Zamračená v H0 od MTB

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Jirka » úte 21 úno, 2012 5:32 pm

Roco má po čmelákovi opět vypálený rybník. Koupím si jí, a budu se těšit na další naše modely. Třeba se jednou dočkáme i našich parních lokomotiv za rozumné ceny
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Ferda » úte 21 úno, 2012 5:53 pm

Myslím, že Jirka to vyjádřil naprosto přesně!

Ještě pár let a možná se dočteme:
"Pokud ROCO dosáhne se svým novým modelem srovnatelné kvality jako MTB, tak se máme na co těšit. Nicméně laťka je hodně vysoko!"

Pevné nervy a hodně zdraví pane Báňa!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod jirkan » úte 21 úno, 2012 6:09 pm

Líbí se mi čím dál víc. Ten pojezd vypadá lépe, než u řady renomovaných výrobců, a při té hmotnosti bych dodával spíš dvojkolí bez bandáže :D . Předpokládám, že ta "placka" vzadu má něco společného s reprákem. Jestli to bude pod ventilátory, tak si užijeme i parádního zvuku? Jo a ta cena si myslím je naprosto v relaci, nebo čekáte, že ROCO bude zlevňovat? Považuji to za perfektní tah a držím výrobci pěsti :P .
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod fousek » úte 21 úno, 2012 6:43 pm

Model je pěkný.
Stojiny, co převádějí síly ze závěsek na rám lépe lícují k rámu oproti Bardotce/ Brejlovci Roco.
Díval jsem se do chytré knihy a neměl být pluh u T478.1168 v barvě červeň rumělková světlá, místo šedé?

PS: Ještě by to chtělo, aby se nějaký výrobce chytl výroby osmidvéřáků, či papíráků, ať je za ně typická souprava. :)
fousek
 
Příspěvky: 466
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 21 úno, 2012 6:47 pm

Dotaz na p. Báňu - pojezd je čs výroba nebo cizina? Motor? Odpověd na dotaz týkajícího se případného přiložení plnoceného pluhu zde také nebyla (pokud jsem si správně všiml) Cenu nemá smysl komentovat - není to ani levný ani trahý, řekl bych normál, ale počítá se se zvukovou verzí? ppně ano viz foto pojezdu, ale je znám termín a cca cena? Pro případné skalní drzé mamlasy /jako sem já/ co chtějí model kompletně odstrojit (okna ven, detaily ven, masky podvozku ven) kvůli patinaci a barevným korekcím - okna jsou lepená či vyndavací jako u ROCO?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 21 úno, 2012 6:50 pm

Ještě jeden dotaz, může ten model někdo vyfotit zboku posazený na kolejích? Možná je to klam, ale dle fotek viz výše se mi zdá ten pluh relativně nízko nad TK, tzn možné problémy při přejezdu rozhraní modulů/segmentů...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod smekac » úte 21 úno, 2012 6:56 pm

Odpověd na dotaz týkajícího se případného přiložení plnoceného pluhu zde také nebyla...

Pluh by se nedal namontovat z důvodu delší kinematiky zasahující až do výřezu který je v pluhu. To samé u TT Zamráč a Brejlí.
...ale počítá se se zvukovou verzí? ...

Ano, ta se již prodává, :D
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Jezevec Pepa » úte 21 úno, 2012 7:08 pm

smekac píše:
Odpověd na dotaz týkajícího se případného přiložení plnoceného pluhu zde také nebyla...

Pluh by se nedal namontovat z důvodu delší kinematiky zasahující až do výřezu který je v pluhu. To samé u TT Zamráč a Brejlí.
...ale počítá se se zvukovou verzí? ...

Ano, ta se již prodává, :D


Jestli sem Vás dobře pochopil, tak tato technická záležitost je již dávno vyřešena (tedy u modelů HO), že šachta je poloviční a dá se pak vložit na model plnohodnotný pluh. A jestli použijete spřáhlo tak se prodlouží šachta nástavcem. Toto řešení není nijak problematické ať již v řešení nebo ve funkčnosti.
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod smekac » úte 21 úno, 2012 7:10 pm

Jezevec Pepa píše:Jestli sem Vás dobře pochopil, tak tato technická záležitost je již dávno vyřešena (tedy u modelů HO), že šachta je poloviční a dá se pak vložit na model plnohodnotný pluh. A jestli použijete spřáhlo tak se prodlouží šachta nástavcem. Toto řešení není nijak problematické ať již v řešení nebo ve funkčnosti.

Možná u jiných H0 modelů ano, ale zde přímo základ zasahuje do pluhu (není, jak píšete poloviční).
Psi štěkají, karavana jede dál ...
smekac
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 21 bře, 2010 4:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Zx1974 » úte 21 úno, 2012 7:18 pm

Moc pěkná, až se objeví ČD verze nebo albín, nebudu se rozmýšlet ani minutu.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod Jezevec Pepa » úte 21 úno, 2012 7:21 pm

smekac píše:
Jezevec Pepa píše:Jestli sem Vás dobře pochopil, tak tato technická záležitost je již dávno vyřešena (tedy u modelů HO), že šachta je poloviční a dá se pak vložit na model plnohodnotný pluh. A jestli použijete spřáhlo tak se prodlouží šachta nástavcem. Toto řešení není nijak problematické ať již v řešení nebo ve funkčnosti.

Možná u jiných H0 modelů ano, ale zde přímo základ zasahuje do pluhu (není, jak píšete poloviční).


Zatim jsem model neviděl a tedy se nechci pouštět do nějaké konkrétní diskuze. U Michala si model prohlédnu a zvážím jeho koupi, rád dám šanci každému výrobci.
V každém případě si rád model na jedné straně opatřím plnohodnotným pluhem i kdybych měl kinematiku sundat, proto by mne potěšil tento díl jako přiložený toť vše.

PS: nepsal jsem, že u tohoto modelu je poloviční, psal jsem u některých HO modelů.
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod vorisekml » úte 21 úno, 2012 8:03 pm

Doufám že si ROCO nedovolí dát na trh svojí zamračenou s původně uvažovanou nádrží od brejlovce. To by byla pro Roco sebevražda.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod stendy » úte 21 úno, 2012 8:14 pm

V_Báňa píše:Zde foto realné kabiny. Prasklina v laminátu napovida kde je kolmice od střechy k rámu. Takže nevím jak věrohodná je ta malůvka v příspěvku výše, dle mého vůbec. Vlastním pozorováním bylo zištěno kabiny se v detailech záhybů a radiusů čelních ploch liší, podle toho jake bylo při laminaci použito kopyto, kterých asi bylo více a věkem se obnovovaly. Roco má čelo kabiny příliš do šípu, je to vidět i z fotky rovněž výše a pokud dodrželo doporučení spojnice střechy a paty, tak se tvar klínu cela výrazně liší od fotografie skutečného stroje.


Tak budem asi ďaľší kto bude rýpať, MTB H0 berta z môjho pohľadu: skutočne je čelo stroja kapánek zprznené - veľký uhol sklonu čelných skiel od zvislej osi ,čelné sklá na spodných vonkajších rohoch majú byť zanorené do stĺpikov (odtiaľ pramenia ostatné chyby), na MTB tvoria jednu rovinu so stĺpikom a stĺpik má akési zjednodušené zaoblenie , vskutočnosti je stĺpik medzi čelným a bočným oknom oveľa vernejši v prípade modelu ROCO, taktiež jednotlivé zlomy rovín čumáku, majú pomerne malé zaoblenia (pôsobí to moc plocho), čo sa týka strechy tak vďaka už spomenutým chybám má oveľa väčší presah smerom dopredu ako je potrebné najviac badateľné je to v rohoch. Pluh nebudem komentovať tvarovo je úplne mimo. Toť, moje postrehy :| .
Celkom by ma zaujímalo či autor modelu tvoril podľa originál výkresu alebo iba nejakého typáku?! :?:
stendy
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 28 pro, 2010 11:30 am

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod petr.klems » úte 21 úno, 2012 8:23 pm

Tak já nechcu opakovat to, co už tu někteří napsali, ale myslím že panu Vítu Báňovi, patří opravdu VELKÝ DÍK a jakmile bude mašina v provedení ČD, jdu 100% do ní.
Já osobně jsem potěšen i nadšen.
A komu se nelíbí..............ať si :D
PANE BÁŇA JEN TAK DÁL. Držím ( e ) palce k dalším modelům.
petr.klems
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 08 led, 2012 8:42 pm

Re: Zamračená v H0 od MTB

Příspěvekod mlha » úte 21 úno, 2012 8:27 pm

Víc se mě líbí tato zamračená než rokácká s vystouplým ventilátorem na střeše,jednu letos vezmu
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků