtyři vozy (na objednávku Brawy) z čehož dva budou situovány do konce ep. II (konec 30. let) a dva do začátku ep. III (konec 40. let). Všechno budou zatím dvounápravové nákladní vozy, půjde o dřevěný hytlák s otevřenou plošinou /existuje dokonce jako muzejní dodnes/, zetku bez budky, uhlák Königsberg s budkou a kotel, letošní novinku firmy. V příštím roce můžeme zkusit pak něco většího ale i taky dražšího...
K tomu navíc ČSD verze parní lokomotivy G 7.1 - 413.0.
Mimochodem první série 422.031 je k dnešnímu dni vyprodaná, takže se budu snažit iniciovat navýšení série (ev. opakování) a samozřejmě se dál snažit o echtovnější provedení buď se dvěmi dlouhými vanami nebo s krátkou pravou pro umístění kompresoru dle ČSD. Spokojeni? .-)


Že budou lokomotivy vyprodány jsem čekal, ale že to bude tak rychle to ne :-) Ale je to dobře. Jestli se vyprodají příští rok i vozy bude to také dobře, Brawa třeba pak udělá něco rakouského kkStB + varianty ČSD. Pára 413.0 bude také skvělá s Pikem zcela nesrovnatelná (myslím, že to ale byl jen levný Hobby model).

Co se týká osobních vozů, jednoduše by asi také bylo možné udělat z vozů C3 KPEV naše Cey ČSD, ale jak by se prodávaly nevím, dělalo je už Roco.

Jaké budou ty vozy mít čísla ?
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod vorisekml » sob 11 úno, 2012 6:41 pm

Výběr vozů bezvadný, mám obavu o prodejnost. Stejné vozy se dají koupit od Roco /nebo Fleischmann/ skoro o polovinu levněji a jsou "solidně" zpracované. Pokud to bude kvalitně smontované a nic se nepokází, minimálně ten kotel je pro mě zajímavý. Prušácký hytlák je nádherný, ale cena 50,-€ je na mě dost. Právě díky vysoké ceně jsem oželel i DR verzi tohoto modelu. Zetku bych uvítal spíš ten sasský typ. Bude záležet do jaké epochy to rozhodíte, kotel je jasná III.ep. Zetka + uhlák se můžou udělat i v II.ep /to by mě vyhovovalo, ušetřil bych dělám jako většina lidiček III/IV.ep/200ks od každého by se mohlo prodat. Osobně mám u Brawy trošku problém s kvalitou montáže, kupoval jsem Krakonoše, Polský hecht, a spokojený nejsem.
Nečekal jsem že se ta 422.0 tak rychle "vyprodá". Budu muset taky objednat aby na mě ještě vyšla....Jestli se to rychle prodalo, tak by opravdu mohly udělat ty správné vodní vany.
Naposledy upravil vorisekml dne sob 25 srp, 2012 12:20 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Rudolf » sob 11 úno, 2012 7:46 pm

Já jsem zatím s modely od Brawy problém neměl. Je pravda, že cena je vyšší, ale také za to něco dostanu. Narozdíl od jiných firem.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod Max » sob 11 úno, 2012 9:00 pm

greenery píše:Výběr je bezvadný.... Jen nevím, co z toho jezdilo u nás. Jen vím, že pro nákladní vlaky byly tyto vozy v době II a III epochy tak typické, i když to asi u nás byly většinou vagony původně rakouské.

--- většinou vagony původně rakouské -- to je sice pravda,
ale také se po roce 18 hodně vozů koupilo z Německa, z už rozjeté výroby. Je však otázkou, jak moc se podobaly těm z uvedených modelů.
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod radeksindy » ned 12 úno, 2012 10:20 am

také se po roce 18 hodně vozů koupilo z Německa

Z těchto však vyrábí Brawa pouze krytý vůz.

Zetka + uhlák se můžou udělat i v II.ep

Z těchto vozů lze udělat ve druhé epoše pouze zetku a kotel. Tedy konec druhé epochy, pokud k němu existuje nějaký důkaz, že tady byl zařazen u BMB-ČMD. Vím, že se vyráběl a že tady po válce zůstal, ale fotograficky doložit jeho existenci u BMB nemůžu. Mě naopak dřívější epochy vyhovují, dělám I/II.

Vyprodanost 422.031 potěší a nepotěší. I kdyby měly být další verze, tuto jsem chtěl také. Zase na druhou stranu dobrý signál pro Brawa, že se s námi dá počítat.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: 422.0 ČSD /178 KkStB/ od Brawa

Příspěvekod ReichenbergW » ned 12 úno, 2012 11:20 am

K vozům zatím dostávám různé informace, někdy i dost protichůdné, takže zatím to třídím a snad něco vybereme. K uhlákům Königsberg jsem dostal informaci že tu byly už před válkou (sám ale zatím vím o typu Breslau, takže nebráním se ničemu - to byla jen reakce na některé požadavky na ep. II), ale pokud ne tak necháme udělat až poválenčné období. Kotel je, byť s některými drobnými odchylkami (méně oken v budce, jiné nárazníky, jinak tvarované zábradlí atd.) doložený u BMB. Proti tomuto provedení já osobně nic také nemám, ale co na to ostatní zbytek zákazníků. Je sice pravda že vozy s označením ČMD-BMB se z minulosti taky vyprodali ale šlo to pomaleji. Teď je asi třeba aby měli v nás měli důveru a jistotu, a my pak mohli chtít další věci které třeba nepůjdou tak rychle... Brawa má některé drobné díly záměnné, takže s nimi ještě projednáme co by šlo, a co by nešlo změnit. Hytlák, byť je dražší, je zatím na "rozjezd" pořád nejlevnější a navíc se dodchoval do dnes, takže se dá argumetovat - támhle stojí, byť není ještě opravený do vystavitelného stavu. Zetka bez boudy je zvolena proto, že už předtím byly dodány podklady pro Rocu na tu samou zetku s budkou a dostenete jí do obchodů ještě letos, byť v pozdějším provedení. Není dobré současně nabízet dva stejné vozy byť od různých výrobců a v jiném provedení, protože pro spoustu lidí je prostě stejný, ale od Brawy bude dražší. Časem se může popis i provedení vzájemně zaměnit - těhle vozů není nikdy dost. Pokud se najde podklad pro ostatní zetky, je možné i to. Vozy Cey se jim zamlouvali hned, ale pořád tu mámevyprodejové vozy Roco za 450,- a to je taky ještě dost velký důvod proč s nimi ještě počkat. Určitě se jich časem dočkáme. Jsou propracovanější ale taky dražší.
422.031 skoupili obchodníci proto se domluvte tam. Nevím kdo toho má kolik rezervováno. Na navýšení (ev. opakování) série se samozřejmě taky ještě zeptám, stejně jako na jiné provedení van. Pokud máte někdo nějaké konkrétní podklady k nějakému i jinému konkrétnímu vozu tak samozřejmě jedině vítám - nevíme a neznáme všechno, ale chceme aby to bylo co nejvíce v pořádku. Když tak přes mejl. Díky
Uživatelský avatar
ReichenbergW
 
Příspěvky: 509
Registrován: ned 07 srp, 2011 8:55 am
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků