Království Železnic

Pozvánky, odkazy, upozornění.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Libí se vám tento projekt ?

Ano
106
65%
Ne
57
35%
 
Celkem hlasů : 163

Příspěvekod yurax » stř 28 dub, 2010 4:14 pm

Dnes jsem se tam byl podivat a na kolejisti s Jestedem se pod V100 s uhlaky prohodila vymena pod vlakem a dvakrat(!!) tento uhelny vlak naboural zezadu do uceleneho vlaku Acer s herkulesem.
Na kolejisti s hasicemi hasicimi zbrojnici pak nejakym zpusobem rychlik s krysou vjel na neel. trat pres kopec, kde jezdiva jen ta V100 s kratkym nakladem a po jejim projeti se celne srazil s nakladem tazenym hrbatou. Naprava skod byla zazitek sledovat.
Jinak na spodnim zarodku megakolejiste provoz bez nehod (nepocitam nehody faller aut), jen ty cistici vozy za krysami byly rusive, pritom brejlovec mel rychlik uceleny a nakladu mohlo byt vic.
Jinak se mi ale celek libil velmi moc - nejvic to kolejiste zimni s parnicemi, navzdory cvicisti a tankum, nemam rad valecne modelarstvi a nescifi bojove stroje. Skoda, ze stokry jezdily tak malo a furt cekaly ve skrytaku. I na ostatnich tratich me zklamala nepritomnost aspon malo par. Ja vim, ze realita, ale ta dostava na frak i jinde a vic.
A jdu cist recenzi na kvasha.net :)
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Příspěvekod George V. » sob 08 kvě, 2010 6:46 pm

Tak jsem se dneska konečně dostal s rodinkou na návštěvu Království železnic. No musím konstatovat, že je to opravdu spíše pouťová atrakce pro děti, než seriózní modelařina. Ale pokud bych to posuzoval z tohoto pohledu, tak fakt dobrý. Není problém tam zajít i s 3-letým mrňousem na odpoledne, když venku prší. Zázemí výborný. Dětský koutek, občerstvení, i WC přizpůsobené pro děti... Já osobně jsem, po přečtených recenzích, samozřejmě nic moc neočekával, ale stejně mne tam jedna věc zarazila. A to stav některých vozidel. Olámané nárazníky, stupačky a další detaily... Člověk by čekal, že ktomu budou mít provozovatelé trochu lepší vztah. No a poslední věc - ceny v obchodě (hlavně Roco). Ty mi tedy vyrazily fakt dech (přitom ceny v E-shopu jsou jedny z nejlepších v republice). Myslel jsem, že si přivezu domů nějaký "suvenýrek", ale za tyhle ceny fakt NE!
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3203
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Království Železnic

Příspěvekod sotous » ned 01 srp, 2010 4:26 pm

Mrkněte na tyto stránky
http://www.miniaturelbtalbahn.de

je zde model tratě okolo Bad Schandau v H0, tedy trať Praha -Dresden, doporučuji srovnat s ve skutečnosti tak blízkými městy Děčín a Ústí nad Labem s v podstatě podobnou scenerii, s modelovým provedením KŽ "Děčín" a ˇUstí nad Labem" .....
sotous
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06 kvě, 2010 3:16 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 02 srp, 2010 11:00 am

sotous píše:Mrkněte na tyto stránky
http://www.miniaturelbtalbahn.de

je zde model tratě okolo Bad Schandau v H0, tedy trať Praha -Dresden, doporučuji srovnat s ve skutečnosti tak blízkými městy Děčín a Ústí nad Labem s v podstatě podobnou scenerii, s modelovým provedením KŽ "Děčín" a ˇUstí nad Labem" .....



Srovnáváš nesrovnatelné... V tom Königsteinu dělají to kolejiště už od začátku jako "věrný model" nemegalomanské povahy, Království je bohužel o něčem jinám... Jinak byl jsem tam minulý týden - super přístup, nejen že ti mašinu/soupravu přistaví a zastaví kvůli nafocení, ale po krátkém zaškolení si s ní můžeš i zajezdit! A to vše máš samozřejmě v ceně vstupenky, navíc je i suprový okolní areál (zahr. dětská železnice, prolejzky, bludiště, o kousek dál monumentální pevnost z 18 a 19 století... Prostě super námět na rodinný výlet.

Mimochodem, ten samý motiv kolejiště, ale v TT je sídle Tilliga v Sebnitz (podnikové museum), cca 12 km od Bad Schandau
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Království Železnic

Příspěvekod microjelen » sob 14 srp, 2010 7:53 pm

Dneska jsme se byl poprvé podívat v Království železnic. Musím konstatovat, že jsem byl trochu zklamán výběrem věcí v obchodě. Trochu jsem si připadal jako u vyjedeného krámu, ale naštěstí to co jsem chtěl měli. A pán co mě obsluhoval (ten s knírkem) byl velice ochotný.
Co se týče expozice, tak mě trochu zklamalo, že byl skoro větší provoz na silnicích a ne na kolejišti. Očekával jsem od toho právě větší kolejový provoz. Ale nakonec musím konstatovat, že jsem byl spokojený. Jen má dcera měla jednu výtku. Nebyla tam paní co maluje na obličej.
PS: na webu máte napsáno, že lze zakoupit lístek za 400 Shell bodů, ale už to prej neplatí
http://microjelen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
microjelen
 
Příspěvky: 133
Registrován: stř 07 dub, 2010 6:28 pm
Bydliště: Plzeň - Skvrňany

Re: Království Železnic

Příspěvekod radekkrupka » úte 17 srp, 2010 9:44 pm

Dnes jsem využil volného vstupu pro členy klubu a prošel si konečně celé království železnic... Pouze v krátkosti moje dojmy:

Je zcela zřejmé, že celá expozice je rájem dětí. Nevím, co přesně tvůrci tímto projektem zamýšleli, nicméně prvotní prohlášení ve smyslu "největší událost od otevření petřínské rozhledny", "kolejiště inspirované Miniatur Wunderland", a pod považuju minimálně za zavádějící, spíše za špatný vtip... Stejně tak prohlášení, že každé 3 měsíce bude otevřen jeden "kraj" se hroutí, jelikož teprve druhý, Karlovarský, je zcela na počátku výstavby. Oproti Ústeckému kraji v něm bude větší množství jednokolejných tratí.

Kolejiště - Kolejové schéma všech tří menších kolejišť i "Ústeckého kraje" je natolik banání, že jakkoli zajímavý provoz vylučuje. Nabyl jsem dojmu, že řada výhybek je dokonce napevno nastavených, protože jim chybí povrchový přestavník, který u zřetelně funkčních výhybek je. Přidáme-li k tomu naprostou absenci skryté části, je dokonáno. Vlaky zkrátka krouží stále dokola. Samotná nádraží často také pozbývají smyslu, protože se v některých případech jedná o pouhý souběh několika kolejí na jednom místě bez smysluplnějších zhlaví. Rychlíky tak zastavují na kolejích bez nástupišť atd...

Vozy - příjemně mě překvapila skladba souprav. Téměř všechny vlaky jsou české - lokomotivy i vozy, což se od mé první návštěvy změnilo. Na soupravy je docela příjemný pohled. Na jednom z kolejišť je parní provoz, zbytek je současnost. Těšil jsem se na novou škodováckou lokomotivu, ale stála odstavená kdesi na vlečce. Škoda, že na kolejích není v provozu jediný motorák.

Krajina - těžké dát jednoznačný verdikt. Ačkoli se samozřejmě nejedná o propracovaný model, jak ho chápeme my, řada míst je poměrně pěkně udělaná. Vedle nich jsou k vidění naprostá zvěrstva, kdy vedle dětského hřiště je malý čtverec chmelnice, na silnicích je víc tunelů než na trati, mosty jsou zcela nereálné svojí konstrukcí, často visí ve vzduchu nebo naopak leží polovinou konstrukce kdesi v hlíně apod. Reliéf terénu vůbec nevypadá jako krajina, ale spíše jako terasy tvořené silnicemi a kolejemi. Je vidět, že krajinou se nikdo příliš nezabýval a ona nějak vyšla. Tohle snad musí dojít i desetiletému klukovi...

Osvětlení kolejišť - to se mi líbilo asi nejvíc. Změna mezi dnem a nocí je velmi efektní a příjemná, kolejiště v noci žije - rozsvěcí se okna v domech, lampy svítí a postupně se rozvěcí atd. Škoda, že nejdřív kolejiště upadne do tmy a pak se teprve rozvěcí jednotlivé prvky. Než se všechno rozsvítí, je už zase den.

Návěstidla - příliš nevím, k čemu tam jsou. Ve velkých stanicích jsou odjezdová návěstidla červená/zelená, zato na dvoukolejné vlečce je u každé (!) koleje čtyřsvětelné návěstidlo, na kterém svítí trvale červená. Vrcholem pak byla koncová stanice, kde byly u každé koleje odjezdová návěstidla i směrem do šturcu...

Zbytek expozice - domnívám se, že pro vyspělejšího návštěvníka jsou nejzajímavější věci ve vitrínách. Modely různých výrobců v různých měřítkách, velmi pěkná výstava papírových modelů atd. Má to však jedno velké ALE, které celou expozici nuluje - vitríny nejsou osvětlené. Navíc v celém prostoru svítí každá desátá zářivka. Takže na to co je ve vitrínách si nechte zajít chuť, pokud nechcete přijít o oči. Chvíli jsem mžoural ale vzdal jsem to.

Na druhou stranu - děti jsou nadšené. Jak jinak taky :) Já jsem věděldo čeho jdu, tak jsem byl smířený s tím, co najdu. Byl jsem však zklamán proto, že i zdánlivě banální věci, u kterých stačí maličko, nejsou dotažené - např ty černé vitríny. A že jich tam je! Jednotlivá koljiště navíč už teď vykazují známky velkého poškození. Stromy jsou vyvrácené, lampy ohnuté... a to evidentně od personálu expozice, protože jsou zcela mimo dosah návštěvníků. Tak já už radši končím 8)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Království Železnic

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 srp, 2010 1:42 pm

radekkrupka:
Už v prvních začátcích stavby tohoto mega kolejiště,co se týká termínů ,bylo již jasné,že jsou nereálné při počtu lidí ,kteří se podílejí na realizaci tohoto projektu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11889
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod jakdus » úte 31 srp, 2010 12:32 pm

Tak taky jsem se tam už dostal, shrnu zážitek do několika bodů do 5-ti.
1. Vstupné mi přijde drahé (vůči nabídce expozice).
2.Kolejiště jsou celkem pěkná, bráno jako vlakodráhu. Modelově jsou některá místa hezká (zasněžené kolejiště i některé úseky dalších kolejištˇ) Ovšem předpokládat že to bude vypadat jako v Hamburgu je fakt scestné.
3. Provoz na kolejišti je velmi velmi malý. Na velkém kolejišti mít v provozu 3- 5 souprav a to málokdy je šlendrián zavánějící tím nastavit nastálo výhybky na průjezdy 3 souprav a semtam do toho pustím 4-tou. Zde je moje nespokojenost největší.
4.Překvapil mně mně velký nepořádek na dalších výstavách,hlavně velké množství prachu a a tím nespokojenost nefunkčností dalších výstav (Merkur ,...)
5. Nabídka obchodu mi přijde normální v poměru dražší,ale je to i tím že nakupuji na netu.
Takže když to sumasumárum celkem drahý vstup ( + ještě garáž 60/h) dětem se to celkem líbilo,ALE podruhé už nemusím. Zatím
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod Vladimír_B » ned 19 zář, 2010 1:51 pm

Ahoj, na fotkách z K.Ž. mě zaujalo rypadlo a chtěl bych se zeptat jestli je v H0 a jestli to je fabrikát či nějaké samodomo? Děkuji
http://picasaweb.google.sk/erik.drazdak ... 9597707746
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Království Železnic

Příspěvekod Jarda H. » pon 20 zář, 2010 6:10 am

Vladimír_B píše: .... mě zaujalo rypadlo a chtěl bych se zeptat jestli je v H0 a jestli to je fabrikát či nějaké samodomo? .....
http://picasaweb.google.sk/erik.drazdak ... 9597707746


Vladimíre, co si matně pamatuji, při otevření téhle části kolejiště se v nějakých materiálech psalo, že model velkorypadla (s funkčním dopravníkem) imitující těžbu v okolí Bíliny (?!) byl dělán na zakázku :!: Takže nejlépe asi kontaktovat Království železnic, případně přímo Michala Daleckého :D
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2796
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Království Železnic

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 20 zář, 2010 2:59 pm

Toto rypadlo bylo komplet vyrobene na zakazku.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Království Železnic

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 20 zář, 2010 6:32 pm

Michal Dalecký píše:Toto rypadlo bylo komplet vyrobene na zakazku.

Michale prosím můžeš někde popsat podrobnosti ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2754
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Království Železnic

Příspěvekod Vladimír_B » pát 24 zář, 2010 5:05 pm

Zdenek Valter píše:
Michal Dalecký píše:Toto rypadlo bylo komplet vyrobene na zakazku.

Michale prosím můžeš někde popsat podrobnosti ?
Sic nejsem tázán, ale nějaké podrobnosti bych měl: http://technet.idnes.cz/v-cesku-se-po-2 ... chnika_vse
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1230
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Království Železnic

Příspěvekod vorisekml » pát 24 zář, 2010 8:29 pm

Prosím, neoslavujte tu zrůdu. Nese jen neštěstí. Pracovní místa dík její modernosti spíš ubudou a zbude po ní jen další oprám z kterého se bude plazit lezavá mlha. Jinou rekultivaci neznají, zaplavit díru je nejlevnější. Kdo z Vás přijede trávit dovolenou k Jezeru Most? Slunit se na pláži s výhledem na komíny chemičky a užít si toho vzdoušku plného karcinogeního benzenu,sirovodíku,amoniaku a jiných svinstev. Kdo z vás si nechá usadit tenhle mix do svých plicních sklípků? Tak na den, podívat se na to neštěstí a mít radost že tu nemusíte žít. Právě kvůli této a jí podobné zrůdě pomalu nemůžu pořádně stříkat modely. Toho prachu co jde z díry. A dnem i nocí když žere uhlí, přál bych vám všem poslouchat ten kravál, co jde až do morku kosti. Úchylní jedinci si to postaví doma v modelu aby ukazovaly čerta dětem. Schvaluji to jen když mohu posoudit technické promodelování, motiv se mě hnusí. A železnici to taky moc neživí, jen šňury kamiónú jejíchž počty nikdo neodhadl a řidič aby nepřišel o pořadí nakládky chčije do PET a hází ji do příkopu. Vivat rypadlo.
Díky.
Jenže ona ani "zelená energie" není v našich podmínkách řešení, bohužel....
Mám pocit že jsem na fotkách toho rypadla, zahlédl reklamu SD /severočeské doly/. Nedivil bych se když by celý tento motiv sponzorovali právě SD aby si u lidí zlepšily mínění. Mimochodem i tento model rypadla jakož i celé KŽ je totálně mimo mísu. Rypadlo je tak v měřítku 1:200 a né 1:87. Jinak by se jim tam vůbec nevešlo. Ale proti gustu, žádný... .Tvrdá komerčárčárna. Netvrdím že se tam nikdy nepodívám, ale až bude na co.
Naposledy upravil vorisekml dne sob 25 zář, 2010 4:14 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Království Železnic

Příspěvekod jakdus » sob 25 zář, 2010 1:06 pm

rypadlo co tě to napadlo
Naposledy upravil jakdus dne sob 25 zář, 2010 6:30 pm, celkově upraveno 1
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské výstavy a akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků