Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod jirie123 » stř 22 úno, 2012 9:20 am

Zvuky pro zamračenou, které jsem doposud slyšel nejsou úplně 100%. Je to asi velký problém vytvořit je. Zdají se mi nahrávané ve strojovně a ne při zátěži s jejich typickým zabarvením , které zřejmě vytváří výfuky.

Tady je Artol:

http://www.artol.sk/zvuky/10--zvuky-pre ... #zamracena
jirie123
 
Příspěvky: 480
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod TomBart » stř 22 úno, 2012 9:22 am

neřešte tu kozy. každá loko je má jiné a není nutné to opakovat v každém druhém příspěvku.

Jsem velice rád, že Víta s tímto modelem přišel na trh. Cena je přijatelná. Určitě bych byl rád pro více barevných mutací hlavně pro mne ČD, jen poprosím, aby model skutečně odpovídal své předloze a nemrskali se čísla jak se to hodí.

Přimlouvám se za dopracování pluhu. Právě otvory v pluhu dělají zamračenou zajímavější a i když to není na první pohled znát, na druhý pohled to uvedený model v prvním příspěvku tak trochu znehodnocuje. A to variantu plnéhu pluhu s otvory, tak pluhu pro spřáhlo s uřezanými otvory.
Klidně i jako nadstandartní doplněk za nějakou tu korunu navíc.

dobarvit madýlka nebo pluh, doma zvládne každý, ale otvory do pluhu už dají dost práce
Naposledy upravil TomBart dne stř 22 úno, 2012 9:24 am, celkově upraveno 1
TomBart
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Rauny » stř 22 úno, 2012 9:23 am

vvitty píše:
Rauny píše:A jak to vlastně vypadá se zvukem????


Jednou z moznosti je napr. ZIMO + zvuk od Artolu. Jeden zvukac doma mam, skoda ze je v nem zvuk Brejlovce, jinak bych ho natocil ale takhle by to asi nebylo uplne vhodne :lol:
Tak az dorazi dekodery...

Spíš jsem myslel ten origo zvuk co je součást modelu za těch 5990,-
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 22 úno, 2012 9:49 am

Zvukac montujeme do modelu az my. Je tam Zimo a zvuk od Artolu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 22 úno, 2012 9:53 am

Jinak k tomu pluhu by bylo fajn ho udelat. Muze ho pro nas udelat Petr Z. jako vymenny dil. Tu kulisu je treba vyjmout, je to prace na par minut.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod F. Placheta » stř 22 úno, 2012 10:14 am

Mne osobne zdaji byt madla o neco masivnejsi, nez u Roco, ale to by mne moc nevadilo. Rusivejsi mi prijde hvezda, ktera neni primo na stredu poprsi. Ale verim, ze to bude u dalsich kusu v poradku.

Kazdopadne se pripojuji ke "gratulantum" a preji tomuto pocinu pana Bani uspech. I kdyz, nemuzu se zbavit pocitu, ze kdyby penize a energie investoval do jineho modelu, tak by se nemusel delit o pripadne zisky s Rokem. A Roco by neztracelo jistotu v odbytu pro pripadne dalsi modely.
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 298
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 úno, 2012 10:19 am

Petre, v cem by mel byt problem (resp. rozdil) se zarukou u dodatecne instalovaneho dekoderu?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Stanopp » stř 22 úno, 2012 10:28 am

Polyuretanovy plnohodnotny pluh pre T478.1 sa da zohnat predsa uz teraz...
Stanopp
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 10 srp, 2011 4:38 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Vik » stř 22 úno, 2012 10:36 am

Mě se líbí.
Koupím si ji ve vezi ČD (doufám, že bude brzy).
A roco také :)
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod nexus » stř 22 úno, 2012 10:52 am

Stanopp píše:Polyuretanovy plnohodnotny pluh pre T478.1 sa da zohnat predsa uz teraz...

To mě velmi zajímá... kde je možné pluhy koupit? Děkuji.
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod loscarlos » stř 22 úno, 2012 10:59 am

nexus píše:
Stanopp píše:Polyuretanovy plnohodnotny pluh pre T478.1 sa da zohnat predsa uz teraz...

To mě velmi zajímá... kde je možné pluhy koupit? Děkuji.

třeba tady?:
http://www.bvmodel.cz/index.php?main_pa ... 20a&page=7
Dole a další strana
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 409
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod V_Báňa » stř 22 úno, 2012 11:02 am

Model má nezavisle ovladané červené a bíle poziční světla (při použití Plux 16 ci 22 dekoderu) , a možnost nezávislého ovládaní čelního reflektoru (při dekoderu Plux22). Opět příprava na automatické spřáhlo (prototypy zkusím dokončit ted na jaře) Polomáčená navíc (obsahuje novější verzi PCB) možnost DIP přepínačem volby dvou jasů čelního reflektoru.

Modelový pluh lze řešit např. leptem, vzhledem k hmotnosti modelu musí být pluh robustnější monolitický, jinak by manipulací a odkladáním došlo snadno k poškození. Pro vytrináře mne ale napadá řešení že by se levnější cestou udělal pluh skladaný/lepený ze dvou dílů- základny, která drží kinematiku a čelní šípová plocha s otvory a zeslabením dle reality. Výřez šachty jen malý. Pokud pluh rozložím do dvou dílů lze použít levnější dvoudílnou formu, ale toto bych udělal až v horizontu 3-4 měsíců, jako přílepek dílů k jinému projektu. To by mohlo rozložit vstupní náklady na minimum, a byly by k dipozici za cenu výlisků u prodejců, či později jako doplněk k dalším modelům.

Pro výrobu převodovek a mechanických dílů TT / HO jsou použity definované materiály, třeba dost kvalitní Derliny , takže o výdrž dílů nemám obavy. Opotřebení z provozu TT modelů jsou neznatelné. To je spíše problém číny že do lisu i přes sliby nasypou kdejaký recyklát. Dokonce převodovky musíme dost agresivně zabíhat, aby to získalo mechový zvuk, jinak by záběh chodem naprázdno v modelu trval tak 3 roky . Opravy modelu standardně, nelze výměnou kus za kus, jak můžu vědět co zákazník s modelem dělal nesprávného? Jak by k tomu přišli jiní zákazníci kteří očekavají nový model a ne vrácenou jetinu.... mj tohle je definováno v normách ISO 2000 :lol:
-------
doplněk:
O dalších modelech neradno mluvit, ono někdy je vstupní kombinace podminek výborná jindy to drhne, od vytíženosti dodavatelů dílů až po starosti doma tak to je ošemetné. Nicméně rád bych převodovky využil v budocnu pro další modely pochopitelně. Bylo/je primárním záměrem ztvrátnit i modely ověřovací serie 3-6, proto byla pro realizaci vybrána před delším časem právě zamračená.
Naposledy upravil V_Báňa dne stř 22 úno, 2012 11:11 am, celkově upraveno 1
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vafram » stř 22 úno, 2012 11:21 am

751_038.jpg

Ahoj, zamráču máte prvotřídní, větší kolegové. Tady přikládám zajímavý obrázek pluhu, který jsme dnes s Nexusem v jeho albu objevili. Hlavně ať se Vám tu vyhnou příspěvky některých šašků, jako v TT. Výborně pane Báňo!
vafram
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 02 úno, 2011 9:12 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod TomBart » stř 22 úno, 2012 11:41 am

vafram píše:
751_038.jpg

Ahoj, zamráču máte prvotřídní, větší kolegové. Tady přikládám zajímavý obrázek pluhu, který jsme dnes s Nexusem v jeho albu objevili. Hlavně ať se Vám tu vyhnou příspěvky některých šašků, jako v TT. Výborně pane Báňo!


To je sice pravda, ale nejsem si jist, jestli tohle náhodou není jediná taková zamračená, navíc trošku odlišná serie. Ten pluhje takhle upravený na jedné straně a myslím, že to bylo kolem roku 2000 v Pardubicích po nějaké nehodě s gumokolem
TomBart
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod JBr » stř 22 úno, 2012 11:48 am

Mel by to byt zimni pluh (neni to davno, co se to resilo na K) a urcite to neni unikat. Pry to byla celkem bezna vec treba v Letohradu (masiny spojene do dvojcete pry mely vnitrni pluhy normalni a vnejsi tyhle na prorazeni zaveji). Vic by o tom mozna vedel Alf.

Jinak zimni pluh maji i nekteri brejlovci, treba 754.043, ktera aktualne dela havlbrodskou zalohu - http://trainweb.cz/foto/lokomotiva-754- ... atec-19958
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků