Modely na přání od ROCO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod A2C » úte 07 led, 2014 1:30 am

Dobrý postreh Radku, ale i tak to nič nezmení na tom pre akú lokomotívu sa Roco rozhodne.
V poslednom období sa ČSD modelom darí, pary chýbajú, rovnako ako elektriky, ale pri obľube tvorenia veľkých lokomotív sa najskôr dočkáme možno aj Štokra, aj keď pre veľa ľudí by bolo platnejšie vyrobiť Papagája alebo 310tku, než pri 555.0, 555.1 urobiť ďalšiu lokomotívu 1E. Alebo pri ďalších ČSD zostanú pri diesloch, logicky po Čmeliakovi vychádza Pomaranč, a po rade T478 napr. rodina T466

Čo ale šialencov v Roco napadne a či to dovtedy budeme schopný zaplatiť zostáva vo hviezdach
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod Zx1974 » úte 07 led, 2014 6:04 am

Radku, chtěl jsem upozornit jen na to, že cena dílu obecně nerozhoduje o tom zda se použije do nové konstrukce.

Jinak jsem skeptický k celýmu hlasování. Jest-li nám ROCO udělá ještě jednu čistě českou lok. řadu budem rádi, ani moc nevěřím, že by oprášili některou páru od Kleina. Spíš to vypadá, že potřebovali uklidit formy, aby se jich nechytnul někdo jiný a nekonkuroval jim.

Jak už jsem psal jinde, bylo by třeba, aby se našemu oboru začali věnovat číňani, když chcou umí i toto - http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=78472
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » úte 07 led, 2014 9:00 am

Chtěl jsem hlavně vysvětlit, že stavět české parní lokomotivy s využitím dílů*) cizích lokomotiv je modelářský nesmysl. ROCO taky nedělá čmeláka tak, že by vyrobilo jenom kastli a šouplo ji na podobný pojezd, byť se správnými rozvory. U nového modelu ČSD stejně musí ROCO počítat s jeho prodejností v Německu, to je klíčový trh. A ten takové věci nestráví, ani náš ne. Když se objevila bardotka s nádrží brejlovce, byl hned řev. Mě je to jedno, já bych to nepoznal, ale nejsem klíčový zákazník pro tento model. A štokr na rámu němky je OK?

Jinak jsem skeptický k celýmu hlasování. Jest-li nám ROCO udělá ještě jednu čistě českou lok. řadu budem rádi, ani moc nevěřím, že by oprášili některou páru od Kleina. Spíš to vypadá, že potřebovali uklidit formy, aby se jich nechytnul někdo jiný a nekonkuroval jim.

Nevím co si o hlasování myslet, klidně může jít jenom o marketing. Anketa vyvolá pozornost, ale její výsledky si pak vytisknout na toaleťák a ... 8)

ROCO formy od Kleina využívá. Podle mého odhadu už ROCO udělalo prakticky všechny použitelné nákladní vozy, byl parní vůz, loni snad poprvé elektrikcká lokomotiva ÖBB. Smysluplných a nevyužitých forem zůstává jen málo, mezi nimi právě 170, 270 a 429.

Nevím jestli se čínani pustí do modelové železnice podobným způsobem. Podle mého vede cesta přes menší firmy. Za prvé začnou tlačit na dominantní modely tradičních výrobců. Například Oskar se pustil do P8, tím bude nutit velké výrobce hledat další, neněmecké předlohy. U některých předloh unese německý trh model od několika výrobců, ale to nejde se všemi a vždy. A druhou nadějí jsou fimy jako ACME a jejich elektrická lokomotiva.

*) nemyslím tím motory, kola, převodovky, spojky a podobné díly
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod TTmili » úte 07 led, 2014 9:35 am

radeksindy: Je fakt, že nevím jak vypadá rám u H0 BR52 nebo BR50. Vím ale jak vypadá v TT, a ten je víc než univerzální, nebo by se to tak dalo říct. I ten čelník má TT na vyměnění, rám je spíš taková kvádr než aby na něm bylo něco naznačeno, jedině snad v zadní části pod topeništěm by vznikl problém. Ale když říkáš, že v H0 tohle nelze, tak asi ne, napsal jsem to jen jako takovou doměnku založenou na znalosti pojezdů menší velikosti a neznalosti detailních rozdílů mezi rámy německých BR50 a 52 a českou 556.0.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1693
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » úte 07 led, 2014 10:08 am

Je mi jasný, že představa vychází z toho co znáš z TT. Ale v H0 se to nedělá, pro lepší představu se podívej tady, na straně 2 je rám:

http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/63293_10303.pdf
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 led, 2014 9:03 am

Tak třeba se vás koupěchtivců Štokra zželí u Fleischmanna a nějakého vám postaví. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod George V. » stř 08 led, 2014 9:07 am

Od Fleíschmanna ho nechci, bude předražený. Roco má lepší koncepci pojezdu... :mrgreen:
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3203
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » stř 08 led, 2014 10:02 am

Od Fleischmanna raději ne, pojezdy jsou horší než u ROCO a ceny vysoké. Dnes snad jediná lokomotiva s tendrem Fleischmann s doporučenou cenou pod 300Eur je konstrukčně historická P8 alias 38 DRG. Zbytek kulantních 299 a výše. U ROCO je to část lokomotiv stále do 300Eur.

Když se kouknu jak si ROCO vybírá nátěry pro T478.1, tak je jasné, že při výběru čsl. parní konstrukce by se černá pánům v ROCO zdála fádní a vybrali by něco barevého :) Ale to se jen tak nestane ....
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 led, 2014 12:08 pm

No jo chlapci,vám holt není pomoci,Vy budete pořád dokola vyprávět jak je Roco lepší,levnější až tomu nakonec sami uvěříte. :D Já tedy nevím,ale proč se tedy nové i ojeté mašiny Fleischmann prodávají dráž než Roco,divný co? :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod George V. » stř 08 led, 2014 12:12 pm

A třeba TRIX je ještě drážší... Proč? Proč se ty krámy od MTB prodávají tak draho? Myslím, že se tomu říká obchodní politika. S kvalitou to nemá moc společného...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3203
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » stř 08 led, 2014 12:28 pm

A třeba TRIX je ještě drážší... Proč?

Víc kovu. TRIX je Märklin a Märklin má u spousty lokomotiv i kovové lité skříně. Dokonce existuje i jedna edice setu rychlíkových vozů Rheingold s celokovovou skříní. Podívej se na stránky TRIX a mají přímo schématickou značku lokomotivy a vybarveno je co je z kovu. Třeba u novinkové 03 je probarvený rám a kotel a tak jen budka je plastová. Výsledek = cena 400Eur.

Já tedy nevím,ale proč se tedy nové i ojeté mašiny Fleischmann prodávají dráž než Roco,divný co?

Asi má rozežraný zaměstnance :-) A cena ojetých je odvozená od nových.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 led, 2014 3:35 pm

Co se týče Trixe,tak je pravda co píše radeksindy a navíc používají bezúdržbové motory.Nicméně kovová kastle může být i kontraproduktivní,protože dost přenáší nepatřičné hluky. :x Mám od něj BR 38 a mohl bych vyprávět,o naprosto šíleném pohonu ani nemluvím. :roll: Co se týče cen Fleischmann versus Roco,tak rozežranými zaměstnanci to FAKT není.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod radeksindy » stř 08 led, 2014 6:09 pm

Kovová skříň je samozřejmostí u lepších modelů, u Märklina je to však spíše otázka tradice. Bohužel TRIX ani Märklin zrovna dneska neplatí po modelové stránce za lídry.

Bezúdržbový motor je jen marketingové heslo, není o nic víc bezúdržbový než jiné dobré motory. Ale jeho výhoda je, že plně vyvinut pro účely elektronického řízení. Má integrované hallovy sondy, takže elektronika ví kolik to točí a regulace rychlosti dostává opravdu smysl.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod Jirka_US » stř 08 led, 2014 7:13 pm

V pripade modernich motoru od Maerklina se nejedna o marketingove heslo, ale o konstrukcni reseni motoru, ktere nepouziva "kartacky" z cehoz plyne, ze slovo bezudrzbovy se pro vetsinu modelaru/uzivatelu stava realitou a nikoliv jen heslem. Krome toho tyto motory pouzivaji ulozeni pomoci kolickovych lozisek.
Hallovy sondy stejne jako BEMF poskytuje informaci s dostatecnou presnosti, alespon z pohledu zeleznicnich modelaru, o tom jak rychle se motor toci. U BEMF se ma smysl bavit jaky je pouzity algoritmus, respektive, ktery poskytuje vetsi presnost. Hlavni nevyhodou metody "BEMF" je, ze u kmitoctu PWM pro regulaci nad 15kHz neni mozne dosahnout 100% plneni (duty cycle) a merici mezera muze zpusobit nezadouci hluk, protoze kmitocet opakovani teto merici mezery lezi ve slysitelne oblasti.Viz vlakno o BEMF.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Modely na přání od ROCO

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 led, 2014 8:18 pm

Trošku si nerozumíme kolegové.
1/bezúdržbový je myšleno,že motor nelze v žádném případě rozebrat,natož měnit nějaké uhlíky.
Na detaily se mě neptejte,kdosi mi to někdo vysvětloval jak to je,včetně výrobce.Je to možná ve vlákně k BR 38 TRIX
2/Hluk který mě obtěžuje nemá nic společného s nastavením motoru.V mém(a nejen v mém)případě jde o zpackanou převodovku,která vyluzuje šílené zvuky a protože je přišroubována k motoru,který je uložen v kovovém kotli je o "zábavu"
postaráno.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků