ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod ondras » pon 01 úno, 2021 8:51 am

Stanin píše:Máte někdo v reálu ověřeno, že dekodér MS440D bude po přepnutí na C fungovat? Teoretický to prý jde (viz jeden z předešlých příspěvků zde).

Vyzkoušeno u 163 i 162 a funguje s projektem od Jacka :D
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 01 úno, 2021 1:27 pm

Takže cesta k projektu na míru pro tento model je tím otevřená?
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod JaroHo » úte 02 úno, 2021 12:04 pm

Já bych řekl, že ano. a včera jsem si vybalil moje eso. Všechno cajk, smetáky každý jiný, což již zde někdo zmínil,podvozek klasika, jen mi nepřipadá že tolik padá jak peršan.Na modelovejším čele je nakřivo pruh. Ale v reálu to není poznat, na fotce při 70 mm zoomu ano. Nárazníky jsem srovnal, protože byly z kopce. Mašinka se mi líbí víc než peršing. Peršingu by slušely vyšisované odstíny.
Naposledy upravil JaroHo dne úte 02 úno, 2021 1:11 pm, celkově upraveno 1
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod George V. » úte 02 úno, 2021 12:15 pm

Máte někdo návod, jak ty smetáky šetrně odjistit, aby šly zvednout?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod RadekH0 » úte 02 úno, 2021 1:02 pm

George V. píše:Tak koukám, že ACME tu mašinu vzalo doslova.... :mrgreen: No škoda, že nevzali jinej mustr... Na kolejišti to bude rarita...

Na modelovém kolejišti to rarita bude, ovšem v reálu takových mašin jezdí spousta.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod julius.chabada » úte 02 úno, 2021 1:41 pm

George V. píše:Máte někdo návod, jak ty smetáky šetrně odjistit, aby šly zvednout?

Vyhnúť na jednu stranu, opatrne nadvihnúť. To isté na druhú stranu. Všetky mi tak bez problémov išli.
julius.chabada
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 pro, 2017 10:05 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod mastanec » úte 02 úno, 2021 4:15 pm

JOHNZ píše:motyn: Na stránke 17 je foto 362 053 s rovnakou konfiguráciou ližín. Je možné, že nejakú dobu to tak mala aj 052 a ACME si ju odfotilo just v tej dobe. Holt zasa náhoda, ktorú pravidelne triafajú výrobcovia modelov už od dôb strechy na Ypsilonoch ČD od Sachsenmodelle.


tak to se omlouvam, spatne jsem opsal cislo. Ano melo to tak vice masin. Nejspise podle toho jak prisly do dilen a co bylo na sklade.
hledal jsem to a ten s 3 lizinami je ma nezavisle odpuzene.

"experimenty na lokomotive 263.012 v obdobi od brezna 1992 do srpna 1993, kde se zkousely dva upravene sberace 25 LSP 20-PVH s nezavisle odpruzenymi lizinami a s pryzovymi pneumatickymi vlnovci"
Zdroj:
http://spz.logout.cz/vozidla/263/263.php
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod JaroHo » úte 02 úno, 2021 8:29 pm

u esa jsem provedl opravu podvozku a zjistil jsem,že plast co mám doma je tlustší než platební karta(kterou někdo radil použít) a ta je slabá. dále: topná spojka na nemodelové straně byla opět do rámu přilepená :oops: takže víte jak to dopadlo? Není rozlámaná ale urval jsem ji akorát tam, kde bych jinak řezal.Takže u rámu.A koukal jsem na topný spojky jako případné náhrady a ta u zamračené roco je nevhodná. Musela by se naohýbat.
Dekodér vsunut Lais na zkoužku, co kdyby to jezdilo líp než se 151 a ejhle vono to jezdí obstojně, jen přední bílá obrysová trošku kmitá→ pak se někdy podívám do nastavení přes JMRI. Dekodér jsem vybral asi z banána, mam F0 přepínaný dle směru předek, F1 to samý ale zadek červená, F2 a F3 jsou dálky kdykoliv zapnutelné. :mrgreen:
Taky jsem zjistil, že v kastli je pod jedním stanovištěm tlumení a pod druhým ne. Divné
fotky zde https://elvisjarous.rajce.idnes.cz/362_a.c.m.e/
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Aleson » úte 02 úno, 2021 11:06 pm

George V. píše:Máte někdo návod, jak ty smetáky šetrně odjistit, aby šly zvednout?


No,každý na to bude mít možná svůj "fígl", já jsem na všech svých elektrických lokomotivách ACME postupoval zhruba takto: Pomocí jemných, hladkých, špičatých kleští jsem horní část háčků, které drží polopantograf, mírně pootočil do stran, až šel sběrač snadno zvednout (nebo vyskočil sám). Pak jsem háčky těmi kleštěmi zase pootočil zpět, "zplacatil" do původního tvaru a jejich konce mírně odehnul, aby háčky nebyly tak pevně zaklesnuty za tyčku sběrače. Mírné úmyslné zdeformování háčků lze rozpoznat na fotografii. Teď jdou sběrače zvedat i zaaretovat velmi lehce ...

pantograf-ACME.jpg


Jak tady několik uživatelů psalo, kabely topné spojky jsou u lokomotiv 163 i 362 přilepené na obou koncích, což pro rozdělávání modelů není právě optimální :mrgreen:. Předpokládám, že plast, ze kterého jsou kabely vylisovány, je podobně křehký, jako byl u krys a banánů. Jeho mezní pevnost jsem zatím nezkoušel (a ani se na to nechystám :wink: ) , ale u lokomotivy 163 jsem opatrně uchopil pinzetou těleso "kabelu" na čelníku a lehkým kýváním ze strany na stranu jsem ho na obou čelech "ukroutil" bez zlomení. Díky tvarové paměti a pevnosti plastu se po sundání kastle a jejím vrácení zpět dostanou konce kabelů zpět na svoje místo. Buď je tam zase kapkou lepidla přilepím, nebo odvrtám ulomený čep v čelníku, opatrně vyvrtám mělký otvor do zadní strany topné spojky a dám tam nový krátký kolík, aby hadice držela na svém místě. Pravda, je to trochu "piplačka"... :D

Topna-spojka-ACME.jpg

A poslední věc - spíš úvaha, dotaz.... :?: : Vypadá to, že většina těchto nových lokomotiv (všechny ?) má na jednom podvozku podložku - ten je v příčném směru poměrně tuhý. Druhý podvozek ji nemá a kýve se ze strany na stranu. Mám dojem, že už tady ta myšlenka padla - neměl náhodou výrobce ideu 3-bodového uložení ? Je pravda, že na straně bez podložky je skříň lokomotivy o něco níž. Dostal někdo lokomotivu s oběma podložkami z výroby ? Asi budu tuto věc řešit nasunutím válcové podložky - např. kousku nějaké plastové trubičky - na čep spodního krytu podvozku, aby zůstala
zachována jeho "kyvnost".... Je to špatná úvaha ?
Aleson
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod jirkan » stř 03 úno, 2021 3:23 am

Vypadá to, že přesně takto by to mělo fungovat, pouze soudruzi z Itálie to zcela nedosáhli.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod JaroHo » stř 03 úno, 2021 4:03 am

Kolega na předchozí straně píše, že dal válcovanou podložku, já dal na oba stroje plasty.Mašina nemá problém na nerovnostech v oblouku, prostě nevykolejí.To desetkrát vypadne Kyklop na té nerovnosti co jsem to zkoušel.Taky o tom píšu na předchozí straně, jsou tam i odkazy jednak na video a na posled na fotky úpravy
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod George V. » stř 03 úno, 2021 5:19 am

Aleson píše:Jak tady několik uživatelů psalo, kabely topné spojky jsou u lokomotiv 163 i 362 přilepené na obou koncích, což pro rozdělávání modelů není právě optimální :mrgreen:. Předpokládám, že plast, ze kterého jsou kabely vylisovány, je podobně křehký, jako byl u krys a banánů. Jeho mezní pevnost jsem zatím nezkoušel (a ani se na to nechystám :wink: ) , ale u lokomotivy 163 jsem opatrně uchopil pinzetou těleso "kabelu" na čelníku a lehkým kýváním ze strany na stranu jsem ho na obou čelech "ukroutil" bez zlomení. Díky tvarové paměti a pevnosti plastu se po sundání kastle a jejím vrácení zpět dostanou konce kabelů zpět na svoje místo. Buď je tam zase kapkou lepidla přilepím, nebo odvrtám ulomený čep v čelníku, opatrně vyvrtám mělký otvor do zadní strany topné spojky a dám tam nový krátký kolík, aby hadice držela na svém místě. Pravda, je to trochu "piplačka"... :D


...proč to dělat složitě, když to jde i jednoduše... Proč tu topnou spojku neucvaknout modelářským kleštičkama dole na rámu s tím, že pak celá zůstane na kastli. Stejně se budu hrabat spíše ve střevech mašiny, tak proč ještě hlídat, abych si neulomil spojku....
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Aleson » stř 03 úno, 2021 8:58 am

Řešení, která vedou k cíli je určitě víc, každý si to jistě může udělat po svém. Třeba si ty kabely ulomit rovnou..... :wink: Chtěl jsem jenom navrhnout možný postup.....
Aleson
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 24 čer, 2011 9:33 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod MAXSUPERCARS » stř 03 úno, 2021 7:28 pm

Tak chlapi,

vytešujem sa aj ja z Peršingov. Model je veľmi dobrý.
Aj napriek tomu, že sa venujem z veľkej miery americkej
železnici, tak každý prírastok do ČS železnice poteší.
Ešte mi majú dôjsť ďalšie 3 kusy, modrá + dve ktoré
prestriekam na iné farebné schémy.
Spravil som páru videí.

Zvuk - vlastný ESU LokSound 5
Zvuky sú zatiaľ dočasné, pôjdu do nich moje vlastné
zvuky s výborným ESU LokSound 5 dekóderom.
ESU sú pokrokovejšie než Zimo, používam ich v 90% lokomotív
a poskytujú skoro nekonečné množstvo možností
pri tvorbe zvukového projektu.
Nedostatky si nevšímajte, budú ešte lepšie nahrávky.
Zvuk je originál zo skutočnej loko, žiadna syntetika.

Test zvuku tyristorov (vlastný zvuk ESU):
Video: https://youtu.be/f-4at028jig
Obrázek

163 (zvuk A.C.M.E.)
Video: https://youtu.be/c1D-8mddlUY
Obrázek

162 - RegioJet (dočasný zvuk)
Video: http://youtu.be/P1xNp6AgT_E
Obrázek
MAXSUPERCARS
Youtube: http://youtube.com/maxsupercars

Vlaky: HO, Spur 1, Z
RC lietadlá a heli
Uživatelský avatar
MAXSUPERCARS
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 03 úno, 2021 6:29 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod marek560 » stř 03 úno, 2021 8:35 pm

A ďalšie
Přílohy
FB_IMG_1612384597906.jpg
FB_IMG_1612384340979.jpg
marek560
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 06 led, 2014 12:22 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků