Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod takymotorkar » úte 23 srp, 2022 7:34 pm

Aha, tak to se omlouvám s tím nápisem, to mi v diskusi uniklo.
takymotorkar
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 01 srp, 2019 7:38 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod nem.str » pát 26 srp, 2022 9:35 am

u vozů Ba, Bac ten kdo netrvá na osvětlení vozu, stačí vyndat plech pro sběr a podvozek osadit ložisky PEHO - nic se nemusí vrtat a zpětně dosazená jednoizolovaná dvojkolí v podvozku se točí bez sebemenšího odporu, dále je díky vyndání plechu z jedné strany vůz kolmý ke koleji a o 0,5 mm je výška nižší
Naposledy upravil nem.str dne sob 27 srp, 2022 5:16 pm, celkově upraveno 1
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod mac » sob 27 srp, 2022 3:30 pm

Nechápu proč chybí na vozech černý potisk rámů kolem oken tak, jako je to u osmidvéřek. Totálně to mění ráz vozu. Na těch vozech ty okna byly úplně stejný !
mac
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon 25 bře, 2013 4:26 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod nem.str » sob 27 srp, 2022 5:16 pm

Ted budou ve IV, epoše - cena je o 10% vyšší, potisk dle fotek bude zase strojový potisk, žádný tampoprint, jednostranně izolovaná dvojkolí mají za následek, že vagón není rovnoběžný s kolejí a z důvodu absence druhého sběracího plechu v podvozku není vagon kolmý k ose koleje - sumasumárum cena modelu roste a kvalita klesá - modelář bud koupí a nebo nekoupí, výrobce asi sází na to, že se to prodá.
nem.str
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 02 říj, 2017 5:53 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Zlámalík » sob 27 srp, 2022 6:37 pm

Igra se vydala cestou MTB?
No teď je jediná šance v tom, že to nekoupíme, a ne že se zas bude říkat, že ten vůz na kolejiště prostě patří.
Pak už jen bůh s námi, to si uřežem tu větev sami.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1920
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod A2C » sob 03 zář, 2022 12:54 pm

Včera som vozy osvetloval. Povedal som si, aký by mohol nastať problém...
No jedine taký, že mi začali odletovať schodíky...
Ono totiž niekto nešetril lepidlom a ako lepil schodíky k rámu a zdá sa, že sekundovým lepidlom, lebo na ten Igrácky plast nič iné nepôsobí, tak nalepil aj podlahu na tie schodíky a tak ako budete dávať von interiér aby ste napájkovali vodiče, tak ulomíte schodíky...
Moc Igru "chválim"...
Lepené sekunďákom, polepené tak aby sa to nedalo osvetliť, divná potlač a ešte k tomu aj tie podvozky. Pochopil by som to pri prvej Bai-ke, ale tá bola ako model na vyššej úrovni.
Našťastie vozy neboli moje, lebo čakám na Slovenské verzie v 3ep. Snáď to dovtedy vychytajú.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod jirie123 » sob 03 zář, 2022 7:08 pm

Hmmmm.
Samé skvělé zprávy :evil:
jirie123
 
Příspěvky: 477
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Čouda » sob 03 zář, 2022 8:12 pm

Ahojda!
Me se ty vozy celkem libi. Ledacos si clovek udela sam. Prilepit upadnute schudky je malina. Ale jsem hodne rozcarovan z podvozku. To se zoufale nepovedlo. Zkusim Igru pozadat o zaslani "chybejicich" sbiracich plisku. Pokud se na me vybodnou. Dam tam loziska Peho. Nicmene za zaklad kazdeho modelu povazuji, aby dobre jezdil. To se tady nekona. Jednoho to zamrzi.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod JaroHo » ned 04 zář, 2022 7:25 am

Mě se dostaly do ruky první dva vozy. Zkoumal jsem výšku a ona by byla dobrá jenže je to nadzvedávané plíškem který má převádět eletriku do vozu nebo co to je, když se na vagonek zatlačí, plechy zalezou a nárazníky jsou pak správně vysoko k mašině i k osmidvéřákům z první serie.
A s těmi vozy mi přišel BM Tillig. Musim tilliga pochválit za jeho parádní povrch který mě zatím nikdy nezklamal. Igra má ty popisy horší ale pořád je to koukatelné o proti tomu co dokazovalo v minulosti MTB to je ještě furt dobrý, Lak Igra taky slušný. Ale tillig je v povrchovce topka.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod radeksindy » ned 04 zář, 2022 8:22 am

JarHo: To je pravda, jenže jak padlo už o pár příspěvků výše, ani tím se neuvede vše do pořádku. Pokud se z vozů vyhází všechny plechy, tak to pak vypadá následujícím způsobem.

Vůz Da proti T 478.1 ROCO, nárazníky jsou v jedné rovině

_T478.1aDa.jpg


ale na druhém konci stejného vozu Da připojený vůz Ba sice sedí nárazníky, ale nesedí přechodovými měchy

_Da_Ba.jpg


Tam je někde chyba v konstrukci, ale zatím jsem vůz nepřeměřoval, aych zjistil kde.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod t6791225 » ned 04 zář, 2022 10:02 am

radeksindy: Dotaz trochu mimo téma... Co to máš na té Bertě za kola? To jsou nějaké H0pur? Dají se někde sehnat? Já H0pur beru z Wagenwerku ovšem tam je jejich nabídka omezená...
Děkuji za odpověď
ČSD III./IV. epocha (1956-1975)
Uživatelský avatar
t6791225
 
Příspěvky: 226
Registrován: stř 22 úno, 2012 7:18 pm
Bydliště: Hulín

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod radeksindy » ned 04 zář, 2022 11:27 am

Lehce off-topic: Ano, jsou to kola H0pur. Sériově vyráběná kola pro lokomotivy neexistují, jen chvíli byly dostupná dvojkolí hromadně vyrobená pro některé ROCO lokomotivy DB a NS, ale to už je 10 let. Téměř všechna kola ve FREMO:87 pocházejí z dílny Holgera Grälera. Několik mých lokomotiv má kola také od něj, ale mělo to jednu nevýhodu. Moje požadavku jsou z jeho pohledu exotické a pak to dlouho trvá. Zatím co pro německé lokomotivy existují odlitky, přípravky a postupy, tak moje lokomotivy jsou kusovky. Takže jsem v rámci covidového pobytu doma sehnal malý soustruh, s dopomocí Zdeňka Valtra ho uvedl do stavu dostatečné přesnosti a kola jsem začal dělat sám. Zní to jednoduše, ale od prvních jednoduchých přípravků k funkčnímu dvojkolí parní lokomotivy byla skoro dva roky dlouhá cesta plná zmetků a hromady odpadu :) Paradoxně až teď jsem začal zpětně s motorovými, takže T 478.1 jedna je jedním z experimentů poslední doby. Dvojkolí vznikla přesoustružením originálních. Zatím to tak nechám, zdá se, že materiál není mosaz a mohlo by to vydržet. Ani nevadí, že nejsou profilovaná, v podvozku motorové lokomotivy toho není moc vidět.

Podvozek T 478.1 zdola

_T478.1_kola.jpg


a H0pur kola pro 311.3 (Liliput SB 29 a příbuzné lokomotivy)

_311.3_kola.jpg


Vozy Da a Ba jsou vybaveny koly Luck, které odpovídají lépe průměrem.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod JaroHo » ned 04 zář, 2022 11:30 am

měchy jsou v balení dvoje, jedny bych případně ohřáté upravil. Nevim. Teorie.
Bílý kolečka dělám popisovačem :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1442
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod Čouda » pon 05 zář, 2022 1:38 pm

Ahoj!

Vybalené vagony jsem postavil na koleje a ono to jezdí celkem obstojně. Ani boční náklon není nějak výrazný. Nicméně mosazná pouzdra doplním. Teď bych však s Vámi rád probral "kosmetiku."

V diskuzi 8dv Bai se řešilo odebrání jednoho nabíjecího dynama. Stejný osud zřejmě potkal i 4dv Bai. Které dynamo se však odebíralo? Kdopak zná brzdovou výstroj vozu? Jeden model mi byl totiž dodán se dvěmi brzdovými válci, druhý pouze s jedním. Dle návodu by tam měl být asi jenom jeden. Ale jistotu nemám. A můj poslední dotaz se týká nárazníků. Od které doby se na vozech používal novější typ - tedy ten hranatější? Nakonec podotknu, že můj model má již 12 místné číslo a modeluji 70./80. roky.

S přátelským pozdravem Mira.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Čtyřdveřové Bai-ky od IGRA Model

Příspěvekod U37008 » úte 06 zář, 2022 3:34 pm

Zdravím. I v současnosti platí u osobních vagonů označování představků čísly 1 a 2. Na představku 1 mimo kola ruční brzdy je také zpravidla umístěn el. rozvaděč. Nejinak je tomu i u vozů Bai, Ba, Bac.Rozvaděč z dnešního pohledu byl velice skromný, spínač vozového topení, spínač osvětlení, pojístky a také el. regulátor bobíjení baterie, který je napájen z dynama na podvozku. Dá se všeobecně říci že dynamo se umísťovalo co nejblíže k rozvaděči.(ztráty v el. rozvodech, menší potřeba měděných kabelů). Pokud u modelu dáte podvozek s dynamem na jednu nebo druhou stranu vozu, je zcela jedno, představek 1 nelze přesně definovat. Co se týče počtu brzdových válců, rychlíkové vozy Ba,Bac i restaurační z důvodu potřeby větší brzdící váhy byly opatřeny dvojnásobným počtem brzdových špalíků, Bai jedna osa 4 zdrže, ostatní Bac a další jedna osa 8 zdrží. A proto měl každý podvozek brzdový válec. Na modelu podvozku není tato skutečnost s dvěma brzdovými špalíky pod sebou ve dvojité botce znázorněna.
Uživatelský avatar
U37008
 
Příspěvky: 235
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků