Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod VikyV » úte 21 úno, 2012 8:28 pm

Ono, staci trochu pobehat po fotkach na nete aby bolo jasne, ze typak je typak a realita mozno uplne niekde inde ... vid napriklad http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp ... t=&page=11.
Ja si myslim, ze po problemoch s tvarmi brejlovca TT si uz p. Bana dal ovela vacsi pozor, aby to vsetko sadlo (a nielen v pocitaci).


Ale ano, stejný odkaz jsi dával do vlákna k Zamračené od ROCO, která se ti také líbí. Ale já mezi těmi modely rozdíl vidím a pokud jsou to modely, tak by měly být cca oba stejné. A teď který je blíže k realitě? Nechci rozpoutávat nějakou vášnivou diskuzi, jsem rád za počiny pana Báni v H0, např. velmi pěkná super návěstidla a doufám, že se dočkám i např. Bymee/Bdmtee v tomto měřítku i když můj příspěvek může působit a asi působí kontraproduktivně. Co mi trošku vadí je horní plocha prsou, která se mi zdá moc vodorovná. Není ten šípovitější tvar od ROCO správnější? Protože když se na prsa skutečné předlohy podíváš, ty horní plochy, alespoň je to můj pocit, jsou zkosenější a já si na správný tvar prsou potrpím :-). Ale pokud mají Bardotky jiný tvar prsou podle toho či onoho kopyta, třeba je to jedno a já píšu kraviny.
Naposledy upravil VikyV dne úte 21 úno, 2012 8:37 pm, celkově upraveno 1
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod František Příhoda » úte 21 úno, 2012 8:31 pm

Toto je pěkná mašinka. Začátek zkosení střechy z bočního pohledu směrem k čelům lokomotivy je na fotkách reálných strojů, které jsem zatím viděl, více posunut dopředu (buclatější konec střechy), tak jak to má Roco. A vrchní plocha cecků by mohla být také šikměji zkosena. Roco má zase ale klasicky levitující závěsky a nedejbože nádrž z brejláka. Pokud se Roco samo dobrovolně nezabije a bude montovat správnou nádrž, tak budou na trhu 2 rovnocenné modely. Ještě k těm pluhům. Podle fotek se zdají býti opravdu více protažené dolů. Mašina stojí na okolkách a až bude na kolejích, vypadá to, že se budou téměř dotýkat kolejiva. ( Na jednom webu konkurence je u rudého stroje jedna fotka na kolejích a je to tam zřejmé) Pluhy by chtěly trochu zkrátit.
František Příhoda
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26 led, 2012 5:11 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod VikyV » úte 21 úno, 2012 8:55 pm

Tak, na spravny tvar a velkost "prsou" si potrpim aj ja ... a nielen u modelov :-)))))
Ale teraz vazne ... na tom linku si pozri hned prvu fotku - je tam uplne zrejme, ze ta kolmica na hlavny ram vobec nie je ako na typaku, ktory si pripojil (ale samozrejme, presne proporcie sa porovnavat nedaju, opat su to uplne ine uhly fotenia).
Co sa tyka zamracenych od Roco a MTB - mne osobne sa pacia obe, preto je mozne pouzit aj rovnake fotky .... Ale ja osobne by som si nedovolil porovnavat oba modely zamracenej - to sa bude dat UROBIT AZ VTEDY, ked budu stat vedla seba. Takto tu nemozeme vobec povedat, ci su modely rovnake alebo nie ... Roco je fotena z uplne ineho uhla, vzdialenosti (ano, pri modeli aj vzdialenost sposobuje skreslenie viac ako u skutocnej masinky) ako MTB ....


Psal jsem , že fotky mohou zkreslovat a asi to tak je. Zatím jsem od žádného z výrobců neobjednal, jsem ve vyčkávacím módu na recenze obou hotových modelů. Co se týká marketingu, tak souhlasím. Mnoho lidí má předobjednáno, s tímto modelem nepočítali a je na prodejcích, jak se k případnému rušení objednávek konkurenčního modelu postaví. A co na to výrobce? Hodí na nás příště bobana :-)?
VikyV
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 10 led, 2011 12:13 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod mlha » úte 21 úno, 2012 8:58 pm

Myslím si,že se budou prodávat oba dva modely,a toho, že by na nás některý výrobce hodil bobana se nebojím,protože s tím stejně nic neudělám
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod stendy » úte 21 úno, 2012 9:00 pm

Tak, na spravny tvar a velkost "prsou" si potrpim aj ja ... a nielen u modelov :-)))))
Ale teraz vazne ... na tom linku si pozri hned prvu fotku - je tam uplne zrejme, ze ta kolmica na hlavny ram vobec nie je ako na typaku, ktory si pripojil (ale samozrejme, presne proporcie sa porovnavat nedaju, opat su to uplne ine uhly fotenia).
Co sa tyka zamracenych od Roco a MTB - mne osobne sa pacia obe, preto je mozne pouzit aj rovnake fotky .... Ale ja osobne by som si nedovolil porovnavat oba modely zamracenej - to sa bude dat UROBIT AZ VTEDY, ked budu stat vedla seba. Takto tu nemozeme vobec povedat, ci su modely rovnake alebo nie ... Roco je fotena z uplne ineho uhla, vzdialenosti (ano, pri modeli aj vzdialenost sposobuje skreslenie viac ako u skutocnej masinky) ako MTB ....[/quote]

Mikinko, nie je treba porovnávať modely medzi sebou ale jednotlivé modely so skutočnosťou , ešte aj v dnešnej dobe sa dá zabezpečiť prístup k originálnej dokumentácií týchto strojov, keby tak každý výrobca učinil, mohli by stačilo by porovnávať iba dielenské spracovanie a kvalitu materiálu, to čo sa dneska deje, že čo výrobca to unikát aj keď existuje iba jedna jediná predloha. Na žiadne kopytá by som sa ale určite nevyhováral.
Škoda , že MTB neurobilo radšej prototypovú kasňu s oblými kozami , bol by to možno zaujímavejší počin.
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » úte 21 úno, 2012 11:35 pm

Na nektere dotazy zrejme odpovi clanek a fotky, ktere jsem pridal na nas web. Po vikendu pribudou i nejake ohlasy z provozu na kolejisti v Podbabe.

Pro pripadne predelavace - okna jsou lepena, ale zrejme pujdou rozumne vyndat.

Co se tyka marketingu - postavit hotovy model pred zakazniky a ukazat jak vypada a jak jezdi je pomerne ucinnou formou podpory prodeje, nebo ne?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod V_Báňa » stř 22 úno, 2012 1:01 am

Stručně k dotazům:

pluh je 1.5mm nad TK což považuji snad za dostatečné pro nerovnosti. "Pravý" pluh bez diry na kinematiku a oválnými otvory zatím není uvažován. Modelářů, kteří jej namotují je minimum a preferuji modely praktické na ježdění, ušetřené finance za nástroj pro nový pluh věnuji raději do jiného výrobku. Pojezdy a všechny přesné díly s tím související jsou vyrobeny v ČR z mých forem, díly budou k dispozici asi přes pojezdy.eu. Díly modelu vznikaly postupně, bez větších problémů, průběžně přerušováno výrobou modelů TT. Model představuje II, serii zamračených, narozdíl od Roca, které připravuje předlohu z I serie.
V_Báňa
 
Příspěvky: 103
Registrován: stř 07 kvě, 2008 2:43 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Netáhlo » stř 22 úno, 2012 1:46 am

Ještě k těm prsům té lokomotivy:
Nevím jak vy, ale já na téhle fotce zcela zřetelně vidím, že ty prsa nejsou stejné. Jsem přesvědčen o tom, že různá kopyta na tvarování laminátových částí lokomotivy nejsou žádné "výhovorky". Pokud by to chtěl někdo rozpitvat trochu víc, tak by zjistil, že i zkosení toho předku je na obou lokomotivách odlišné.
Mě se model líbí a panu Báňovi za něj děkuji, budu vděčný zákazník.
Přílohy
751992.jpg
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod radeksindy » stř 22 úno, 2012 6:28 am

pluh je 1.5mm nad TK což považuji snad za dostatečné pro nerovnosti

Nicméně v mnoha ohledech by bylo asi lepší dodržovat NEM normu, pro H0 je to o 0,5mm výše než u TT, 2mm místo 1,5mm. Ale i pro hůře položená kolejiště byto mělo stačit.

Hodně se mi libí použití konektoru Plux22, to by se dalo využít.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod mnitka » stř 22 úno, 2012 7:44 am

Lokomotiva se mi líbí. Jakmile bude dostupná verze ČD nebudu váhat. ROCO přes palubu zatím nehážu, i když přístup tohoto výrobce mě stále více udivuje.

PLUH - vitrínový pluh mi jednoznačně chybí. Budu jej doma sám bastlit, bohužel. Rád bych si i připlatil nebo za rozumný peníz přikoupil tento díl přímo od výrobce.

OSVĚTLENÍ - zajímá mě zapojení osvětlení, je standardní? Tedy, bílé poziční v páru s reflektorem s koncovým dohromady. Nebo jsou jednotlivé okruhy samostatně zapojeny tak aby bylo možno dekoderem s 6ti funkcemi spínat jednotlivě páry pozičních a koncových světel + reflektor. Jsou použity teple bíle LED?

Jinak zatím u mne bez výhrad :wink: .

I já bych rád na tomto místě vyslovil velký DÍK panu Báňovi za tento počin.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 22 úno, 2012 8:13 am

vvitty píše:Pro pripadne predelavace - okna jsou lepena, ale zrejme pujdou rozumne vyndat.


Hm, tak v tom případě u mě roco v tomto bodu vítězí na celé čáře - menší pracnost a nulové riziko poškození při patinaci

V_Báňa píše: pluh je 1.5mm nad TK


Tak tohle si myslím je naprosto OK, schody 1mm mezi kolejema už je prasárna...

V_Báňa píše: "Pravý" pluh bez diry na kinematiku a oválnými otvory zatím není uvažován. Modelářů, kteří jej namotují je minimum a preferuji modely praktické na ježdění, ušetřené finance za nástroj pro nový pluh věnuji raději do jiného výrobku.


Tohle je věc názoru - bohužel u mě zásadní důvod proč si Váš model zatím nekoupím a počkám na srovnání s ROCO - bardotka má pluh perforovaný, to co tam má Váš model je bohužel neodstranitelný kompromis který model kazí. Já na modelu prostě chci mít perforovaný pluh - to mi nabízí jen (byť zatím virtuálně) ROCO.

Diskuse o tvarech - také se přikláním k názoru, že tvary origo mašiny se liší dle výroby, na fotkách mašin je to i vidět.

Následují dotaz neberte jako snahu očernit MTB firmu - jde mi praktickou stránku věci, také nechci být považován za zastánce ROCO, je tomu spíše naopak, viz moje příspěvky o téhle firmě zde na foru i jinde -

Jak to má firma MTB vyřešeno s otázkou případných dodávek náhradních dílů? Servis? Respektive na mašinu je záruka 2 roky - model se vrací zpět do MTB nebo předpokládáte výměnu kus za kus přímo u obchodníka? ZIMO zvukáč je montován v MTB (tj. plná záruka s modelem) nebo se "dodělává" u prodejce /Michal D. ? MTB je v oblasii výroby mašin v porovnání se servisním zázemím, historií a zkušenostmi velké firmy typu ROCO nováček a komponenty pojezdů ROCO jsou zaměnitelné s jinými jejich modely a i dlouhodobě vyzkoušené. Je to sice hra se slovíčky - ale je možné zde napsat jak dlouho byl pojezd MTB bardotky testován - zajímal by mne zkušební nájezd modelu než došlo k nějakému většímu opotřebení.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod kubulak » stř 22 úno, 2012 8:31 am

A je, pocitaci nytu pracuji :)

Pratele kolegove, za uvedeni MTB Zamracene dekujte me, zaslouzim sochu. Protoze ja funguju jako 100% hromosvod Murphyho zakona. Je to sotva 14 dni, co jsem ztratil trpelivost a naladu cekat na Roco, a koupil neci samodomo Zamracu z odlitku. A bum, mame tady tohle. Co me utesuje je, ze i se zvukacem ESU 4.0 a original zvukem Bardotky ta moje stala min nez MTB / Roco bez zvuku, a ze ten zvuk je opravdu hodne dobry, plus masina je krasne nastavena, rozjezd, vybeh, skripot brzd atd... no, budu premyslet :)
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Rudolf » stř 22 úno, 2012 8:35 am

Upozornění pro všechny diskutující:

doufám, že diskuze k modelu bude vedena věcně a seriózně a nebude se opakovat situace jako u TT brejlovců....

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 923
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Rauny » stř 22 úno, 2012 9:09 am

A jak to vlastně vypadá se zvukem????
Rauny
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 09 čer, 2011 8:23 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vvitty » stř 22 úno, 2012 9:17 am

Rauny píše:A jak to vlastně vypadá se zvukem????


Jednou z moznosti je napr. ZIMO + zvuk od Artolu. Jeden zvukac doma mam, skoda ze je v nem zvuk Brejlovce, jinak bych ho natocil ale takhle by to asi nebylo uplne vhodne :lol:
Tak az dorazi dekodery...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2641
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků