Novinky H0 2021

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Kulsud » stř 10 bře, 2021 9:47 am

jirkan píše:Pánové, když tady tak přesvědčivě vytváříte fiktivní kupní sílu někoho, koho označujete za modeláře, tak zkuste udělat anketu. Vyberte několik zcela konkrétních mutací Vámi vysněných lokomotiv a posčítejte, kolik jich budete ochotni opravdu koupit. Třeba jich bude tolik, že to některého výrobce přesvědčí. A pokud ne, tak bude aspoň jasné, že je to jen plácání do vody.

Tak tyhle debaty se už vedly několikrát. Pokud tu do diskuse nezasahuje někdo, kdo skutečně prodává, pak jsou to jenom plané diskuse a dohady. Relevantní průzkum trhu tu není. Ale zase je to zajímavá diskuse. O tom, jaké má kdo představy, co by se mělo vyrábět. Či o tom, jak funguje trh modelové železnice. Já bych to téma nezavrhoval.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » stř 10 bře, 2021 11:16 am

Jindra Charvat :
... skončím u mnou oblíbených letošních novinek CIWL od Hobbytrainu a od LS Models...


LS Models už nějaký čas pro jistotu žádné novinky neoznamuje, protože toho za poslední roky nasliboval a nevyrobil dost. Nemluvě o tom, že u části vozů slíbil reedici a ty jsou také v nedohlednu. Počet novinek CIWL ve velikost H0 od Hobbytrainu se dá také vyjádřit krásným číslem - nula. Ani bych nic nečekal, první sety teakových vozů měly drobné chybky, u krémovohnědých si z neznámých důvodů zcela vymysleli jídelák, loni oznámili nesmyslné modré varianty. Zbytek vozů CIWL na stránkách Lemke je stejně od LS Models, takže se můžeme zase vrátit na začátek.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod OndraFíra » stř 10 bře, 2021 11:40 am

radeksindy píše:LS Models už nějaký čas pro jistotu žádné novinky neoznamuje, protože toho za poslední roky nasliboval a nevyrobil dost. Nemluvě o tom, že u části vozů slíbil reedici a ty jsou také v nedohlednu.


Souhlas! Já už několik let čekám na slibovaný (oznámený) CIWL čtyřosý zavazadlový vůz, dokonce jej mám i předobjednaný. Ale nevypadá to, že bych se ho někdy dočkal. K prvnímu oznámenému setu s tímto vozem se loni (možná už předloni) objevil další set vozů ve kterém je oznámený, ale to je tak vše.
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Jirka Černý » stř 10 bře, 2021 4:21 pm

[quote="Jindra Charvat"]Chodím rád na toto vlákno, ale na poslední stránce jsem neobjevil „krom polemik“ nic o novinkách H0 2021. :(
Tak já to napravím i když dosti nekonkrétně, na rok 2021 jsem zaznamenal docela slušný nárůst novinek (alespoň pro mně) v provedení ÖBB. To by nebylo až tak převratné ale zjistil jsem že barevné provedení lahodí mému oku a s mojí úchylkou na elektrické loko je to vyloženě vhodná dráha. Prošel jste spoustu videí a líbí se mi že kdo dělá Rakousko má dost možností dělat si opravdu velmi divoké témata krajiny, hory, vysoké mosty, tunely, vše k tomu patří. Jako bonus oni snad vůbec nemění zbarvení vagónů a ty nesourodé soupravy co tam jezdí jsou snad přes tři epochy. Takže díky letošním novinkám asi poupravím směr (samozřejmě na ČSD IV nezanevřu).
Jirka Černý
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Vážňas » stř 10 bře, 2021 4:44 pm

Kulsud píše:Tak tyhle debaty se už vedly několikrát. Pokud tu do diskuse nezasahuje někdo, kdo skutečně prodává, pak jsou to jenom plané diskuse a dohady.


V tomhle Vám můžu dát příklad od mého hlavního dodavatele kladenského p. Valtera (masinky.cz) - standardně bere na obchod 50 kusů a dvojnásobek u výrobků, u nichž se předpokládá velký zájem (teď třeba orchestriony nebo brejlovci). Občas ještě doobjednává, občas mu něco zůstane na krámu. Teď když jsem se díval, tak třeba asi úplně neodhadl rocácké analogové A sety M 152+ Blm, kdy mu z toho sta kusů zbylo 29 a sólo vlečňáků má z celkových 50 skladem 37 (jestli ovšem nepřiobjednával, to nevím).

Kolik toho bere p.Dalecký, ITvlaky a další podobní ne úplně malí prodejci netuším, ale podle mého možná mylného názoru to budou podobné počty...
ČSD dvou časových období:
1968-72
1976-80
Vážňas
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 10 úno, 2019 9:28 am
Bydliště: Kladno

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Jindra Charvat » stř 10 bře, 2021 5:59 pm

Doplnění novinky CIWL
LS Models MW1001 (Nord Express 1936, 7 vagonů)
Hobbytrain H44022 + 23 Orient Express 3 + 3 vagony.
Dále jsou tam samostatné vagony od LS Models (modernější) a od Brawy, napříkad 46437 a další. Není to čistý CIWL, ale styl…
Přiznám se, že nevím, kde jinde jste chtěli dnes výše uvedené produkty (mimo Brawy) najít než v katalogu Lemke?
K těm modrým Hobbytrainům, chápu, že Vy, kteří jste s nimi jezdili denně do práce a dělali při tom spoustu barevných fotek, tak vám ta modrá přijde dost křiklavá a jídelňák za císaře pána neskutečný…. :P
Pokus o žert, omlouvám se, ale faktem je, že těch vozů bylo mnoho a mnoho, opravdu stovky ne-li tisíce, většina rozbita ve válce atd. Tvrdit, že nikdy nebyla modrá in, se pro mě zdá trochu přitažené za vlasy, zejména, že jistou dobu zjišťuji, že ani odborníci nemají jasno vzhledem k plošnému obrovského rozsahu "CIWL" dopravy. Ono ani ta dokumentace z té doby, nic moc, nehledě k tomu, že se vyrábělo na mnoha místech stylem co kus to originál. Nicméně jako prodejní artikl, je "modrý" Hobbytrain vzhledově hezkou novinkou pro letošní rok (dokonce v omezené serii) a já jako vlastník "hnědého" provedení konstatuji, že se jedná asi o nejpropracovanější a nejhezčí vagonek z dosud mnou viděných a jestli to vyjde chci i MODRÁKA :D .
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 172
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod OndraFíra » stř 10 bře, 2021 6:07 pm

Jindra Charvat píše:Doplnění novinky CIWL
LS Models MW1001 (Nord Express 1936, 7 vagonů)
...


Tak zrovna ten Nord Express od LS models už je jako novinka oznámený asi 2-3 roky. Tedy rozhodně to není letošní novinka.
Stejně tak Sud Express (MW1003, 4 vozy). Obojí jsou to sety ve kterých má být ten zavazadlový vůz CIWL jak už jsem zmiňoval.
A kde nic, tu nic. Jak psal radeksindy - naslibovali, ale nevyrobili ;)
Takže dokud ho neuvidím v obchodech, tak tomu neuvěřím.
Moduly Fremo H0-Old - II.epocha ČSD: Nová Ves pod Pleší , Dobříš
Uživatelský avatar
OndraFíra
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 26 čer, 2010 12:26 pm
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » stř 10 bře, 2021 7:07 pm

Jindra Charvat: To nejsou novinky 2021. Jak píše Ondra, většina těch věcí byla oznámena už před lety. Set 44022 od Hobbytrainu je novinka loňského roku. BRAWA žádné vozy CIWL nedělá, chystá Rheingold. Na něj už mimochodem taky čekám už třetím rokem.

Vzhledem k tomu, že se o vozy CIWL zajímám, vím jak to s barvičkami na nich bylo. Teakové vozy byly jen mořené, měly přirozenou barvu dřeva. Pouze po dodání prvních celokovových lůžek v první polovině 20. let se natřelo na modro několik restauračních vozů, aby s nimi ladili. Čísla jsou známá, bylo jich jen pár, lze je najít i na internetu. Samozřejmě je dobře, že se najde dostatek lidí, kteří koupí každý barevný nesmyl. Bez nich by se výroba správných variant nemusela vyplatit. Jenom mě trochu mrzí, že se občas vyrábí jenom nesmysly a správné verze nikde. Viz modely Märklin a Trix.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod xmatejx » pát 12 bře, 2021 8:38 pm

První fotografie brejlovců Rivarossi HR2844 (lak Captrain) jsou na světě. Možné prohlédnout zde v galerii:

https://www.ebay.de/itm/RIVAROSSI-for-roco-dc-HR2844S-CAPTRAIN-ITALIA-D-753-WITH-DCC-SOUND/284179680189

Poznámky: Rivarossi použilo pigmenovaný žlutozelený plast jako základ. To je špatná volba a bohužel trend dnešní doby. Nic nevypadá laciněji, umělohmotněji než tyto náhražky laku... Za druhé: nelze si nevšimnout prapodivného usazení kabin na rámu (čela). Vypadá to, jako by byly ve vzduchu, těžko říci, zda je to mezera nebo tmavý pás mezi rámem a kastlí kabiny. Každopádně - vypadá to dosti podivně. Nabízený model má ošklivý škrábanec. Za třetí: u Rivarossi je zvykem, že nástřik je velice přesný, detailní atd. - viz model OKD. Podívejte se na falc mezi kabinou a skříní. Na poměry Rivarossi tedy hodně odbyté.
Analogovou DC verzi řada distributorů úplně stáhla z nabídky pro předobjednávky.
Na tento model se velice těším, ale zatím v rámci spekulací z této fotogalerie tedy ne moc přesvědčivý výsledek.
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » pát 12 bře, 2021 9:11 pm

Dorazil mi domů Klagenfurt. DR verze do sbírky, DB verze na přestavbu na ČSD. Právě verze s původními dveřmi se na přestavbu/přeznačení hodí nejlépe

_IMG_6092.jpg


Boční pohled na DR verzi

_IMG_6095.jpg


a spodek

_IMG_6097.jpg


Oppeln jsem o ET nepořizoval, Ztr stojí za prd, ale Klagenfurt se celkem povedl. Až na ČSD verzi 8)
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » pát 12 bře, 2021 9:12 pm

A další dva kotle na přestavbu, spolu s Klagenfurtem se chvíli budu zase věnovat III. epoše

_IMG_6100.jpg
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Mcx » sob 13 bře, 2021 7:25 am

Někdy je méně - více, modely pěkné, ale vzal bych kleštičky a hned bych cvakl záchytky brzdových rozpor, ty co na modelu vypadají jako oka na chytání medvědů :D
Tady co je na modelu, ten kotel to má stejně špatně
zachytka_1.jpg

a tady co je ve skutečnosti, je to sice Villach, ale to je jedno, ty záchytky jsou z pásoviny a z boku vozu téměř neviditelné, jdou blízko brzdové rozpory
zachytka_2.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2628
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod Jindra Charvat » sob 13 bře, 2021 9:33 am

radeksindy píše:Vzhledem k tomu, že se o vozy CIWL zajímám, vím jak to s barvičkami na nich bylo. Teakové vozy byly jen mořené, měly přirozenou barvu dřeva. Pouze po dodání prvních celokovových lůžek v první polovině 20. let se natřelo na modro několik restauračních vozů, aby s nimi ladili. Čísla jsou známá, bylo jich jen pár, lze je najít i na internetu. Samozřejmě je dobře, že se najde dostatek lidí, kteří koupí každý barevný nesmyl. Bez nich by se výroba správných variant nemusela vyplatit. Jenom mě trochu mrzí, že se občas vyrábí jenom nesmysly a správné verze nikde. Viz modely Märklin a Trix.

No nevím, na CIWL jsou i jiné názory (například https://www.qldrail.net/altkloster/orie ... stimes.htm) a třeba (https://www.wagons-lits-diffusion.com/p ... l-bis.html) a další.
V uvedených příspěvkách, je krom faktu, že pořádně nikdo nic neví, naznačeno, že původní "předvagony" byly v královské modré, dle královských honosných kočárů. Dále, ano, první teakové vozy byly jen chudě mořené, později s přidanou krémovou (lepší vzhled a odlišení souprav), ALE v meziválečné době, v době největšího rozmachu CIWL jsou vozy postupně nahrazovány celokovovými a staré teakové předělávány na ocelové konstrukce a lakovány na MODRO! Znovu upozňuji na obrovský rozsah vozového parku CIWL, jen do roku 1914 cca 1600 vozů (přesný počet není znám) a do roku 1939 má CIWL flotilu 806 spacích, 661 jídelních, 133 Pullman a 138 pomocných vozů, tedy celkem 1.738 vagonů ve 24 zemích Evropy, severní a střední Africe (Egypt,Turecko, Sýrie a Palestina) a v Asii.
Jen opakuji a na rozdíl od... netvrdím, že uvedené informace jsou 100%, ale uvádím je jako polemiku k názoru na tvrzení, že letošní (i ty v loňském katalogu uvedené) novinky jsou naprostý nesmysl atd. Ona je někdy pravda pěkně schovaná mrška :D, ale "zaručená znalost", a navíc velmi zjednodušená asi neomlouvá.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 172
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » sob 13 bře, 2021 12:18 pm

Jindra Charvat:
v době největšího rozmachu CIWL jsou vozy postupně nahrazovány celokovovými a staré teakové předělávány na ocelové konstrukce a lakovány na MODRO!

Tak to tam skutečně napsáno není! Žádný teakový vůz nebyl přestavěn na celokovový.

přesný počet není znám


Zajímavé, přesné výrobní seznamy byly otištěny hned v několika knihách :-) To že se přesně nezná jejich osud je věc jiná. CIWL vozy patří co se týče literatury k tomu nejpublikovanějšímu, o žádných vozech není více literatury.

Někdo tu znalost má, někdo ne, to je celé. Když už si nechceš pořizovat literaturu, tak si alepoň přečti na internetu něco solidnějšího - třeba forum na http://www.wagon-lits.de .
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Novinky H0 2021

Příspěvekod radeksindy » sob 13 bře, 2021 12:22 pm

Mcx: Ano, některé věci jsou nedotažené. Vzhledem k tomu, že půjde na tenká kola a šroubovku, tak toho půjde dolů víc. Předpokldáám, že kolegové z Německa už mají nové rozsochy a další detaily. Ale celkově dělá dobrý dojem pro další úpravy jenom doporučuji.
radeksindy
 
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Doja a 16 návštevníků