Novinky H0 2022

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod look23 » sob 23 črc, 2022 9:34 pm

nebel píše:Jako klasické Wa si budu muset časem pořídit lepty od Cekula a zkusit něco spáchat.

Tohle jsi viděl? odkaz

JaroHo píše:...
já se ptám už po několikáté : ví někdo jestli budou v barvách ZSSK blonsky vozy BDS nebo Bdmbmsee a tak podobně? Nebo jídelák, lůžkáč a tak. Mám několik lokomotiv Blonsky a BDSko jedno jediný :roll:

Dost modelů se šouplo z prvního kvartálu přes druhý do třetího.
Např. ČD BDs mělo být ve 2Q a teď jsem koukal, že to mají napsané na 3Q. M152+Blm se žlutým pruhem z 1Q do 3Q.
Jestli to udělají ještě jednou, tak to bude na Vánoce 2022.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1185
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod nebel » ned 24 črc, 2022 4:54 am

Díky za odkaz, na Locolab jsem už narazil, ale že dělají Wa jsem nějak nezaregistroval.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod frenkus » pon 25 črc, 2022 12:26 pm

A věděl by někdo co je za důvod, že roco v poslední době vůbec nedodržuje termíny novinek a stále to jen přesouvá? Chybějící díly nebo čipy za to asi nemohou, když třeba MTB pořád uvádí průběžně nové modely na trh. Tak co má roco za problém?
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod vorisekml » pon 25 črc, 2022 3:28 pm

Mohl by někdo z majitelů Bix post MTB napsat jakou má model Dom. Stanici.... Díky.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod nem.str » pon 25 črc, 2022 4:10 pm

vorisekml píše:Mohl by někdo z majitelů Bix post MTB napsat jakou má model Dom. Stanici.... Díky.

Co se týká popisů, neměly by být na straně jen jedny dvojky, u služebního oddílu přeci 2.třída ne?, řekl bych, že je to zase - "má to blbě"

řekl bych, že zase si někdo nedal práci s podklady, a stačí jen málo, projít internet
Přílohy
999.png
99.png
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Dovi » sob 30 črc, 2022 5:57 am

frenkus píše:A věděl by někdo co je za důvod, že Roco v poslední době vůbec nedodržuje termíny novinek a stále to jen přesouvá? Chybějící díly nebo čipy za to asi nemohou, když třeba MTB pořád uvádí průběžně nové modely na trh. Tak co má Roco za problém?

Zvenčí by se mohlo zdát, že se jen tak poflakují a nic nedělají.
Ale právě se ve svém posledním NEWS (27.07.2022) pochlubili, že nespí a dnem i nocí usilovně pracují.

Naše generace má to štěstí, že mohla být u toho - teď se přepisují dějiny!

Výsledkem snažení je totiž naprosto převratný, velmi sofistikovaný nově zaváděný modelový systém VELIKOST "7", který vytře konkurenci zrak:

https://www.roco.cc/de/news/items/818-0 ... index.html


Artikelnummer-Neu.png
Artikelnummer-Neu.png (2.45 KiB) Zobrazeno 2967 krát
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 560
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod frenkus » sob 30 črc, 2022 8:24 am

U roco je už skutečné foto baafx. https://www.roco.cc/de/product/245637-c ... ducts.html
Není ta červená moc světlá, nebo to ve skutečnosti mělo takové barvy?
frenkus
 
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 09 úno, 2017 6:13 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod look23 » sob 30 črc, 2022 9:34 am

Dovi píše:...
Výsledkem snažení je totiž naprosto převratný, velmi sofistikovaný nově zaváděný modelový systém VELIKOST "7", který vytře konkurenci zrak:

https://www.roco.cc/de/news/items/818-0 ... index.html


Artikelnummer-Neu.png

Mě teda z překladu vyjde úplně něco jiného.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1185
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod PASKVAL » sob 30 črc, 2022 11:33 am

To je nový systém/spôsob číslovania produktov, nie nová mierka... :roll:
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Dovi » pon 01 srp, 2022 8:29 am

Mě teda z překladu vyjde úplně něco jiného.

To je nový systém/spôsob číslovania produktov, nie nová mierka... :roll:


Nechtěl jsem čtenáře podceňovat a nepovažoval jsem za nutné zakončit to deseti smajlíkama.
Myslel jsem, že bude pochopeno, jak to bylo myšleno.

Zvlášť když tam bylo takové množství superlativů a bombastických nápověd, že se jedná o ironii:

- dnem i nocí usilovně pracují
- naše generace má to štěstí, že mohla být u toho
- teď se přepisují dějiny!
- naprosto převratný
- velmi sofistikovaný
- nově zaváděný modelový systém VELIKOST "7"
- vytře konkurenci zrak

Ale preventivně pro případ, že by ani toto všechno nestačilo (a aby se snad někdo necítil po přelouskání toho odkazu zklamán), raději jsem k tomu ještě na seriózní závěr vložil obrázek toho nového 7místného systému číslování modelů/produktů.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 560
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod nebel » pon 01 srp, 2022 2:39 pm

Pořídil jsem si dvě nové Barči T478.1209 (Roco 70920) a jsem z nich celkem zklamaný. Což o to, modely jsou to napohled krásný, ale ve vyšších rychlostech neuvěřitelně hlučný, zejména v porovnání se staršími modely Roco. :( Nové motorky co teď používá Roco jsou sice možná pro výrobce levnější, ale jinak je to vcelku degradace jinak dobré mašiny.
V budoucnu H0, variace na téma ČSD a IV. epochy v nezávislé trakci.
Uživatelský avatar
nebel
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 01 dub, 2018 5:38 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Petr B. » pon 01 srp, 2022 7:17 pm

Dobrý večer, jsem stejného názoru, model celkem vizuálně slušný, ale to je asi vše. Těšil jsem se na něj, zvlášť když je to konečně poprvé s 22 pin, ale ta DPS sama o sobě nic neumí, vše je ovládané dekodérem. Roco ten model nijak nevylepšuje, žádné extra leptané díly, třeba mřížky na střechu nebo bezbandážové dvojkolí v základu s bandážovaným do náhradních dílů, popřípadě osvětlení kabiny v základu, nic. Motor, psal jsem tady v kategorii Motory Roco dost příspěvků, katastrofa, ten modelu ubere minimálně 10 % na ceně/hodnotě + k tomu během 1 roku zdražení 2 x 10% u všech modelů. Celkem sebevědomá politika. Nevšiml jsem si na své výplatní pásce takových nárůstů... Nemám pocit, že by ty Bastardi a Princezna mizely z pultů prodejen nějak závratným tempem, tak snad si Roco dobře spočítalo, kam až chce zajít. Zlaté modely s původním motorem, které jsem si mohl do 22 pin předělat, dát k tomu zvuk na úrovni a spokojenost, teoreticky to teď také jde, ale koukněte se na cenu náhradního dílu původního motoru k tomu kardany jiné délky aby se to tam vešlo a 60 EUR je pryč, to neakceptuji. Petr B.
Petr B.
 
Příspěvky: 90
Registrován: úte 22 pro, 2020 8:21 am

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Jacek » pon 01 srp, 2022 7:52 pm

Petr B. píše:...zvlášť když je to konečně poprvé s 22 pin, ale ta DPS sama o sobě nic neumí, vše je ovládané dekodérem...

Jelikož jsem o tom psal článek, asi nerozumím. Můžu se zeptat, co by ta deska měla umět, krom osvětlení stanovišť to umí vše?
http://www.jacek-modely.cz/berta-t-478-2-roco-s-plux22/
Že je to ovládané dekodérem a ne deskou, to je dle mě lepší možnost jak se ukazuje u laminátek TT, kde jsou funkce řízené přes nějaký procesor desky, jejich mapování je tedy natvrdo. Je nemožné takové funkce nastavit jinak, problém je přemapování a v případě závady je třeba reklamovat celý model. To není žádná výhra. U next18 s malým počtem výstupů je to parádní, ale k čemu u plux22?
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 889
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod look23 » pon 01 srp, 2022 9:17 pm

Problém je ten, že to bez dekodéru se Švýcarským mapováním prostě nějde.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1185
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Jacek » úte 02 srp, 2022 9:25 am

look23 píše:Problém je ten, že to bez dekodéru se Švýcarským mapováním prostě nějde.

No tak pokud chci do modelu dát Lais, který nic neumí, pak se funkce řízené deskou hodí. To ale asi není případ Petra B., který píše o lepším zvuku. Ať už by ten zvuk byl od kohokoliv, tak nepochybně v dekodéru Zimo. Deska s natvrdo určenými funkcemi mu bude k ničemu, protože nepůjde nic nastavit jinak. Nevidím zkrátka na té desce vadu v souvislosti s tou kritikou.

U modelů berty a taky 810 je odlišné mapování pozičních světel. Normou je CV33=1 pro přední čelo a CV34=2 pro zadní čelo. No ale u těchto modelů jsou poziční samostatné, tedy místo dvou výstupů jsou na čtyřech. To bude asi důvod proč to s jednoduššími dekodéry nejde. S švýcarským mapováním to až tak nesouvisí, v mém projektu je použité kvůli světelným efektům. Bez nich by to mělo jít namapovat normálně. No ale je to Zimo, s jiným nemám zkušenosti. Před mnoha lety jsem se kvůli tomu zbavil Kuehnů a Lenzů, prostě to mnoho věcí neumělo.
Umějí vůbec dnes jiné dekodéry než Zimo tak základní věc, jako je přepínání libovolných výstupů dle směru jízdy?
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 889
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků