Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:15 pm

Michal Dalecký píše:Zvukac montujeme do modelu az my. Je tam Zimo a zvuk od Artolu.


tím pádem i odpověd na servisní dotaz :idea:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:20 pm

vvitty píše:Petre, v cem by mel byt problem (resp. rozdil) se zarukou u dodatecne instalovaneho dekoderu?


Rozborka modelu a jeho případné poškození - těžko se pak dokazuje kde a kdy a hlavně kdo udělal chybu - když je to přímo od výrobce, jsem raději. Pokud je zvukáč, jak Michal D. sám napsal, dávaný od něj, tak se nebojím. Jeho práci a práci lidí z AMB už znám. Jinak si dekodér raděj osazuju sám.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:21 pm

loscarlos píše:
nexus píše:
Stanopp píše:Polyuretanovy plnohodnotny pluh pre T478.1 sa da zohnat predsa uz teraz...

To mě velmi zajímá... kde je možné pluhy koupit? Děkuji.

třeba tady?:
http://www.bvmodel.cz/index.php?main_pa ... 20a&page=7
Dole a další strana


Hm, tak tam hodně těžko - nejen já jsem měl objednáno a čekací lhůta hrůza. Třeba Michal D. by mohl vyprávět!!!
Navíc ten pluh je na čs train...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:22 pm

Michal Dalecký píše:Jinak k tomu pluhu by bylo fajn ho udelat. Muze ho pro nas udelat Petr Z. jako vymenny dil. Tu kulisu je treba vyjmout, je to prace na par minut.


Já bych se toho ujal rád, mám ale problém že fakt neumím udělat díry jednu jak druhou. CNC mašinu nemám...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 úno, 2012 12:24 pm

Petr Zatrepalek píše:
Michal Dalecký píše:Jinak k tomu pluhu by bylo fajn ho udelat. Muze ho pro nas udelat Petr Z. jako vymenny dil. Tu kulisu je treba vyjmout, je to prace na par minut.


Já bych se toho ujal rád, mám ale problém že fakt neumím udělat díry jednu jak druhou. CNC mašinu nemám...


Udelat diry jednu jako druhou je otazka par minut... ale nemam plny pluh. Nicmene, jiz zde padlo ze pluhy by mohly byt vstikovane...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:30 pm

V_Báňa píše:Model má nezavisle ovladané červené a bíle poziční světla (při použití Plux 16 ci 22 dekoderu) , a možnost nezávislého ovládaní čelního reflektoru (při dekoderu Plux22). Opět příprava na automatické spřáhlo (prototypy zkusím dokončit ted na jaře) Polomáčená navíc (obsahuje novější verzi PCB) možnost DIP přepínačem volby dvou jasů čelního reflektoru.

Modelový pluh lze řešit např. leptem, vzhledem k hmotnosti modelu musí být pluh robustnější monolitický, jinak by manipulací a odkladáním došlo snadno k poškození. Pro vytrináře mne ale napadá řešení že by se levnější cestou udělal pluh skladaný/lepený ze dvou dílů- základny, která drží kinematiku a čelní šípová plocha s otvory a zeslabením dle reality. Výřez šachty jen malý. Pokud pluh rozložím do dvou dílů lze použít levnější dvoudílnou formu, ale toto bych udělal až v horizontu 3-4 měsíců, jako přílepek dílů k jinému projektu. To by mohlo rozložit vstupní náklady na minimum, a byly by k dipozici za cenu výlisků u prodejců, či později jako doplněk k dalším modelům.

Pro výrobu převodovek a mechanických dílů TT / HO jsou použity definované materiály, třeba dost kvalitní Derliny , takže o výdrž dílů nemám obavy. Opotřebení z provozu TT modelů jsou neznatelné. To je spíše problém číny že do lisu i přes sliby nasypou kdejaký recyklát. Dokonce převodovky musíme dost agresivně zabíhat, aby to získalo mechový zvuk, jinak by záběh chodem naprázdno v modelu trval tak 3 roky . Opravy modelu standardně, nelze výměnou kus za kus, jak můžu vědět co zákazník s modelem dělal nesprávného? Jak by k tomu přišli jiní zákazníci kteří očekavají nový model a ne vrácenou jetinu.... mj tohle je definováno v normách ISO 2000 :lol:


Super info! Držím palce. Po pravdě, když se nějak podaří dořešit ten pluh /a nemusí být zrovna od Vás/ jako výměnný díl, je ta Vaše mašina s ohledem na řešení osvětlení, info o komponentech pojezdu a zmínce a automat spřáhlu naprosto jasná volba! Jsem líný hledat udaje, ale je ve výrobě/plánu mašina s číslem od Pozásavskýho pacifiku? Tohle je pro mě jasná volba - přinejhorším přečísluju nějakou vínovku...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:35 pm

vvitty píše:
Petr Zatrepalek píše:
Michal Dalecký píše:Jinak k tomu pluhu by bylo fajn ho udelat. Muze ho pro nas udelat Petr Z. jako vymenny dil. Tu kulisu je treba vyjmout, je to prace na par minut.


Já bych se toho ujal rád, mám ale problém že fakt neumím udělat díry jednu jak druhou. CNC mašinu nemám...


Udelat diry jednu jako druhou je otazka par minut... ale nemam plny pluh. Nicmene, jiz zde padlo ze pluhy by mohly byt vstikovane...


Ty máš CNC? Já to můžu řešit jen přes lepty - to už tady vlastně zminoval i p. Báňa - u leptů je problém s pevností, odlitek nebo pluh ze vstřikolisu bude kvůli uchycení na plastový model vždycky lepší řešení.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 úno, 2012 12:44 pm

Ano, mam na stole CNC. Plast neni problem, je stavene na dural.
Problem je pouze v obsluze, resp. casove vytizenosti obsluhy. Mam toho proste moc :lol:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod V_Báňa » stř 22 úno, 2012 12:46 pm

Ano, děrovaný pluh můžu tedy udělat, přesně pasovaný do kinematiky ale nebude to hned zítra, abych kvuli dvou dílum platil formu když třeba za 3 měscíe bude už obsaditelnost díly efektnější. Prostě vydržte, budu informovat, dám i 3D obrázek jak by to mohlo vypadat.

Udělat serii karoseríí bez potisku čísel jde také, ale to nevím jak by se identifikovalo u objednávaní. Asi nejlépe jako extra objednávka várky pro některého prodejce na jeho riziko infomování kupců.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 12:58 pm

V_Báňa píše:Udělat serii karoseríí bez potisku čísel jde také, ale to nevím jak by se identifikovalo u objednávaní. Asi nejlépe jako extra objednávka várky pro některého prodejce na jeho riziko infomování kupců.


Něco mi o tomhle říkal už Vitty... Možná bych mohl vzít sám na IČO taky nějaký nebarvený kousky pro předělávku na jiné barevné verze a tyhle pak už hotový nabízet...

Nicméně, co za depo je ta už vyráběná T478.1164 ?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 1:19 pm

Ještě k tomu pluhu - tou dírou na kinematiku jste myslel přesné uzazení na původní kinematiku a její zafixování v otvoru pluhu? Nebo výřez jako tomu má být u roco http://www.modely.biz/magazin/clanek-za ... o-podruhe/ nebo kombinaci obojeho?

Myslím si, že by stálo za to udělat pluh s přesnou dírou na kinematiku a zafixováním pohybu šachty kinematiky nebo "jen" uplně bez díry na kinematiku...
Ty obr díry v pluzích kvůli zabezpečení plnýho výkyvu kinematiky mi prostě nějak vadí. V tom se mi víc obecně líbí řešení co má gutzold u Sergeje nebo Br118.

Asi by to chtělo ve věci pluhu udělat anketku tady na foru a zpětnou vazbu od modelářů přes prodejce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod petr.klems » stř 22 úno, 2012 3:08 pm

Dotaz na p. Báňu.
Možná že je to ještě tajemství, ale chtěl jsem se optat, zdali se můžeme těšit i na ČD verze.
Pokud ano, kdy to asi tak bude a jestli by p. Báňa mohl prozradit v jakém barevném provedení budou.
Předem díky za odpověď.
petr.klems
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod milan ferdián » stř 22 úno, 2012 3:26 pm

Petr Zatrepalek píše:Nicméně, co za depo je ta už vyráběná T478.1164 ?


Jestli ti jde o dislokaci tohoto stroje:
Statistika stav k 31.12.1991-- řada 751 (ex T478.1)
T478.1164 lokomotivní depo PRAHA-Vršovice
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod George V. » stř 22 úno, 2012 4:11 pm

...mám i takový dojem, že je tam už z výroby.

A já si trochu zarejpám.

Tvar čela řešit nebudu, připadá mi přirozené, úhly zkosení jsou mimo mojí rozlišovací schopnost. Co mi trochu vadí je kvalita zpracování. Ty stopy po dělení formy na přechodu bočnice a střechy (mezi kabinou a střešníma žaluziema) jsou fakt dost viditelné. Doufám, že se to v seriové výrobě bude začišťovat.

A jak vypadá zasklení, je forma dobře vyleštěná? Na fotkách to vypadá celkem dobře.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3203
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 6:56 pm

milan ferdián píše:
Petr Zatrepalek píše:Nicméně, co za depo je ta už vyráběná T478.1164 ?


Jestli ti jde o dislokaci tohoto stroje:
Statistika stav k 31.12.1991-- řada 751 (ex T478.1)
T478.1164 lokomotivní depo PRAHA-Vršovice


Jo, o to my šlo - díky za nakopnutí, bleskem jsem prolítl dvudílnou knížku o posázaváku a je tam! LD Liben, pak Vršovice, bohužel není foto - ale T478.1168 je focená r 1983 v Samechově po nehodě, vzhled až na pruhovaný pluh ala 1164, takže pro mě OK a beru jí! Ještě nějak dořešit pluh a zvuk, respektive si poslechnout u Michala Artola plus prohlédnout a vyzkoušet mašinu...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kulsud a 13 návštevníků

cron