Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod RadimS » čtv 04 pro, 2014 4:13 pm

Jo, taky jsem čekal, že bude ještě výběr :shock: , co takhle je ještě zkusit pošťouchnout, ať ještě něco přidají? Za mě jsem pro ostravské depo! :wink:
RadimS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:43 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod radekkrupka » čtv 04 pro, 2014 4:16 pm

No, myslím že toto vlákno potvrzuje pravidlo, že "s jídlem roste chuť". :) Pokud někdo u "továrního" modelu už čeká na konkrétní depo a epochu, tak to je - nezlobte se - fakt masakr :).
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » pát 05 pro, 2014 5:10 am

Já se ještě vrátím k té avizované úpravě modelů - chtělo by to něco udělat se střechou u Da - prodloužit jí až na čela. Viděl jsem i několik snímků Da ve IV. epoše, kde ta šedá ze střechy přesahuje na čelech dokonce ještě pod ůroveň střechy, možná až k přechodovému měchu. Tak jestli to tady někdo od Šikulů čte, ať se nad tím zamyslí. Úplně by stačilo, kdyby ta střecha byla šedá v celé své délce až na čela.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod RadimS » pát 05 pro, 2014 5:46 am

Jo, to máš pravdu, ale je to zase úprava formy a nevím, jestli se do toho s takovou investicí opět pustí jako u Bai, i když tam se jim to parádně povedlo a asi i vyplatilo. Budu doufat, že k úpravě dojde, asi nejsem sám, koho by to potěšilo.
RadimS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:43 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 05 pro, 2014 6:18 am

radekkrupka píše:No, myslím že toto vlákno potvrzuje pravidlo, že "s jídlem roste chuť". :) Pokud někdo u "továrního" modelu už čeká na konkrétní depo a epochu, tak to je - nezlobte se - fakt masakr :).

Kdyby nebylo Da ve 4.ep. avizováno, tak asi nikdo nečeká a přeznačí si. Před časem (cca 1/2 roku) jsem psal Šikulům, zda bude set ve čtvrté epoše (tehdy ještě nebyl žádný) a bylo mi odpovězeno "vydržte".
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2393
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 05 pro, 2014 8:03 am

Vozy Da ve IV.epose prozatim nebyly právě proto že se bude upravovat forma střechy.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod George V. » pát 05 pro, 2014 8:04 am

Heuréka... Tak si ho možná nakonec koupím. A co ty dvojité brzdové zdrže?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3200
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod lisacik » sob 13 pro, 2014 9:46 am

Pozastavení Bai + Da
Pro rok 2015...
http://www.modelkrajiny.cz/aktuality/la ... ai-da.aspx
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod greenery » ned 21 pro, 2014 7:04 pm

Ahoj vespolek....
můžete prosím někdo , kdo už jste bai rozebíral, poradit jak postupovat? Nedokážu vysunou a uvolnit západky u čelníků vozu. Vše je tam tuhé a dokonale slícované. Bojím se, abych to nepoškodil.

Da šlo rozebrat bez problémů - je jinak konstruovaný, čela jsou vyndavací, takže karoserie jde zlehka rozevřít.
Potřebuju začistit kinematiky - díl má ostré hrany a při sunutí se občas zadrhne ve vychýlené poloze a souprava vykolejí. Kromě toho pomohlo ještě nepatrné přihnutí (s citem) konců véčka kinematiky směrem dolů, aby se správně trefovala do zadních dorazů a nenarážela na horní hranu dorazu.
Potvrdilo se také to, že světlý díl interieru je o pár desetin mm kratší a po secvaknutí s podvozkem jej prohýbá do luku. Někdo už to tu zmiňoval. Preventivně jsem vybrání pro západku ve výlisku interieru opatrně malinko probrousil, aby se omezilo pnutí - má to tendenci západky "trhat". Plasty asi mají odlišné smrštění.
Konstrukčně jsou oba modely opravdu vychytané - klobouk dolů. Problémy způsobuje "fyzika" materiálů a lisování. Sebemenší otřep způsobuje pnutí a kolize v chodu. Konstrukce modelu počítá s maximální přesností, není moc prostoru na nějaké vůle.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod look23 » ned 21 pro, 2014 7:43 pm

http://www.modely.biz/magazin/clanek-vymena-kinematiky-u-vozu-bai/

Chce to opravdu více síly. Nebo si je nechte vyměnit u prodejce.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1184
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod zdenek » ned 21 pro, 2014 8:16 pm

Ahoj! Já jsem Bai ani silou nerozdělal, takže nakonec jsem to provedl následovně. Vytáhnul jsem nejdříve z rámu oba podvozky a uvolnil jsem si přístup do míst, kde se pohybuje kinematika. Pak jsem vzal šroubovák a zasunul ho do mezery mezi černý rám a šedobílou podlahu (mezera v které se pohybuje kinematika). Následně stačí lehce zapáčit, nebo šroubovákem pootočit. Je to nutné udělat ve všech čtyřech rozích vozu. Tím se černý rám na krajích vozu uvolní a vyskočí ven, střed vozu pak už jde lehce. Při zpětné montáži je nutné nezapomenout secvaknout zpět podlahu s vnitřním vybavením a rám vozu. Pak teprve je možné nasadit karoserii. Zdeněk
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod greenery » ned 21 pro, 2014 9:25 pm

Aha, a nepoškodí se plast tím páčením? Problémem je podle mě zbytečná západka nad čelníky vagonu. V čele jsou tak tři západky do trojúhelníku = nejde s tím hnout. Jsem z toho docela rozladěný.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod greenery » ned 21 pro, 2014 9:28 pm

look23 píše:http://www.modely.biz/magazin/clanek-vymena-kinematiky-u-vozu-bai/

Chce to opravdu více síly. Nebo si je nechte vyměnit u prodejce.


Na to jsem se díval, ale nevím kam tu sílu nasměrovat :-), abych něco neurval.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod zdenek » pon 22 pro, 2014 8:21 am

Já jsem takto rozebral všech svých 6 Bai a dalších 5 pro kolegy z klubu a nic se nepoškodilo, ani západka se neutrhla. Ono to tam zase tak pevně nedrží, spíš jde o to, že ten rám nelze nijak uchopit. Jediný problém je, že podle použitého nástroje pro páčení se trochu může poškrábat plast v místě páčení. Ale to nastane v té mezeře pro kinematiku, kam není vůbec vidět, takže mě to netrápí. Dělal jsem větší množství pokusů jak se do vozů dostat, ale tento způsob byl jediný, který splnil účel. Jinak jsem šroubovák směřoval do rohu vozu a bylo to hned rozdělané. Zdeněk
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše

Příspěvekod greenery » pon 22 pro, 2014 12:56 pm

Díky, zkusím
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: vvitty a 14 návštevníků