ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod soundman73 » ned 06 pro, 2020 5:22 pm

Všude píšou, že to je limitka. Dlouhé období prodeje bych neočekával.

A kdyby někdo dělal tabulky a obtisky 162.112-7, určitě mám zájem.
soundman73
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob 31 srp, 2013 8:56 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod xmatejx » ned 06 pro, 2020 8:41 pm

Ostatně, takto vypadá aktuální poptávka po X71/X72 promítnutá do řeči čísel:

Obrázek

Obrázek
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 07 pro, 2020 8:41 am

Z modely.biz zmizela většina z novinkových modelů k předobjednání. Znamená to zamluvení všech objednaných kusů daného modelu? Jestli jo, tak to byl teda fofr (což se víceméně dalo čekat).
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod jirie123 » pon 07 pro, 2020 9:35 am

Hmmm. Tak to teda nechápu. Ta forma na kastle je z epoxidu????
Proč vyrábí jen tak málo kusů, které neuspokojí všechny zájemce :evil:
To fakt nepochopím.
jirie123
 
Příspěvky: 477
Registrován: úte 23 lis, 2010 8:01 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 07 pro, 2020 10:05 am

Taky to moc nechápu. Leda že by někde měli větší odbyt než u nás nebo že by chtěli udělat "průzkum trhu", což je po vyrobení forem už celkem pozdě. Málo kusů tuším vyrobili i u 150/350, neočekávám tedy, že nás zahltí různými verzemi v kýženém množství (jenom až se tu zase bude řešit, proč někdo zase koupil MTB; s většinou jejich modelů se zásadně neperu, i když by to mohlo být lepší, ale jestli toto bude jediná série 163 od ACME na dalších 3-5 let, nebude se čemu divit).
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod xmatejx » pon 07 pro, 2020 10:37 am

pánové neplašte tu, velkých funkčních eshopů s modely máte v ČR tak desítku :)
kupř. podle itvlaky.cz půjdou modely do ČR až 14.12., čili k objednání budou na přelomu roku a nebo na nový rok https://www.itvlaky.cz/ho-elektricke-lokomotivy/h0-elektricka-lokomotiva-163-cd-a-c-m-e--60311/
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod novk2007 » pon 07 pro, 2020 10:49 am

Taky nechápu proč toho udělají tak málo. U modre gorily co vím se dělala dalsi serie protože ta první nestačila a ta druhá byla taky rozfofrovaná rychle , a co jsem viděl v Německu tak vagony ČD od Acme se vyprodají za pár dní myslim jako WRMZ Bmz Apmz a ten zbytek jako DB Slovinke atd to je tady ležák. A vsimli jste si nějako zapoměli na Eso . Tak si rikám jestli neudělali jen persinga kuli tomu že jezdil u nich. vyměnit skrin ventilatoru není problem. Tak otázka je kdy příjde Eso doufam že s bastardem
novk2007
 
Příspěvky: 822
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod xmatejx » pon 07 pro, 2020 11:45 am

novk2007 píše:Taky nechápu proč toho udělají tak málo.


Udělají toho přesně tolik, kolik uznají, že okamžitě prodají a současně tolik, kolik jim udrží poptávku (po dalších podobných modelech) uměle stále vysoko, takže se daří ceny držet vysoko. Lze jen spekulovat o reálných příčinách:

- většina evropských výrobců modelů vyrábí reálně v jedné, dvou, třech čínských fabrikách, čili je to fronta a kapacity jsou omezené (pravda?),
- většina menších národních výrobců prioritně uspokojuje vlastní národní zákazníky (pravda?) - výjimkou je asi jen Mehano, které vyrábí spíše na německý, italský a švýcarský trh, než domácí (pravda?),
- Češi sedí doma v teple na zadku a čekají, až jim Rakušák, Ital, Němec, Francouz vyrobí model jejich železniční správy, protože jsou sami neschopní si vyrobit vlastní modely. Vydržují si navíc jednookého, který jim kraluje a do různé míry vděčně jej podporují... (pravda?),
- narostl objem kupujících mezi lety 2010 - 2020 o desítky procent a stejně tak i objem prodaných modelů za rok (pravda?). Svědčí to o tom, že v populaci je více volných peněz na zbytné zboží (hobby) (pravda?),
- drtivá většina modelů, které jsou skutečně modely ČR a ČSSR železniční správy, historicky vůbec ještě nebyla továrně vyrobena! Čili je obrovský převis poptávky po prvomodelu. Výborně to lze vidět na rostoucích nárocích kupujících u brejlovce v řadě: odlitky/lepty -> CS Train -> Roco/Rivarossi/(MTB) Koupil by si dnes někdo model z odlitku brejlovce z roku 1997? A naproti tomu - podívejte se na http://www.modellbau-wiki.de/, kolik všech možných edicí modelů německých lokomotiv Němci pro sebe již historicky vyrobili... (pravda?)
- český trh je malý a zřejmě i relativně nezajímavý, kupní síla českých modelářů je malá. Pokud ACME vyrobí Peršingy, vyrábí je, protože bude schopno vyrobit i řadu E630 pro italský trh, pokud bastardy, určitě je větší motivací poptávka na trhu v Německu (BR 180) než v české kotlině. Jsme takový vedlejší produkt (pravda?)
- ???
xmatejx
 
Příspěvky: 222
Registrován: čtv 04 čer, 2020 11:33 am

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Vik » pon 07 pro, 2020 11:56 am

Vojtěch Vorel píše:Z modely.biz zmizela většina z novinkových modelů k předobjednání. Znamená to zamluvení všech objednaných kusů daného modelu? Jestli jo, tak to byl teda fofr (což se víceméně dalo čekat).

Také jsem koukal. Už tam byla pouze zvuková varianta. Zařídil jsem jinak a uvidíme co na mne ¨vyjde¨

Ad. Piko a bratru €400 za bastarda je děsné... Jsem neskonale rád za ty 371/372 co mám. Hodnotu ukázanou na ebay dle mne ale nemají. :roll:
Pokud je ale německý trh tak hladový po 180DB tak proč nakonec stejně udělají první 163? Stejně tak mohlo Piko dávno udělat naše mašiny, když na ně mělo podvozek. Ale to jsou spekulace a plácání jako u piva...
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod A2C » pon 07 pro, 2020 1:03 pm

Vik píše:...Stejně tak mohlo Piko dávno udělat naše mašiny, když na ně mělo podvozek...


Mohlo ale neurobilo.
Pred istým časom, po veľkom úspechu Čmeliakov Piko kedy zmizli z pultov za 2! dni som sa rozprával s zástupcom Piko v Prahe.
Pýtal som sa či po tomto úspechu spravia Pomarančov po ktorých je hlad. Však podvozky už majú.
Odpoveď bola, áno, ale keď si objednáme 10tis kusov.
Takže buď si objednáme 10tis kusov alebo si počkáme kedy bude mať Piko chuť a voľné kapacity aby urobilo niečo naše.
Tým ale nechcem rozvíriť vášne, koniec koncov za čas sa to mohlo zmeniť a laminátka je toho pekným odkazom. Alebo si ju niekto v zahraničí (možno majiteľ) vzal na triko a dal spraviť 10tis kusov.

No ale momentálne by som moc nespoliehal na dobu kedy nám Piko spraví opäť niečo nové. Poliaci sa dali dokopy a objednávajú si nové a nové modely ktoré im Piko vyrába ako na bežiacom páse.
Škoda, že tu nie je taká spoločná sila.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1670
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod PASKVAL » pon 07 pro, 2020 1:38 pm

soundman73 píše:Všude píšou, že to je limitka. Dlouhé období prodeje bych neočekával.
A kdyby někdo dělal tabulky a obtisky 162.112-7, určitě mám zájem.


Toto sa píše kde?

novk2007 píše:A vsimli jste si nějako zapoměli na Eso . T


Ak myslíte čistokrvnú 362, tak verím že bude aj tá. len si na ňu asi počkáte...možno aj pár rokov :lol: :lol: :lol: . Ale tak zatiaľ bude aspoň 363.

Inak čo som tak narýchlo pozrel obchody ecmodel, hobby-shop, itvlaky.... Všade objednateľné....
PASKVAL
 
Příspěvky: 194
Registrován: pát 12 úno, 2016 7:04 am
Bydliště: Martin

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Jezevec Pepa » pon 07 pro, 2020 2:40 pm

plácání určitě, protože u modely.biz zmizlo celé ACME!!!! s ohledem na dostupnost modelů zde od ACME v letošním roce, kdy mi bez slov komunikace uteklo několik novinek a následně je sháněl dodatečně po jiných obchodech, samozřejmě pro mě s nepříznivou cenu :-(, je tam asi něco víc.....? Hold za věrnost se platí :-)
Vik píše:
Vojtěch Vorel píše:Z modely.biz zmizela většina z novinkových modelů k předobjednání. Znamená to zamluvení všech objednaných kusů daného modelu? Jestli jo, tak to byl teda fofr (což se víceméně dalo čekat).

Také jsem koukal. Už tam byla pouze zvuková varianta. Zařídil jsem jinak a uvidíme co na mne ¨vyjde¨

Ad. Piko a bratru €400 za bastarda je děsné... Jsem neskonale rád za ty 371/372 co mám. Hodnotu ukázanou na ebay dle mne ale nemají. :roll:
Pokud je ale německý trh tak hladový po 180DB tak proč nakonec stejně udělají první 163? Stejně tak mohlo Piko dávno udělat naše mašiny, když na ně mělo podvozek. Ale to jsou spekulace a plácání jako u piva...
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Charlie » pon 07 pro, 2020 6:49 pm

Napsal jsem dnes dotaz, jestli je ještě budou mít. Zatím bez odpovědi.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod matejkocis » pon 07 pro, 2020 6:56 pm

Čo sa týka komunikácie firmy ACME je to fakt na zbláznenie. Ja som pár dní nepozrel na stránky modely.biz, alebo itvlaky.cz a tak som si nevšimol, že sa chystá vydanie modelov 162 RJ a modrej 350. Dozvedel som sa to náhodou z e-mailu, ktorý som dostal v pondelok - predajca (v mojom prípade itvlaky.cz) ma kontaktoval že evidujú moju objednávku na model 162RJ - tuším z roku 2017 (alebo skôr?) a či mám ešte o model záujem - obratom som písal, že by som zobral aj 350-tku - prišla odpoveď, že 162 by som mal dostať, keďže som si ju "predobjednal" ale 350-tka sa rozpredala v priebehu víkendu a skúšajú kontaktovať výrobcu, či bude možné navýšiť kapacity objednávok.

Nerozumiem tejto politike predaja, na model sa čáka 3 roky, alebo aj viac a potom zrazu bez upozornenie dajú model do predaja (v správe stojí, že lokomotívy bude ACME zasielať cca 14.12.20) a v náklade, ktorý sa rozpredá za 48 hodín?? Stačilo by kontaktovať predajcov, že v priebehu 1-2 mesiacov model bude dostupný a oni by im obratom zaslali, aké množstvo je možné na trhu obratom predať.
matejkocis
 
Příspěvky: 135
Registrován: sob 17 led, 2015 7:30 pm

Re: ACME ŠKODA X62, X63, X71, X72

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 07 pro, 2020 7:04 pm

Asi tak, proto jsem modely stáhl z nabídky, protože naprosto netuším kolik modelů nám přijde. Modely avizují od roku 2017 kdy jsme dělali první obj. Další modely jsem objednal ve ČT obratem co přišlo info z ACME že jsou modely na trhu, včetně ceníku a přišla info že už je vyprodáno, přitom v původním mailu žádné info o vyprodání, žádné avízo třeba měsíc předem, že se modely konečně chystají :( Takže jsem zvedavý jak to dopadne. Je to škoda protože o modely je velký zájem a někdy mám pocit že našemu trhu moc nevěří.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků